Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2013., 23:28   #2041
Pozdrav ženo!

Želim ti da imaš snage..!

Napisa sam već ranije na ovoj temi:

"Da li je on nasilnik?" - Ti to najbolje znaš.
Previše ste skupa da bi ti to moglo pobić. Bija je puno puta u situacijama da ga netko raspizdi - kako je reagira?

Kad ga staviš u škafetin nasilnika, lakše ćeš donit odluku šta dalje.

Ali te podsjećam da nasilju pribjegavaju i ljudi koji nisu nasilnici (i žene su ljudi)...

Pročitaj malo, proguglaj, raspravi sama sa sobom, pitaj starije žene..!

Sritno!
__________________
Dalmatinac je na svoju ruku, varljiv ženi a vjeran Hajduku!
trinaest i po is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 01:38   #2042
Dark, to sa udaranjem je strašno.Samo, nisi nikako nisi smjela njega ostaviti s malom za dodjelu tih paketića kad je već bila takva situacija. Znaš da muški imaju kratak fitilj..Ne možeš njega ostaviti a ti otići fino u auto i čekati. Mislim da to nisi trebala napraviti. Što je tu je. Kžeš da je 80 % vremena OK, ti moraš s njima puno razgovarati i te njegove udarce raspraviti.Kad već znaš kakve traume nosi zbog oca itd. Nemoj se razvoditi pod hitno. Otiđite negdj e kod obitelj. savjetnika. Najlakše se rastaviti, poduzmi korake da on shvati što radi tim udarcima.
jtvatn10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 08:46   #2043
Quote:
jtvatn10 kaže: Pogledaj post
Dark, to sa udaranjem je strašno.Samo, nisi nikako nisi smjela njega ostaviti s malom za dodjelu tih paketića kad je već bila takva situacija. Znaš da muški imaju kratak fitilj..Ne možeš njega ostaviti a ti otići fino u auto i čekati. Mislim da to nisi trebala napraviti. Što je tu je. Kžeš da je 80 % vremena OK, ti moraš s njima puno razgovarati i te njegove udarce raspraviti.Kad već znaš kakve traume nosi zbog oca itd. Nemoj se razvoditi pod hitno. Otiđite negdj e kod obitelj. savjetnika. Najlakše se rastaviti, poduzmi korake da on shvati što radi tim udarcima.
Ovo mi je "sjajno" .

Po tebi sama si je kriva za taj šamar jer ono što bi svaka žmk trebala znati je da pod nikako ne ostavlja muža s malim djetetom u bilo kakvoj složenijoj situaciji , tipa dodjele paketića u vrtiću .

Da raspišemo referendum da i ovo uđe u ustav ?
Difference is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 09:05   #2044
Quote:
jtvatn10 kaže: Pogledaj post
Znaš da muški imaju kratak fitilj..Ne možeš njega ostaviti a ti otići fino u auto i čekati. Mislim da to nisi trebala napraviti.
Uh, što volim ovakve šeme. Kad zlostavlja muško, onda ima kratak fitilj, ili: ne ostavljaj ga nezbrinutog sa "ženskim" dužnostima ...
Ako zlostavlja žensko, onda je ona vještica po karakteru, ili pijandura, ili ista mater.

Uglavnom, za bilo kojeg zlostavljača nalaze se opravdanja. Jasno, motivi uvijek postoje, ali odlika odrasle osobe je da je u stanju bez nasilja prevladati takve stresove.

