Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2016., 12:22   #41
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
A nastojim tako nekako, zezati se, pa je svima lakše. Nadam se.
Pita recimo često svašta oko sexa. Pa mu kažem da samo jednostavno zbroji 2 i 2, bez primisli. Da sam primjerice odavno rekla kako baš nikada nisam spavala s nekim, a da to nisam JA izrazito željela. Kako ga dočekah u pregačici i štiklama kraj štednjaka s finom večerom, to vjerojatno ne znači da bih igrala Monopoly. I tako ....
Mislim da mnoge žene slabo analiziraju, raščlanjuju, a možda uopće i žele biti svjesne pune istine. Pa i njima bude iznenađenje kada jednom stvari dođu iz dupeta u glavu. Plus okolnosti koje redovito nisu jednostavne i ne daju baš lako punu slobodu izbora. Plus česte činjenice nemogućnosti usporedbe kako bi zapravo trebalo biti.
Pogotovo s ljudima poput tebe, koji se čine sasvim Ok, razumni i dobronamjerni. Što svejedno ne može zamijeniti nekompatibilnost, kada je nema, kao kod vas, pretpostavljam. Najlakše je s očitom budalom, vidjeti, shvatiti i odlučiti što treba.
Gledala sam sestru nekoliko godina s jednom klasičnom karikaturom muškarca, folirantom i pozerom, ali i nevjerojatnim dobricom. Kojega sam pak ja skužila u nekoliko dana. Valjda jer sam gledala neizainteresirano sa strane. I jer sam svom starom preko nekoliko godina služila kao nadomjestak za sina kojega nije mogao imati, pa mi je neopterećeno prenio ponešto iz posvećenog muškog kruga.
Eto odlično si riješenje našla za te sitne problemčiće. Ma pretpostavljam da se ipak u mom slučaju ne radi o tome da je bila usamljena dugo. Iskreno se nadam . Nego da jednostavno s vremenom čovjek poželi promjenit neke stvari koje ga prije možda nisu tolko smetale.Ipak sam ja izrazito ugodan za druženje pa joj nije bilo lako prihvatit da nisam i izrazito ugodan za seksanje. Mogu to probat shvatit.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 12:36   #42
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Moglo bi biti tako nekako i sigurno jest problem pokušati razmišljati tuđom glavom. Pogotovo zaključivati. Meni je nejasna želja za pretjeranom simbiozom, jer sam prilično zadovoljna sobom i svojom samostalnošću, a pogotovo to teško shvaćam kod njega kojega vidim jakim i uspješnim muškarcem kojemu sasvim realno baš nitko nije potreban kao štaka u životu. Nego baš cijenim super taj osjećaj da sam s njim samo stoga što želim i jer mi je ljepše, puno ljepše, tako nego samoj. Što ne povezujem s obvezom da je to baš tako 24/7. Na koncu meni i nije, a iz moje pespektive mi se čini nemoguće da jest i njemu. Da baš zbilja nema sati u danu kada bi mogao smisliti što zanimljivije od mene.
Ti si se tu izgleda dosla hvaliti da si voljena vise nego sto volis, pod izlikom da ne razumijes sto ga to motivira. A to nije fino ciniti na temi u kojoj se razgovara o onima koji vole, zele, nadaju se - ali dobijaju sve na kasicicu poput izrazito gorkog lijeka. I ostaju polugladni i sami. Jer mozda vole vise nego druga strana, jer imaju jace nesigurnosti, jer druga strana to svojim ponasanjem hrani (kao sto mislim da ti makar podsvjesno cinis, jer ti hrani ego). Pitanje je koja strana je tu nesigurnija u biti.

Nemoguce je da nemas nesigurnosti, samo ih bolje prikrivas od njega i to cini dinamiku vaseg odnosa. Samo nemoj pretjerivati, jer i ranjene Imperije ponekad zadaju smrtonosni udarac onim naoko neugrozivim.

Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Neki ljudi nikad ne dođu do one srži, naročito ne ako muškarac ili žena nisu zaplakali jedno ispred drugog, podjelili duboke tajne, emocije, strahove..?
Naravno, jer za pogled na sebe onakvim kakav zbilja jesi pred ocima voljene osobe - neophodna je istinska hrabrost i integritet za koju neki nisu sposobni ni u primisli. Mnogo je lakse igrati klasicne rodne uloge dok se boje ne rastope.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 13:21   #43
Violeta, jasno je da ti muža nisi odabrala srcem i jasno je da ga "voliš na svoj način" na koji nitko tko voli ne bi volio biti voljen. To je tvoj izbor. Ali to nije samostalnost ni to što znaš uživati u samoći (znam i ja) nego racionalan odabir partnera jer bi vjerojatno s nekim drugim bilo drukčije i možda bi se našla s ove druge strane

Josuha, ostala sam par mjeseci duže nego sam trebala, nakon te spoznaje. Nemam zapravo što više posebno dodati na temu, osim da jednom kad se tako osjetite u vezi, najpametnije je bježati što prije, što dalje.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 13:26   #44
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Ti si se tu izgleda dosla hvaliti da si voljena vise nego sto volis, pod izlikom da ne razumijes sto ga to motivira. A to nije fino ciniti na temi u kojoj se razgovara o onima koji vole, zele, nadaju se - ali dobijaju sve na kasicicu poput izrazito gorkog lijeka. I ostaju polugladni i sami. Jer mozda vole vise nego druga strana, jer imaju jace nesigurnosti, jer druga strana to svojim ponasanjem hrani (kao sto mislim da ti makar podsvjesno cinis, jer ti hrani ego). Pitanje je koja strana je tu nesigurnija u biti.

Nemoguce je da nemas nesigurnosti, samo ih bolje prikrivas od njega i to cini dinamiku vaseg odnosa. Samo nemoj pretjerivati, jer i ranjene Imperije ponekad zadaju smrtonosni udarac onim naoko neugrozivim.



Naravno, jer za pogled na sebe onakvim kakav zbilja jesi pred ocima voljene osobe - neophodna je istinska hrabrost i integritet za koju neki nisu sposobni ni u primisli. Mnogo je lakse igrati klasicne rodne uloge dok se boje ne rastope.
Teško je suditi na osnovu postova ali imam dojam da je Violeta tip osobe koja pod zajednički naziv ljubavi stavlja prvenstveno uživanje u životu, hedonizam, dobar stan, auto, financije, sigurnost i na tome priča staje..dalje i dublje ne treba ići jer to znači pokazati svoje loše strane, nesigurnosti i ogoliti se pred partnerom a to nema nekog smisla za nju... Imam osjećaj da ju je upravo toga strah i to se trudi izbjeći, možda vjeruje ako to napravi da će postati ranjiva i ovisna..?
Ali pak na drugu stranu jasno izvire nezadovoljstvo takvom vezom, jer je ona u rukavicama pristala na kompromis, ona svakog dana zna zašto je u vezi jer vaga priteže uvjek na jednu stranu.. naravno dok joj se dade furati tako.. A posebno mi upada u oči njezino nezadovoljstvo sexualnom izvedbom partnera, ona želi nekog tko će ju onako muški uzeti bez pitanja, a njezin partner to nije u stanju, ne paše mu takav princip. Naravno sve to se preljeva u njezino i njegovo nezadovoljstvo vezom, ona bi akciju jer je ona površina na kojoj se veza bazira bez sadržaja, materijalistička je i dosadi vremenom...
Violeta ne zamjeri, ja volim zabadati nos gdje ne treba...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 13:46   #45
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Teško je suditi na osnovu postova ali imam dojam da je Violeta tip osobe koja pod zajednički naziv ljubavi stavlja prvenstveno uživanje u životu, hedonizam, dobar stan, auto, financije, sigurnost i na tome priča staje..dalje i dublje ne treba ići jer to znači pokazati svoje loše strane, nesigurnosti i ogoliti se pred partnerom a to nema nekog smisla za nju... Imam osjećaj da ju je upravo toga strah i to se trudi izbjeći, možda vjeruje ako to napravi da će postati ranjiva i ovisna..?
Ali pak na drugu stranu jasno izvire nezadovoljstvo takvom vezom, jer je ona u rukavicama pristala na kompromis, ona svakog dana zna zašto je u vezi jer vaga priteže uvjek na jednu stranu.. naravno dok joj se dade furati tako.. A posebno mi upada u oči njezino nezadovoljstvo sexualnom izvedbom partnera, ona želi nekog tko će ju onako muški uzeti bez pitanja, a njezin partner to nije u stanju, ne paše mu takav princip. Naravno sve to se preljeva u njezino i njegovo nezadovoljstvo vezom, ona bi akciju jer je ona površina na kojoj se veza bazira bez sadržaja, materijalistička je i dosadi vremenom...
Violeta ne zamjeri, ja volim zabadati nos gdje ne treba...
Bingo.
Obično žene kad se boje pogrešnog odabira i ljubavne patnje jer imaju povijest pogrešnih odabira, odaberu totalnu suprotnost, odaberu racionalno jer je lakše manje voljeti ili ne voljeti nego još jednom proć jedno te isto i biti ranjiv, izložen i slomljenog srca.
Dugo sam razmatrala tu ideju zapravo, racionalan odabir, nekog stabilnog i ne pretjerano fatalnog. Samo, znaš kako kažu, čovjek snuje, Bog ili Svemir se smije.

