Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2013., 10:57   #61
Quote:
NightRambler kaže: Pogledaj post
Znam.
I opet sam na početku.

Što je najgore, ja ne znam mogu li pronaći partnera koji seksualnost i seks doživljava kao što ih ja doživljavam. Volim vjerovati da da.
itekako možeš...samo moraš biti otvorena za to
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 10:58   #62
Quote:
NightRambler kaže: Pogledaj post
Ali nije onakav kakav ja želim - spontan, divlji, s nečim novim, s eksperimentima, sa slobodnim izražavanjem želje... sigurno 8 godina.
Ovo zvuči skoro kao oglas, onak tražim....
Pitanje ti priželjkuješ sex s njim ili priželjkuješ sex?
Koliko sam pročitala predlagala si "otvoreni" bark, meni to izgleda kao da si ga tražila blagoslov ....
Moraš odlučiti sama hoćeš li se upuštati u nešto sa strane.
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 10:58   #63
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ti bi da se ponaša kao pubertetlija koji je taman upoznao neku sex bombu Al nakon 10 godina teško da te tako doživljava kad mu je dovoljna bliskost samo maženje uz TV.
Kod mene ima vatre i poslije 12 godina. I pribijanja uz zid.
Da nema, sumnjam da bi bilo bliskosti i prijateljstva i sveg ostalog.

On je jednostavno takav tip, nema toliku potrebu za seksom i uzbuđenjem.
Po njenom opisu dobar čovjek, bez strasti.

NightRambler, čini mi se već sve itekako dobro znaš.. po pročitanom, fakat si dala sve od sebe i vrijeme je da digneš ruke.
To što je on dobar čovjek nije razlog da ostaneš s njim.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 10:58   #64
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
Jasno, ženama je neshvatljivo da mogu biti neželjene za seks, a glavno njihovo "oružje" je taj isti seks. I onda, kad nisu željene za seks, to ih ljuti, jer zbog čega da budu željene? O čemu da one pričaju s muževima. Politika? Sport? Auti? Filozofija? Bože sačuvaj. Cijeli odnos se temelji na davanju spolovila za sigurnost. I kad nestane te potražnje, temelji cijele institucije sigurnosti, braka, nestaju i pojavljuje se nesigurnost, na koju se, naravno, reagira sa strahom i posljedičnom agresijom.

,,,
Ovo je toliko histerično ludo da je smiješno.

Sumnjam da si ti lik koji priča sa ženom o bilo kojoj od tema. Čisto ono, gut feeling.
NightRambler is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 11:00   #65
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
Jasno, ženama je neshvatljivo da mogu biti neželjene za seks, a glavno njihovo "oružje" je taj isti seks.,,,
Osim kaj nema veze s temom jer ovdje se ne radi o tome da je ona njemu dosadila, tvoja rečenica "sve ženske dosade svim frajerima nakon par mjeseci" nema veze ni sa istinom. Ne kužim kak neki ljudi na temelju svog osobnog iskustva mogu tako generalizirati
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Kod mene ima vatre i poslije 12 godina. I pribijanja uz zid.
Da nema, sumnjam da bi bilo bliskosti i prijateljstva i sveg ostalog.

On je jednostavno takav tip, nema toliku potrebu za seksom i uzbuđenjem.
Po njenom opisu dobar čovjek, bez strasti.
NightRambler, čini mi se već sve itekako dobro znaš.. po pročitanom, fakat si dala sve od sebe i vrijeme je da digneš ruke.
To što je on dobar čovjek nije razlog da ostaneš s njim.
Vidiš, ti sad pišeš kaj ima kod tebe, ja to neću pisati jer baš iz takvih komentara autorica teme zaključuje da je svačijem vrtu trava zelena, samo kod nje da je suša. Imaju sex češće nego drugi ali koji nije onakav kakvog bi ona htjela, dakle lik nije impotentan niti odbija seks ni nikaj slično ali nema mašte. To meni nije razlog za razvod, pa danas bar postoje ti seksualni terapeuti i ak je oboma stalo da si poboljšaju seksualni život sigurno ima načina i da to naprave.

