Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2016., 14:26   #81
Quote:
Naravno da sam djetinjasta i splašena kad me mama od dana rođenja drži pod svojim šapama.
I zato ovo nije topik "moja mama ga mrzi". Kog briga za to što misli o njemu, da tebe poštuje mrzila bi ga u tišini, pristojno pozdravila, tebi ne srala i općenito se odnosila prema tebi kao prema osobi, i nikakvih problema ne bi bilo.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 14:51   #82
Očito je da je u ovom primjeru mama problematična, ali nikad, nikad ne pretpostaviti da samo zato jer ti ne gledaš na materijalno da je osoba s kojom si ista. Dešavalo se i nakon dužih veza i velikih ljubavi da je netko ispao ponešto površniji nego se to činilo prije.

Možda mama u tebi ne vidi samostalnu osobu ili osobu koja se ne želi ili ne zna materijalno zaštiti i iako to nije način na koji će te potaknuti, to svaka osoba mora za sebe. Veze pucaju, roditelji ostaju obitelj, a nekretnine ovisno o tome kak smo se osigurali na početku.

Partneru ne moramo dokazivati ljubav odricanjem ili umanjivanjem vrijednosti materijalnog, to može utjecati samo na veze koje se temelje na tome. I iako u temi nije stavljena težina na ovo, činilo mi se vrijednim spomena. Ljudi koji imaju financijsko zaleđe u obitelji ponekad znaju biti pomalo nesmotreni i neodgovorni materijalno. I prema sebi i prema potomcima, ali i prema materijalnim dobrima koje su njihovi roditelji stvorili. Samo kažem, treba ponekad malo pogledati stvari iz više kuteva jer je ovaj zadnji dio iz iskustva .
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 15:01   #83
Pa nitko tu nije rekao nek svoju imovinu prepise na njega. Kad citam ovakve stvari, draze mi je imati kredit za stan.

Autorice, zasto deckovu mamu nazivas tupavom? Depresija je bolest i kao druge bolesti ne moze se izlijeciti iskljucivo dobrom voljom.
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 15:04   #84
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Nije mi žena ništa napravila, samo je tupava i nesretna.
Pa ono, muž joj se ubio, sina joj tvoja mama zove parazitom i bitangom a ti s kojom on hoda i živi s tri banke želiš samo voziti bicikl i igrati igrice ili svirati gitaru.

Možda da ju pokušaš razumjeti.

Ili obrnuto, koncentrirajte se na vas dvoje - ti i dečko, a starce pustite po strani kad si ne možete biti dobri očito.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 15:08   #85
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Za nju, ne za staru.
Ma ne, nije Poriluk materijal za psihijatra. Tu dobricu bi bilo šteta poslati na tretmane uništavanja ljudskog bića. Treba nam više ovakvih osoba kao Poriluk.
Mallarme is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 16:21   #86
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Pa ono, muž joj se ubio, sina joj tvoja mama zove parazitom i bitangom a ti s kojom on hoda i živi s tri banke želiš samo voziti bicikl i igrati igrice ili svirati gitaru.

Možda da ju pokušaš razumjeti.

Ili obrnuto, koncentrirajte se na vas dvoje - ti i dečko, a starce pustite po strani kad si ne možete biti dobri očito.
Slazem se s ovim. Puno lakse mi je razumijeti njegovu staru nego tvoju.
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 17:30   #87
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
Očito je da je u ovom primjeru mama problematična, ali nikad, nikad ne pretpostaviti da samo zato jer ti ne gledaš na materijalno da je osoba s kojom si ista. Dešavalo se i nakon dužih veza i velikih ljubavi da je netko ispao ponešto površniji nego se to činilo prije.

Možda mama u tebi ne vidi samostalnu osobu ili osobu koja se ne želi ili ne zna materijalno zaštiti i iako to nije način na koji će te potaknuti, to svaka osoba mora za sebe. Veze pucaju, roditelji ostaju obitelj, a nekretnine ovisno o tome kak smo se osigurali na početku.

