Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2016., 15:33   #21
Quote:
Pile4444 kaže: Pogledaj post
Sto nam matematika kaze,

imamo 1/3 (33%) brakova koji se raspadaju, znaci njih odmah pisemo pod ne sretne.

Ostane nam 66% brakova koji se "odrzavaju".
Dovoljno je da je trecina od njih ne sretnih (a rekao bi i vise, ostaje se zajedno zbog sela, djece itd) i to je barem jos 22% brakova koji ne valjaju.

Kada zbrojimo, u Hrvata,
po toj mojoj brzoj analizi imamo minimalno 55% brakova koji su ne sretni.

Znaci definitivno ide ka vecini.
Ne bih se složio sa time.Da bi smo pouzdano znali ili barem pouzdanije onda bi trebalo porovesti anketu i direktno pitati ljude jesu li sretni u svom braku ili nesretni.Pitati dakle samo ljude koji su u braku,ne i one koje su izašli iz braka jer tu braka više nema jel.Tema je o parovima koji su u braku.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Old 12.02.2016., 15:35   #22
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Svakako da preozbiljno shvačaš,"Bračne vode" ipak je samo komična serija koja nekom može biti dobra a nekom ne.Meni je osobno super serija.
Ja se sa svojom ženom isto "bockam" isto "mekše",ne tako kao Al i Peggy.
To bockanje daje neki poseban "začin" našem braku.Bilo bi nam dosadno bez tog bockanja i to ne bi bili mi.
Ovo potpisujem bockanje nije loše pogotovo kad smo sami,ali u svemu treba imati mjeru

Također pozitiv potpisujem sve napisano

Ovdje ne govorim o parovima koji su različiti od nas dvoje naprimjer poznajemo par koji su crkva i vjera i oni nam ne odgovaraju za druženje,ali lijepo ih je vidjeti zajedno i lijepo se slažu

Nažalost meni je tužno da ljudi u tridesetima u braku zapravo "završavaju" sa životom odnosno vežu ih "obaveze" u vidu kredita,djece ili nemogućnosti razvoda radi mišljenja okoline....

Baš sam ženi u šali rekao da ćemo se spojiti na iskricu i napisati da tražimo sretan bračni par

I da Hrvati se nevole izdvajati iz mase pa tako imamo 90% Kršćana,a to je samo na papiru,a tako bi bilo i sa odgovorom na pitanje jesu li sretni u braku odgovor bi bio jesu,a zapravo i nije baš tako....
crazysplico is offline  
Old 12.02.2016., 15:46   #23
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Ne bih se složio sa time.Da bi smo pouzdano znali ili barem pouzdanije onda bi trebalo porovesti anketu i direktno pitati ljude jesu li sretni u svom braku ili nesretni.Pitati dakle samo ljude koji su u braku,ne i one koje su izašli iz braka jer tu braka više nema jel.Tema je o parovima koji su u braku.
Znaci ti bi eliminirao u startu 1/3 ljudi koji ce se rastaviti jer nisu sretni u braku? Ne kuzim zasto bi to napravio osim da napumpas broj u korist sretnih.
Poznavajuci Forum, za anketu ce ti ljudi govoriti da je to nista, sto je to par stotina ili tisuca anketiranih, sve je to osobno, mozda su bili ljuti kada ich se ispitivalo i tako dalje i tako dalje.

Ove godine ce se 1/3 brakova rastati. Da su sretni, ne bi se rapali. Pa ne mozes njih samo tako izbaciti iz svoje analize.

i da se razumimo, neka postena anketa na reprezentativnom uzorku bi sigurno bila bolje mjerilo, ali moras onda pitati sve parove, ne bitno dali se idu rastaviti ili ne.
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Old 12.02.2016., 15:51   #24
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Svakako da preozbiljno shvačaš,"Bračne vode" ipak je samo komična serija koja nekom može biti dobra a nekom ne.Meni je osobno super serija.
Ja sam vise Raymond team. Topliji su mi.

