Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2016., 17:29   #1
Question Glava obitelji

Mrzim onaj osjecaj kada se pogledam u ogledalo i ne prepoznajem se vise,izgledom uvijek ista, ali fali onaj osmijeh,zivot u meni,nesto sto se izgubilo a da nisam ni primjetila u kojem periodu mog zivota.
Imam njega i prekrasnu djecu,pametni,lijepi,poslusni :klap: ali nemam ono nesto,nemam vise sebe. Idilican zivot koji smo godinama gradili nestao je prije 6 godina kada sam ga zatekla golog tijela spojenog sa njom,ali to sam si sama kriva "imamo problema jer nam je sin jako bolestan a on je muskarac sa potrebama pa je pijan posevio lokalnu drolju". Ok nikad nije jedan kriv uvijek je dvoje krivo za sve pa ne budi lijena popravljaj taj brak koliko se popravit moze,iako sam i ja imala potrebe za izletom u nepoznato nakon toga, a valjda zbog osjecaja usamljenosti.

Gradimo taj odnos,popravljamo sve sto imalo narusimo i odnos je zaista ok (onaj period kad je kuci a ne luta nocima i javlja se na mob,ta ista lokalna radodajka i dalje tu i tamo nazove,cak jednom moju djecu stavi u usta pa joj zaprijetim da cu joj noge slomit ako samo pogleda u njihovom smjeru) dakle odnos,ne idilican,ne savrsen ali sasvim solidan,bar za javnost.
Svako toliko on ode u vikendicu na par dana sa drustvom(muska ekipa koja se izubija od alkohola :klap: ) a kad dodje kuci lijeci se 3-4-5 dana jer jadan on predozirao se alkoholom pa sad nista ne moze. Moze si to priustiti jer je to "veliki privatnik" , iako nema posla ne moze ici radit kod nekog drugog jer kako da njemu netko kaze sta on mora ili ne mora radit kad on to bolje zna a i nedaj boze da se mora ustat u 5.30 -6 jer kakve su to firme koje imaju radno vrijeme?! Jadan on,ne moze izdrzat nista drugo osim sto mora odvest djecu u skolu i onda malo odspavat jer autom treba cca 5 min do skole,mora malo odspavat nakon toga.
A ja putujem busom...svaki dan na posao i natrag 40km. Danas treba ici na neke manifestacije sa klincima i kazem da ne mogu bez auta a i kisa ce....i by the way dijete ima ruku u gipsu pa nebi bilo ok da ide busom pored auta doma,a on meni da je taj auto samo trosak i nis vise i da ako ja mislim sad da ce on neke novce dat da krivo mislim?! Ok,nisam pitala novac ali od kud sad to?! I slijedi optuzba...TI CIJELI MJESEC NISI DONIJELA PLACU!!!!!!! ok,nisam,promijenila sam posao funkcioniramo od mizerne ustedjevine i njegovih sitnih poslova,ali covjece ludi ja imam jebenih 15 god radnog staza a ti 2god (ako i toliko) i ti meni,velika muskarcino,spocitavas to da ja nisam jebenih 30 dana u kucu donijela placu?! Onu istu placu s koje placam tvoj mobitel,kazne za parkiranja i sta ja znam sta sve ne. A on meni da sam mogla mislit prije nego sam se udala. :klap:
Nije mi par stvari jasno,a nisam blentava neka, jesam li sanjala sve to ili sta?! Mislim do jucer je sve bilo relatuvno ok,sad odjednom sve ovo? Idemo li opet ispocetka? Zelim li ja to sve? I jos bitnije, sta sam ja to zasluzila?

Ima tu jos par sitnica s tim ispadima bijesa i izljevima pameti gdje ja samo kazem da ako mu ne pase zna di su vrata.

