Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2016., 17:01   #21
Quote:
PSY kaže: Pogledaj post
Naime, moj dragi i ja smo se upoznali prije 2 god. On je tada bio u drugoj drzavi, ali mu nije bas islo...ja vec 15 god radim za jednu firmu i placa mi je vise nego dobra. Ugl prije 1.5 god se on vratio u Hrv i zivjeli smo zajedno. Doduse i tu nikak da nade posao s ok placom. I tako on opet krene s pricom da idemo van raditi...sto za mene nebih imalo smisla jer meni je posao ok. I tako se on sad ne dugo pokupio fok sam ja bila odsutna i otletio van Hrv...kao doci ce za tjedan dana...da sad govori da ce on tamo naci posao i stan ali da ne moze bez mene ziviti. I neka dajem otkaz i onda da dodem k njemu. S time da posao jos nije nasao. A ja kazem pa mozes ti tam a ja tu...ali za njega veza na daljinu ne dolazi u obzir. I ko je sad tu glup? Kazes da ne mozes bez mene ziviti, zbrises i jos ucijenjujes.....sta vi mislite? Zahvalna sam za svaki savjet.
Kolko on godina ima?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 17:15   #22
Quote:
PSY kaže: Pogledaj post
Naime, moj dragi i ja smo se upoznali prije 2 god. On je tada bio u drugoj drzavi, ali mu nije bas islo...ja vec 15 god radim za jednu firmu i placa mi je vise nego dobra. Ugl prije 1.5 god se on vratio u Hrv i zivjeli smo zajedno. Doduse i tu nikak da nade posao s ok placom. I tako on opet krene s pricom da idemo van raditi...sto za mene nebih imalo smisla jer meni je posao ok. I tako se on sad ne dugo pokupio fok sam ja bila odsutna i otletio van Hrv...kao doci ce za tjedan dana...da sad govori da ce on tamo naci posao i stan ali da ne moze bez mene ziviti. I neka dajem otkaz i onda da dodem k njemu. S time da posao jos nije nasao. A ja kazem pa mozes ti tam a ja tu...ali za njega veza na daljinu ne dolazi u obzir. I ko je sad tu glup? Kazes da ne mozes bez mene ziviti, zbrises i jos ucijenjujes.....sta vi mislite? Zahvalna sam za svaki savjet.

Kaj buš ostavila siguran posao, u ova nesigurna vremena, nekome tko ne zna bi li živio vani ili tu, nema posao ni tu ni vani, prtlja jer nema veliku plaću, malo ode pa se vrati, nikako se ustabiliti i sve u svemu je prevrtljiv, nezreo i nesiguran ?
Bila bi bedasta.
Koja nerealnost, egoizam, lakomislenost : daj otkaz pa ćemo vani već nešto naći... možda gori i teži posao. Tako mora biti jer ja tako želim.
Možda i ne nađem posao, možda se ne snađem pa se vratimo, pa opet odlučim ići van pa ćeš opet dati otkaz itd.
Fućka se njemu za tebe i sigurnost.

Neka prvo nađe stabilan posao, stan, ostane tamo 6 mjeseci, pokaže neku ozbiljnost pa možete razgovarati a ne ovo hoooruk idemo kud nas vjetar nosi!
Malo je čudan.
Nemre se snaći ni vani a ni tu i seli se malo sim pa malo tam.
Daj nađi muškarca koji je stabilan i realan.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 17:22   #23
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Nije mu placa odgovarala?
Ma cuj to molim te..
Ali bitno da je tamo bolje bez ijednog eura..
Zbilja ti je decko nerealan..
Jednostavno ne bih pristala na ucjenjivanje makar to bio prekid veze...
Jer realno,od pustih obecanja nema nista, kao ni od tako neozbiljne osobe koja nigdje nije zadovoljna.
Mislim da on trazi,a boga moli da ne nadje posao..
Ima ljudi kojima ne smeta ni sto doma imaju dvoje trohe djece,zenu,nece radit,nisu zadovoljnii nonsalantno daju otkaz..briga ih cime ce se računi plarititi od čega zivjeti..
Ako je i tvoj decko slicnog stava,mislim da bi sama morala radit za dvoje i ti biti ta koja nosi hlace..
On je jos neozbiljno dijete..
A placa od tri tisuce je cista bajka..
Ljudi vani rade zaista isto tesko,stanovi i najam su skupi i ne teče med&mlijeko..
Drzi ti svoj posao i gradi ovdje buducnost,stignes uvjek otici...!