Quote:
Ja se sa svojom ženom isto "bockam" isto "mekše",ne tako kao Al i Peggy.
To bockanje daje neki poseban "začin" našem braku.Bilo bi nam dosadno bez tog bockanja i to ne bi bili mi.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Old 12.02.2016., 15:58   #25
Quote:
Pile4444 kaže: Pogledaj post
Znaci ti bi eliminirao u startu 1/3 ljudi koji ce se rastaviti jer nisu sretni u braku? Ne kuzim zasto bi to napravio osim da napumpas broj u korist sretnih.
Poznavajuci Forum, za anketu ce ti ljudi govoriti da je to nista, sto je to par stotina ili tisuca anketiranih, sve je to osobno, mozda su bili ljuti kada ich se ispitivalo i tako dalje i tako dalje.

Ove godine ce se 1/3 brakova rastati. Da su sretni, ne bi se rapali. Pa ne mozes njih samo tako izbaciti iz svoje analize.

i da se razumimo, neka postena anketa na reprezentativnom uzorku bi sigurno bila bolje mjerilo, ali moras onda pitati sve parove, ne bitno dali se idu rastaviti ili ne.
Pa ja bih anketu proveo sa ljudima koji su u braku barem neko vrjeme.Recimo da su barem 5 ili više godina u braku.Ne zanimaju me oni koji su unaprjed predoodređni za propast.Onih 1/3 za koju odmah znamo da će se raspasti.
Samo sam ih iz tog razloga eliminirao.Autor teme i jest naglasio da se radi o parovima koji su neko vrjeme u braku i da primječuje da postaju sve nesretniji i da im druženje sa njima postaje sve teže jer misli da se oni udaljuju jedno od drugog u braku.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Old 12.02.2016., 16:07   #26
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Evo dolazi vikend zvali bi neki par do nas malo vina večerica pictonery ili slično,ali ne želimo gledati kako se bockaju svi cijelo vrijeme...Ima li parova koji se vole i uvažavaju nakon tridesete....
Ja još ne vidjeh braka u kojem si dvoje tako super pašu da pomislim da bi i ja htjela takav.

S tim da meni bockanje ne znači i neuvažavanje. Ima parova koji imaju takvu dinamiku odnosa, cijelo vrijeme se bockaju i skupa smiju na taj račun.
Jedno je grubo i bezobrazno omalovažavanje a drugo je prihvaćena zafrkancija od ove strane
Lela O. is offline  
Old 12.02.2016., 16:30   #27
....

Naravno pričamo o parovima sa barem 5,6 godina,tada se već može vidjeti kako funkcioniraju zajedno.
Ovo za anketu bi baš volio da netko napravi i da vidimo rezultate,baš bi bilo zanimljivo iako pretpostavljam da bi 70%+ bilo zadovoljno....u anketi...

Znači mi ne pričamo o savršenom braku nego normalnom sa usponima i padovima,ali onom u kojem na kraju dana poljubiš svog partnera i sretan si što ga imaš...

P.S.nisam neki veliki romantičar naprotiv na tom polju trebam još učiti,ali ovako meni izgleda normalan brak bez obzira na godine,mi smo naučili na braku naših roditelja kako nećemo "čekati" smrt u braku nego živjeti život i uživati u njemu zajedno....
crazysplico is offline  
Old 12.02.2016., 17:30   #28
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Pa ja bih anketu proveo sa ljudima koji su u braku barem neko vrjeme.Recimo da su barem 5 ili više godina u braku.Ne zanimaju me oni koji su unaprjed predoodređni za propast.Onih 1/3 za koju odmah znamo da će se raspasti.
Samo sam ih iz tog razloga eliminirao.Autor teme i jest naglasio da se radi o parovima koji su neko vrjeme u braku i da primječuje da postaju sve nesretniji i da im druženje sa njima postaje sve teže jer misli da se oni udaljuju jedno od drugog u braku.
Ok.