Zapravo neznam sta sam htjela reci, da li sam se htjela izjadati ili trebam savijet. Ali pucam po svim savovima. Od jedne izuzetno jake i samosvijesne zene postala sam zadnja slapa.
__________________
Iz jednog pogleda, ja doznajem sve, Zbog jednog dodira i to ubija me;Ljubav se rodila i odvela te u neke tudje i nemirne al sretnije ruke....
skalari is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 18:14   #2
Hoćeš savjet? Prestani biti šlapa Što će ti brak koji je solidan za javnost?
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 18:58   #3
vidim sebe...i to je zapravo ta spoznaja da treba nešto mijenjati...
kada se pogledaš u ogledalo, ista si,
ali gledaju te neke potpuno prazne, tuđe oči,
mogu ti samo reći da mi je trebalo dosta godina nakon braka da ponovo postanem jaka i svoja,
kakva sam bila i prije,
znaš sve i bez da ti itko išta odgovori,
ali ponekad za to treba velika hrabrost kada si u stanju u kakvom trenutno jesi
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 20:44   #4
Iskreno vec bih i otisla ali nemam gdje, a sa 2500kn tesko da mogu unajmit nesto i pruzit njima zivot. kuca gdje zivimo nasih je ruku djelo ali nece on mene napustit nego ja njega jer njemu je sve super. Njegova je zena najbolja,on ne vidi probleme. Jednom davno kad sam htjela otici rekao mi jek ali ja djecu nemogu vidjati! Halo,kako ne zelis vidjat svoju djecu?!?!?! Oni ga podsjecaju na mene a mene previse voli. Bljak! Ali zadrzao me time jer zna da sam slaba na njih!
Svijesna sam i tog dijela da stalno trazim neke izlike za neodlazenje i neraspadanje neceg sto je trebalo biti sveto,samo jebe sto je 5 dana odlican a onda 5 dana ko da sam vrag udje u njega. Najradije bi se zatvorila u wc i spavala tamo.
__________________
Iz jednog pogleda, ja doznajem sve, Zbog jednog dodira i to ubija me;Ljubav se rodila i odvela te u neke tudje i nemirne al sretnije ruke....
skalari is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 21:16   #5
Quote:
skalari kaže: Pogledaj post
Zapravo neznam sta sam htjela reci, da li sam se htjela izjadati ili trebam savijet. Ali pucam po svim savovima. Od jedne izuzetno jake i samosvijesne zene postala sam zadnja slapa.
Da, i to znači da si ona koja ugađa na vlastitu štetu, i radiš da bi održala obitelj opet na vlastitu štetu..
Nisi mu trebala tolerirati prevaru, nerad, neodgovornost, opijanje, mušku bahatost..
A jesi jer bez obzira kakav on bio imaš osjećaj da ne možeš bez njega.. dakle nisi jaka ni samosvjesna, samo si trpjela i održavala se..

I o ćeš raditi dok ne odeš u kurac, pukneš i dovedeš sebe na tanak led..
Njega boli kurac i oduvjek ga je bolio, što bi mu falilo, ima glupaču, komod, djecu, zabavu, posao..
Ako se želiš rastati to se odradi planski a ne na vrat na nos..
Ne mislim da ćeš se rastati, ispuhat ćeš se i ići dalje, popit tabletu za smirenje i ići dalje uhodanim tempom.. to nažalost tako ide..
Žao mi je što to prolaziš ali jebi ga sama si to sebi izabrala... njegov bezobrazluk je najbanalnija stvar u cijeloj priči, od njega ne možeš očekivati ništa bolje, a ti nećeš učiniti ništa u vezi toga...
Ni prva ni zadnja od tisuće obitelji koja prolazi kroz slična sranja...on jebe sastrane, opija se, glumi facu, ima krizu srednjih, majstor priče i manipulacije...ona doma trpi, kipi i pokušava sve držati na okupu...jer nema gdje, ne može sama, ne želi sama, ne zna sama...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 22:38   #6
Jesam ja dobro shvatila Od tvojih 2500 živite vas dvoje + min. dvoje djece? On nešto malo doprinosi, a ti svejedno od te svoje mizerije plaćaš njegove kazne i mobitel?? On svoje prihode troši na te alkoholizirane vikende ili?

Drugo nema smisla komentirati, jer dobro su ti rekli, malo ćeš se ispuhati i that's it! da se ne bi di makla nakon te rečenice kako nemoš sa 2500 i kako si slaba na dicu, pa te brine kako će dica podnit to šta ih tata ne želi viđati. Da mi je znati kako će podnit kad počnu shvaćat kako stvari funkcioniraju među vama..ne mogu dalje nabrajat, samo ću se snervat, a tek je početak tjedna
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 23:03   #7
Ima nesretnika svedenih na fiziološke potrebe koji nikad neće biti sposobni za pun i zreo odnos nego će lutati od jedne "lokalne" ili nelokalne "radodajke" do druge. Neki od njih su nažalost oženjeni. Drugi postanu stari jarci kojima je glavni domet doći doma masturbirati nakon što su vidjeli zgodnog komada ili si naći tu i tamo koga za pražnjenje.

