Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2015., 12:26   #61
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
definitivno nisam da ga takvog upiše (jer stigne kad god joj se sprdi), ali vidim da ona teži tome i u toj situaciji se treba osigurat

jedna krajnost, al tome služe paničari... ona je sama s malom bebom, a on ima čitavu svoju obitelj iza sebe, ako žena sazna i udruže se protiv nje, još može imat gadnih problema sa sudovima i skrbništvom. ak je "dečko" doktor, dobro situiran, samo kažem da može bit svašta.
Ne znam, to su stvarno takve krajnosti da su mi totalno nespojive. Ne mislim pritom čak ni na logiku, nego ona to ne bi mogla emotivno. Nitko to ne bi mogao.
Mislim da je na cijeloj temi propušteno reći upravo ovo što si stavila u zagradu.
Koliko je zbunjena procedurom vidi se iz ovoga:

Quote:
fitnesslover kaže: Pogledaj post
On se zeli upisati, i onda mi je boje to rijesiti odmah nego da idemo po sudu
I iz ranijeg posta
Quote:
fitnesslover kaže: Pogledaj post
ne bih vukla dijete po sudovima i da ga pikaju za utvrđivanje očinstva.
ako dođe do socijalne to znači da će mu doma uputiti poziv na sud i očitovanje a tog ga je strah
Mislim da ni ona ni on ne znaju da on dijete može priznati i kasnije.
Dijete se sada može upisati kao njezino, uz oca ostane prazno polje u matici rođenih a ako jednog dana budu oboje to željeli, on se može upisati kao otac bez suda, samo priznanjem.
Priznanje djeteta nije isto što i sudsko utvrđivanje očinstva.
Priznanje se može obaviti i kasnije, ne mora to biti odmah nakon rođenja, a sudsko utvrđivanje očinstva je vezano samo za slučajeve gdje otac (ili majka) to očinstvo negira.
Autorica je zbunjena i to joj treba pojasniti.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 12:26   #62
Quote:
fitnesslover kaže: Pogledaj post
...jer smo pričali o djetetu i dva tri dana prije nego što sam mu javila vijest da sam trudna, a tad sam već sumnjala, on je rekao da želi bebu sa mnom. Još sam ga na to pitala da li je siguran i rekao je da da, da želi. Idući dan sam napravila test i bila sretna što mu mogu javiti. Već prije se desila i jedna trudnoća, ali nije uspjela. Tako da nije bilo nešto tako iznenada i tako neplanirano da bi ovako reagirao.
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
koliko god on bio bijednik, svojevoljno si ušla u vezu s takvim čovjekom i pravila djecu dok je on još u braku tako da ne možeš svu krivicu za nastalu situaciju staviti njemu na leđa
Za to što on nije ponio svoj dio odgovornosti kriv je isključivo on.
U braku je on, ona je slobodna žena.
On je rekao da je siguran da želi dijete s njom.

Jbg. on je jedn nezreo, neodlučan, bezmudan lik koji ne zna preuzeti odgovornost za svoje postupke.
U to dvojbe nema.
Želiš li takvog muškarca ili bolje reći takvu bezmudnu lignju uz sebe?

I za promjenu zapitaj se što ti želiš, što je korektno prema tebi i sinu kojeg ćeš roditi i postupaj tako.
On se pokazao i dokazao i kao muškarac (i tebi i onoj doma) i kao otac (ovom klincu, a i onima doma).
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)

Zadnje uređivanje Štokrlica : 04.12.2015. at 12:36.
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 12:37   #63
Quote:
QMSBiaaač kaže: Pogledaj post
Što se tiče gospodina. Nemoj ti njemu ništa javljat. Ja bi na tvom mjestu javila njegovoj ženi.

koja odvratna osvetoljubivost i to prema ženi koja jedina u toj njihovoj priči nije ništa kriva.