Partneru ne moramo dokazivati ljubav odricanjem ili umanjivanjem vrijednosti materijalnog, to može utjecati samo na veze koje se temelje na tome. I iako u temi nije stavljena težina na ovo, činilo mi se vrijednim spomena. Ljudi koji imaju financijsko zaleđe u obitelji ponekad znaju biti pomalo nesmotreni i neodgovorni materijalno. I prema sebi i prema potomcima, ali i prema materijalnim dobrima koje su njihovi roditelji stvorili. Samo kažem, treba ponekad malo pogledati stvari iz više kuteva jer je ovaj zadnji dio iz iskustva .
Interesantno bi bilo pogledati iz suprotnog kuta, da se recimo radi o muškarci koji se je zaljubio u lijepu djevojka vjerujem da obitelj ne bi bila tako smrknuta, jer ipak je percepcija da muškarac treba imati materijalno zaleđe, a ženi je dovoljna ljepota...
Mislim da je autorica dovoljno odrasla i zrela da se nosi sa vlastitim odlukama, ako i pogriješi to se zove život. Ali da nekom treba dopustiti da ju maltretira nikako ne, kao i izložiti svoje financije i nasljedstvo poradi povjerenja. U svemu u životu treba biti bistar...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 22:41   #88
Tvoja mama ne da ima ozbiljan problem,nego je svoju(mozda nije pod dg,al definitivno je psihicki bolesna)bolest ili psihičko stanje odavno projicirala na tebe..

Osjeti se u tvojim postovima,sto si naglasila u početku: da se ne umiješ i ne znaš othrvati..

Samo,to nije razlog,da svoj zivot ne staviš pod svoju kontrolu..
Ti moras naći načina,nekada cak i oštar rez..
Ako imas odlučnost i hrabrost ta samostalnost..

Koliko znam,ti si pisala o razmaženosti..
Čitajući tu tvoju temu,zaista si u velikom problemu..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 22:42   #89
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Pa ono, muž joj se ubio, sina joj tvoja mama zove parazitom i bitangom a ti s kojom on hoda i živi s tri banke želiš samo voziti bicikl i igrati igrice ili svirati gitaru.

Možda da ju pokušaš razumjeti.

Ili obrnuto, koncentrirajte se na vas dvoje - ti i dečko, a starce pustite po strani kad si ne možete biti dobri očito.
Oni su bili razvedeni i maltene ga je mrzila cijeli život, njegova smrt ju je najmanje pogodila.
A žena je teški emotivni vampir, znam to najbolje jer mi je dečko svaki drugi dan u komi zbog njenih gluposti,
Ima razumijevanja za nju, ali psihička stabilnost mu je bila ugrožena.
I ponijela se jako loše prema mojoj mami te tako zakuhala dosta sranja.
To je i dečko priznao.
A njegov očuh mu mami u facu govori da joj je sin niškoristi i ona prelazi preko toga. Jednom je i sam čuo kako zajedno seru po njemu jer nije poklopila slušalicu pa je drugi dan cmoljila da nije ona to tako mislila.

Sve u svemu, zabavi nikad kraja.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 22:45   #90
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Tvoja mama ne da ima ozbiljan problem,nego je svoju(mozda nije pod dg,al definitivno je psihicki bolesna)bolest ili psihičko stanje odavno projicirala na tebe..
ne slažem se
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 22:47   #91
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
I
Mislim da je autorica dovoljno odrasla i zrela da se nosi sa vlastitim odlukama, ako i pogriješi to se zove život. Ali da nekom treba dopustiti da ju maltretira nikako ne, kao i izložiti svoje financije i nasljedstvo poradi povjerenja. U svemu u životu treba biti bistar...
Da se zna nosit sa svojim odlukama ne bi dopuštala mami tolik utjecaj i pravo glasa.
Ako sa 30 nije nikad napravila malo veći rez s kojim bi mami jasno dala do znanja gdje joj je mjesto ako ne promisli, ne znam kad će.
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 22:50   #92
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
Da se zna nosit sa svojim odlukama ne bi dopuštala mami tolik utjecaj i pravo glasa.
Ako sa 30 nije nikad napravila malo veći rez s kojim bi mami jasno dala do znanja gdje joj je mjesto ako ne promisli, ne znam kad će.
Ne razumijem.
Živim u podstanarstvu, roditelji me ne financiraju, nisu mi kupili ni stan ni auto ni skoro ništa što posjedujem.
Nisam li time neke stvari dala jasno do znanja?
I rekla sam joj da dečka volim i da ga neću napustiti što god da ona rekla.

Dalje od toga ne mogu, ostalo je u njenoj glavi, nisam baš svemoguča.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 22:54   #93
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Ne razumijem.
Živim u podstanarstvu, roditelji me ne financiraju, nisu mi kupili ni stan ni auto ni skoro ništa što posjedujem.
Nisam li time neke stvari dala jasno do znanja?
I rekla sam joj da dečka volim i da ga neću napustiti što god da ona rekla.

