Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2013., 18:47   #61
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Dakle, stanje u 7/2012:



I stanje na 02/2013:




očito mu je komp i tv zanimljiviji.
jesi pokušala dati neki drugi prijedlog kako provesti kvalitetno vrijeme zajedno, a da to nije birtija ili klub?

možda kino? kazalište? šetnja? bicikliranje?
išta?
ili si ovih pola godine čekala da se situacija sama od sebe popravi?

ovo su dobri prijedlozi...sve zvuci primamljivije od birtije.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 19:44   #62
Društveni život bračnih parova ovisi o više faktora,evo nekih po meni najutjecajnijih.
1)karakter bračnog para-ako nisu bili za izlaske prije braka,neće biti ni u braku.
2)materijalni status-ako nema para za osnovne životne potrebne,onda se manje izlazi,iako ostaju druženja s prijateljima i rodbinom,šetnje,neki izleti u blizini mjesta stanovanja,ali izbor je ipak sužen.
3)faktor male djece-klinci dok su mali osim što traže pažnju 24/7,što rezultira umorom,često su boležljivi,ne možeš ih svugdje voditi,a ako ideš bez njih trebe osigurati nekoga tko će brinuti o njima.
Tu doduše postoji jedan novi moment,a to je druženje s parovima koji su istoj ili sličnoj situaiji.Taj oblik druženje obično ne postoji dok ne dobijete djecu.
4)faktor vremena-neki imaju sve osim vremena za druženje,jednostavno ne stignu od silnih obaveza još i održavati društveni život na zavidnoj razini.

Naravno ima toga još,ali ovo su neki osnovni faktori,koji su često uzročno posljedično međusobno isprepleteni i pvezani,a imaju utjecaj na to kako će izgledati društveni život nekog para.


Mi smo uvijek bili dosta raznoliki po pitanju društvenog života.
Postojale su faze s manje i više bogatim društvenim životom,ali sve u svemu dosta smo aktivni.Izlazimo uglavnom zajedno,ali imamo i redovna individualna druženja,on s muškim,ja sa ženskim društvom.
Bude tu koncerata,kazališta,opere,izleta,veselica,sporta.. .svega po malo
__________________
rock and roll
Mila ženica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 21:25   #63
Quote:
svat kaže: Pogledaj post
osjećam njegovu ljubomoru kad kažem da ću izaći s prijateljicom
Pa dobro, on neka bude ljubomoran pred teveom, ti izađi van. Ako ti je doma dosadno, uzgoji si život van kuće. Ako je njemu doma dobro, nek bude doma.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 08:47   #64
Fora mi je kad se nađe par ljudi koji uvijek s visoka i sa zadovoljstvom zaključe kako autor teme ima i dubljih problema od onog koje je naveo. Moram priznati da ne znam iz kojih točno bih premisa tako nešto zaključila.

Anyway. U mom braku ja sam ta "nedruželjubiva". Muž uistinu ima velik broj prijatelja (i solo, i ubračenih s djecom) i naučio je uvijek biti u društvu. Češće spominje kako ćemo "zajedno ovo, ono" dok ja istovremeno razmišljam totalno nešto deseto i već sam isplanirala kavu s frendicom 1,2,3... koje u stvari vidim tek jednom, dvaput mjesečno, imam predavanje, moram vamo-tamo. Ja više volim svoj mir, imam neke druge interese. Čak sam nezainteresirana za druženja i drago mi je da on ima neke svoje interese koji ga zadovoljavaju. Povremeno odemo nekud zajedno. Obzirom da imamo malo vremena na raspolaganju (dijete, posao, fax) nadopunjujemo se i funkcioniramo kako nam odgovara. Goste nemamo skoro nikad. Ne volim primati goste, radije odem na ručak/večeru/kavu. Auto si ne isparkiravam sama jer ga nemam. Idem solo na tramvaj. Kleta sudbo. A netko bi rekao da vodimo paralelan život u tužnoj kućici. Šmrc.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2016., 15:42   #65
Eeeh, kakvih sve parova ima :-(

Moja drugarica jedva ima 90 minuta da 1 mesecno kada sam u drugom gradu ode sa mnom na kafu, ali zato njen mzu izlazi u kafanu 2 puta nedeljno, plus 2 puta na pice nakon posla. I vecito je zove, zbog problema sa decom, vec nakon sat vremena od kako smo sele!
Njih dvoje se nikad nisu zajedno prosetli gradom! Nikada nisu otisli u gradsku bastu, dok nisu dobili prvo dete!

