Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2016., 09:58   #21
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Pa ja ne vidim problem ni da se tema djece povuče i na prvom dejtu.
Nije problem, ali recimo kod mene frajer na taj način ne bi ništa prepametno zaključio.
Nisam nikad bila od onih koja zna da želi dijete jednom, kao ni od onih koja decidirano tvrdi da ne želi. Nekako generalno mi se sviđala ideja bezdjecnosti, nije mi bila odbojna, naprotiv, a opet nisam bila isključiva i nisam bila sigurna u to. Zapravo, nisam previše ni razmišljala o tome teoretski, nema mi to pretjeranog smisla, razmišljam u kontekstu u kojem mi se život nađe.
Poželjela sam dijete u kombinaciji sa sadašnjim partnerom, kako sam to mogla znati na prvom dejtu?
Da sad hipotetski prekinem s mužem i ponovno krenem dejtati, opet ne bih znala što reći na tu temu u početku odnosa (s drugom osobom).
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 11:17   #22
Vremena su takva, danas se bira partner kao posao, auto i sve drugo,
Ja to to ,to hocu, to necu, Pregledas zainteresirane kandidate, oni koji ne zadovolje prve stavke ne citas i ides dalje.
milencica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 11:23   #23
Cekati hoce li nekome nadoci zelja, hoce li se predomisliti, hoce li se desit nesto posebno da promjeni svoje stavove je neizvjesan posao.
Kad vec usporedjujes prije 20, 40, 60 godina, tada uzmi u obzir da je drustvena, socijalna i sva druga situacija bila drugacija, i da najteze bude onima koji odskacu.
Tako prije nije bilo lako zenama koje su zeljele nesto drugo ili uz djecu i nesto vise, tako danas djevojke bez nekog obrazovanja same sebi, svjesno smanjuju mogucnosti. I da nitko nema vremena tjesiti nikoga zbog njegovih odluka koje su donesene u dobroj namjeri ali nije bilo srece.
milencica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 11:37   #24
Spominjanje tog već na samom startu i odjebavanje nekog jer 'baš i nije za tu opciju' je dost ideološki gledano jer na kraju puno više ljudi završi u vezi s nekim ko im se svidi mada se ne poklapaju neš glede zajedničkog viđenja budućnosti neg onih kaj odjebu osobu zbog takvih nepodudaranja a zacopani su jedno u drugo.
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 11:54   #25
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Nije problem, ali recimo kod mene frajer na taj način ne bi ništa prepametno zaključio.
Nisam nikad bila od onih koja zna da želi dijete jednom, kao ni od onih koja decidirano tvrdi da ne želi. Nekako generalno mi se sviđala ideja bezdjecnosti, nije mi bila odbojna, naprotiv, a opet nisam bila isključiva i nisam bila sigurna u to. Zapravo, nisam previše ni razmišljala o tome teoretski, nema mi to pretjeranog smisla, razmišljam u kontekstu u kojem mi se život nađe.
Poželjela sam dijete u kombinaciji sa sadašnjim partnerom, kako sam to mogla znati na prvom dejtu?
Da sad hipotetski prekinem s mužem i ponovno krenem dejtati, opet ne bih znala što reći na tu temu u početku odnosa (s drugom osobom).