Dalje od toga ne mogu, ostalo je u njenoj glavi, nisam baš svemoguča.
Pa i ne ako ona još uvijek ne može normalno razgovarati bez da ga vrijeđa, a time i tebe i tvoj izbor. Mislim da je potreban jedan malo dulji silent treatment da se postigne tak nekaj.
Ja ne kužim, ako si toliko samostalna, zbog čega imaš potrebu komunicirati s osobom koja toliko kritizira tvoj odabir? Kakav je to mazohizam da se čujete dovoljno često da ona ima osjećaj da može tak razgovarati s tobom?
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 23:25   #94
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Ona moju vezu s dečkom kojeg ne voli gleda kao davanje SVOJE najvrijednije STVARI nekome koga mrzi.
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Da, trebala bi imati više povjerenja u mene i u moje postupke
Kak ona može imati povjerenja u tebe i tvoje postupke kad te vidi kao stvar? Stvari nemaju nikakve svoje postupke, one sjede na mjestu dok ih vlasnik ne pomakne. Tvoja mama ima tu nesreću da se njezina omiljena stvar sama od sebe kreće i jednostavno ne želi mirno sjediti tamo gdje ju je ostavila. Pa normalno da je žena bijesna, i ja bi bila da mi poriluk kojeg sam mislila kuhati za ručak ode k susjedi na kavu

Intuicija mi govori da se kod tebe radi o prilično velikoj količini pasivne agresije i da je kažnjavanje mame dosta važan aspekt, ako ne i najvažniji, tvog odnosa prema dečku. Ti se ne možeš prema mami postaviti kao odrasla osoba prema drugoj odrasloj osobi jer ti od nje još uvijek očekuješ da ti bude ono što ti nikad nije bila i što ti nikad neće biti - mama koja te priznaje, voli i poštuje kao osobu. Tvoja poslušnost i nemogućnost da se izboriš za sebe ti je čisti potisnuti bijes.

Potraži psihologa. Nećeš se ti sama izvući, jer ni ne vidiš problem. Problem koji ti misliš da imaš nije tvoj ključni problem.
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 23:48   #95
Jedna topla preporuka u vezi matere. Napravi decku ogrlicu od cesnjaka i nek ju nosi svaki dan. Bojim se da kad ti materi krenu sline jedino to ce ga spasiti.
ekho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 23:50   #96
Quote:
ekho kaže: Pogledaj post
Bojim se da kad ti materi krenu sline jedino to ce ga spasiti.
Misliš da je to?
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 23:55   #97
Quote:
Loonie. kaže: Pogledaj post
Misliš da je to?
Mislim. Rekla je da je sa sela, po ponasanju koje je opisala mozemo zakljuciti da kad ga vidi povampiri, znaci da je decko vjerojatno zlatan, ak ne zlatan bar ima srebrne prasine u svojim ocima. A ona samo treba paziti da ju mater ne ugrize kad se povampiri. Mozda je najbolje da se ne razdvajaju, i stave jos cesnjaka oko štokova i po pragovima. A opet, mozda ga je jednom vidjela golog dok se tusirao u njenom stanu, pa se poljubomorila, a kaze tata joj pasivan. Nejebica i vampirizam ko prst i nokat. Samo cesnjak pomaze.
ekho is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 00:17   #98
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
A žena je teški emotivni vampir, znam to najbolje jer mi je dečko svaki drugi dan u komi zbog njenih gluposti
Tebi je majka rekla da će se ubit zbog tvog dečka.

Ajde razmisli o tome jedno tjedan dana.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 00:54   #99
Možda ja brijem, ali ne bi me iznenadilo da za godinu dana otvoriš temu na tragu toga da je stara bila donekle u pravu.

Ja sam se jako ljutila kad je mojoj mami bio ne baš sjajan moj izbor jednog frajera iako sam tad bila dovoljno odrasla i ona je bila dovoljno razumna da mi ne nameće svoje mišljenje, ali dovoljno je poznajem da sam po jednom pogledu i rečenici sve znala. Unatoč tome sam probala jer iako znam da ona jako dobro čita ljude, odrasla sam osoba. Bila je u pravu. Ali svejedno mi nije žao. Jer sami radimo greške. Čak i da te ovaj prevesla na sto načina, to je tvoj život, ne njen i nema ti ga prava zagorčavati.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 06:52   #100
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
ne slažem se
Ti se i ne moras slagati sa mnom..
Niti ja sa tobom..
Ali obje imamo pravo na mišljenje..

U mirnim stabilnim obiteljima,zdravim odnosima ne dešavaju se ovakve drame.
A nit nacin zivota slici tvom opisanom..

Ako te dečko ostavi,navodeći da je zbog mame,sto planiram učiniti?
Ustvari, mozda ces ti njega ostaviti?
Mama ce odobriti novoga
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.