Zašto nije udario u auto, ako je već osjetio potrebu za ispuhivanjem? Kladim se da spada u one koji obožavaju automobile više od ukućana.
Ili zašto nije zveknuo sebe u čelo? Višak pare može se ispuštati na mnogo načina.
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 09:36   #2045
Quote:
dark aangel kaže: Pogledaj post
I ja sam odrasla u obitelji bez nasilja, tako da mi ovo strašno teško pada.Uvijek sam prije žalila žene, koje prolaze nešto takvo, a nikad , nikad nisam ni sanjala da će se meni desiti slično.
Ne bojim se njegove reakcije.Neće on tu biti agresivan, on je u drukčijim situacijama takav.Otac mu je poginuo u ratu, kad on bio klinac, majka mu popustljiva i osjetljiva, pa ga nitko nije imao onako malo stisnuti u životu.Moglo mu se...
Ima kratak fitilj kako bi se reklo...taj dio razumijem jer ga i ja imam...a žensko sam.
Ako on ne želi osvjestiti problem, nećeš mu/vam moći pomoći nikako...
Ja sam dugo dugo radila na sebi i na samokontroli....mogu reći da to imam pod kontrolom, ali zna me još ponekad iznenaditi.
Moj je problem proizašao iz moje disfunkcionalne obitelji koja je glasna i fizički obračuni nisu bila rijetkost...a mene je mama ubijala od batina jer sam kao "tvrdoglava" bila...mda
Uglavnom, totalno kužim da je ispalio na živce jer si ga ostavila u gomili drečavaca samoga...nikako ne opravdavam šamar da me se krivo ne shvati...no, to se nikada neće promjeniti ako on ne bude radio na sebi.
I to ti je to...
Možda on nije zlostavljač po defaultu..i sama kažeš da je 80% vremena vaš brak čisto ok...možda njemu ima pomoći...to ti moraš odrediti
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 09:44   #2046
Quote:
jtvatn10 kaže: Pogledaj post
Dark, to sa udaranjem je strašno.Samo, nisi nikako nisi smjela njega ostaviti s malom za dodjelu tih paketića kad je već bila takva situacija. Znaš da muški imaju kratak fitilj..Ne možeš njega ostaviti a ti otići fino u auto i čekati. Mislim da to nisi trebala napraviti. Što je tu je. Kžeš da je 80 % vremena OK, ti moraš s njima puno razgovarati i te njegove udarce raspraviti.Kad već znaš kakve traume nosi zbog oca itd. Nemoj se razvoditi pod hitno. Otiđite negdj e kod obitelj. savjetnika. Najlakše se rastaviti, poduzmi korake da on shvati što radi tim udarcima.
Nema opravdanja za nasilnika.I ne svrsatavaj sve muške pod isti koš kao da svi imaju kratki fitilj.
Ne mora ona uopće sa njim ništa razgovarati,neka on razgovara sa nadležnim institucijama.Traume nek rješava negdje drugdje a ne na ženi.
I zapravo nije se najlakše rastaviti,to je zapravo najteže.
Moj je savjet svakoj ženi da ako imalo drži do svog samopoštovanja da odmah nakon prvog udarca podnese papire za razvod.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 10:03   #2047
Quote:
jtvatn10 kaže: Pogledaj post
Dark, to sa udaranjem je strašno.Samo, nisi nikako nisi smjela njega ostaviti s malom za dodjelu tih paketića kad je već bila takva situacija. Znaš da muški imaju kratak fitilj..Ne možeš njega ostaviti a ti otići fino u auto i čekati. Mislim da to nisi trebala napraviti. Što je tu je. Kžeš da je 80 % vremena OK, ti moraš s njima puno razgovarati i te njegove udarce raspraviti.Kad već znaš kakve traume nosi zbog oca itd. Nemoj se razvoditi pod hitno. Otiđite negdj e kod obitelj. savjetnika. Najlakše se rastaviti, poduzmi korake da on shvati što radi tim udarcima.
Moj me ne batje..
Odkud to da muški imaju kratak fitilj?! Sori, ali impliciraš krivicu ženi koju je muž udario, a to nije u redu.
Kako to da moj muž nikad nije pukao, xy puta je sam s malom išao po darove.

Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ima kratak fitilj kako bi se reklo...taj dio razumijem jer ga i ja imam...a žensko sam.
Ako on ne želi osvjestiti problem, nećeš mu/vam moći pomoći nikako...
Ja sam dugo dugo radila na sebi i na samokontroli....mogu reći da to imam pod kontrolom, ali zna me još ponekad iznenaditi.
Moj je problem proizašao iz moje disfunkcionalne obitelji koja je glasna i fizički obračuni nisu bila rijetkost...a mene je mama ubijala od batina jer sam kao "tvrdoglava" bila...mda
Uglavnom, totalno kužim da je ispalio na živce jer si ga ostavila u gomili drečavaca samoga...nikako ne opravdavam šamar da me se krivo ne shvati...no, to se nikada neće promjeniti ako on ne bude radio na sebi.
I to ti je to...
Možda on nije zlostavljač po defaultu..i sama kažeš da je 80% vremena vaš brak čisto ok...možda njemu ima pomoći...to ti moraš odrediti
Draga, i ja dolazim iz disfunkcionalne obitelji u kojoj se razgovaralo dernjavom, šakama i remenjem. Cijelu moju mladost je obilježilo opravdavanje kratkim fitiljom i imala sam puno posla sa sobom (imam ga još danas poprilično).