Da mislim da ce tako i biti....al cijela sam jos u soku i onda ponekad dode dobro da stavis takav post...ak nis drugo da potvrdis sto zapravo vec znas a ne zelis si priznati. :-(
PSY is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 17:52   #24
Quote:
PSY kaže: Pogledaj post
Da mislim da ce tako i biti....al cijela sam jos u soku i onda ponekad dode dobro da stavis takav post...ak nis drugo da potvrdis sto zapravo vec znas a ne zelis si priznati. :-(
Bome ti vjerujem da si u soku..
Prosla sam s prvim to,koji je bio slican tvome..
Nogirala sam ga bio je zbilja lijenčina,odbolovala i dhvatila da je t bio dobar potez..
Djelujes mi realna i cvrsto na zemlji,mislim da ces postupiti razumno..
Naravno da jesok,volis ga,zbog nekih drugih osobina,sigurno da ima kvaliteta ali egzistencija je prevazna stavka da se zanemari.
Pozitiva takodjer dobro kaze:nek ode on,nitko njemu ne brani ali onda nek zaista nesto i ostvari,da je vidljivo i opipljivo..
Prije godinu dana mom muzu su ponudili posao u Njemackoj.
A vec je radio,kao i ja u bolnici,te su postojale sanse da dobijem stalni ugovor.Direktno sam mu rekla da mu dajem odrjesene ruke,ako zeli neka pokusa tamo,da bih dosla za njim ako ne dobijem stalni..
Ali da ako dobijem,ne zelim baciti u vjetar ni muku ni trud i da me pokusa razumjeti,da je to ipak sigurnost.
On je sreca razuman i realan,te me podrzavao a i sam je rekaoto bi trazili kruha preko pogače..
Nismo se pokajali,oboje radimo,dobila sam stalno,nemamo ne znam koliko ali imamo za solidan zivot bez straha kako cemo sutra..

Nadam se da ce i tvoj decko uozbiljiti se sazreti i promisliti sto zeli u svom zivotu..
Nece ni on stalno biti na vagi netko ce odluciti:ili ti ili on...

Poslano sa mog Lenovo A2010-a koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 18:15   #25
On je totalni gubitak vremena, pa tako neću ni ja ništa više reći, da ne gubim više vremena komentirajući ga.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 18:28   #26
Quote:
PSY kaže: Pogledaj post
Nitko ne kaze da se nebih jednog dana odselila...ali u ovom trenu ja prihod imam i to ok prihod....a on ga nema... i zapravo mene vise brine da i dobije posao, dali ce ga zadrzati? Ovdje ih je mjenjao non stop.... i najvise me zivcira to sto smo jako puno pricali o tome gdje cemo ziviti...i odlucili se za HR. A kad te netko ucijeni tko ti nesto znaci to je grozan odjecaj.
Kakve poslove je ovdje radio? Ako je radio za 3000, 4000 tisuće da li po tebi ima više logike da mijenja poslove (dok može, dok je mlađi, dok nemate kredit klince ili druge utege oko nogu) i pokušava naći nešto bolje ili da životari a da mu ti daješ džeparac kad mu usfali?

Ako je nestalan i nestabilan i neće raditi onda što uopće radiš s njim?