Mi smo od onih koji bas i enmaju cesto goste, jer ne volim kuvanje, pravljenej kolaca i ostalo. Zato zoevmo samo sestru i njene, tad narucimo hranu ili kumove.
Vise volim da odemo u restoran, kafic.
Sami idemo na mnoga mesta, u kafice, bioskop, pozoriste, muzeje, zilete, setnej, na sva putovanja.Idem 1-2 na kafu sa drugaricama, jedan izlazak mesecno-jer sam umorna za cesce :-( Muz ide na pice isto 1-2 mesecno i 1 nedeljno na basket, sa kolegama.
Volim kucne varijante samo sa par ljudi, ipak su mi drazi kafici :-)
Takodje, vise volim parove bez dece.
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 17:52   #66
Kad ili ako dobijete dijete onda ćeš shvatiti život svoje drugarice.
Kako mi je smiješno čitati ljude koji nemaju djecu.....njima su ljudi sa djecom čudni jer se npr. više ne nalaze sa društvom, ne izlaze, žene dopuštaju partneru da ćešće izlazi od njih itd.
Dijete mijenja u cijelosti život koji si imao....o odnosu sa partnerom da i ne govorim.

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 18:04   #67
Da. Dijete mijenja sve. Ja ga nemam ali znam. Pogotovo u prvih par mjeseci zivota kada se sve uhodava i uci.

Ako mi je stalo do prijateljstva prilagodicu se tome.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 19:03   #68
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Kad ili ako dobijete dijete onda ćeš shvatiti život svoje drugarice.
Kako mi je smiješno čitati ljude koji nemaju djecu.....njima su ljudi sa djecom čudni jer se npr. više ne nalaze sa društvom, ne izlaze, žene dopuštaju partneru da ćešće izlazi od njih itd.
Dijete mijenja u cijelosti život koji si imao....o odnosu sa partnerom da i ne govorim.

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
Dijete mijenja sve, da. Moje stize skoro, ali nema boga da ce u nasem slucaju biti govora o tome da ce on izlaziti cesce od mene. To ne da je cudno, nego je retardirano i duboko zalim jadnice koje su pristale na takav deal.
Dijete smo zajedno napravili, zajedno cemo ga odgajati. Nije ono iskljucivo moja briga.
Kakvi su to glupi stavovi da musko moze vise izlaziti, a zena se mora zatvoriti u kucu?

Ima mozak i dvije ruke i noge, dakle sasvim je sposoban brinuti o djetetu, pa i ona dva sata dok sam na kavi. I obrnuto, naravno.
Da pocne izbrijavati ideje o nocnim izlascima dok sam ja doma s bebacem, dobio bi izgon u roku odmah.
Srecom, imam pored sebe normalnog muskarca koji je svjestan da njegov posao s djetetom nije zavrsio onog trena kad je u mene svrsio, a ne retaja kojem ce tad bit do pijancevanja i kojekakvih izlazaka
__________________
ivoo20: Zbog takvih kao ti ljeto će se vratiti u 10. mjesecu.
makake is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 19:09   #69
Quote:
makake kaže: Pogledaj post
Dijete mijenja sve, da. Moje stize skoro, ali nema boga da ce u nasem slucaju biti govora o tome da ce on izlaziti cesce od mene. To ne da je cudno, nego je retardirano i duboko zalim jadnice koje su pristale na takav deal.
Dijete smo zajedno napravili, zajedno cemo ga odgajati. Nije ono iskljucivo moja briga.
Kakvi su to glupi stavovi da musko moze vise izlaziti, a zena se mora zatvoriti u kucu?

Ima mozak i dvije ruke i noge, dakle sasvim je sposoban brinuti o djetetu, pa i ona dva sata dok sam na kavi. I obrnuto, naravno.
Da pocne izbrijavati ideje o nocnim izlascima dok sam ja doma s bebacem, dobio bi izgon u roku odmah.
Srecom, imam pored sebe normalnog muskarca koji je svjestan da njegov posao s djetetom nije zavrsio onog trena kad je u mene svrsio, a ne retaja kojem ce tad bit do pijancevanja i kojekakvih izlazaka
posesivka na radaru.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 19:11   #70
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Kad ili ako dobijete dijete onda ćeš shvatiti život svoje drugarice.
Kako mi je smiješno čitati ljude koji nemaju djecu.....njima su ljudi sa djecom čudni jer se npr. više ne nalaze sa društvom, ne izlaze, žene dopuštaju partneru da ćešće izlazi od njih itd.
Dijete mijenja u cijelosti život koji si imao....o odnosu sa partnerom da i ne govorim.

