Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2016., 16:33   #61
Jednostavno je...ako ga voliš i ne možeš bez njega, otići ćeš i krenuti iz početka sa njime...u Švedskoj što i nije najgora zemlja za ponovni početak.
Ako možeš bez njega...odgovor i ne treba..zar ne
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 16:36   #62
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Jednostavno je...ako ga voliš i ne možeš bez njega, otići ćeš i krenuti iz početka sa njime...
Zar postoji netko bez koga se ne može?
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 16:43   #63
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post


Zar postoji netko bez koga se ne može?
Naravno da ne postoji...ali kad si zaljubljen, postoji
Otići ćeš i na kraj svijeta ako treba...početi iz početka, presložiti život...za posebnu osobu.
Budemo li se pretvorili u bešćutne robote koji važu koliko će i gdje profitirati...gotovi smo...i to totalno
Autorica njega ne voli....pa neka si to fino prizna i krene dalje
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 17:05   #64
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Može biti i velikih razlika, ako su u korist muškarca.
Situacija s kolegicom s posla je bila takva; muž je provajdao, radio fin i plaćen posao (stresan al nikad ne može biti savršeno), ona je peglala njegove košulje i brinula za klince i dom (kućanica). Djeca su odrasla, do izražaja su možda došle i neke karakterne razlike i muž je odselio iz kuće, kupio sebi stan. Ona ima 5 banki, nešto sitno radnog staža na području di ju je odavno vrijeme pregazilo i hrvatsko tržište rada nju zbilja više ne treba. I kaj sad?
Raducka nešto sitno, na proviziju, za nekakav džeparac. Muž još daje neku lovu ali to je pitanje vremena kad bu zatvorio pipu. I kaj onda, neće imati ni račune za platiti. I iskreno rečeno, sad mi se digne kosa na glavi od takvih priča "ja zarađujem dovoljno za oboje" kad vidim u kakav zajeb se to na kraju može pretvoriti. Kao što bi mi se digla kosa na glavi da netko misli da je skroz ok da ja radim dva posla samo kako njegova komocija ne bi došla u pitanje.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 17:07   #65
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Naravno da ne postoji...ali kad si zaljubljen, postoji
Otići ćeš i na kraj svijeta ako treba...početi iz početka, presložiti život...za posebnu osobu.
Budemo li se pretvorili u bešćutne robote koji važu koliko će i gdje profitirati...gotovi smo...i to totalno
Autorica njega ne voli....pa neka si to fino prizna i krene dalje
A moguće da pogledamo drugačije i kažemo da je ona shvatila da on i nije neka posebna osoba?
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 17:13   #66
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
A moguće da pogledamo drugačije i kažemo da je ona shvatila da on i nije neka posebna osoba?
I to isto
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 17:22   #67
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Situacija s kolegicom s posla je bila takva; muž je provajdao, radio fin i plaćen posao (stresan al nikad ne može biti savršeno), ona je peglala njegove košulje i brinula za klince i dom (kućanica). Djeca su odrasla, do izražaja su možda došle i neke karakterne razlike i muž je odselio iz kuće, kupio sebi stan. Ona ima 5 banki, nešto sitno radnog staža na području di ju je odavno vrijeme pregazilo i hrvatsko tržište rada nju zbilja više ne treba. I kaj sad?
Raducka nešto sitno, na proviziju, za nekakav džeparac. Muž još daje neku lovu ali to je pitanje vremena kad bu zatvorio pipu. I kaj onda, neće imati ni račune za platiti. I iskreno rečeno, sad mi se digne kosa na glavi od takvih priča "ja zarađujem dovoljno za oboje" kad vidim u kakav zajeb se to na kraju može pretvoriti. Kao što bi mi se digla kosa na glavi da netko misli da je skroz ok da ja radim dva posla samo kako njegova komocija ne bi došla u pitanje.
Naravno da takav rizik postoji. Iako, mislio sam prvenstveno na situaciju kad muškarac ima bolje plaćen posao od žene. Nekako ispada da je to za obadvoje puno manje frustrirajuća situacija od one u kojoj žena ima osjetno veću plaću.