Malo sam istrazivao, cisto da vidim strukturu razvoda,

ispada da je prosjecna duljina braka 14,2 godine, sto opet nejde u prilogu tezi da je vecina raspadnutih brakov u prvim godinama, a podupire autorovu tvrdnju "sto duze zajedno, to gore"

evo i dva linka: http://www.novilist.hr/Info-fun/Zani...os-14-2-godine
http://www.sretneveze.com/brak/statist.html

Kako god okrenes, trend je definitivno: Manje brakova i vise razvoda. A to meni opet govori da je opca kvaliteta veza sve gora

Statistika po duljini trajanja braka:
http://tinypic.com/r/21nh0kw/9
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Old 12.02.2016., 17:44   #29
Quote:
Pile4444 kaže: Pogledaj post
Ok.

Malo sam istrazivao, cisto da vidim strukturu razvoda,

ispada da je prosjecna duljina braka 14,2 godine, sto opet nejde u prilogu tezi da je vecina raspadnutih brakov u prvim godinama, a podupire autorovu tvrdnju "sto duze zajedno, to gore"

evo i dva linka: http://www.novilist.hr/Info-fun/Zani...os-14-2-godine
http://www.sretneveze.com/brak/statist.html

Kako god okrenes, trend je definitivno: Manje brakova i vise razvoda. A to meni opet govori da je opca kvaliteta veza sve gora

Statistika po duljini trajanja braka:
http://tinypic.com/r/21nh0kw/9
Ne mogu se sporiti sa statistikama i trendovima.Žao mi je što je to tako.Volio bih da je drugačije.Osobno poznam i družim se(ja i žena kao par) sa više parova koji su pozitivan primjer.U "mom svijetu" statistike su drugačije ali znam da "moj svijet" nije opći svijet.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Old 12.02.2016., 17:52   #30
Ljudi su nesretni sami sobom.
Afro Dita is offline  
Old 12.02.2016., 18:38   #31
Uglavnom su nesretni oni parovi u kojima se jedna polovica zazeli promjene.
avelina is offline  
Old 12.02.2016., 20:02   #32
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Ima li parova koji se vole i uvažavaju nakon tridesete....
Ima, kako ne.
Evo, ja nas ubrajam u te. Mi se približismo četrdesetoj i oboje se smatramo sretno ubračenima.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Old 12.02.2016., 21:37   #33
Pa oni kaj su u braku su sretni. Druga je stvar s onima kaj se rastaju. Ti uvijek tvrde da su svi nesretni jer im je tak valjda lakše. Najtužniji primjeri su ljudi koji ostaju u nesretnim brakovima. ALi mislim da je takvih puno manje neg kaj se tvrdi. Sretni ubračeni ljudi nemaju potrebe razmišljati i izjašnjavati se o takvim stvarima. Čuju se uvijek uglavnom oni kaj su u banani.
Joshua is offline  
Old 13.02.2016., 02:33   #34
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Ima, kako ne.
Evo, ja nas ubrajam u te. Mi se približismo četrdesetoj i oboje se smatramo sretno ubračenima.
Ovo je lijepo za procitati nadam ss da ce postotak narasti jer ova trenutna situacija je izrazito negativna...
Ocekivanja i ono sto parovi dobiju u braku su obrnuto proporcionalni i stvarno mislim da je vise od 70% ljudi u brakovima nesretno,neki manje neki vise...
crazysplico is offline  
Old 13.02.2016., 06:28   #35
8 godina braka, srednje tridesete, sretna i ne bih ga za nista mijenjala. Svi frendovi i kolege a poala isto tako, nitko se jos nije razveo niti o tome prica. Ovo sto ti opisujes mi je totalni SF. Mozda si samo u losem drustvi?
Bjesomarica is offline  
Old 13.02.2016., 07:44   #36
Quote:
Bjesomarica kaže: Pogledaj post
8 godina braka, srednje tridesete, sretna i ne bih ga za nista mijenjala. Svi frendovi i kolege a poala isto tako, nitko se jos nije razveo niti o tome prica. Ovo sto ti opisujes mi je totalni SF. Mozda si samo u losem drustvi?
Iskreno niti ja ne pričam na svom poslu o tome da imam relativno nesretan brak...ono posao baš i nije mjesto na kojem bi čovjek pričao o svom braku dobrom ili lošem.