Mislim da je Violetin odabir u konačnici bolji nego hodanje od jednog kraha do drugog, a znam žene koje tako žive već pedesetak godina i da moram birati između dvije krajnosti, odabrala bih što i Violeta. Je, ljigavo je samo biti voljena, a ne voljeti, ali je i udobniji i kvalitetniji život. Ako ne možeš imati ovce i novce. Ali. još sam mlada da o tome mislim. Relativno.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 14:00   #46
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Violeta, jasno je da ti muža nisi odabrala srcem i jasno je da ga "voliš na svoj način" na koji nitko tko voli ne bi volio biti voljen. To je tvoj izbor. Ali to nije samostalnost ni to što znaš uživati u samoći (znam i ja) nego racionalan odabir partnera jer bi vjerojatno s nekim drugim bilo drukčije i možda bi se našla s ove druge strane
Sigurno.

Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Teško je suditi na osnovu postova ali imam dojam da je Violeta tip osobe koja pod zajednički naziv ljubavi stavlja prvenstveno uživanje u životu, hedonizam, dobar stan, auto, financije, sigurnost i na tome priča staje..dalje i dublje ne treba ići jer to znači pokazati svoje loše strane, nesigurnosti i ogoliti se pred partnerom a to nema nekog smisla za nju... Imam osjećaj da ju je upravo toga strah i to se trudi izbjeći, možda vjeruje ako to napravi da će postati ranjiva i ovisna..?
Ali pak na drugu stranu jasno izvire nezadovoljstvo takvom vezom, jer je ona u rukavicama pristala na kompromis, ona svakog dana zna zašto je u vezi jer vaga priteže uvjek na jednu stranu.. naravno dok joj se dade furati tako.. A posebno mi upada u oči njezino nezadovoljstvo sexualnom izvedbom partnera, ona želi nekog tko će ju onako muški uzeti bez pitanja, a njezin partner to nije u stanju, ne paše mu takav princip. Naravno sve to se preljeva u njezino i njegovo nezadovoljstvo vezom, ona bi akciju jer je ona površina na kojoj se veza bazira bez sadržaja, materijalistička je i dosadi vremenom...
Violeta ne zamjeri, ja volim zabadati nos gdje ne treba...
Moguce, ona je poput muskarca zarobljenog u tijelu zene. Ne mislim da je takva doslovno, vec da bjezi od povrijedjenosti preuzimajuci tipicno muski modus operandi.

Ima toga i u meni (racionalnost mi je jaka) i intuitivno padam na misticne samozatajne, osjetljive likove. Ali dinamika te veze je pogubna za mene jer izvlaci iz mene ono lose, mada budi i veliku njeznost. Ipak takvu vezu smatram nezdravom za sebe i svjesno se opirem tim obrascima.