Quote:
fitnesslover kaže: Pogledaj post
Ovo uopce nije krajnost jer zbog tog me i strah otici na socijalnu ili slucajno kod njega rodit da se ne bi saznalo. Jer ako se sazna da je on otac onda je rekao da ce se do kraja zivota truditi da mi unisti zivot i da mi uzmu dijete jer ce rec da nisam zaposlena i da nemam primanja.
puste priče, zavukao bi se ko zmija ispod kamena, a ne išao na socijalno i sebe izložio istoj toj socijalnoj službi i raznim pozivima koji dolaze doma poštom.
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 12:39   #64
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
jedno je utvrđivanje, a drugo je osporavanje očinstva
jednom upisano očinstvo može se osporavati do 7.godine
Ja bih dodala da je treće- priznanje očinstva koje je neopozivo, a s čim mi se čini da autorica bez potrebe žuri da bi izbjegla sudove koje bi ionako izbjegla.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 12:45   #65
Quote:
fitnesslover kaže: Pogledaj post
Ovo uopce nije krajnost jer zbog tog me i strah otici na socijalnu ili slucajno kod njega rodit da se ne bi saznalo. Jer ako se sazna da je on otac onda je rekao da ce se do kraja zivota truditi da mi unisti zivot i da mi uzmu dijete jer ce rec da nisam zaposlena i da nemam primanja. Njegova supruga zna za nas ali se pravi da ne zna. Oni su se tek nedavnoi vjencali, malo prije nego sto smo se upoznali. djeca mu jos ne idu u skolu. Vidjela sam sad da ima i konzum online kupovinu i da inaju dostavu sto cu sigurno trebati, nisam za to znala ranije. Ja se nadam da ce sve proci ok i bez stresa i za bebu i mene.. A za njega ne mislim da bi bio ista drukciji kad bi vidio bebu jer nijednom nije pitao ni da mu pokazem slike s uzv, rekao je da ne zeli znati ni koliko ima kg kad se rodi, nista. On bi ga samo jednom dosao vidjet, zadovoljio bi se s tim i odbacio. I to ne zelim priustiti djetetu.
ti njega nisi dužna prijaviti, stigneš kad god to poželiš.

ali ako ne želiš ovo sve, makni se od njega. dala sam savjet prije, reci da je tuđe... kad se ti malo posložiš imat ćeš više snage da se nosiš sa sranjima koja te kad tad nađu bez da kopkaš po njima. u svoju obranu kasnije, ako ikad dođe do suda, al to samo ako on zatraži dokazivanje očinstva, možeš se obraniti opravdanim strahom (sačuvaj ako imaš ikakve dokaze s njegovim prijetnjama i vrijeđanjem).
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 12:48   #66
da, laži, jer laž se uvijek pokaže kao najbolja opcija
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 12:50   #67
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
da, laži, jer laž se uvijek pokaže kao najbolja opcija
pa nemora niš reći, ako baš pita... mislim... "onda je rekao da ce se do kraja zivota truditi da mi unisti zivot i da mi uzmu dijete " ja bi gledala bilo koji izlaz iz toga, jedini cilj bi bio da se maknem od njega koliko god dalje i brže mogu

ovo je tipična tehnika zastrašivanja jer je moguće da ne žili ništa s tim pa ak upali i ti reagiraš bježanjem oboje dobivate kaj želite, al jebemu, može bit i neki ekstra idiot i poečt je tražiti i gnjaviti i stvarno joj zagorčavat život jer mu je dosadno u životu...
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 12:51   #68
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
dala sam savjet prije, reci da je tuđe...
Ni uz najbolju volju ne mogu razumjeti čemu ovakav savjet Nema potrebe za tim. Kome to treba reći? Njemu za kojeg ne zna ni hoće li ga obavijestiti da se mali rodio? Jer on ne želi da oni živi.

Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
u svoju obranu kasnije, ako ikad dođe do suda, al to samo ako on zatraži dokazivanje očinstva, možeš se obraniti opravdanim strahom (sačuvaj ako imaš ikakve dokaze s njegovim prijetnjama i vrijeđanjem).
Ne mora se braniti onaj koji nije ništa kriv. Ti joj sugeriraš da to bude.
Bez potrebe.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 12:54   #69
Ja se ne bih javljala njegovoj zeni, to nikako jer ona stvarno s mojim djetetom nema veze. I mislim da je dovoljno i vec to sto zna za supruga da izlazi i nalazi se. Doduse, vrj ne zna za dijete ali jednom mu je suptilno rekla da bi mu uzela dijete i sve da neka zena ostane trudna s njim. Neki film mu je pustila i zastrasila ga s tim. Ali i da nije tako, to mi nikad nije palo ni na pamet da bih isla govoriti. Jer ja sam odgovorna za to sto sam usla u vezu s njim, nije ni on prisilio mene a jos manje ona..
fitnesslover is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 12:54   #70
Quote:
fitnesslover kaže: Pogledaj post
NIje bilo do kontrac. jer smo pričali o djetetu i dva tri dana prije nego što sam mu javila vijest da sam trudna, a tad sam već sumnjala, on je rekao da želi bebu sa mnom. Još sam ga na to pitala da li je siguran i rekao je da da, da želi. Idući dan sam napravila test i bila sretna što mu mogu javiti. Već prije se desila i jedna trudnoća, ali nije uspjela. Tako da nije bilo nešto tako iznenada i tako neplanirano da bi ovako reagirao. Tj, ja sam bar tak mislila.
ček, ti si zapravo planirala trudnoću

Quote:
fitnesslover kaže: Pogledaj post
Njegova supruga zna za nas ali se pravi da ne zna. Oni su se tek nedavnoi vjencali, malo prije nego sto smo se upoznali. djeca mu jos ne idu u skolu.
Quote:
fitnesslover kaže: Pogledaj post
Ma ja razumijem što kažete. Gdje bih ja bila odrasla s 20 godina...Mislim toliko sam imala kad sam ga upoznala. BIla sam glupava i naivna do kad nisam shvatila da je dijete realno i nisam htjela ab.
a koliko ti je sad godina?

inače ne vjerujem da će on uzeti dijete ako se sazna, što zbog žene (klinac će ga ona odgajati.. može jedino pokupiti razvod od nje i plaćati alimentaciju za svu tu dječurliju), što ne mislim da je zakonski to moguće, ali u to nisam sigurna. i kad smo kod tog, ne razumijem zašto nisi bila bar toliko odgovorna da odeš u neko savjetovalište i raspitaš se oko tih legalnih pizdarija i svih mogućnosti koje imaš?
FiorellaTerenzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 12:55   #71
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ni uz najbolju volju ne mogu razumjeti čemu ovakav savjet Nema potrebe za tim. Kome to treba reći? Njemu za kojeg ne zna ni hoće li ga obavijestiti da se mali rodio?


Ne mora se braniti onaj koji nije ništa kriv. Ti joj sugeriraš da to bude.
Bez potrebe.
ako je on gnjavi, tada je jedna od opcija i laž, da...

a drugo nije obrana nego planiranje obrane. u neravnopravnom položaju u kojem se ona nalazi, sama, mora planirati 3 koraka unaprijed ako želi zbjeći neke stvari. nisam rekla da pozove policiju nego da sačuva sve kaj se može upotrijebit protiv njega...ako zatreba.
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 12:56   #72
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
koja odvratna osvetoljubivost i to prema ženi koja jedina u toj njihovoj priči nije ništa kriva.





Pa ja bi recimo voljela biti obavještena o tome da mi se muž uokolo nekontrolirano razmnožava.
QMSBiaaač is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 12:56   #73
Quote:
FiorellaTerenzi kaže: Pogledaj post
ček, ti si zapravo planirala trudnoću
da. pa ti shvati takvo biće. ne smijem po njoj jer me strah ječmenca.