Pusti ga nek ganja svoju sreću. Vidi hoće li naći posao i ustabiliti se, budete se opet spojili ak vam je suđeno.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 18:33   #27
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Bome ti vjerujem da si u soku..
Prosla sam s prvim to,koji je bio slican tvome..
Nogirala sam ga bio je zbilja lijenčina,odbolovala i dhvatila da je t bio dobar potez..
Djelujes mi realna i cvrsto na zemlji,mislim da ces postupiti razumno..
Naravno da jesok,volis ga,zbog nekih drugih osobina,sigurno da ima kvaliteta ali egzistencija je prevazna stavka da se zanemari.
Pozitiva takodjer dobro kaze:nek ode on,nitko njemu ne brani ali onda nek zaista nesto i ostvari,da je vidljivo i opipljivo..
Prije godinu dana mom muzu su ponudili posao u Njemackoj.
A vec je radio,kao i ja u bolnici,te su postojale sanse da dobijem stalni ugovor.Direktno sam mu rekla da mu dajem odrjesene ruke,ako zeli neka pokusa tamo,da bih dosla za njim ako ne dobijem stalni..
Ali da ako dobijem,ne zelim baciti u vjetar ni muku ni trud i da me pokusa razumjeti,da je to ipak sigurnost.
On je sreca razuman i realan,te me podrzavao a i sam je rekaoto bi trazili kruha preko pogače..
Nismo se pokajali,oboje radimo,dobila sam stalno,nemamo ne znam koliko ali imamo za solidan zivot bez straha kako cemo sutra..

Nadam se da ce i tvoj decko uozbiljiti se sazreti i promisliti sto zeli u svom zivotu..
Nece ni on stalno biti na vagi netko ce odluciti:ili ti ili on...

Poslano sa mog Lenovo A2010-a koristeći Tapatalk

Znas ja se zapravo bojim da bi ja bila ta koja bi tamo radila a on bi stalno nest cvekao...kao tu... i ta izjava "radim to za nas" sve je to dio ucjene..on je tamo vec bio godinu dana...u tih godinu dana nije nasao posao puno radnog vremena a imao placicu neku kao ljudi tu. I on sad kaze da se radi mene nije vratio vec bi on tamo nesto postigao...cisto sumnjam, ako nisi u god dana onda ne znam kak ces sada
PSY is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 18:47   #28
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Kakve poslove je ovdje radio? Ako je radio za 3000, 4000 tisuće da li po tebi ima više logike da mijenja poslove (dok može, dok je mlađi, dok nemate kredit klince ili druge utege oko nogu) i pokušava naći nešto bolje ili da životari a da mu ti daješ džeparac kad mu usfali?

Ako je nestalan i nestabilan i neće raditi onda što uopće radiš s njim?

Pusti ga nek ganja svoju sreću. Vidi hoće li naći posao i ustabiliti se, budete se opet spojili ak vam je suđeno.
Da bili su to poslovi tako malo placeni....ali to se i prije znalo da da ce tako biti....i sve je to ok al ne kuzim taj spoji u glavi otici, cvilit ja to radim za nas, ne mogu bez tebe ziviti i trebat ces foci gore ako zelis da ostanemo zajedno...halo?!
PSY is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 18:48   #29
Quote:
PSY kaže: Pogledaj post
Znas ja se zapravo bojim da bi ja bila ta koja bi tamo radila a on bi stalno nest cvekao...kao tu... i ta izjava "radim to za nas" sve je to dio ucjene..on je tamo vec bio godinu dana...u tih godinu dana nije nasao posao puno radnog vremena a imao placicu neku kao ljudi tu. I on sad kaze da se radi mene nije vratio vec bi on tamo nesto postigao...cisto sumnjam, ako nisi u god dana onda ne znam kak ces sada
Slazem se bome..
Neshvatljivo da bas u godini,a godina nije malo,on nije nasao..
Jos da navedem,kako se nasi prijatelji,koji su isto otisli van svadjaju oko iste stvari.
Ona je otisla za njim,sreca ima posao u Lidlu,dobro govori njemacki.
Ali mu je rekla da on moze isto bolji posao naci da joj je dosta sto 15godina on malo radi,da otkaz i sl.
Odvojeno su bili tjekom ljwta mislim da mu ona daje jos prostora da se trgne..
A jbg on tek sad se uspanicio,da ce izgubit nju,djecu..