Poison Ivy ima jako mudar potpis btw; nesto u smislu da 'podsvijest upravlja nasim zivotima sve dok je ne osvijestimo, i mi to nazivamo sudbinom'.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 14:00   #47
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Dugo sam razmatrala tu ideju zapravo, racionalan odabir, nekog stabilnog i ne pretjerano fatalnog.
boring.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 14:01   #48
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Bingo.
Obično žene kad se boje pogrešnog odabira i ljubavne patnje jer imaju povijest pogrešnih odabira, odaberu totalnu suprotnost, odaberu racionalno jer je lakše manje voljeti ili ne voljeti nego još jednom proć jedno te isto i biti ranjiv, izložen i slomljenog srca.
Dugo sam razmatrala tu ideju zapravo, racionalan odabir, nekog stabilnog i ne pretjerano fatalnog. Samo, znaš kako kažu, čovjek snuje, Bog ili Svemir se smije.

Mislim da je Violetin odabir u konačnici bolji nego hodanje od jednog kraha do drugog, a znam žene koje tako žive već pedesetak godina i da moram birati između dvije krajnosti, odabrala bih što i Violeta. Je, ljigavo je samo biti voljena, a ne voljeti, ali je i udobniji i kvalitetniji život. Ako ne možeš imati ovce i novce. Ali. još sam mlada da o tome mislim. Relativno.
Svi u partnerski odnos ulazimo sa nekom figom u džepu većom ili manjom, meni je razumljivo da netko ulazi iz interesa i da tako žele. Samo mi je žao što si ljudi odnos pretvore u posao bez mogućnosti da si dožive nešto više. Ja sam onako poprilično zatvorena osoba prema van što se tiče mojih dubokih emocija, jako sam nepovjerljiv, jednostavno ne vjerujem ljudima, no nikada ne bih izabrao površan odnos jer to ne želim i to me ne ispunjava. Porazna mi je činjenica da gledam osobu pored sebe i znam da je tu samo zato što lijepo izgledam, imam dobar posao i šušnja u džepu, a porazna je i činjenica da se ne mogu otvoriti nekome s kim na redovnoj bazi imam sexualni odnos.. Iz tog aspekta si postavljam pitanje zašto baš ona a ne neka Ivana, Maja ili Ana i što bi me prečavalo da ne ševim sastrane i uživam kako meni paše.. Zar baš to nije ovisnički odnos, biti s nekim eto zato što je dobar, situiran i materijalno zbrinut? Fakat bi mi život bio dosadan sa takvom osobom, stoga mislim da Violeti ipak nije lako...nije sve u lovi, lova dođe i ode ali ko može platit razgovor, poljubac i sex sa ženom do koje ti je zaista stalo...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 14:11   #49
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Sigurno.



Moguce, ona je poput muskarca zarobljenog u tijelu zene. Ne mislim da je takva doslovno, vec da bjezi od povrijedjenosti preuzimajuci tipicno muski modus operandi.

Ima toga i u meni (racionalnost mi je jaka) i intuitivno padam na misticne samozatajne, osjetljive likove. Ali dinamika te veze je pogubna za mene jer izvlaci iz mene ono lose, mada budi i veliku njeznost. Ipak takvu vezu smatram nezdravom za sebe i svjesno se opirem tim obrascima.

Poison Ivy ima jako mudar potpis btw; nesto u smislu da 'podsvijest upravlja nasim zivotima sve dok je ne osvijestimo, i mi to nazivamo sudbinom'.
Ma nije to muški način hendlanja stvari već tipična svjesna ili nesvjesna emocionalna zatvorenost. Sumljam da žene žele emocionalnog invalida koji je svama zbog pičke i ljepote..
Podsvijest uvijek upravlja našim životima, od rođenja do smrti, i to jest naša sudbina, a obrasci se mogu mijenjati tek kada se osvijeste...
Savjet: U svinjcu možeš pronaći samo govna, bisere teško, iako ih neki ljudi tamo bacaju...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 14:12   #50
josuha,kratak odgovor- pa znaš da sam na gotovo svakoj temi provlačila svoju situaciju i viđenje svog ''izbora''...
a imam valjda nevjerovatnu sposobnost vidjeti neki potencijal (kojeg nema) u nekom i mantrati godinama dok se ne ostvari...(i nije)...eto zato tako dugo...
ne znaš vlastitu vrijednost i prihvaćaš ama baš sve....i iz vlastite nesigurnosti,gluposti a dijelom i dobrote...
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 14:14   #51
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post

