Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2016., 13:18   #21
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Ugl, nikako nisam za status q koliko god on nekad bio potreban.
ja ne znam što da mislim. svjesna sam da je to dogovor koji ima svoj rok trajanja i zapravo može ispasti jako loše pa je u tom smislu sigurno bolje da se ljudi raziđu dok odnos nije prešao u katastrofalan, ali... ALI... iskreno, za neke moguće situacije - to mi se uopće ne čini loša ideja. naravno, jedno je teorija - drugo praksa.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 13:41   #22
Sad baš čitam po hrpetini drugih tema gdje je autorica ove teme pisala (danas) i nekak nisam više sigurna da se ova situacija u prvom postu uopće tiče nje same... tj. da se radi o njenoj situaciji. Ne da je to nešto jako bitno, nego volim kad ljudi navedu jel nekaj hipotetski ili nije.
Na jednoj je doslovno savjetovala nekome da ako je u nesretnom braku nakon 25 god, okrene se i ode te ne čeka da se stvari počnu odvijati same od sebe i da se "cijeli se svemir uroti da dobiješ ono što želiš." Zašto to onda ne primjeniti i na sebe?

Sad jako jako izgledam ko voajer i stalker ali baš me zanima... inače to s ljubavlju i kreditom baš i nema smisla
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 14:29   #23
Quote:
ekho kaže: Pogledaj post
Pa zato ste u braku, zar ne? da biste lakse delali sa financijama. ne ulazi se u brak sigurno zbog ljubavi, vec financija. od kad je isusa, to je tako.
Kojih mrtvih financija? Bilo mi je bolje kad sam bio sam i kad bih bio sam. Zbog para se nismo zenili
Hdnst is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 14:52   #24
nema tog kredita koji bi me osudio na brak sa nevoljenom osobom
kamate su prevelike za takav život
izabela f is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 15:05   #25
Od svega su mi najmanje jasni brakovi koji stagniraju u ništavilu. Nigdje su, nema naprijed, nema nazad. I kao takvi su destruktivni za sve, i djecu. Jer, bitno jest kako to utječe na djecu? Kakav su im uzor njihovi roditelji? Kakve im obrasce ponašanja usađuju?

Po meni je bitno za ovakve važne odluke dobro promisliti. Što je dovelo do razilaženja? Što hoćemo? Koliko je to realno? Kako se odražava na djecu?

Nije svaki brak vrijedno spašavati, po meni prije svega one koji nemaju temelj u ljubavi, koji iz iskrene ljubavi nisu ni počeli. Međutim, autorica piše kako su imali ljubav. Ako je to stvarno tako, je li ta ljubav zaista umrla. ili se sakrila, iza umora, svakodnevnice, obveza, sebičnosti i ne znam čega.

Brak vrijedi "spašavati" ako ljudi u njemu mogu rasti. U ljubavi, razumijevanju, davanju, opraštanju, ako ih može naučiti boljoj verziji samoga sebe.

Ponekad je teško za očekivati da obje strane istovremeno znaju što hoće i neće, pa razgovaraju, pa se dogovore, pa se drže dogovora. Teško, u krizi svaka strana liže svoje rane, inati se, pokazuje onom drugom, uči ga nekakvim lekcijama. U stvari je ponekad dovoljno da počne jedan, manje inata, poneki ustupak, mala pažnja, korak po korak, biti spreman i na koji korak unatrag jer ništa ne ide preko noći, ni do tu niste došli odjednom.

Bit je znati što hoćeš i tako djelovati. Krenuti od sebe, i odgovoriti samom sebi na pitanje ima li dovoljno ljubavi u meni za, ne ostanak u braku, nego djelovanje kako bi taj brak bio dobar svima kojih se tiče.
Black Sea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 15:19   #26
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
...nekak nisam više sigurna da se ova situacija u prvom postu uopće tiče nje same... tj. da se radi o njenoj situaciji.
možda je autorica ljubavnica u ovoj priči.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 15:22   #27
Ko će ga znat...
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 15:35   #28
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
možda je autorica ljubavnica u ovoj priči.
Mozda je bankarski referent za kredite?
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 15:39   #29
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Mozda je bankarski referent za kredite?
kladim se da se neće ni pojavljivat na temi.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 15:41   #30
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
možda je autorica ljubavnica u ovoj priči.
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Mozda je bankarski referent za kredite?
Ili je lako tuđim kurcem u gloginje ili tako nešto.

I na ovoj temi, kao i nizu sličnih, neki "nikad ne bi", ostavili bi, otišli, štogod. Poneki nisu ni u braku, a onda dobiju djecu i dignu kredit...

U stvari je svaka priča za sebe, rješenje isto tako.
Black Sea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 16:30   #31
Quote:
Erwena kaže: Pogledaj post
Sve sto je ljepo kratko traje, kaze stara poslovica. Nu, i pocinje sa sunce moje.

Pogodili ste. Brak. Ljubav.

Imate posao, kuću, kredit na 30 godina. Auto. Jedan kllinac upravo je krenuo u skolu, a drugi u vrtic.

I sunce moje postaje polako sunce ti tvoje. Komunikacija postaje zamorna, toliko zamorna da je gotovo nitko vise ne cuje. Svako jede iz svog tanjura, svako pere svoj tanjur. Svako pere svoje rublje, svako ima svoj novcanik.