Kak je hrvatsko tržište rada više ne treba, ako ti je kolegica na poslu?
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 17:55   #68
A ne znam uopće što da ti kažem na to....sat i pol vremena do posla, sat i pol nazad, plaća minimalac, prijevoz neplaćen. Kad sve zbrojis i oduzmeš, preko deset sati drkanja dnevno za zaradu ispod dve tisuće. Daj da se ispravim, taj dio hrvatskog tržišta di je s jedne strane faraon a s druge rob - taj dio tržišta ju treba.

Kolegica s bivšeg (bivšeg bivšeg) posla.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 19:17   #69
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Jednostavno je...ako ga voliš i ne možeš bez njega, otići ćeš i krenuti iz početka sa njime...
Ovom logikom ispada da on nju ne voli jer je otišao bez nje.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 19:28   #70
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Daj da se ispravim, taj dio hrvatskog tržišta di je s jedne strane faraon a s druge rob - taj dio tržišta ju treba.
Eto, ipak postoji dio tržišta rada koji je treba.

Znači da nije sve tako crno.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 19:31   #71
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Ovom logikom ispada da on nju ne voli jer je otišao bez nje.
Svasta mozemo zakljuciti samo ako malo ukljucimo logiku
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 08:08   #72
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Ma hajde, kakva ljubav? Nema tu ni poštovanja. Čuj, čo'ek je otišao u drugu državu dok si ti bila na službenom putu! Ahahahahha!!

Vidiš, sve se dešava s nekim razlogom; neka je gospon otišao; neka njega tamo gdje je; fino ti sad sagledaj sve realno, i kako treba, fino progledaj i uvidi da je to sranje od ikakve veze pa mu reci da ni ti ne želiš ni vezu na daljinu a ni ikakvu drugačiju vezu.

Nemoj da te plaše godine; godine nisu problem, problem je kada sami sebe zavaravamo kako nam je lijepo i krasno s nekime a zapravo uopće nije.

Imaš posao, imaš život ; ne gubi vrijeme s nekime tko je sam za sebe teška zbunjola.

Thanks...i tako ce biti...polako me sok popusta....netko je ovdje bio napisao nesto u stilu "on se vratio radi ljubav pa to scposlom nije islo" ..... a do sad nisam napomenula da sam ja radi te ljubavi izgubila kucu, besplatno stambeno pitanje,, posto ga moji nisu mogli smislit...i prodali kucu. Eto, zato mene toliko ljuti taj povratak....jer smo imali neki dogovor...al nema veze snacu cu se....
PSY is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 08:09   #73
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Ovom logikom ispada da on nju ne voli jer je otišao bez nje.
Pa i ja bi to tako tumacila
PSY is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 09:00   #74
A kaj je tebe navelo da se zaljubiš u njega?

Koliko vidim, lik je manipulator, ucjenjuje te, ima zatucano mišljenje da žene ne bi trebale raditi već da ih muškarci trebaju uzdržavati (a sam nije ni sposoban niti se trudi oko toga) i iz istog razloga se osjeća ugrožen kraj tebe, unio je razdor u tvoju familiju...

Meni bi gore navedeno bio razlog za paniku, davno prije. I problem zbog kojih bih vjerojatno davno odjebao dotičnu osobu. Ne mogu vjerovati da ti i dalje razmišljaš o nastavku tog odnosa... zašto, pobogu? Misliš da ne zaslužuješ / ne možeš naći bolje?
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 09:15   #75
Quote:
PSY kaže: Pogledaj post
Thanks...i tako ce biti...
Nema na čemu; i samo neka bude tako....

Run Forest, ruuun i ne osvrći se!!!

Ali, budi doslijedna sebi; nedaj manipulatoru da te opet zašpreha sa koje kakvim glupostima.

Korov se u korijenu reže :klap:
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 11:45   #76
Sa osobom koju voliš ideš na kraj svijeta raditi ali ako je ta osoba realna u vezi posla i života,požrtvovna a ne ovaj sa 4 banke ne zna što hoće.
Malo je vani pa se vrati, vani mu nije dobro, tu mu nije dobro, ne snalazi se nigdje... i moglo bi se dogoditi da veza završi brzo a ona ostane bez posla.
Tu ali i vani. Sa 4 banke to upućuje na mane karaktera.