Mislim da je Violetin odabir u konačnici bolji nego hodanje od jednog kraha do drugog, a znam žene koje tako žive već pedesetak godina i da moram birati između dvije krajnosti, odabrala bih što i Violeta. Je, ljigavo je samo biti voljena, a ne voljeti, ali je i udobniji i kvalitetniji život. Ako ne možeš imati ovce i novce. Ali. još sam mlada da o tome mislim. Relativno.
Meni su takvi izbori, racionalni izbori forma amputacije i ne mogu si zamisliti zivjeti na taj nacin, u takvom ljubavnom odnosu.
Sto vise, uopce nisam sigurna da li mogu u potpunosti shvatiti sto je to 'racionalni izbor' u kontekstu intimne veze - mislim da to zapravo ne postoji.

Mislim da se iza. tkz racionalnog izbora krije ogromna, ali ogromna kolicina tjeskobe - tocno kako si i ti to opisala. Po tome, zbog te anksiozne podloge - ne moze se govoriti o racionalnom izboru, vec o potrebi za kontrolom, koja izlazi iz iracionalnog.

Na nekom drugom mjestu, Violeta je napiala nesto u stilu da joj mozak nikad ne prestaje raditi i to u kontekstu sexa i 'aranziranja' situacija za upraznjavanjem istog.
I to mi vuce na potrebu za stalnom kontrolom, a kontrola ima podlogu u strahu, zar ne?
Osobno, kad bih tako funkcionirala, uletila bih u totalni burn out, sooner than later
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 14:15   #52
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
boring.
Je.

Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Svi u partnerski odnos ulazimo sa nekom figom u džepu većom ili manjom, meni je razumljivo da netko ulazi iz interesa i da tako žele. Samo mi je žao što si ljudi odnos pretvore u posao bez mogućnosti da si dožive nešto više. Ja sam onako poprilično zatvorena osoba prema van što se tiče mojih dubokih emocija, jako sam nepovjerljiv, jednostavno ne vjerujem ljudima, no nikada ne bih izabrao površan odnos jer to ne želim i to me ne ispunjava. Porazna mi je činjenica da gledam osobu pored sebe i znam da je tu samo zato što lijepo izgledam, imam dobar posao i šušnja u džepu, a porazna je i činjenica da se ne mogu otvoriti nekome s kim na redovnoj bazi imam sexualni odnos.. Iz tog aspekta si postavljam pitanje zašto baš ona a ne neka Ivana, Maja ili Ana i što bi me prečavalo da ne ševim sastrane i uživam kako meni paše.. Zar baš to nije ovisnički odnos, biti s nekim eto zato što je dobar, situiran i materijalno zbrinut? Fakat bi mi život bio dosadan sa takvom osobom, stoga mislim da Violeti ipak nije lako...nije sve u lovi, lova dođe i ode ali ko može platit razgovor, poljubac i sex sa ženom do koje ti je zaista stalo...
Ja se slažem s tobom. Moj ideal je također biti s nekim tko mi je fantastičan na svim razinama i s kim se nadopunjujem i volimo se and so on.
Ali, ponekad kalkuliramo, obično kad nam je bitniji cilj (recimo, sigurnost veze) nego osoba pred nama. Samo, poznavajući sebe, teško bih trpjela dane s nekim koga ne volim. Teorija je jedno, praksa drugo. A i ja sam osoba koja ima nezgodnu tendenciju trzati više na toplo-hladno nego permamentno toplo i nisam sigurna kako bih hendlala nekog koga uz to i ne volim i još je stalno topao, mislim da bi mi išao na živce.
Osjetila sam u životu par puta tu točku gdje skužim da nekog krenem uzimati zdravo za gotovo jer mi možda nije toliko napet sam po sebi koliko mi je napeta pažnja koju dobivam. Zato mogu donekle shvatiti Violetu.
Ali, mislim da je moguće pomiriti te svoje obrasce u sebi iako ne nalijeću awesome osobe svaki dan, ali valjda je moguće, naći nekog s kim zajedničko vrijeme nije tlaka, a da je pritom topao i da ima ljubavi među nama.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 14:34   #53
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Je.