Poslano sa mog Lenovo A2010-a koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 18:49   #30
Quote:
PSY kaže: Pogledaj post
Znas ja se zapravo bojim da bi ja bila ta koja bi tamo radila a on bi stalno nest cvekao...kao tu... i ta izjava "radim to za nas" sve je to dio ucjene..on je tamo vec bio godinu dana...u tih godinu dana nije nasao posao puno radnog vremena a imao placicu neku kao ljudi tu. I on sad kaze da se radi mene nije vratio vec bi on tamo nesto postigao...cisto sumnjam, ako nisi u god dana onda ne znam kak ces sada

Cek jel ti ovdje postavljas pitanje i trazis savjet dali otici kod momka koji nije sposoban provesti zajednicku odluku,ucjenjuje te jer ne moze naci posao ovdje nego je otisao i zeli ostat tamo gdje isto nije nista konkretno ostvario u godinu dana ?I sama kazes da di zivila vani i znas kako stvari funkioniraju ,ljubav ne spominjes nigdje ,nazivas ga partnerom ,pretpostavljam da onda imate koju godinu preko 3 banke .
Ti imas dvojbe u vezi toga ?
Ako trazis savjet evo ti ga
Zeno saberi se i budi sretna sta si ga se rijesila .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 18:51   #31
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Slazem se bome..
Neshvatljivo da bas u godini,a godina nije malo,on nije nasao..
Jos da navedem,kako se nasi prijatelji,koji su isto otisli van svadjaju oko iste stvari.
Ona je otisla za njim,sreca ima posao u Lidlu,dobro govori njemacki.
Ali mu je rekla da on moze isto bolji posao naci da joj je dosta sto 15godina on malo radi,da otkaz i sl.
Odvojeno su bili tjekom ljwta mislim da mu ona daje jos prostora da se trgne..
A jbg on tek sad se uspanicio,da ce izgubit nju,djecu..

Poslano sa mog Lenovo A2010-a koristeći Tapatalk
Al on cak ni Svedski ne zna...samo eng...i btw godine blizu 40..
PSY is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 18:52   #32
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
Cek jel ti ovdje postavljas pitanje i trazis savjet dali otici kod momka koji nije sposoban provesti zajednicku odluku,ucjenjuje te jer ne moze naci posao ovdje nego je otisao i zeli ostat tamo gdje isto nije nista konkretno ostvario u godinu dana ?I sama kazes da di zivila vani i znas kako stvari funkioniraju ,ljubav ne spominjes nigdje ,nazivas ga partnerom ,pretpostavljam da onda imate koju godinu preko 3 banke .
Ti imas dvojbe u vezi toga ?
Ako trazis savjet evo ti ga
Zeno saberi se i budi sretna sta si ga se rijesila .


Haha...ovo.me je sad nasmijalo...:-)
PSY is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 18:52   #33
Blizu 40??

E bome sam sad sokirana..
Izvini,al s toliko godina i tim stavom bas ne vidim nista pozitivno..
Joj,ja bi udavila svoga,da mi izmotava se i ne radi,a ja da rintam ko budala

Poslano sa mog Lenovo A2010-a koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 18:54   #34
On kao da želi da mu se pridružiš u tome u čemu je i sam: nesigurnost, nezaposlenost itd.
Mislim da se tu uopće nema šta razmišljati
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 18:56   #35
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Blizu 40??

