Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2016., 14:29   #61
O vidi, vidi imamo tu i jednu buducu majku
Koja je sve ljepse objasnila i dokaz je da misljenja mozemo mjenjati, jos je bolje kad ih mozemo i ostvariti ali moramo pokusavati.
Silom se postize mrvica i tu nema radosti.
Uzivaj u trudnoci i cuvaj se
milencica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 14:40   #62
Quote:
milencica kaže: Pogledaj post
Hahaaa
Najezil li se i kad cujes rodenje, zivot, smrt u istoj recenici.
Sad je to cudo da dvoje se vole imaju djecu koja ih nasljedjuju.
To mozda izum 21 stoljeca pa se sad cudis
Kada, gdje i tko pjeva hvalospjeve nerotkinjama i kuje ih u bozanstva.
Hajde , prosvjetli i mene
Ne mozemo svi isto, pa cemu onda mrziti ono sto drugi mogu i imaju a mi ne.
Napisala si ruznu usporedbu, poucena losim iskustvom.
Muskarci su uvijek veseli i ponosni sto njihova zena ima vise talenata i djecu i karijeru i znanje itd itd i oko takvih se svijet vrti, ostalo je prosjecnost
Imam dijete, a i posao i znanje, tako da si malo fulala. Ali sasvim sigurno ne zato da mene ili njenog oca netko naslijedi. (sreća pa ni oca ne jebe nasljednici)

Još je manje da je on ponosan što je izabrao rotkinju. Da jeste, tražio bi si drugu. Žene koje nemaju djecu, karijeru, znanje i više talenata istovremeno si upravo ponizila.
Btw žao mi je žena koje rađaju samo da bi ih netko "kovao u zvijezde". Još mi je više žao njihove djece.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 14:46   #63
Kod mene je radila jedna djevojka 4 godine -od njene 23-27g.
Za niśta nije htjela imati djecu iz xy razloga -prićala mi je (żenske se otvaraju pred menom).
Godinu dana već ne radi kod mene.
Razlog: poslije godinu dana sa svojim dećkom ostala je trudna (iako nije htjela) i rodila prije 7 mjeseci.

Preko tel prića mi o djetetu kao o tudjem a ne njenom, ali rekla je da se privikava da je mama.
Daj Boże możda će se jednom probuditi u njoj prava materinjska ljubav.

Ovako może biti i sa Tvojom.

PS: Samo je hodala sa njime. Kada mi je prije neśto viśe od godinu dana pokazala zarućnićki prsten pitao sam ju: "u drugom stanju si?".
Nasmijala se samo kiselo
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 15:39   #64
Zar bi trebali imati talente, kanerijeru, posao, djecu da bi nasi muzjaci bili ponosni na nas?