I takav odgovor već puno znači i osoba može sama za sebe ocijeniti dal joj je takav stav prihvatljiv. Svako izjašnjavanje na takve teme za mene osobno puno znači.
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Spominjanje tog već na samom startu i odjebavanje nekog jer 'baš i nije za tu opciju' je dost ideološki gledano jer na kraju puno više ljudi završi u vezi s nekim ko im se svidi mada se ne poklapaju neš glede zajedničkog viđenja budućnosti neg onih kaj odjebu osobu zbog takvih nepodudaranja a zacopani su jedno u drugo.
Nemoj na to gledati kao na čistu ideologiju. To je nešto što će se sprovesti u djelo. Meni je ovo krucijalna stvar za odabir s kim ću ući u vezu. Kad tek upoznam nekoga nisam zaljubljena još, dođem eventualno do stadija da mi se neko sviđa i ozbiljno sam zainteresirana i tad mi je lako donijeti racionalnu odluku po takvim pitanjima jer znam što hoću. I definitivno ne bih ulazila u vezu s nekim s namjerom da ću nekoga promijeniti ili da će netko sam od sebe promijeniti mišljenje na ovako bitne teme.
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 12:49   #26
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Konkretno ću svoj primjer dat..kratko i jasno, ona nije za djecu, ja jesam. Nije skroz za odbacit opciju djece, kaže možda jedno i to maksimalno jedno, no to zvuči ko da bi prek svoje volje išla radit. Vi koji ste bili u istim situacijama, kak ste rješili to, ste našli kompromis, jel se partner promjenio vremenom glede toga ili ste prekinuli radi toga?
U vezi smo dve godine, imam 29, ona 25, još je studošica, mislim si još je mlada i već sam čuo priče udanih žena s djecom kak prije isto nisu bile za to, no jednom kad su rodile, probudili su im se majčini instinkti. Kaže sama da nema tih majčinih instikata još uvijek, ne vidi se u toj ulozi, misli da bi bila šeprtljava te se misli ostvarit na profesionalnom polju, proputovat svijeta 'prije bilo čega'.
Meni nije još hića, no svakak ne bi htio u srednjim/kasnim tridesetima dobit prvo dijete, čujem od hrpe parova koji su kasno dobili kak žale kaj nisu prije 10 godina radili na tom jer čovjek nema energije tolko kasnije se bavit djecom kolko u kasnim dvadesetima/ranim tridesetima.
Ne znam općenito kaj je curama danas, jel kriva emancipacija za to il kaj al u ekipi većina cura od frendova isto nisu još uvijek za to, mada je većina srednjih/kasnih dvadesetih. Sve imaju istu priču, žele vidjeti svijeta, ostvariti se na poslovnom polju pa tek onda kad sve bude na mjestu, poradit na tome.
Da, puno ih je koje žele, no dost ih je i koje ne žele, mislim da prije 60 godina nije bilo u tolkom omjeru tih koje se žele prvo ostvarit i proputovat pa tek onda razmišljat o djeci. Nemam niš protiv tog osobno, svačije pravo da živi kak želi, no kaj s nama koji smo zapeli s partnerima koji u bližoj budućnosti ne žele ni čuti za djecu a mi želimo?
Kažu, na vrijeme se mora o tome pričati..neću na trećem dejtu odmah želi li djecu il ne..s vremenom se vežeš, zavolite se, pašete si na dost polja osim na ovom recimo i kaj, prekinut radi toga il se nadat da će joj proradit majčinski instinkti? Kažu mi, mrzit će me do kraja života ak će imat djecu samo zbog mene