A opet, ima i žena koje takve smatraju vrijednima ne samo ljubavi (može se desiti da se žena zaljubi u to jer joj se učini da ima nešto vrednije u toj osobi, ali da se uda za takvog i da bude s njim, e to je već angažman koji si ne bi trebala opraštati olako.
A najgore su one koje takvima rode djecu. Jer takva spadala nisu ni dobri muževi, a kamoli dobri očevi jer nemaju nikakve dublje emocije. Takvima se nekad cijelo selo rugalo i znalo se da obitavaju po lokalnim birtijama, da su propalice i niškoristi, a danas svatko, srećom, gleda svoja posla pa ljude previše nije briga, no žalosno je da tebe previše nije briga s kim si i tko ti djecu odgaja.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 23:19   #8
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ima nesretnika svedenih na fiziološke potrebe koji nikad neće biti sposobni za pun i zreo odnos nego će lutati od jedne "lokalne" ili nelokalne "radodajke" do druge. Neki od njih su nažalost oženjeni. Drugi postanu stari jarci kojima je glavni domet doći doma masturbirati nakon što su vidjeli zgodnog komada ili si naći tu i tamo koga za pražnjenje.

A opet, ima i žena koje takve smatraju vrijednima ne samo ljubavi (može se desiti da se žena zaljubi u to jer joj se učini da ima nešto vrednije u toj osobi, ali da se uda za takvog i da bude s njim, e to je već angažman koji si ne bi trebala opraštati olako.
A najgore su one koje takvima rode djecu. Jer takva spadala nisu ni dobri muževi, a kamoli dobri očevi jer nemaju nikakve dublje emocije. Takvima se nekad cijelo selo rugalo i znalo se da obitavaju po lokalnim birtijama, da su propalice i niškoristi, a danas svatko, srećom, gleda svoja posla pa ljude previše nije briga, no žalosno je da tebe previše nije briga s kim si i tko ti djecu odgaja.
Istina, ali opet gledam sa druge strane, većina se gleda udati i imati djecu a nitko im ne kaže da to neće ići kao u filmovima, da nisu za to i da veza nema budućnost... i onda se to tako tetura, valja, gura i svi pritom pate na svoj način.. on nezadovoljni nezreli kreten, ona patnica, djeca u sjebanom braku itd..
Opet na kraju stoji ona brutalna činjenica da na žalost ne možemo svi biti sretni, bez obzira makar dali sve od sebe, nije jednostavno suđeno da živimo bolje jer jednostavno ne znamo za bolje...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 08:30   #9
Za javnost solidni?
Javnost ne hrani ne oblaci tebe,njega,ni djecu.
To činiš ti..
Javnost ne vidi bdijenja noću uz bolesno dijete,tvoje tuge i cemere..
Ti ih prozivljavas..ne javnost.
Meni se cini da iza tvog ista stoji jedna zena koja je umorna.
Koja je izgleda sama spasavala brak,a ne d muzem..
Koja je pokusala svega,misleći da trpljenjem i oprostima, umiriti ce duhove..
Kako kaze stih:"stade sve,samo zivot prodje"..
Jesi li izgubila sebe ustvari žrtvujući se za druge?
Ako si osvjestila to,onda ćeš znati i nekako mijenjati okolnosti,bar one koje mozes.
Ne čarobnim štapićem,vec čarobnom promjenom stava..
Muž djeluje kao treće djete.
Koje ce ovisiti o tebi i koje kod kuce samo dirigira kako treba biti.
Tako se da ne privredjivati i ne pridonositi,vec lumpovat,varat tebe i piti.

A mozda uopce nece htjeti izac iz tog kruga..
Ne znam koliko ti je psiha jaka,čuvaj ju..
Jer sve sto si opisala u tom prvom postu, moras biti ko konj Jal a da ne puknes po šavu.
Pripazi na zdravlje,sutra ga mozes izgubiti..
Bolenu,mislim da bi te jos vise ugnjetavao..
Pretpostavljam da iz braka ne zelis otići?
Jer bi to vec odavno učinila..

Kad sam odlazila,otisla sam pod pratnjom policihe,od svekrve..
Sve moje i muzeve pokretne stečevine stale su u sat vremena i dva vozila.
I znas sto?
Ne žalim..
Duševni mir-nema cijenu..
Razmisli o tome..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 10:00   #10
jadan on kraj tebe takve, trebaš popustiti. Čovjek se trudi a ti tako njemu uzvračaš
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 10:23   #11
A onda dofju ovi sto ismijavaju tudju muku..
Naravno,nadladjivati se i najesti se vlastite negative..
Bravo,Brutalis..!
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 10:26   #12
A onda dodju ovi sto ismijavaju tudju muku..
Naravno,nadladjivati se i najesti se vlastite negative..
Bravo,Brutalis..!
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 13:02   #13
Koliko god to zvucalo ludo ali iskreno brinem za njega. Ja sam ta koja je jaka ko konj i pregrmljuje sve to a on je onaj koji bi propao u misju rupu ili nesto tog tipa da me nema
Ne,ne dicim se time ali znam kako njegov mozak funkcionira s te strane.
On je kao prijatelj najbolja osoba na svijetu,zacudjujuce je da isti covjek moze imati 2 totalno razlicita lica. Bojim se toga da se samo predam jer znam da je zapravo u njemu ostao dobar covjek,negdje zagubljen, treba ga ponovno pronaci. Optimisticno?
Kako da pronadjem svog muza opet????
__________________
Iz jednog pogleda, ja doznajem sve, Zbog jednog dodira i to ubija me;Ljubav se rodila i odvela te u neke tudje i nemirne al sretnije ruke....
skalari is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 13:31   #14
Kao da opisujes osobu koja ima BAP..