Ja se slažem s tobom. Moj ideal je također biti s nekim tko mi je fantastičan na svim razinama i s kim se nadopunjujem i volimo se and so on.
Ali, ponekad kalkuliramo, obično kad nam je bitniji cilj (recimo, sigurnost veze) nego osoba pred nama. Samo, poznavajući sebe, teško bih trpjela dane s nekim koga ne volim. Teorija je jedno, praksa drugo. A i ja sam osoba koja ima nezgodnu tendenciju trzati više na toplo-hladno nego permamentno toplo i nisam sigurna kako bih hendlala nekog koga uz to i ne volim i još je stalno topao, mislim da bi mi išao na živce.
Osjetila sam u životu par puta tu točku gdje skužim da nekog krenem uzimati zdravo za gotovo jer mi možda nije toliko napet sam po sebi koliko mi je napeta pažnja koju dobivam. Zato mogu donekle shvatiti Violetu.
Ali, mislim da je moguće pomiriti te svoje obrasce u sebi iako ne nalijeću awesome osobe svaki dan, ali valjda je moguće, naći nekog s kim zajedničko vrijeme nije tlaka, a da je pritom topao i da ima ljubavi među nama.
Svi smo različiti, meni to toplo hladno ide na kurac, vezu doživljavam kao sigurnu luku, a partneričin dominantan karakter, vrckavost i energija za novim izazovima mi predstavlja začin za vezu, dakle nove stvari, planovi, putovanja, iskustva, i slično..
Toplo hladno karakteriziram kao dramu, a drama vuče izljeve ekstremnih emocija a to je ništa doli pražnjenje naših strahova i frustracija koje vučemo sa sobom. Taj teatar neke ljude čini živima, bez toga imaju osjećaj da im je veza loša, dosadna i da nešto ne štima....
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 14:38   #54
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Meni su takvi izbori, racionalni izbori forma amputacije i ne mogu si zamisliti zivjeti na taj nacin, u takvom ljubavnom odnosu.
Sto vise, uopce nisam sigurna da li mogu u potpunosti shvatiti sto je to 'racionalni izbor' u kontekstu intimne veze - mislim da to zapravo ne postoji.
U pravu si. Moguce je samo obratno - raciom se oduprijeti emocijama - manje ili vise (bez)uspjesno.

Ili glumiti emocije jer je osoba 'dobra prilika', a za to svakako nisam.

Quote:
Mislim da se iza. tkz racionalnog izbora krije ogromna, ali ogromna kolicina tjeskobe - tocno kako si i ti to opisala. Po tome, zbog te anksiozne podloge - ne moze se govoriti o racionalnom izboru, vec o potrebi za kontrolom, koja izlazi iz iracionalnog.
Imala sam priliku susresti se i sa klasicnim control freakom - slazem se da ta potreba proizlazi iz duboke, gotovo neizljecive nesigurnosti. Samo takvi mogu biti aktivni i pasivni, tj. u poziciji su Razaraca ili Zrtve, mada su u oba slucaja nezdravi po sebe i okolinu.