Polako, pusti vremenu da sazrijete još oboje. Po napisanome nije da se ne vidi sa dijetetom, samo joj je sada suludo o tome ozbiljno mislit šta je zapravo i normalno. Imaš sasvim ok osobu kraj sebe, prvo treba faks završit, kakav takav ozbiljniji posao probat nać, a onda će i te stvari već sjest. Nije čovjek na čistu sa 30 šta želi i kada, a kamoli u tim godinama.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 13:48   #27
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Spominjanje tog već na samom startu i odjebavanje nekog jer 'baš i nije za tu opciju' je dost ideološki gledano jer na kraju puno više ljudi završi u vezi s nekim ko im se svidi mada se ne poklapaju neš glede zajedničkog viđenja budućnosti neg onih kaj odjebu osobu zbog takvih nepodudaranja a zacopani su jedno u drugo.
To se tako moze gledati u nekom prvom periodu kada je ta zacopanost intenzivna i sve ti ruzicasto, cini se da sve mozete prebroditi.

Medjutim, kasnije kada se strasti smire isplivaju sve te bitne razlike i ljudi se onda hvataju za glavu.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 15:34   #28
Mlada je, još nije fax završila, što ne pustiš djevojku da posloži cigle prije nego što na nju baciš crijep? Pa nema 35 da joj polako ističe rok trajanja jajnih stanica i da joj se nekam žuri s djecom.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 16:02   #29
Kad ti se netko svidi a ti izvuci formular pa ko Sheldon ispipaj protivnika i ako je odgovorio na više od 75% bitnih pitanja na pravi način dopusti si zaljubljivanje.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 18:00   #30
Meni je malo čudno da ljudi govore o tome da sa 20 godina praktički moraju znati koji su im ciljevi u životu, što žele postići i slično, što žele raditi, gdje žele živjeti i slično, a da u isto vrijeme nemaju stav o tome žele li djecu JEDNOG DANA Ono, nitko ne govori o tome da on želi djecu sutra, ali on nije siguran je li ona uopće voljna imati djecu


I sad razumijem da ti instinkti postoje nekad vezano za neke osobe s kojima smo emotivno povezani(primjer mrafice i njenog muža gore), ali takvih je jako malo. Koliko god pomalo zamjeram nekim osobama što ne žive danas, nego razmišljaju o situaciji za pet ili deset godina, toliko je frka i živjeti samo za danas, ne razmišljajući o budućnosti kao nečemu što će kad tad doći.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 20:16   #31
Imao takvu vezu, prekinuo upravo zbog toga, nismo bili skupa ni godinu dana.

Bio sam premlad, uvjeti praktički nikakvi, ali ona htjela dijete i još ne radit.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 13:51   #32
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Kažu mi, mrzit će me do kraja života ak će imat djecu samo zbog mene
Yup. A ni dijete te baš neće voljet jer si mu nametnuo hladnu majku koja ga nije voljela i time ćeš sjebat dodatno nedužnu malu osobu.

Ne znam uopće otkud ti ideja da ideš forsat zamisao djece ženi koja ih rezolutno ne želi.

Uglavnom, ako ti je tako stalo do djece, prekini da. Nipošto ne ić radit dijete s njom.

I 25 godina nije 16 pa da joj na spomen djece dođe "ewww".
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 17:30   #33
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Ne znam uopće otkud ti ideja da ideš forsat zamisao djece ženi koja ih rezolutno ne želi.
Relativno je mlada još s 25 godina i načuo se priča od udanih kolegica kak ni one u tim godinama nisu znale što žele, dobile prvo dijete tek u ranim tridesetima.
No stoji da ja više riskiram neg ona, može se predomislit a i ne mora.
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 17:33   #34
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Relativno je mlada još s 25 godina i načuo se priča od udanih kolegica kak ni one u tim godinama nisu znale što žele, dobile prvo dijete tek u ranim tridesetima.
No stoji da ja više riskiram neg ona, može se predomislit a i ne mora.
Jedno je ne bit sigurna, ne znat što želiš točno sad i "pustit da to dođe s vremenom", drugo je znat da ne želiš. Žene koje su prešle srednje dvadesete i idu prema tridesetima već okvirno znaju imaju li želju bit jednog dana mame ili ne, pa makar za 10 godina. One koje su ful za "ne" se neće čarobno preobratit. Jako teško.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 18:19   #35
25 god. , mlada, jos nije ni pocela raditi..znas li ti da ako zatrudni i rodi sada odmah, nece moci raditi iducih, recimo, godinu i pol...a onda ce tesko naci posao jer ima malo dijete...i onda to udari na psihu...i onda ima oko 30 i jedino sto je napravila je da ima dijete i mozda zavrsila faks. ovo je moguci scenarij...i nije bas nesto zbog cega bi ijedna htjela bas odmah dijete...a da ne govorim o tome koliko razmisljas o tome sto dijete donosi sa sobom i koliko se odnosi dvoje ljudi mjenjaju i koji su kompromisi potrebni kod jedne i druge strane da bi veza zdravo funkcionirala...pogotovo sto si ti u tom slucaju provider, a ona doma sa djetetom bez da je financijski znacajnije pridonijela vasoj zajednici...moj savjet je da pricekas ako mislis da je vrijedna cekanja.
__________________
https://journey-liquids.com
fekoljabut is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 21:24   #36
Quote:
fekoljabut kaže: Pogledaj post
25 god. , mlada, jos nije ni pocela raditi..znas li ti da ako zatrudni i rodi sada odmah, nece moci raditi iducih, recimo, godinu i pol...a onda ce tesko naci posao jer ima malo dijete...i onda to udari na psihu...i onda ima oko 30 i jedino sto je napravila je da ima dijete i mozda zavrsila faks. ovo je moguci scenarij...i nije bas nesto zbog cega bi ijedna htjela bas odmah dijete...a da ne govorim o tome koliko razmisljas o tome sto dijete donosi sa sobom i koliko se odnosi dvoje ljudi mjenjaju i koji su kompromisi potrebni kod jedne i druge strane da bi veza zdravo funkcionirala...pogotovo sto si ti u tom slucaju provider, a ona doma sa djetetom bez da je financijski znacajnije pridonijela vasoj zajednici...moj savjet je da pricekas ako mislis da je vrijedna cekanja.
A što ako zatrudni za deset godina, a ne sad odmah? Jer mi se baš i ne čini da on želi dijete sad odmah, ali želi dijete, ili djecu
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 21:36   #37
kaze covjek da ima 29, a ne bi u srednjim i kasnim tridesetima. to je onda par godina max...samo mu pokusavam predociti jedan nacin razmisljanja...forsiranje necega ne vodi nikud.
__________________
https://journey-liquids.com