Sve sto sam u zivotu napravila, napravila sam radi sebe. Tako planiram odgajati i svoje dijete. Neka radi radi sebe, ne zbog mene, oca ili sela.
Ako je netko putem ponosan na moja postignuca, good for them. Ali ja zato nisam na ovom svijetu.
Ja sam se predomislila, ona mozda nece. I to je sasvim legitimno i u redu.
Bitno je samo da oni kao par to rasprave, nitko osim njih to ne moze rijesiti, ma sto mi ovdje pisali
__________________
ivoo20: Zbog takvih kao ti ljeto će se vratiti u 10. mjesecu.
makake is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 16:07   #65
Ma ne, ne trebamo mi nista
Muski postoje da im mi crtamo sta i kako bi trebali.
Zato ces se valjda i truditi da skolujes i odgajas svoje dijete da bude bolje i da mu bude bolje. ali zasto kad kazes da nam ne treba sve to.
Ne zivimo mi nitko radi okoline ali zivimo u njoj, slabiji i svi oni koji ne postignu standarde drustva u odredjenom vremenu gdje su. To ja samo kazem, ne komentiram niciji pojedinacni zivot .
Majke ne treba nitko kovati u zvijezde taj status sam to ucini.
Za diplome se borimo, trudimo i tako lako padnemo u zaborav kad netko dodje mladji, sposobniji od nas.
Na poslu smo zamjenjivi, kao zene, majke, osobe nismo zamjenjive.
Ne treba se nitko vrijedjati od mojih rijeci. jer ne komentiram nikoga osobno,
Govorim da je prirodno i normalno voljeti i imati potomstvo u tome uzivati
Oni koji to ne zele i ne mogu ne vrijede manje to je cijela poanta
Da zivimo u 21 stoljecu i rijetko nas danas nesto iznenadi , skoro sve je vidjeno, tesko je biti poseban, svi smo u pet deka razlike
milencica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 16:25   #66
Meni je malo tužno kad kažeš da osobna postignuća za čas padnu u zaborav. Pa makar ne bio to lijek za rak ili put u svemir, već i male svakodnevne pobjede. Napraviti dijete nije baš nikakvo postignuće, već stvar biologije i često nešto alkohola.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 16:46   #67
Meni je malo tužno kad se žena svede na ulogu majke, i misli da joj je to najveće postignuće u životu.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 16:52   #68
Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
Meni je malo tužno kad se žena svede na ulogu majke, i misli da joj je to najveće postignuće u životu.
Dok je to njen izbor i u tome uživa, a pritom nikog ne maltretira, koga briga.
Gore su mi ove izjave da je žena samim time što je rodila postala Nešto.
Moš mislit. Koliko vještica i ludara si daje za pravo pit krv djeci i ocu te djece samo zato što je Ona Rodila.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 16:58   #69
Pa ovo ti često ide ruku pod ruku- veličanje majčinstva kao najvećeg postignuća i umišljanje da si nešto jer si rodila. Često i od prijateljica čujem takve izjave tipa "ma ne razumiješ ti to jer nisi majka".
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 17:00   #70
Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
Pa ovo ti često ide ruku pod ruku- veličanje majčinstva kao najvećeg postignuća i umišljanje da si nešto jer si rodila. Često i od prijateljica čujem takve izjave tipa "ma ne razumiješ ti to jer nisi majka".
Pa znam. Ali ja jesam majka, pa mi ne mogu to reći :P
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 17:16   #71
Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
Meni je malo tužno kad se žena svede na ulogu majke, i misli da joj je to najveće postignuće u životu.
Ja mislim da većina žena (a i očeva) misli da su im djeca najveće postignuće u životu. Tj. možda bolje najvažnija 'stvar' u životu.
Što ne znači da nemaju život i pored djece.
Uostalom, često u intervjuima poznatih, slavnih i /ili uspješnih možeš pročitati da im je najbitnije dijete/djeca, a onda tek to po čemu su poznati, slavni /ili uspješni.

E sad, veličanje toga kao da je postignuće na razini čovječanstva i uživljavanje u ulogu The Majke mi je užas, ali 'veličanje' toga u vlastitom životu, po vlastitim vrijednostima u istom, skroz razumijem (u smislu smatranja tog segmetna *najvažnijim u svom životu, a ne u smislu da su strašno važni jer su se razmnožili).
Ali ni ja ne govorim iz iskustva majke, nego na temelju iskustva djeteta i po onome što moji i drugi roditelji govore/rade, pa sam možda u krivu.

*što implicira da ih ima još važnih
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 17:19   #72
Najveći problem današnjih ljudi je - ŠTO ĆE DRUGI REĆI.
Kad vas to prestane brinuti, napokon ćete početi živjeti.
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 17:21   #73
Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
Pa ovo ti često ide ruku pod ruku- veličanje majčinstva kao najvećeg postignuća i umišljanje da si nešto jer si rodila. Često i od prijateljica čujem takve izjave tipa "ma ne razumiješ ti to jer nisi majka".
O da...to su pretežno neostvarene osobe koje osim majčinstva i nisu baš nešto postigle
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 17:21   #74
@Mrafica

Odgojiti zdravo, normalno dijete, na kraju i odraslu osobu može biti uspjeh i postignuće, i to i jest, ali ako istovremeno sebe svodiš samo na to, na taj dio svog života i ličnosti, onda si, po meni, debelo zabrijao. I često se događa da se takvim ljudima svijet sruši kad taj odrastao čovjek, napusti majčinsko gnijezdo jer si cijeli život gradio samo na tome i oko toga. O tome ja pričam.