Zadnje uređivanje -honey- : 23.07.2013. at 11:05.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 11:01   #66
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Ovo zvuči skoro kao oglas, onak tražim....
Pitanje ti priželjkuješ sex s njim ili priželjkuješ sex?
Koliko sam pročitala predlagala si "otvoreni" bark, meni to izgleda kao da si ga tražila blagoslov ....
Moraš odlučiti sama hoćeš li se upuštati u nešto sa strane.


Ma ne, ali pokušavam ovdje dobiti drugu perspektivu pa onda hoću jasno i nedvosmisleno reći što želim i kako, inače je besmisleno.

Predlagala sam otvoreni brak jer mi s njim funkcionira puno toga, ali ne i seks. I njemu sa mnom funkcionira puno toga, a pucamo na seksu. Odluka je bila dosta logična.
NightRambler is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 11:05   #67
Quote:
NightRambler kaže: Pogledaj post
Ovo je toliko histerično ludo da je smiješno.

Sumnjam da si ti lik koji priča sa ženom o bilo kojoj od tema. Čisto ono, gut feeling.
Istina zna biti šokantna,,,

Ja? Ja sam probao ne sa ženom, nego sa stotinama žena o tome pričat...sve, nakon tri kurtoazne rečenice, okrenu razgovor na ljubav i seks. To je jedina tema od kojih oči zasjaje..dakle, proveo sam eksperiment. Ništa njih ne zanima, osim tih tema..
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 11:07   #68
Quote:
NightRambler kaže: Pogledaj post
Znam.
I opet sam na početku.

Što je najgore, ja ne znam mogu li pronaći partnera koji seksualnost i seks doživljava kao što ih ja doživljavam. Volim vjerovati da da.
ja nisam shvatila da je tebi nekompatibilnost u seksu glavni problem, nego da je to samo jedan od simptoma

dakle, ako je najveći problem tebi u tvom braku što seks nije divlji, spontani, neobuzdan i dvaput dnevno, a sve ostalo štima (ali stvarno štima i sretna si s tim, a ne ono 'dobar je i nježan, nije nam loše') - onda tražiš kruha preko pogače, rekla bih čak da tražiš nešto nemoguće (kakav spontani seks uz dvoje djece, čak i ako su veliki u većini slučajeva ne možete se seksat na kuhinjskom stolu dok su djeca negdje okolo)

ja sam shvatila da je to sa seksom samo nešto u što možeš uprijeti prstom, ali da je problem u tome što ga ne voliš, ne cijeniš i ne poštuješ, a jedan od uzroka tome je njegova generalna pasivnost i nepoduzetnost u životu (prema tome kako govoriš o njegovom netraženju boljeg posla je sve jasno)

da ste općenito nekompatibilni i da nemate zajedničke ciljeve niti jednake pristupe životu - a zajednički ciljevi su, meni, osnova za opstanak braka.
i poštovanje i ljubav, a ako toga ima nekompatibilnost u seksu se sredi - ne čarobnim štapićem, ali dogovorom u kojem je svaki od partnera spreman malo dati, a malo izgubiti kako bi učinio osobu koju voli sretnom.
men' se čini da to vama fali, a ne eksperimentiranje s pozama na veš mašini.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 11:07   #69
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
Istina zna biti šokantna,,,

Ja? Ja sam probao ne sa ženom, nego sa stotinama žena o tome pričat...sve, nakon tri kurtoazne rečenice, okrenu razgovor na ljubav i seks. To je jedina tema od kojih oči zasjaje..dakle, proveo sam eksperiment. Ništa njih ne zanima, osim tih tema..
S obzirom na to da nisam pronašla osobu (M/F) koja može pratiti spektar meni zanimljivih tema te da se krećem među ljudima prepunih interesa, nekako mi se čini da je problem u tebi.
A eksperiment ti je pogrešno postavljen u startu: ne može eksperimentator biti i sudionik eksperimenta.
NightRambler is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 11:09   #70
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
Istina zna biti šokantna,,,