Zadnje uređivanje fekoljabut : 23.07.2016. at 21:51.
fekoljabut is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 22:14   #38
Al dobro, prekid i nalaženje nove može značiti roditeljstvo za, štajaznam, dvije godine. S ovom može značiti roditeljstvo nikad. Ako mu je bitno, bolje da gubi manje vremena nego više. Što se tiče raznih savjeta, mislim da je malo preuveličano to što neki smatraju da su trebali imati djecu deset godina ranije. Moš mislit koliko bi ih se s 25 stvarno odlučili na dijete(ako im je 35 deset godina prekasno )
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 00:00   #39
Malo ste u krivom smjeru otišli.

Naime, možda ona samo ne želi klince s njim? Svejedno, možda i najbolji indikator da nastaviš dalje. Nakon ovoga nemaš uopće neke nedoumice.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 09:52   #40
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Jedno je ne bit sigurna, ne znat što želiš točno sad i "pustit da to dođe s vremenom", drugo je znat da ne želiš. Žene koje su prešle srednje dvadesete i idu prema tridesetima već okvirno znaju imaju li želju bit jednog dana mame ili ne, pa makar za 10 godina. One koje su ful za "ne" se neće čarobno preobratit. Jako teško.
Jedan čovjek nema tako veliki krug poznanika, no ja evo znam dvije koje ne da su bile ful da neće imat djecu ikad, nego su se klele u to, maltene sa gađenjem po pitanju "derišta", odgoja, vlastite odgovornosti koje isto nosi te "gubljenja" svoje "slobode". Najednom je došao period (tridesete) kad se je sve okrenulo u njima, naravno da ni ne znaju kada ni zašto (kao šta ni ne znaju kada su odlučile da istu ne žele imati, unatoč tome šta tvrde da su i jedna i druga odluka došle "od njihovog racia" svaki put navodeći brdo argumenata, a ne uviđajući na kontradiktornost šta su "jučer" se kleli u jedno, a "danas" u drugo) te su poželjele imati dijete i rodile između ostaloga. Hoću sam reć da nije da su toliko rijetki slučajevi gdje se takve stvari "okrenu" u čovjeku, a da ga se ništa nije pitalo. Naravno, ima i brdo slučajeva gdje se isto nije htjelo i tako je i ostalo.



Quote:
fekoljabut kaže: Pogledaj post
kaze covjek da ima 29, a ne bi u srednjim i kasnim tridesetima. to je onda par godina max...samo mu pokusavam predociti jedan nacin razmisljanja...forsiranje necega ne vodi nikud.
Nije bitno kolko on ima, nego ona, a ona je mlada. Njemu je svejedno maltene 30 ili 40. Pa i 50, osim ak mu nije bed kaj bu "star" kad će imat klinca "i šta će selo reć".
samting is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:57.