Quote:
QMSBiaaač kaže: Pogledaj post
Pa ja bi recimo voljela biti obavještena o tome da mi se muž uokolo nekontrolirano razmnožava.
ti bi vjerojatno dala oglas u lokalnim novinama ko sa onim cuckima/mačkama iz svoje teme (ak te nisam pomiješala s nekom drugom). izrazito si osvetoljubiva pa mi nije ni čudno da bi prvo javila ženi koja to dijete nije ni napravili ni planirala.
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 12:58   #74
Quote:
fitnesslover kaže: Pogledaj post
Ovo uopce nije krajnost jer zbog tog me i strah otici na socijalnu ili slucajno kod njega rodit da se ne bi saznalo. Jer ako se sazna da je on otac onda je rekao da ce se do kraja zivota truditi da mi unisti zivot i da mi uzmu dijete jer ce rec da nisam zaposlena i da nemam primanja.
e, stvarno si naivna i mlada....
nitko ti ne može uzeti dijete temeljem toga što si nezaposlena i bez primanja
Imaš pravo na porodiljnu nadoknadu, koje vidim i koristiš
Kasnije imaš pravo na socijalnu pomoć
A kako imaš kuću - stan, ne moraš se bojati takvih gluposti.
Može on prijetit koliko hoće, on te svoje prijetnje neće ostvariti, a i da pokrene, opet nitko tebi neće uzeti dijete
ne boj se
A ako se te prijetnje ponove, onda sve to obavezno prijavi u nadležni CzSS
Pa će novopečeni otac dobit hitan poziv za ragovor
i eventualnu prekršajnu prijavu
da vidiš kako će prijetnje prestati
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 12:58   #75
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Za to što on nije ponio svoj dio odgovornosti kriv je isključivo on.
U braku je on, ona je slobodna žena.
On je rekao da je siguran da želi dijete s njom.
...
slažem se
ali autorica je odgovorna prema sebi, i djetetu, i ako nakon prve trudnoće nije napravio ništa, za drugu su joj se već trebali upaliti alarmi
ali nisu, mlada je, pa sad ima priliku naučiti da su priče krasne i zavodljive al' čovjeka čine djela
također, iako slobodna žena, odgovorna je za sve rizike/probleme koji mogu proizići iz veze s oženjenim
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 13:01   #76
Quote:
QMSBiaaač kaže: Pogledaj post
Pa ja bi recimo voljela biti obavještena o tome da mi se muž uokolo nekontrolirano razmnožava.
kaj bi dalje?
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 13:02   #77
Quote:
fitnesslover kaže: Pogledaj post
Pozdrav.. Imam pitanje, tj zamolila bih za savjet pošto ja već dugo razmišljam samo subjektivno i ne uspijevam se suočiti s realnošću. U 39 tt sam trudnoće, uskoro će se roditi mali dečkić kojeg već 9 mj volim najviše na svijetu i koji mi je jedina obitelj. Bila sam u odnosu s njegovim ocem koji je oženjen, no on je također govorio da želi sa mnom imati dijete.. Ali izgleda da se za njega trudnoća desila u krivo vrijeme ili sa krivom ženom... Ja nisam tražila da bude s nama i ode od svoje obitelji, samo sam se nadala da će htjeti imati barem odnos s bebom, jer ja sam se u njemu nakon prvog njegovog ne jako i nepovratno razočarala... Od početka je rekao da nas ne želi, krenule su uvrede, prijetnje sa socijalnom zbog mojih financija(on je med.struke, a ja studentica), ucjene da se nešto slučajno ne bi saznalo i uništilo mu brak...etc... U međuvremenu sam ja ostala bez majke, a s njom sam samom odrasla i bila mi je najveći oslonac i jako jako snažna žena. Imam potporu od prijateljica, no ne mogu od njih očekivati ni tražiti da razumiju cijelu situaciju u kojoj sam trenutno. On je sad u zadnje vrijeme počeo govoriti da bi došao vidjeti bebu kad dođemo doma iz bolnice, pa onda ipak ne bi došao.. Onda ne zna hoće li doći samo taj jedan put pa onda možda dođe i češće... Navodno da sve ovisi o meni. Ne namjerava doći u bolnicu, ne pita 9 mjeseci ni kako smo beba i ja, čak je rekao da nas se srami. Da mu je svejedno jesmo li živi ili ne, dapače. Upisat će se kao otac. No, nakon što je rekao to o svom osjećaju srama, ja mu ne bih javila da sam rodila. Ne bih ni da dođe, jer on se postavio kao da će doć birat tenisice a ne vidjeti svoje dijete; pa ako će mu se valjda dopast doći će i drugi put, ali ako neće, neće više dolazit? Ne želim da mi beba osjeti ako mu nije stalo i ne želim da se maleni ikada osjeti odbačenim jer ja ću se kao majka osjećati jako krivom i samo što želim je da beba bude sretna. Od njega više ne očekujem ništa emocionalno, a bila bih najsretnija i da mi financijski ne treba. S tim da mi u ovih devet mj nije pomogao ni kupit jedan body, flašicu ili postaviti kinderbet. Sve sam sama nabavila, od kolica, AS, krevetića, odjeće.... NIje ni jednom pitao za stvari da li mi što treba, čak i kad je bila opasnost da ću roditi prije vremena pa nisam u jednom trenutku imala ni za taxi do bolnice. A sad nedavno dok sam bila na strogom mirovanju i smjela sam samo ležat, zamolila sam ga da li mi može kupiti hranu i donijeti iz dućana, nije htio ni to. Skupila sam bila snage i otišla sama jer sam se osjećala krivom da se kao majka ne brinem dobro za bebu. Da li ću napraviti lošu stvar ako mu ne javim kad se beba rodi? Ako mu kažem da ne dolazi i da stvarno ne zaslužuje? nekad mislim da možda nije loša osoba, jer on je sam bio zanemarivan od ssvog oca za što kaže da ima traume pa sam ga cijelo vrijeme zbog tog žalila i devet mjeseci mu davala priliku da pokaže volju za bebom... Ne želim ga povrijediti, ali još manje ne želim povrijediti svoje dijete. Što da napravim, a bliži se termin, svaki čas mogu roditi?
Ne kuzim takve 'studentice' koje se zaljube u ozenjenje muske i padnu na njihova prazna obecanja i sad joj on uradio dijete i pobjegao od odgovornosti. Haha strasno. Naopako. Sama si kriva. To si i sama mogla zakljuciti da od ozenjenih nema neke buducnosti. Tko pod drugim jamu kopa sam u nju pada. Tebe je u ovom slucaju taj lik bacio.
Nakamai is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 13:03   #78
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
e, stvarno si naivna i mlada....
nitko ti ne može uzeti dijete temeljem toga što si nezaposlena i bez primanja