Nisu me bacili van iz jednog birca zbog pizdarija... jasno mi je po kojem principu djeluje iskaljivanje bijesa i mirne duše mogu reći da ga ne toleriram. Vjerujem da svi na ovom topicu imaju neku priču iz obitelji/škole/posla, pa nisu svi nasilni.
Bijes se može kontrolirati, kratki fitilj je samo izgovor.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 10:10   #2048
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Moj me ne batje..
Odkud to da muški imaju kratak fitilj?! Sori, ali impliciraš krivicu ženi koju je muž udario, a to nije u redu.
Kako to da moj muž nikad nije pukao, xy puta je sam s malom išao po darove.



Draga, i ja dolazim iz disfunkcionalne obitelji u kojoj se razgovaralo dernjavom, šakama i remenjem. Cijelu moju mladost je obilježilo opravdavanje kratkim fitiljom i imala sam puno posla sa sobom (imam ga još danas poprilično).

Nisu me bacili van iz jednog birca zbog pizdarija... jasno mi je po kojem principu djeluje iskaljivanje bijesa i mirne duše mogu reći da ga ne toleriram. Vjerujem da svi na ovom topicu imaju neku priču iz obitelji/škole/posla, pa nisu svi nasilni.
Bijes se može kontrolirati, kratki fitilj je samo izgovor.
Znači imamo istu priču...zato sam i rekla...ako on želi, on će to iskontrolirati...no mora osvjestiti problem....tako je to
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 12:12   #2049
Quote:
jtvatn10 kaže: Pogledaj post
Dark, to sa udaranjem je strašno.Samo, nisi nikako nisi smjela njega ostaviti s malom za dodjelu tih paketića kad je već bila takva situacija. Znaš da muški imaju kratak fitilj..Ne možeš njega ostaviti a ti otići fino u auto i čekati. Mislim da to nisi trebala napraviti. Što je tu je. Kžeš da je 80 % vremena OK, ti moraš s njima puno razgovarati i te njegove udarce raspraviti.Kad već znaš kakve traume nosi zbog oca itd. Nemoj se razvoditi pod hitno. Otiđite negdj e kod obitelj. savjetnika. Najlakše se rastaviti, poduzmi korake da on shvati što radi tim udarcima.
Evo zbog ovakvih spika žene najčešće i šute kad ih netko zlostavlja jer se uvijek nalazi nekakvo opravdanje za zlostavljače. Uvijek je nekakav razlog i opravdanje za taj udarac, ostavljanje s djetetom ko u ovoj priči, pretopla/prehladna juha, krivi pogled, frizura, obleka...

Dajte prestanite opravdavati zlostavljače. Ako ne može kontrolirati svoj bijes neka se ide liječiti. Nije normalno da pukneš ko idiot zbog pizdarije i opizdiš ženu i to još pred djetetom.

Usput on je ćaća tom djetetu. Da, to znači da povremeno mora stajati negdje u redu s njom, da će biti kmečava i sl. Otac joj je, trebao bi znati kako umiriti svoje kmečavo, rasplakano ili kakvo god je dijete.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 13:21   #2050
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Evo zbog ovakvih spika žene najčešće i šute kad ih netko zlostavlja jer se uvijek nalazi nekakvo opravdanje za zlostavljače. Uvijek je nekakav razlog i opravdanje za taj udarac, ostavljanje s djetetom ko u ovoj priči, pretopla/prehladna juha, krivi pogled, frizura, obleka...

Dajte prestanite opravdavati zlostavljače. Ako ne može kontrolirati svoj bijes neka se ide liječiti. Nije normalno da pukneš ko idiot zbog pizdarije i opizdiš ženu i to još pred djetetom.

Usput on je ćaća tom djetetu. Da, to znači da povremeno mora stajati negdje u redu s njom, da će biti kmečava i sl. Otac joj je, trebao bi znati kako umiriti svoje kmečavo, rasplakano ili kakvo god je dijete.
Imaš pravo kad kažeš da za zlostavljače nema opravdanja!

Samo malo duljim treba biti put kada se nekog zlostavljačem odredi!

Kao što rekoh; nasilju pribjegavaju i ljudi koji nisu nasilnici...
Možemo naći mnogo primjera kod kojih je ovo dokazano.

Nikad neću ovoj ženi reći da je njen muž zlostavljač. To mora reći ona!