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
evo još jedna posesivka,koja nešto dopušta,nedopušta mužu.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 19:13   #71
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Eeeh, kakvih sve parova ima :-(

Moja drugarica jedva ima 90 minuta da 1 mesecno kada sam u drugom gradu ode sa mnom na kafu, ali zato njen mzu izlazi u kafanu 2 puta nedeljno, plus 2 puta na pice nakon posla. I vecito je zove, zbog problema sa decom, vec nakon sat vremena od kako smo sele!
Njih dvoje se nikad nisu zajedno prosetli gradom! Nikada nisu otisli u gradsku bastu, dok nisu dobili prvo dete!

Mi smo od onih koji bas i enmaju cesto goste, jer ne volim kuvanje, pravljenej kolaca i ostalo. Zato zoevmo samo sestru i njene, tad narucimo hranu ili kumove.
Vise volim da odemo u restoran, kafic.
Sami idemo na mnoga mesta, u kafice, bioskop, pozoriste, muzeje, zilete, setnej, na sva putovanja.Idem 1-2 na kafu sa drugaricama, jedan izlazak mesecno-jer sam umorna za cesce :-( Muz ide na pice isto 1-2 mesecno i 1 nedeljno na basket, sa kolegama.
Volim kucne varijante samo sa par ljudi, ipak su mi drazi kafici :-)
Takodje, vise volim parove bez dece.
evo još jedan posesivac koji suptilo minitra druženje žene sa prijateljicom.

imao sam ja jednoga priku,kojeg bi žena zvala najdalje 30 min nakon što bi sjeli na kavu,i uvik nešto u vezi djece,radi čega mora neodgodivo otići.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 19:25   #72
Quote:
Otto83 kaže: Pogledaj post
posesivka na radaru.
Neodgovorni, zadrti, mizogini hobit na radaru
Koji k tome ne zna citati s razumijevanjem i ocito projicira neke svoje problemceke.
Nikakva posesivnost, ima pravo izbora. Il ce biti debil il ce biti samnom

Srecom, imam pored sebe nekog tko nije neizivljeni zadrti debil.
__________________
ivoo20: Zbog takvih kao ti ljeto će se vratiti u 10. mjesecu.
makake is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 19:34   #73
Quote:
makake kaže: Pogledaj post
Dijete mijenja sve, da. Moje stize skoro, ali nema boga da ce u nasem slucaju biti govora o tome da ce on izlaziti cesce od mene. To ne da je cudno, nego je retardirano i duboko zalim jadnice koje su pristale na takav deal.
Dijete smo zajedno napravili, zajedno cemo ga odgajati. Nije ono iskljucivo moja briga.
Kakvi su to glupi stavovi da musko moze vise izlaziti, a zena se mora zatvoriti u kucu?

Ima mozak i dvije ruke i noge, dakle sasvim je sposoban brinuti o djetetu, pa i ona dva sata dok sam na kavi. I obrnuto, naravno.
Da pocne izbrijavati ideje o nocnim izlascima dok sam ja doma s bebacem, dobio bi izgon u roku odmah.
Srecom, imam pored sebe normalnog muskarca koji je svjestan da njegov posao s djetetom nije zavrsio onog trena kad je u mene svrsio, a ne retaja kojem ce tad bit do pijancevanja i kojekakvih izlazaka
Zašto ne bi on mogao jedan dan van, ti drugi?

Ne vidim problem u dogovoru parova, možda oboje ne žele izlaziti, možda jedno želi, a drugo ne želi, pa se lako dogovore? Ima masu opcija, samo se treba dogovoriti.

Quote:
makake kaže: Pogledaj post
Neodgovorni, zadrti, mizogini hobit na radaru
Koji k tome ne zna citati s razumijevanjem i ocito projicira neke svoje problemceke.
Nikakva posesivnost, ima pravo izbora. Il ce biti debil il ce biti samnom

Srecom, imam pored sebe nekog tko nije neizivljeni zadrti debil.
A ovo ti stvarno nije trebalo...
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 19:34   #74
Nama je zapravo društveni život bolji od kad smo upareni. Oboje smo introverti i smalltalk na nije jača strana. Kad smo skupa nekako smo zabavniji i društveniji.