A ako se te prijetnje ponove, onda sve to obavezno prijavi u nadležni CzSS
Pa će novopečeni otac dobit hitan poziv za ragovor
i eventualnu prekršajnu prijavu
da vidiš kako će prijetnje prestati
ovo je možda istina u većini slučajeva, al uvijek ima i onih drugih...
bitno je da se infrormira o svim svojim zakonskim pravima
(i sačuva poruke od gada)
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 13:03   #79
Autorice, pusti ove tlapnje s foruma i imaj na umu samo činjenice.
Postoje tri načina utvrđivanja očinstva:

1. presumpcijom bračnog očinstva (to ovdje nije slučaj)
2. priznanjem i
3. sudskom odlukom (što želiš izbjeći)


Priznanje očinstva je pravni akt muškarca koji sebe smatra ocem djeteta. Jednom kada je priznanje očinstva dano u skladu sa zakonskim propisima – neopozivo je.
(Da ti se nigdje ne žuri dovoljno govore odredbe da se očinstvo može priznati čak i nakon smrti djeteta ako dijete ima potomstvo.)

Očinstvo se može priznati na zapisnik pred:
1. matičarom,
2. centrom za socijalnu skrb ili
3. sudom, te
4. u oporuci

Za upis priznanja očinstva potreban je pristanak djetetove majke. Svoj pristanak majka izjavljuje osobno u obliku zapisničke izjave pred matičarom, CZSS ili pred sudom.
Samo majčin pristanak za upis priznanja očinstva dovoljan je ako je dijete mlađe od 14 god ili ako je starije od 14 god, ali ne shvaća značenje priznanja.U suprotnom traži se pristanak i majke i djeteta.


Nadam se da će ti ovo barem malo pomoći i otkloniti silni presing koji je vjerojatno uvjetovao ovu temu.

Zadnje uređivanje -honey- : 04.12.2015. at 13:16.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 13:04   #80
Quote:
Nakamai kaže: Pogledaj post
Ne kuzim takve 'studentice' koje se zaljube u ozenjenje muske i padnu na njihova prazna obecanja i sad joj on uradio dijete i pobjegao od odgovornosti. Haha strasno. Naopako. Sama si kriva. To si i sama mogla zakljuciti da od ozenjenih nema neke buducnosti. Tko pod drugim jamu kopa sam u nju pada. Tebe je u ovom slucaju taj lik bacio.
to je jedan super savjet za ženu koja čeka porod i upravo leži u Petrovoj


svaka čast
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:15.