Može ako želi i bez njega nastaviti živjeti vani ali ako je on jedini razlog da bi radila u Švedskoj, ako računa na njega... na ovoga ne može računati kaj se tiče radne stabilnosti. On bu ili natrag doma ili opet ih vukao u neku treću zemlju, pa četvrtu itd. jer u glavi i srcu nije stabilan, očigledno.
Ne bu taj dugo u Švedskoj, evo njega za godinu nazad jer mu ni tamo neće odgovarati.
Kaj onda ?
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 12:11   #77
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Može biti i velikih razlika, ako su u korist muškarca.
Muskarac koji svoju muskost mora dokazivati tako da zena mora uzeti njegovo prezime i zaradjivati manje od njega, nije muskarac nego nesiguran sonjo.

Brak je zajednica a ne nadjebavanje tko je jaci i tko je bolji.
Penika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 19:57   #78
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Bio je u drugoj državi godinu dana (ako sam dobro pohvatala), i s pola radnog vremena i bez znanja njihovog jezika zarađivao plaću (cca) koju zaradi tu za puno radno vrijeme (i opet - ako sam dobro pohvatala). Koja je onda računica za ostanak ovdje, optimistično misliti da će situacija ovdje biti bolja ili da će ljubav uvijek cvasti pa kad se na kup stavi njegova mala plaća i njena velika to bude taman.

Samo dokaz da je najbolje da su partneri po lovici tu negdje, bez (pre)velikih razlika u primanjima.
Gle, placa mu je bila 4000 kruna...sto je cini mi se oko 3500 kn...to tamo nije ni za sobu dosta...pa je zivio kod nekih ljudi koji su ga kak ti primili na neko vrijeme dok se ne snade...samo taj tren da se snade nije dosao...
PSY is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 20:05   #79
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Sa osobom koju voliš ideš na kraj svijeta raditi ali ako je ta osoba realna u vezi posla i života,požrtvovna a ne ovaj sa 4 banke ne zna što hoće.
Malo je vani pa se vrati, vani mu nije dobro, tu mu nije dobro, ne snalazi se nigdje... i moglo bi se dogoditi da veza završi brzo a ona ostane bez posla.
Tu ali i vani. Sa 4 banke to upućuje na mane karaktera.

Može ako želi i bez njega nastaviti živjeti vani ali ako je on jedini razlog da bi radila u Švedskoj, ako računa na njega... na ovoga ne može računati kaj se tiče radne stabilnosti. On bu ili natrag doma ili opet ih vukao u neku treću zemlju, pa četvrtu itd. jer u glavi i srcu nije stabilan, očigledno.
Ne bu taj dugo u Švedskoj, evo njega za godinu nazad jer mu ni tamo neće odgovarati.
Kaj onda ?
U pravu si, ako nekoga volis ides snjim i na kraju svijeta...ali u dogovoru. I sad, svi mi nazalost danas gledamo financije...i ja tu i tamo gledam koliko ljudi u Njemackoj, Austriji itd zarada...ajmo rec da je tamo placa "obicnog" radnika omo 1500 eura. Ako sam krivi iznos napisala onda neka ne netko ispravlja...a moja placa ovdje je veca od navedenog iznosa....i ne radim 40 sati tjedno...tako da bi za mene osobno bilo cista ludost da idem van....a on je otpocetka znao koliko zaradim, i sad mu pocelo smetati sto je moja placa veca i sto ga "prijatelji" radi toga zaj.....?!
PSY is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 20:11   #80
Quote:
PSY kaže: Pogledaj post
Gle, placa mu je bila 4000 kruna...sto je cini mi se oko 3500 kn...to tamo nije ni za sobu dosta...pa je zivio kod nekih ljudi koji su ga kak ti primili na neko vrijeme dok se ne snade...samo taj tren da se snade nije dosao...
Već sam htjela početi ispitivati čime se bavi, koja znanja ima ali besmisleno je.

1. Nemaš vjere u njegove sposobnosti
2. Ne narušava ti se vlastiti komoditet
3. Tvoja obitelj ga ne podnosi
4. Ne poštuje dogovore.

Zašto se onda toliko boriš protiv prekida?
Mislim, ne treba ti mišljenje i blagoslov foruma da bi ti donijela odluku da niste jedno za drugo.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:50.