LIjepo je da si u dobrom braku. I naravno da ima dobrih brakova, ali i ja sam u lošem društvu pa uglavnom poznajem loše brakove...možda je to samo refleksija mog lošeg braka...no, šalu na stranu.

Dakle, u svim brakovima kojima sam mogla nazočiti ovako ili onako....uglavnom većinom netko vara. Znam samo tri braka u kojima sam posve sigurna da toga nema....u ostalima, ima svega.

Npr. moju frendicu vara muž. U to sam posve sigurna jer je viđen više nekoliko puta. DA nju pitaš kakav ima brak, ona bi rekla da ima dobar brak, jer voli svog muža...makar ima tu sumnju prema njemu, opet nikada joj nije potvrđena, pa se recimo "uvjetno" dobro osjeća.

Zapravo znam iznimno malo sretnih i dobrih brakova. Ali te koje znam, su stvarno za primjer kako brak treba izgledati. I beskrajno im zavidim.
Zapravo je bogatstvo pogoditi se sa nekim i živjeti u normalnim odnosima, a ako se još potrefi i dodatak sreće, što reć?
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Old 13.02.2016., 12:28   #37
Zadovoljstvo u braku/vezi dolazi prvenstveno od nas samih. Osoba zadovoljna sobom nece brinuti o bezveznim stvarima. I bit ce joj lijepo.....dok se ne ubraci s emocionalnim vampirom

Obiteljski prijatelji, u braku su 9 godina. Ona je vjecito nezadovoljna, neke dane je sretna....a on.....on je toliko bezbrizan i zadovoljan onim sto ima sa svojom zenom i sinom. Bockala ga je stalno, a sad je i on poceo pa je to sve jedan veliki kaos i nemir. Ne osjecamo se vise ugodno kod njih.

Kolegica s posla....u braku 7 godina. Ona bi se rastala pa ipak ne bi, pa bi nesto novo, nekog novog tipa pa ipak ne bi...imaju malog sina.

Obiteljski prijatelji, u braku 12 godina. Samo cu jedno reci za njih - ljubav i uvazavanje. Nemaju djece. Bocnu se tu i tamo, nista strasno. Kod njih je uvijek super zabavno.

Poznanici, u braku 2 godine, presli 30u. Meni se cini da su se ubracili tek tako da ne ostanu sami. Pogotovo on. Ona je zadovoljna a na njemu se vidi da nije i da bi jos ludovao Otkad je to primjetila, nije ni ona bas vise toliko zadovoljna. Nemaju djece.

Eto, ima svega. Svaka kuca ima svoju pricu.

Edit: Nemojte se ubracivati ukoliko zelite nekome pomoci i poslozit mu daske u glavi Tome sluze strucne osobe. Nemojte se niti nezadovoljni ubracivati. Prvo se zadovoljite sami sa sobom i onda krenite u nesto s nekim. Recept za sretan brak i zivot.
Ailour is offline  
Old 13.02.2016., 12:41   #38
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
To što oni vama nemaju pozitivnu vibru, ne znači da nisu sretni, da ne funkcioniraju dobro i da se ne vole.
Na kraju kakve veze ima da li netko na van vibra ovako ili onako?
I meni neki od naših prijatelja ne vibriraju, pa su godinama zajedno, žene se, dobivaju djecu i sasvim solidno klize zajednički kroz život.
Znam i one koji su palili međusobnom energijom i izgorili vrlo brzo, a činila se kao vanserijska ljubav.
Više se ne osjećam kompetentnom suditi o nečijoj tuđoj sreći.
Potpis

Mi smo na van grozan par. Ne ljubimo se u javnosti, rijetko se mazimo, volimo se i posvadjati na ulici. Vjerojatno vecina nasih znanaca zivi u uvjerenju da smo stravicno nesretni.
S druge strane, doma se ne skidamo jedno s drugog i obozavamo se. Ja ne mogu zamisliti zivot bez njega, on je moja obitelj i moj partner za zivot, u dobru i zlu, u svakodnevnim sranjima i u dubljim problemima kad mi treba rame za plakanje.