Ja? Ja sam probao ne sa ženom, nego sa stotinama žena o tome pričat...sve, nakon tri kurtoazne rečenice, okrenu razgovor na ljubav i seks. To je jedina tema od kojih oči zasjaje..dakle, proveo sam eksperiment. Ništa njih ne zanima, osim tih tema..
Isto, identično iskustvo imam s muškarcima!

Osobno radije pričam o poslu, knjigama i glazbi, nego o seksu.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 11:11   #71
Quote:
NightRambler kaže: Pogledaj post
Predlagala sam otvoreni brak jer mi s njim funkcionira puno toga, ali ne i seks. I njemu sa mnom funkcionira puno toga, a pucamo na seksu. Odluka je bila dosta logična.
Mišljenja sam da u braku u kojem ne funkcionira sex, ne funkcionira još čitav niz stvari koje su dovele do toga, a koje na prvu nisu tako vidljive i čitav niz stvari koje proizlaze iz dobrog sexualnog života ubračenih.
U braku Vam dobro funkcionira jedino ono što može dobro funkcionirat u jednom poslovnom subjektu - korektni odnosi, znaju se zaduženja, financije...
Priznaj si zašto si još u tom braku.
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 11:11   #72
Quote:
NightRambler kaže: Pogledaj post
Da, s tim da on meni nije najbolji prijatelj.
Ne znam je li ikad bio. Jesmo li bili bliski? ne znam.
I ja imam prilično iskustvo s muškarcima prije braka, ne fali mi divljanje. Osim toga, ja i danas izađem kad poželim. Vjerna sam, i sve je to naizgled ok.

Problem je što ja želim nešto drugo.
Želim biti živa dok sam živa, jebemu. I želim partnera koji to razumije.



Svi žele idealnog partnera koji razumije naše potrebe.
Samo mi nije jasno u tvom slučaju, ako si znala kakav je - zašto si se udavala za njega. On je ostao isti kao i na početku. Zar si očekivala da će se promijeniti na bolje?
Ako on nije na početku braka volio sex, zar si mislila da će ga zavoljeti tokom braka? Ljudi se teško mijenjaju, a pogotovo mi nisu jasne žene koje misle da će uspjeti promijeniti partnera tokom braka po njihovoj volji.
chipichips is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 11:11   #73
Quote:
NightRambler kaže: Pogledaj post

Predlagala sam otvoreni brak jer mi s njim funkcionira puno toga, ali ne i seks. I njemu sa mnom funkcionira puno toga, a pucamo na seksu. Odluka je bila dosta logična.
Meni iskreno baš i nije logično da može sve funcionirati osim seksa jer obično kad seks ne valja, onda sve ode kvragu. Ako kod vas sve super funkcionira možda se ipak ne radi o tome da on ne valja u seksu nego si ti u nekoj fazi kad bi htjela isprobati i neke druge stvari a ovdje možda tražiš neki "blagoslov". Ja ne mogu napisati drugo nego kaj već jesam- da mi je fakat bedasto u 21 stoljeću kad su na raspolaganju sve mogućnosti (KamaSutra je mislim još iz 5. stoljeća ) rastati se samo zato jer bi ti nekaj drukčije.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 11:12   #74
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ja nisam shvatila da je tebi nekompatibilnost u seksu glavni problem, nego da je to samo jedan od simptoma

dakle, ako je najveći problem tebi u tvom braku što seks nije divlji, spontani, neobuzdan i dvaput dnevno, a sve ostalo štima (ali stvarno štima i sretna si s tim, a ne ono 'dobar je i nježan, nije nam loše') - onda tražiš kruha preko pogače, rekla bih čak da tražiš nešto nemoguće (kakav spontani seks uz dvoje djece, čak i ako su veliki u većini slučajeva ne možete se seksat na kuhinjskom stolu dok su djeca negdje okolo)