Quote:
Na nekom drugom mjestu, Violeta je napiala nesto u stilu da joj mozak nikad ne prestaje raditi i to u kontekstu sexa i 'aranziranja' situacija za upraznjavanjem istog.
I to mi vuce na potrebu za stalnom kontrolom, a kontrola ima podlogu u strahu, zar ne?
Osobno, kad bih tako funkcionirala, uletila bih u totalni burn out, sooner than later
Da, kontrola ili utvrdjivanje pazara. Ili vezanje zrtve u konopce strasti. Mirise na duboku nesigurnost, istina je.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 14:43   #55
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Na nekom drugom mjestu, Violeta je napiala nesto u stilu da joj mozak nikad ne prestaje raditi i to u kontekstu sexa i 'aranziranja' situacija za upraznjavanjem istog.
I to mi vuce na potrebu za stalnom kontrolom, a kontrola ima podlogu u strahu, zar ne?
Osobno, kad bih tako funkcionirala, uletila bih u totalni burn out, sooner than later
Potreba za kontrolom izlazi iz nesvjesnog i potaknuta je strahovima i nesigurnostima, imaš potrebu učiniti playground sigurnim jer te u suprotnom trta.. U ekstremnim slučajevima se ide u anksiozne poremećaje, OKP i slično..
Sexualno je najlakše prazniti negativnu energiju, jer naše frustracije najlakše izlaze kroz naš nagonski dio, sex je savršen za to jer predstavlja užitak (orgazam). Mnoge parove samo sex održava na životu, tako prazne tenzije, ali to je u suštini nezdrav odnos. Želja treba biti prirodna i izlaziti iz pozitivnih emocionalnih stanja a ne iz frustracija.. Pomirbeni je primjer za to, imaš ekstremno pražnjenje napetosti nakon svađe...no bolje i tako izbaciti van nego držati u sebi..
Recimo ja imam potrebu izbacivati frustracije kroz sexualnu komponentu sebe, na bilo kakav način, pa mi je patologija jako dobro poznata...
Violeta također ima dominantnu tu sexualnu komponentu...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 14:52   #56
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post

Imala sam priliku susresti se i sa klasicnim control freakom - slazem se da ta potreba proizlazi iz duboke, gotovo neizljecive nesigurnosti. Samo takvi mogu biti aktivni i pasivni, tj. u poziciji su Razaraca ili Zrtve, mada su u oba slucaja nezdravi po sebe i okolinu.
Da. Razarac i zrtva su dva najcesca oblika control frikovanja, a potreba da se to radi proizlazi iz dubokih djecjih trauma, nezdravih roditeljskih obrazaca koji su sprijecili dijete na putu individuacije, diferencijacije. Kontrola dolazi iz straha od gubitka necega sto je vec odavno trebalo biti prevladano - gubitka roditeljske potpore.

I tu se vracamo na temu - control freakovi imaju problema biti autenticni. Imaju problema biti spontani. Imaju problema biti opusteni, imaju problema sa povjerenjem prema partneru, imaju problema sa prepustanjem, prepustanjem i sebe i kontrole osobi sa kojom su u intimnom odnosu.

Kad nema autenticnosti, nema niti pravog kontakta. Kada nema pravog kontakta, dodira dusa, if you will, partner kontrol frika osjecat ce usamljenost u veci.
Jer, de facto, taj partner i jest usamljen, posto kontrol friku osobne aveti obstruiraju vid, oslabljuju sluh i on/ona svog partnera ne vidi i ne cuje
I tu lezi srz usamljenosti u vezi/braku, usamljenosti u dvoje - po mom misljenju, naravno.

Dodala bih samo jos jednu stvar - kontrol frikovi nisu zli ljudi, nisu kvarni ljudi, nego su ljudi, osteceni, no priroda njihove ostecenosti cini ideju odlaska na psihoterapiju - nemogucom.
Isto tako treba postaviti pitanje zasto partner zeli biti i zeli ostati u vezi sa osobom sa kojom ne moze uspostaviti autenticni kontakt, sa osobom koja ju ne cuje, niti vidi.
Hocu reci, i druga strana ima razlog - nesvjestan najcesce, duboko ukorijenjen pak u njezinim obrascima vezivanja.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 14:56   #57
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Sexualno je najlakše prazniti negativnu energiju, jer naše frustracije najlakše izlaze kroz naš nagonski dio, sex je savršen za to jer predstavlja užitak (orgazam).
Ovo, naravno, vrijedi iskljucivo samo za tebe. Prije nego sto sam ti skratila post, vidjela sam da si sam toga svjestan.
Ideja da je kod tebe isto kao kod Violete je tvoja projekcija.
KOntrol frikovi sa kojim sam ja imala prilike raditi, sa kojima sam bila u kontaktu, imali su velikih problema sa sexom, posto sex nuzno podrazumjeva gubitak kontrole, ako nista drugo onda kroz orgazam.