Od parova koji su dobili djecu, večina nakon poroda netragom nestane i vidi ih se tek usput, nervozne i s debelim podočnjacima. Ima ih ipak nekoliko koji su se uspjeli organizirati i ostati aktivni. I potomci su im sasvim OK
__________________
Zli zeleni kefir

Zadnje uređivanje Ego : 09.08.2016. at 19:49.
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 19:45   #75
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Zašto ne bi on mogao jedan dan van, ti drugi?

Ne vidim problem u dogovoru parova, možda oboje ne žele izlaziti, možda jedno želi, a drugo ne želi, pa se lako dogovore? Ima masu opcija, samo se treba dogovoriti.



A ovo ti stvarno nije trebalo...
I ja ovo citam danas i mislim se....sa koje sam ja jebene planete??
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 20:07   #76
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
I ja ovo citam danas i mislim se....sa koje sam ja jebene planete??
Ništa, ajmo na Mars.

Ne znam je li kakva južina u Hrvatskoj, ali danas na forumu bi mogao sa teme na temu samo facepalmove dijeliti.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 20:40   #77
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Zašto ne bi on mogao jedan dan van, ti drugi?

Ne vidim problem u dogovoru parova, možda oboje ne žele izlaziti, možda jedno želi, a drugo ne želi, pa se lako dogovore? Ima masu opcija, samo se treba dogovoriti.



A ovo ti stvarno nije trebalo...
Tko je rekao da se necemo dogovarati? Jel vi svi ovdje imate problema s razumijevanjem procitanog? Kad vec spominjes juzinu, ocito je i na tvoje kognitivne sposobnosti utjecala. Ali nije problem, ako treba crtati, crtat cu.

Citirala sam post u kojem zena navodi da se ljudi bez djece cude ljudima s djecom jer zena "dopusta" da muskarac izlazi vise. Ustanovila sam da to u mom slucaju nece biti tako, jer doma nemam kromanjonca koji ce bancit dok se ja doma bakcem s klincem. Jer je i on sposoban brinuti za dijete koje je napravio i ocekujem od njega ravnopravan angazman a ne kurcobolju i nastavak samackog zivotnog stila.
Izlazit cemo podjednako, to je bila poanta mog posta.

Nije ni njemu trebao onako glup post, reakcija na akciju, sta da ti kazem, fejspalmaj koliko hoces, zaboli me.
__________________
ivoo20: Zbog takvih kao ti ljeto će se vratiti u 10. mjesecu.
makake is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 09.08.2016., 20:56   #78
Ne kontam zašto se smatra da muškarci i u braku izlaze vani non-stop, pa baš u tome ima svakakvih primjera i nema nikakvog pravila.

Ima ljudi koji se čak u braku tek raspizde, tako da ne bi sudio unaprijed.

Ja ne vidim problem ni u čemu, dok god se dvoje ljudi dogovore oko toga. Ako on odluči da neće više vani, a žena bi mu bančila stalno i njemu ne smeta, a znam i takvih primjera, opet ne vidim problem. Neka ljudi žive kako žele.

Više sam mislio da ti nije trebao zbog toga što su toliko očite frustracije u tom postu, nego bilo šta drugo, a ako se već kačite, slobodno, nemam ništa protiv, tu će modovi uredovat.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 21:20   #79
Quote:
makake kaže: Pogledaj post
Neodgovorni, zadrti, mizogini hobit na radaru
Koji k tome ne zna citati s razumijevanjem i ocito projicira neke svoje problemceke.
Nikakva posesivnost, ima pravo izbora. Il ce biti debil il ce biti samnom

Srecom, imam pored sebe nekog tko nije neizivljeni zadrti debil.
prvi bold,ovo tvoje verbalno pasivno-agresivno, neurotično nasilje prožeto sa frustracijama će riješavati modovi s tobom,tu se neću miješati.

drugi bold,što se mene tiče odavno bi dobila košaricu da mi ovako bahato uletiš,zamjenjiva si kao i svi ostali.

treći bold,klasičan primjer ženskog najzadrtijeg šovinizma,ne trebam objašnjavati zašto.

sad te pozdravljam.

Zadnje uređivanje Otto83 : 09.08.2016. at 21:33.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 21:31   #80
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
I ja ovo citam danas i mislim se....sa koje sam ja jebene planete??
klasična perfidna posesivnost u kojem se "dobrobit djece" koristi kao "opravdani " povod da bi se nekoga držalo na lancu..a i sama reakcija dotične govori da ju je moj komentar pogodio u sam srž onoga di je svrbi.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:26.