Pitam se čitajući ove teme/postove:

Imaju li žena i muškarac ista prava na ispaljivanje/pucanje/živčanjenje?!
__________________
Dalmatinac je na svoju ruku, varljiv ženi a vjeran Hajduku!
trinaest i po is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 15:15   #2051
Za ovakvo nešto što je on napravio, nema nikakvog opravdanja (udariti ženu pred djetetom samo zato jer je dijete bilo nemirno )
dark aangel - pokupi svoje stvari što prije, uzmi malenu i otiđi.
Ne treba ti to u životu, ovo nije bio prvi udarac, uskoro će doći i treći, četvrti... možda kad jednom također samo malo pobjesni, ti ne budeš u blizini, pa se iskali na djetetu.
Za ovakvo njegovo ponašanje nema nikakvog, ali baš nikakvog opravdanja i nikakav savjetnik ili tko već neće tu pomoći...
Držim ti fige da skupiš snage i da odeš što prije, radi sebe i radi malene.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 16:48   #2052
Nakon današnje cjelodnevne priče s njim i kojekakvih dogovora, pristao je da ugovorimo termin kod bračnog savjetnika, što mi je prva stvar koju ću učiniti u ponedeljak.Odlučila sam pružiti jednu šansu našem braku , jer bi voljela ako je ikako moguće, da mi dijete odrasta sa mamom i tatom.Vidjeti ću kakve savjete će mu dati na terapiji pa se nadam da će to imati pozitivan učinak.Stekla sam dojam da zaista želi promijeniti svoj način reagiranja, pa ćemo vidjeti može li on to.Dogovorili smo se ukoliko se ikada u životu ponovi to, da ga odmah sa djetetom napuštam.Hvala vam svima na savjetima i podršci, to puno znači u ovakvim situacijama i daje vam snagu i samopouzdanje.
dark aangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 17:06   #2053
Tebi je jasno da ovo nije prvi put? Što je bilo nakon što te prvi put udario? Jesi li mu isto rekla da ćeš slijedeći put otići? Da li je dijete to vidjelo i prvi put?

Da li je tebi jasno kakvu poruku šalješ vlastitom djetetu ostajanjem s nasilnikom? Bračni savjetnik bi trebao rješavati nesuglasice u braku. Ti si trebala zvati policiju pred djetetom da dijete vidi kako se rješava nasilje na licu mjesta. Što bi rekla da za 20 godina tvoju djevojčicu udari njen partner, a ona na to odluči ugovoriti sastanak kod bračnog savjetnika, a ne se maknuti od manijaka?

Nalaziš mu previše opravdanja. To što on nije imao oca i što mu je mama bila popustljiva mu ne daje apsolutno nikakvo pravo da bude agresivan.

Ti si odlučila da želiš ostati uz nasilnika (po drugi put ili tko zna koji), no nadam se da ti je jasno da tvoje dijete nema pravo glasa i da ona ne može sama odlučiti otići daleko od scena nasilja u obitelji.

Oprosti, ali meni je tvoja odluka zaista žalosna i jako mi je žao djeteta. Ti si odrasla osoba i odlučuješ za sebe.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 18:08   #2054
Differn.i drugi nisu uoće shvatlili.Prvo nemogu ostaviti dijete koje plače i buni se, jer time samo ostavljam mogućnost još goroj drami.Baš zato da dijete nebi doživjelo nešto moram stvar imati pod kontrolom.I nebih ih ostavila sam e a ja otišla u auto, a oni nek se petljaju kako znaju. Pobornik sam nakon prvog šamara, bog-žurim-dalje jer im možda bude više. Prema tome napali ste me bez veze.anajbolje da odobravam takvo njegovo ponašanje. Užas, ali , uvijek ima taj prokleti ali. I kao što vidite idu kod brač,sav, što je potpuno u redu, to je put ili ili.Htjela bih Vas vidjeti u njenoj situaciji. Lako je nekom drugom dijeliti saavjete, pa i ja, dok se ne radi o vlastitoj koži. PonaVLJAM nebih mogla otići ako mi dijete plače, ne nebih, samo je stvar u tome, ni u kakvom odobravanju njegova ponašanja.
jtvatn10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 18:32   #2055
Žali bože bacanja para na terapiju kad je evidentno o čemu se radi. Nije prvi put. Nije ni zadnji. Dijete ti ima samo tri godine, još stigne možda ne upamtiti takve scene ili makar ne gledati ubuduće. Neće to vjerojatno završiti na šamaru idući put. Ali, tvoj život, tvoja odluka. Nikad nisam čula da je neka takva priča dobro završila, no eto, valjda svatko mora naučiti na svojoj koži. Makar i udarcima.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 18:52   #2056
Takav gubitak kontrole pred djetetom i u javnosti nije nešto što se rješava kod bračnog savjetnika . Za to je potrebna druga vrsta terapije , ali ti si odluku donijela .
Čak te i razumijem , na neki način . Sve smo mi prije razvoda davale x puta šanse partnerima , da taj brak opstane i da dijete živi u obitelji . Iako , ja osobno nikada ne bih nakon fizičkog nasilja dala drugu šansu . Ali baš nikada , a tako izbjegavam reći nikada , uvijek i zauvijek .
Difference is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 19:31   #2057
Poznajem dvojicu muškaraca koji su sposobni do detalja procijeniti o kakvom se polovnom autu radi.
Sve će ti reć, ali nikad ti ne daju savjet da li da to auto kupiš ili ne.
Obojica su takva... i kad se radi o autu od 500EURa.