Medjutim, jako bih se rado vratila na temu usamljenosti u vezi, ako se slazes.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 16:06   #58
U braku ali cesto me prati taj osjecaj u zadnju godinu/dvije.
Suprug teski radoholicar - posao,posao,posao. Lagala bi kad bi rekla da nisam i ja jer jesam ali opet imam neku mjeru.
Najgore je sto nam nista ne fali...sve imamo...i da on ne radi mogli bi lagodno zivjeti od moje place...
Fali mi samo vremena s njim....
I nekad imam osjecaj da zahtjevam cuda kad ga molim za malo vremena...
Shvatis da si sam kad sa klincima odes sam na rodjendan,u park,setnju,na more,kad te poznanici sretnu u setnji i vise uopce ne pitaju gdje je muz jer im je neugodno pitati...gledas slike a njega nigdje nema na njima....
Jeben osjecaj...
Pricas...pricas.... i opet pricas....
Do kada...
Ali zivci vec dobro istroseni...
ljuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 16:26   #59
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Ovo, naravno, vrijedi iskljucivo samo za tebe. Prije nego sto sam ti skratila post, vidjela sam da si sam toga svjestan.
Ideja da je kod tebe isto kao kod Violete je tvoja projekcija.
KOntrol frikovi sa kojim sam ja imala prilike raditi, sa kojima sam bila u kontaktu, imali su velikih problema sa sexom, posto sex nuzno podrazumjeva gubitak kontrole, ako nista drugo onda kroz orgazam.

Medjutim, jako bih se rado vratila na temu usamljenosti u vezi, ako se slazes.
Masturbacija, BDSM i klasični sex u suštini mogu biti potpuno različiti načini pražnjenja, i dok osoba može imati problema doživjeti orgazam i pristupiti odnosu, možda se može pretjerano prazniti kroz masturbaciju, mazohizam i slično....
Gore si dobro definirala suštinu straha od gubitka roditeljske pažnje i ljubavi, treba istaknuti da ta djeca nikad ni nisu osjećala sigurnost unutar obitelji, od tuda i strah od napuštanja i kazne..
Ne bih rekao da se partneri uz control freakove osjećaju usamljeni već im takvno ponašanje radi presing i frustracije jer nisu u stanju razumjeti odkuda svi ti principi, perfekcionizam, ukočenost i slično...?
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 16:30   #60
Quote:
ljuska kaže: Pogledaj post
U braku ali cesto me prati taj osjecaj u zadnju godinu/dvije.
Suprug teski radoholicar - posao,posao,posao. Lagala bi kad bi rekla da nisam i ja jer jesam ali opet imam neku mjeru.
Najgore je sto nam nista ne fali...sve imamo...i da on ne radi mogli bi lagodno zivjeti od moje place...
Fali mi samo vremena s njim....
I nekad imam osjecaj da zahtjevam cuda kad ga molim za malo vremena...
Shvatis da si sam kad sa klincima odes sam na rodjendan,u park,setnju,na more,kad te poznanici sretnu u setnji i vise uopce ne pitaju gdje je muz jer im je neugodno pitati...gledas slike a njega nigdje nema na njima....
Jeben osjecaj...
Pricas...pricas.... i opet pricas....
Do kada...
Ali zivci vec dobro istroseni...
Kada ćeš osim priče pokušati postavljati granice tolerancije i na koji način?
Poznat mi je osjećaj vrča koji ide na vodu dok se ne razbije, on neće tebi dati prioritet zato jer si ti iskazala da ti nedostaje jer on vidi sigurnost i možda bijeg od problema u poslu...i ima argumet, ja radim= donosim novce da bi lijepo živjeli....
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:20.