Al' jebeno i prokleto jos uvijek ljezu u isti krevet. Ujutro izlaze iz njega, toplog. Do nedavno je bio i mokar, zguzvan, pun mirisa i prepun strasti. Ljubav vise ne stanuje ovdje.

Sto se dogada? Ne djele stol, glume pred djecom da je sve u redu, svi prijatelji znaju da je brak u krizi, a oni jos uvijek dijele istu postelju.

Zasto? Zbog financija? Zbog onog što će drugi reći? Što na kraju platiš skuplje u životu - kad ostaneš sa nekim koga ne voliš zbog novaca i društva ili odeš od te osobe i kreneš od nule?
Kako ste se dogovorili oko novčanika, pranja suđa, tako će te se dogovoriti i oko odvojenog spavanja i odvojenog života, treba vremena da to sazrije...
Šteta što je ljubav nestala... ja ne mogu pojmiti da možeš prestati voljeti osobu s kojom si bio tako blizak i dijelio najintimnije dijelove sebe.. prihvaćam da se zajedno više ne može ali doza ljubavi uvijek ostaje...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 16:35   #32
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
kladim se da se neće ni pojavljivat na temi.
Ako se nakon ovog ne pojavi, znamo da je trololo
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 16:39   #33
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Kako ste se dogovorili oko novčanika, pranja suđa, tako će te se dogovoriti i oko odvojenog spavanja i odvojenog života, treba vremena da to sazrije...
Šteta što je ljubav nestala... ja ne mogu pojmiti da možeš prestati voljeti osobu s kojom si bio tako blizak i dijelio najintimnije dijelove sebe.. prihvaćam da se zajedno više ne može ali doza ljubavi uvijek ostaje...
Pojasni malo
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 16:52   #34
Trabaš ga početi varati, najdi si nekog pravog jebača, ko može. Ovaj papak nek se vucara s nekom krezubom sirotinjom.
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 17:09   #35
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Kako ste se dogovorili oko novčanika, pranja suđa, tako će te se dogovoriti i oko odvojenog spavanja i odvojenog života, treba vremena da to sazrije...
Šteta što je ljubav nestala... ja ne mogu pojmiti da možeš prestati voljeti osobu s kojom si bio tako blizak i dijelio najintimnije dijelove sebe.. prihvaćam da se zajedno više ne može ali doza ljubavi uvijek ostaje...
ne ostaje, jednostavno partner svojim ponašanjem
ugasi svu tvoju ljubav...
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 17:22   #36
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
ne ostaje, jednostavno partner svojim ponašanjem
ugasi svu tvoju ljubav...
Ne slažem se,zapravo zamišljam kako to partner ili partnerica mogu svojim ponašanjem ugasiti nečiju ljubav?Čime su uopće zadobili ljubav?Ako su je nečim zadobili zar je moguće da to preko noći nestane?Miislim da se ljudi ne mogu baš preko noći promjeniti.Prije će tu biti da se radi o nerealnim očekivanjima,zaljubiš se i onda očekuješ da se objekt u kojeg si se zaljubio mjenja i oblikuje prema tvom nahođenju.A onda kad vidiš da to tako ne ide onda ljubav nestane.
Ja mislim ko i radical da ostane nešto ako ništa drugo onda barem sjećanje na one ljepe trenutke.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 17:49   #37
ima sigurno i toga što kažeš,
ta nerealna očekivanja mogu stvarno odvesti
brak u krivom smjeru,
ali evo kod mene recimo mislim da nije bilo tako...
da se ne ponavljam sa situacijom,
postoje stvarno osobe koje se mijenjaju pa i na gore,
razlog ? moglo bi se raspravljati...nekompatibilnost? bolest?
e sad da li sam bolešću mogla pravdati baš sve te promjene..
ne znam...možda nisam baš tako empatična osoba
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 18:04   #38
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
ima sigurno i toga što kažeš,
ta nerealna očekivanja mogu stvarno odvesti
brak u krivom smjeru,
ali evo kod mene recimo mislim da nije bilo tako...
da se ne ponavljam sa situacijom,
postoje stvarno osobe koje se mijenjaju pa i na gore,
razlog ? moglo bi se raspravljati...nekompatibilnost? bolest?
e sad da li sam bolešću mogla pravdati baš sve te promjene..
ne znam...možda nisam baš tako empatična osoba
Razumijem i otprilke shvaćam tvoj slučaj i priznajerm da se osobe mogu promjeniti na gore.Al recimo ovako,ne voliš ga više sada kad se promjenio al voliš ga onakvog kakav je bio prije.Eto na to sam mislio kada sam rekao da nešto ostane.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 18:26   #39
što kad ljubav nestane, a kredit ostane ?

ljubav se kulturno zamijeni prijateljstvom ( zbog djece ),
a kredit se otplaćuje do kraja ( za djecu )
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 18:47   #40
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post
postoje stvarno osobe koje se mijenjaju pa i na gore,
Ljudi se mijenjaju općenito, nitko ne ostaje u potpunosti onakav kakav je bio prije dvajs godina. To su iluzije. i DOBRO je da ne ostaje takav jer znači da uči iz iskustva, posrednog i neposrednog.
Poanta je kako ćemo se mi prilagoditi, kao partneri, toj promjeni te kuda ta promjena vodi, u kojem smjeru (ovo što kažeš na gore ili na bolje) ALI i mijenjamo li se mi sami...
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:46.