Svadjamo li se? Da.
Jesmo li imali problema? O da. Itekakvih.
Jesmo li imali komunikacijskih sumova? Kako ne, imamo ih i sad ponekad.

Ali smo ucili, trudili se, naucili se jedno na drugo, upoznali jedno drugo, i zavoljeli se vise nego sto sam mislila da je moguce.
Ne mislim da brak po difoltu mora biti savrsenstvo i livada sarenog cvijeca da bi se u njega upustio. Uspjesan brak je krvav rad, mi smo oboje s tom idejom usli u to, ne ocekujuci da ce sve ici glatko. Ali smo se trudili, trudimo se i dalje, i nadam se da cemo i ubuduce.
Rezultat je da smo, sto godine idu, to sve sretniji i ispunjeniji u tom odnosu. Iako sam i sama imala ideje u pocetku da je brak na neki nacin okov oko vrata, dosla sam do stadija da se tek sada osjecam slobodnom u toj vezi biti upravo ono sto jesam.

Takodjer, ja se volim posvadjati i treba mi osoba s kojom mogu izbrusiti stavove i ucvrsitit poziciju. Koliko god to ne djelovalo idilicno okolini, ali zar je meni bitno sto ce selo reci o mom braku? Pa bitno je kako je meni.

Dakle, je li moj brak sretan brak - odgovorno tvrdim - jest
I da u jednom momentu pukne, sjecala bih ga se kao sretnog perioda.


Kao i Zhuta, ne usudjujem se takodjer suditi o tudjim brakovima.
Pogotovo kada sam na svoje oci vidjela kako mi se pred ocima raspada prijateljica koja je nedugo prije toga imala svadbu iz snova, visegodisnju vezu koja je izvana izgledala kao gnijezdo ljubavi i mira. I sve je zavrsilo doslovno preko noci na krajnje odvratan nacin.
TincH is offline  
Old 13.02.2016., 13:39   #39
....

Selo uvijek lose komentira netko prodje bolje netko losije
Zato sam i napisao da se kroz vibracije dosta toga vidi,vise od ikakvih rijeci...
I svadje su normalne pogotovo konstruktivne po meni je losija sutnja.
Nije stvar osude svak ima svoj zivot,ali zao nam je jer smo imali par parova koji su bili dugo godina u braku kao i mi,sretni pozitivni ali ocito je ta 7,8 godina problem...
Kao i pozitivni ljudi tako i pozitivni brakovi utjecu pozitivno na druge...Nazalost kako godine idu sve ih je manje...
crazysplico is offline  
Old 13.02.2016., 14:01   #40
Ne razumijem zasto ti je potreban tudji pozitivan brak?
Nas apsolutno ne zanima kakvi su tudji brakovi, niti njihova (ne)kvaliteta ne utjece na nas, nimalo.
Ionako smo navikli biti drugaciji pocevsi od svadbe pa nadalje. Stvarno mi nista ne predstavlja necija percipirana sreca ili nesreca.

Glede vibre 'koja se vidi', reci cu samo da je u slucaju frendice koja se preko noci na ruzan nacin nasla sama cijelo drustvo ostalo (malo je reci) sokirano. Naime, svi smo do jednog bili uvjereni da je kod njih sve i vise nego ok, pogotovo je ta vibra i opcenito i medju njima bila 'poticajna' i na nivou. Pa opet... dogodilo se sto se dogodilo.
TincH is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:32.