ja sam shvatila da je to sa seksom samo nešto u što možeš uprijeti prstom, ali da je problem u tome što ga ne voliš, ne cijeniš i ne poštuješ, a jedan od uzroka tome je njegova generalna pasivnost i nepoduzetnost u životu (prema tome kako govoriš o njegovom netraženju boljeg posla je sve jasno)

da ste općenito nekompatibilni i da nemate zajedničke ciljeve niti jednake pristupe životu - a zajednički ciljevi su, meni, osnova za opstanak braka.
i poštovanje i ljubav, a ako toga ima nekompatibilnost u seksu se sredi - ne čarobnim štapićem, ali dogovorom u kojem je svaki od partnera spreman malo dati, a malo izgubiti kako bi učinio osobu koju voli sretnom.
men' se čini da to vama fali, a ne eksperimentiranje s pozama na veš mašini.
1. Ja uopće nisam govorila o traženju boljeg posla. Rekla sam da bi, s obzirom na to koliko ja vučem, bilo okej da on povuče doma. I da, to me zna raspigati jer imam osjećaj da je sve na mene navalio. No, on će napraviti sve ako mu kažem. Pa eto, govorim.

2. Ne radi se o eksperimentiranju pozama, radi se o stavu. Radi se o tome koliko voliš ili ne voliš život. Radi se o tome da se jednostavno pustiš trenutku. Da uživaš. Nema veze s eksperimentima, ispucala sam prije braka većinu stvari o kojima si ljudi maštaju. Neke bih ponovila, neke ne bih ni pod razno, ali ne fali meni eksperiment. Fali mi sloboda s njim. To neko ludilo.

3. Poštovanja ima. I strpljenja i prijateljstva. Nema one ljubavi kakvu želim i kakvu mislim da on zaslužuje.
NightRambler is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 11:12   #75
Quote:
NightRambler kaže: Pogledaj post
Znam.
I opet sam na početku.

Što je najgore, ja ne znam mogu li pronaći partnera koji seksualnost i seks doživljava kao što ih ja doživljavam. Volim vjerovati da da.
Možda nije lijepo za napisati i oprosti, ne mislim time ništa loše, ali koliko će te muškaraca kao razvedenu ženu s dvoje djece koja više nije u cvijetu mladosti razmatrati za nešto ozbiljnije od seksa s milf-icom? Kamo ćeš s djecom dok budeš upražnjavala ludi postrazvodni seks?
Pipsić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 11:14   #76
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Vidiš, ti sad pišeš kaj ima kod tebe, ja to neću pisati jer baš iz takvih komentara autorica teme zaključuje da je svačijem vrtu trava zelena, samo kod nje da je suša. Imaju sex češće nego drugi ali koji nije onakav kakvog bi ona htjela, dakle lik nije impotentan niti odbija seks ni nikaj slično ali nema mašte. To meni nije razlog za razvod, pa danas bar postoje ti seksualni terapeuti i ak je oboma stalo da si poboljšaju seksualni život sigurno ima načina i da to naprave.
Upravo zato to i pišem. U ovom slučaju je susjedova trava fakat zelenija.

Deset godina je prilično dugo razdoblje, plus što je navela da je probala sve što je probati mogla.
Obično stanem na stranu braka, kada se radi o raspravi brak vs. razvod. Zagovaram razvod ili preljub samo kada se radi o nekompatibilnosti u seksu.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 11:15   #77
Quote:
NightRambler kaže: Pogledaj post
S obzirom na to da nisam pronašla osobu (M/F) koja može pratiti spektar meni zanimljivih tema te da se krećem među ljudima prepunih interesa, nekako mi se čini da je problem u tebi.
A eksperiment ti je pogrešno postavljen u startu: ne može eksperimentator biti i sudionik eksperimenta.
Život nas natjera na to da pričamo i o drugim temama..ali sve uvijek okrenu na kraju razgovor riječima "nego, ajmo mi o stvarno zanimljivom.."..možda je problem u meni, vide za što jedino vrijedim..