E bome sam sad sokirana..
Izvini,al s toliko godina i tim stavom bas ne vidim nista pozitivno..
Joj,ja bi udavila svoga,da mi izmotava se i ne radi,a ja da rintam ko budala

Poslano sa mog Lenovo A2010-a koristeći Tapatalk
A da....al kad nekoga volis cesto i ne vidis sto tj ne zelis si sam neke stvari priznati
PSY is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 18:57   #36
Quote:
PSY kaže: Pogledaj post
Da bili su to poslovi tako malo placeni....ali to se i prije znalo da da ce tako biti....i sve je to ok al ne kuzim taj spoji u glavi otici, cvilit ja to radim za nas, ne mogu bez tebe ziviti i trebat ces foci gore ako zelis da ostanemo zajedno...halo?!
Pa ne planiraš seliti, situacija je takva da bi za početak bili oboje gore bez posla, vrlo jednostavno kad se on stabilizira gore i stvori uvjete da doseliš - doseli se. Ako je realnija situacija da ćete gore imati i jedan i drugi bolje poslove ili on bolji a ti jednako dobar kao tu zar to nije bolja opcija nego da se on tu osjeća loše i da ga ti financijski vučes za sobom? Postupak mu nije ok i trebaš mu to i reći da se preseljenja u drugu zemlju (kad si u vezi) ne rade na taj način i bez zelenog svjetla druge strane.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 19:02   #37
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Pa ne planiraš seliti, situacija je takva da bi za početak bili oboje gore bez posla, vrlo jednostavno kad se on stabilizira gore i stvori uvjete da doseliš - doseli se. Ako je realnija situacija da ćete gore imati i jedan i drugi bolje poslove ili on bolji a ti jednako dobar kao tu zar to nije bolja opcija nego da se on tu osjeća loše i da ga ti financijski vučes za sobom? Postupak mu nije ok i trebaš mu to i reći da se preseljenja u drugu zemlju (kad si u vezi) ne rade na taj način i bez zelenog svjetla druge strane.

Uf..ok. Sad cu trebat o svom poslu. Prvo radim ga 15 god. Efikasno mozda 20 sati tj radim...a placa mi je zbilja visoka. Razumijem da se on radi toga lose osjeca, al znao je to i prije...i zar nebi bilo glupo da ja sad idem vise radit za manju lovu? Btw on kaze da ja nebi trebala raditi...al zato rađati...
PSY is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 19:07   #38
Jebiga, 40 godina. Meni je nešto promaklo, mislio sam da je riječ o 20tim godinama.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 19:09   #39
Quote:
PSY kaže: Pogledaj post
Uf..ok. Sad cu trebat o svom poslu. Prvo radim ga 15 god. Efikasno mozda 20 sati tj radim...a placa mi je zbilja visoka. Razumijem da se on radi toga lose osjeca, al znao je to i prije...i zar nebi bilo glupo da ja sad idem vise radit za manju lovu? Btw on kaze da ja nebi trebala raditi...al zato rađati...
Pa ako si i ti blizu 40 možda bi trebala razmisliti o tome.
Ako ti je to uopće opcija - imati obitelj. U suprotnom - zanemari.

Gle čovjek je doselio nazad radi ljubavi, tu očito ne može doći do normalnog posla, živi u zemlji di novinske stupce zadnjih dana puni baba s burze koja je 40godišnjakinjama bez posla govorila "Jel vi znate koliko imate godina". Ne krivim ga što želi pobjeći.

Zašto se toliko bojiš prekida? Zbog godina? Gle, kako god bilo nemoj se dovesti u situaciju da te vlastiti dečko ucjenjuje.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 19:20   #40
Quote:
PSY kaže: Pogledaj post
Uf..ok. Sad cu trebat o svom poslu. Prvo radim ga 15 god. Efikasno mozda 20 sati tj radim...a placa mi je zbilja visoka. Razumijem da se on radi toga lose osjeca, al znao je to i prije...i zar nebi bilo glupo da ja sad idem vise radit za manju lovu? Btw on kaze da ja nebi trebala raditi...al zato rađati...

Da odabao je Svedsku koja je Socijalna drzava , ima odlicno zdravstveno osiguranje,subvencirane ili besplatne drzavne stanove ,majke na dugom porodilnom s naknadom ,zemlja stvarno lijepo socijalno uredena .Ne tribas puno radit a mozes zivit .on je .smart ass
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:59.