A ovdje se puca sa odlascima, razvodima i slično samo tako!
Lako li je rješavat tuđe probleme.

Predlažem modovima da promijene naslov teme u "Ostavi svinju".
To je i tako jedino šta se može iščitati iz par tisuća postova.

Pitam se da li ćemo ikada vidjeti savjet koji će pomoći budućim potencijalnim žrtvama.
Napisah nedavno; tko je spasio ikoga od prvog udarca?!

Volio bih pročitati što bi na sve ovo rekla neka žena sa sela od 80 godina...
Bi li ona rekla da svinju treba odmah ostavit?

Nemoguća nekonstruktivnost!

Jadno, jadno!!!
__________________
Dalmatinac je na svoju ruku, varljiv ženi a vjeran Hajduku!
trinaest i po is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 20:22   #2058
Kakve veze ima tvoj procjenitelj auta ili baba od 80 godina sa sela sa jednom malom djevojčicom od 3 godine koja mora gledati kako joj tata mlati mamu i koja uči da je nakon nasilja normalno ostati i nastaviti život dalje.

Da, mislim da svaka osoba zdravog razuma može savjetovati ženi da se makne od luđaka. Ako ne zbog sebe, zbog djeteta.

Osim toga, njen muž bi trebao kazneno odgovarati jer to što on radi je kazneno djelo. Osim što nije normalan i nema baš nikakvu sposobnost samokontrole, još je i kriminalac.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 20:52   #2059
Quote:
trinaest i po kaže: Pogledaj post
Imaš pravo kad kažeš da za zlostavljače nema opravdanja!

Samo malo duljim treba biti put kada se nekog zlostavljačem odredi!

Kao što rekoh; nasilju pribjegavaju i ljudi koji nisu nasilnici...
Možemo naći mnogo primjera kod kojih je ovo dokazano.

Nikad neću ovoj ženi reći da je njen muž zlostavljač. To mora reći ona!

Pitam se čitajući ove teme/postove:

Imaju li žena i muškarac ista prava na ispaljivanje/pucanje/živčanjenje?!
A nasilnici po tebi su šta? Koliko puta nekoga trebaju prebiti da bi dobili etiketu nasilnika? Ono ja puknem prvi puta, ubijem boga u nekome, jesam li ja onda nasilnik? Jesu li nasilnici oni klinci koji pretuku nekoga i ubiju (možda im je to baš bilo prvi puta kad su nekoga prebili)?

Napisala je da ovo mužu nije bilo prvi puta i ovaj puta je bilo i pred djetetom. Koliko puta joj muž mora lupiti šamarčinu iz sve snage da bi ti to smatrala nasiljem u braku?

Po meni se nitko nema pravo iživljavati, vrijeđati, udarati drugoga bez obzira na spol.