Naravno da brineš..
Koga volimo,za njega i brinemo..
Ne znam gdje ste se na putu izgubili,na koji nacin se dopire do njega..
Ali ako kazes da si jača od njega,dal to znači da je on ispod tebe,slabiji?
Vidis li ti u njemu slabića ili ja to krivo intrepetiram možda?
Pitam se kakav je bio covjek,dok nije upoznao tebe i kakav he bio na vašem početku?
Zar se toliko izmijenio..?
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 13:32   #15
Više ne možeš naletiti na temu da nije izmišljena, preuveličana ili otvorena iza nekog drugog "skrivenog" motiva.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 14:24   #16
Skriveni motiv je?
Onda smo postali FBI
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 14:41   #17
Neeeeee nije slabic! Izuzetno je karakterna osoba, obitelj mu je uvijek bila na prvom mjestu. Mislim da je malo palo sve ovo onda kad mu je mama umrla. Nisu bas bili u nekim super odnosima ali mama je mama. Mislim da je tu zapeo. Bili smo se izvukli iz zacaranog kruga kad je sve krenulo nizbrdo i sad opet sve ispocetka. :-(
__________________
Iz jednog pogleda, ja doznajem sve, Zbog jednog dodira i to ubija me;Ljubav se rodila i odvela te u neke tudje i nemirne al sretnije ruke....
skalari is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 14:52   #18
nemoj mu traziti izgovore ...
ne olaksavas tako ni sebi ni njemu ...
uzmimo u obzir da mozes prijeci preko svih njegovih mana i da se oboje odlucite rijesiti probleme koje imate ,tek tada nemoj sebi dopustiti da trazis opravdanja njegovog ponasanja.
I vjeruj mi,sve ove fore da on nece vidjati djecu ako ga ostavis,da on ne moze bez tebe itd... to su gluposti draga, gluposti kojima uvjeravamo samo sebe da smo nekome vazni. On manipulira jer zna da moze ,a ti se punis frustracijama.
A to se sve moze promjeniti jedino ako oboje promjenite obrazac ponasanja ... on opcenito prema odgovornosti za obitelj,a ti prema svemu onome sto te kod njega zivcira.
__________________
pusa,bok,volim te
Leda S is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 15:14   #19
Quote:
skalari kaže: Pogledaj post
Neeeeee nije slabic! Izuzetno je karakterna osoba, obitelj mu je uvijek bila na prvom mjestu. Mislim da je malo palo sve ovo onda kad mu je mama umrla. Nisu bas bili u nekim super odnosima ali mama je mama. Mislim da je tu zapeo. Bili smo se izvukli iz zacaranog kruga kad je sve krenulo nizbrdo i sad opet sve ispocetka. :-(
Ma odlična je osoba.Obitelj mu je na 1.mjestu...
Pogotovo kad vam je dijete bilo bolesno, a on je pijan ševio neku žensku.I kad pijan lumpa danima i oporavlja se od tog danima.Onda ste mu isto na 1.mjestu.

Nije problem tu i tam otići sa društvom.Svakom to treba.Al ovo kaj ti opisuješ, oprosti, nije normalno.
Da on pije danima i vara te.Ko zna s kim i kolko puta to ne zna ni on sam.Ne sjeća se od lokanja...

Meni je žao, ali muž ti je alkoholičar.Nije mu obitelj na 1.mjestu nego alkohol, provod i ženske.Vjerojatno je dobar kad ne pije.Zato ima 2 lica..
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 15:18   #20
Ok imate pravo,trazim opravdanja
Uvijek se nekako nadam da sve mogu popravit
__________________
Iz jednog pogleda, ja doznajem sve, Zbog jednog dodira i to ubija me;Ljubav se rodila i odvela te u neke tudje i nemirne al sretnije ruke....
skalari is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:13.