@Harderfaster- to je često točno, da.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 17:24   #75
Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
@Mrafica

Odgojiti zdravo, normalno dijete, na kraju i odraslu osobu može biti uspjeh i postignuće, i to i jest, ali ako istovremeno sebe svodiš samo na to, na taj dio svog života i ličnosti, onda si, po meni, debelo zabrijao. I često se događa da se takvim ljudima svijet sruši kad taj odrastao čovjek, napusti majčinsko gnijezdo jer si cijeli život gradio samo na tome i oko toga. O tome ja pričam.

@Harderfaster- to je često točno, da.
Ja sam se u biti referirala na drugi dio rečenicu u tvom postu koji sam quotala.
S ostalim se slažem.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 18:11   #76
Kad mi netko kaze da mi je dijete lijepo, dobro i pametno, rado preuzmem dio zasluga za to, ali za to kaj sam ga rodila ne.
Da je mogao netko umjesto mene taj dio odradit, rado bih mu prepustila taj uzitak i platila ga.
Ne mislim da zasluzujem da se zvijezda na nebu nazove po meni zato kaj sam izmikala dijete iz sebe.
Kaj udje, mora i izac, kazu eminentni ginekolozi, nadrkane sestre i babe iz susjedstva.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 19:36   #77
Roditi zna svatko. Za to ne treba nikakva škola, ali odgojiti dijete (uz genetske moguće rizike) u poštenu i odgovornu osobu niti zna, niti može svatko. No, jednako tako, trudnoću i sve rizike povezane s njom podnosi samo i isključivo žena-trudnica. To ne može nitko drugi umjesto nje, niti u njeno ime.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 20:12   #78
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Moš mislit. Koliko vještica i ludara si daje za pravo pit krv djeci i ocu te djece samo zato što je Ona Rodila.
Na ovo sam ciljala s izjavom da moje dijete nista nece morati zbog mene. Jos manje zbog okoline. Uzasavam se takvih osoba i ne mogu da se ne zapitam kakve ih frustracije muce da tako maltretiraju sebi najblize osobe.
Bit ce mi bitno da je sretan. Ne planiram ga tjerati da ispunjava moje planove za njega, neka ispunjava svoje.
I to je to

@north wind- ne moze u hr jer je zabranjeno surogat majcinstvo. U nekim zemljama moze druga zena, u zamjenu za novcanu naknadu.
__________________
ivoo20: Zbog takvih kao ti ljeto će se vratiti u 10. mjesecu.
makake is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 20:42   #79
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Roditi zna svatko. Za to ne treba nikakva škola, ali odgojiti dijete (uz genetske moguće rizike) u poštenu i odgovornu osobu niti zna, niti može svatko. No, jednako tako, trudnoću i sve rizike povezane s njom podnosi samo i isključivo žena-trudnica. To ne može nitko drugi umjesto nje, niti u njeno ime.
Nitko ne zna rodit. Nitko ne zna kak to izgleda ni kaj je ceka. Neki prodju bolje, neki gore, nis te posebno na to ne moze pripremit. Cak ni ako je drugo, trece itd., nikakve garancije tu nema. Ja sam usla u radjaonu zdravo seljacki i mrtvaladna, nakon dva sata bih se bila samoubila tupim krajem pincete, a kad sam rodila rekla sam nikad vise i ostala pri tome 16 godina.
Ali i dalje ne mislim da mi itko mora dic spomenik zbog toga.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 20:58   #80
O zene, zene sta ste se raskokodakale
Kakvi spomenici, kakve casti.
Koga i gdje je briga jeste li majke, vecinom poslodavce, njima to igra ulogu.
Za vecinu mozete mrljucnuti , dan vijest i gotovo.
Samo mi nije jasno gdje to zive koje su samo majke, pa tako planduju u hladovini i piju krv drugima, voljela bih otici u ta mjesta i to vidjeti
milencica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.