Quote:
jtvatn10 kaže: Pogledaj post
Differn.i drugi nisu uoće shvatlili.Prvo nemogu ostaviti dijete koje plače i buni se, jer time samo ostavljam mogućnost još goroj drami.Baš zato da dijete nebi doživjelo nešto moram stvar imati pod kontrolom.I nebih ih ostavila sam e a ja otišla u auto, a oni nek se petljaju kako znaju. Pobornik sam nakon prvog šamara, bog-žurim-dalje jer im možda bude više. Prema tome napali ste me bez veze.anajbolje da odobravam takvo njegovo ponašanje. Užas, ali , uvijek ima taj prokleti ali. I kao što vidite idu kod brač,sav, što je potpuno u redu, to je put ili ili.Htjela bih Vas vidjeti u njenoj situaciji. Lako je nekom drugom dijeliti saavjete, pa i ja, dok se ne radi o vlastitoj koži. PonaVLJAM nebih mogla otići ako mi dijete plače, ne nebih, samo je stvar u tome, ni u kakvom odobravanju njegova ponašanja.
Šta nismo shvatili, da je on otac tom djetetu ko što mu je ona majka? Šta su očevi neke osjetljive biljčice koje treba poštediti nekakvih situacija? Zašto bi majka morala smirivati dijete, roditelji su jedno i drugo?

Nije ostavila dijete nekom neznancu, ostavila ga je pobogu s ocem. Ne znam za vas, ali meni u mom odgoju su jednako sudjelovali i majka i otac. Bome mi je tata mjenjao smrdljive pelene, pazio na mene kad sam bolesna, kmečava, raspoložena, neraspoložena... isto kao i majka.

Quote:
trinaest i po kaže: Pogledaj post

Predlažem modovima da promijene naslov teme u "Ostavi svinju".
To je i tako jedino šta se može iščitati iz par tisuća postova.

Pitam se da li ćemo ikada vidjeti savjet koji će pomoći budućim potencijalnim žrtvama.
Napisah nedavno; tko je spasio ikoga od prvog udarca?!

Volio bih pročitati što bi na sve ovo rekla neka žena sa sela od 80 godina...
Bi li ona rekla da svinju treba odmah ostavit?

Nemoguća nekonstruktivnost!

Jadno, jadno!!!
A šta da kažeš osobi koju netko zlostavlja (nebitno kojeg je spola) osim da se makne od zlostavljača? Možeš reći osim toga da taj koji zlostavlja treba ići na terapiju i liječiti se. Koliko znaš zlostavljača koji su spremni reći: da, sjeban sam/sjebana sam, mislim da bi mi pametno krenuti na psihoterapije?

I šta bi ti došla i rekla svojoj kćerki da ti dođe i kaže: mama, muž me lupio do sada 5-6 puta, super nam je 80 posto vremena ali eto poleti mu ruka povremeno na mene kad se raspizdi? Ili da ti dođe sin i kaže da ga žena lupa i vrijeđa i da ima ljubomorne ispade?

Jel bi rekla u takvim situacijama djeco stisnite zube, sve je to za ljude ili bi savjetovala da porazgovaraju sa partnerima i ako partneri ne žele ići na savjetovanja i terapije da ih napucaju? Ja bi recimo svom djetetu savjetovala da se makne od takvih ljudi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 21:02   #2060
Quote:
trinaest i po kaže: Pogledaj post
Poznajem dvojicu muškaraca koji su sposobni do detalja procijeniti o kakvom se polovnom autu radi.
Sve će ti reć, ali nikad ti ne daju savjet da li da to auto kupiš ili ne.
Obojica su takva... i kad se radi o autu od 500EURa.

A ovdje se puca sa odlascima, razvodima i slično samo tako!
Lako li je rješavat tuđe probleme.

Predlažem modovima da promijene naslov teme u "Ostavi svinju".
To je i tako jedino šta se može iščitati iz par tisuća postova.

Pitam se da li ćemo ikada vidjeti savjet koji će pomoći budućim potencijalnim žrtvama.
Napisah nedavno; tko je spasio ikoga od prvog udarca?!

Volio bih pročitati što bi na sve ovo rekla neka žena sa sela od 80 godina...
Bi li ona rekla da svinju treba odmah ostavit?

Nemoguća nekonstruktivnost!

Jadno, jadno!!!
Ovo ti nije prvi put da trolaš na ovoj temi skrećući svakome pažnju da nasilnici zapravo nisu nasilnici. To što po tebi ne postoji nasilje nad ženama i što vodiš ovdje nekakvu svoju propagandu na koju su neki već upozoravani ti neće proći. Svaki idući post gdje kreneš minorizirati nasilje i trolati te omalovažavati ostale sugovornike će ti donijeti karton pa jako dobro razmisli želiš li nastaviti u ovom tonu.
Ako nemaš što drugo reći, razmisli i o tome da ne kažeš- ništa.
Nećeš iskorištavati delikatnu temu za ispoljavanje frustracija.
Na ovaj post se ne odgovara.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:29.