,,,
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 11:16   #78
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Meni iskreno baš i nije logično da može sve funcionirati osim seksa jer obično kad seks ne valja, onda sve ode kvragu. Ako kod vas sve super funkcionira možda se ipak ne radi o tome da on ne valja u seksu nego si ti u nekoj fazi kad bi htjela isprobati i neke druge stvari a ovdje možda tražiš neki "blagoslov". Ja ne mogu napisati drugo nego kaj već jesam- da mi je fakat bedasto u 21 stoljeću kad su na raspolaganju sve mogućnosti (KamaSutra je mislim još iz 5. stoljeća ) rastati se samo zato jer bi ti nekaj drukčije.
Gle, funkcionira.
Ima nježnosti, topline. Podrška smo jedno drugome. Razgovaramo o puno stvari nevezano uz nas.
Daje mi potpunu slobodu - zato je i ne zloupotrebljavam.

Stvar sa seksom je da ga doživljavamo posve drugačije. Meni je to najtemeljitiji način voljenja njega, zbližavanja, osjećanja života.
On mene voli tako da me zaspe poklonima, da me dodiruje, mazi...

Drugačije gledamo život. I da, moje potrebe njega frustriraju, jednako kao što njegova pasivnost frustrira mene. Kad to traje dugo, normalno da zatruje sve ostalo.
NightRambler is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 11:17   #79
Quote:
Pipsić kaže: Pogledaj post
Možda nije lijepo za napisati i oprosti, ne mislim time ništa loše, ali koliko će te muškaraca kao razvedenu ženu s dvoje djece koja više nije u cvijetu mladosti razmatrati za nešto ozbiljnije od seksa s milf-icom? Kamo ćeš s djecom dok budeš upražnjavala ludi postrazvodni seks?
Ovo je malo otišlo u krivom smjeru.
Recimo, ja uopće ne razmišljam o tome da će me nakon eventualnog razvoda dočekati ludi seks.

Ali razmišljam o tome da su godine frustracija dovele do toga da ja NE ZNAM volim li ga i želim li život s njime.
NightRambler is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 11:21   #80
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Upravo zato to i pišem. U ovom slučaju je susjedova trava fakat zelenija.

Deset godina je prilično dugo razdoblje, plus što je navela da je probala sve što je probati mogla.
Obično stanem na stranu braka, kada se radi o raspravi brak vs. razvod. Zagovaram razvod ili preljub samo kada se radi o nekompatibilnosti u seksu.
OK, al ja tu ne vidim nekompatibilnost To kaj ona piše da je probala sve ja u to ne vjerujem, možda sve kaj je u tom trenutku palo na pamet. Ali sve nije mogla probati jer nema pojma ni kaj sve postoji
Inače, oni maju sex više nego druge osobe. Razvod zbog toga kaj bi ona nekaj eksperimentirala meni je krajnje glupo rješenje. Možda ju je pukla neka kriza srednjih godina, pa kad je već čekala 10 godina, nek pričeka da i njega pukne možda joj prisjedne
Quote:
NightRambler kaže: Pogledaj post
Ovo je malo otišlo u krivom smjeru.
Recimo, ja uopće ne razmišljam o tome da će me nakon eventualnog razvoda dočekati ludi seks.

Ali razmišljam o tome da su godine frustracija dovele do toga da ja NE ZNAM volim li ga i želim li život s njime.
Godine frustracije jer seks nije onakav kako bi ti htjela. I onda se pitaš jel ga voliš, a cijelo vrijeme pišeš u stilu neke šiparice koja bi se htjela zaljubiti.
Možda ga trebaš prvo izgubiti da bi ga znala cijeniti.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:30.