Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2017., 11:16   #261
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
U svemu ovom meni nije normalno kako naš sustav funkcionira.
Ona je bila pronađena i iz ko zna kojeg razloga(možda straha)nije htjela otkriti gdje je.
Ali to je bilo prije dosta mjeseci tako da ko zna kaj je s njom sada.Možda i nije živa.
Kakav je taj novi partner i tko je...

Ne mora policija(ako ne smiju zbog privatnosti)reći gdje je ona,ali da ne mogu poslat 1 policajca samo da provjere jel uopće živa.Tamo gdje su je bili našli.
Da bar obitelj bude mirna da je u redu.
Ipak su tu djeca u pitanju.A ni njeni roditelji ne znaju ništa.

Mislim svašta.
Slazem se sa vasim pogledom na situaciju i misljenjem, slicno i ja gledam na sve i bas se cudim kako to sve funkcionira u sustavu.
I premda je pronadjena ziva moze se definitivno postaviti pitanje da li jevi dalje ziva, jer nakon pocetnog straha ili bijesa prema svima mislim da bi vecina nakon nekoliko mjeseci ipak pitala za svoju djecu, a mozda i nebi, ima nas 7 milijardi, svatko drugacije funkcionira
salevart is offline  
Old 13.02.2017., 11:21   #262
To ovako kada se teorijski piše i analizira nema nikakvog smisla niti opravdanja ali svaka priča ima svoju pozadinu i ljude koji su upleteni.

Postoji masa žena koje su se udale bez podrške roditelja, imaju nerazumne roditelje koji je nikada ne bi prihvatili ponovo nakon razvoda, ne rade, trpe dugogodišnje psihičko i fizičko zlostavljanje i na kraju puknu i odu. Znaju ako trenutno uzmu dijete sa sobom da ga ne bi imale čime hraniti i onda misle, idem sada dok se ne snađem pa ću se vratiti djetetu.

Postoji sistem, kakav god da je, postoje institucije kojima se može obratiti, ali neke odu tako naprasno iz ogromnog bola i impulsa, bez razmišljanja, samo da je što dalje odatle.

Hoću reći, ne razumijem napuštanje djeteta ni u kom slučaju ali svaki slučaj ima svoju potpuniju priču poslije koje bi čovjek donekle mogao i ući u tuđu kožu.
Carpe Diem!!! is offline  
Old 13.02.2017., 11:42   #263
Sve ja to kužim.I mame napuste djecu.Ima svašta.
Ali žena je bila dobra majka i odjednom nestala.
Ona mora bit pronađena da se izjasni.
Kaj ako se nakon 2-3 godine(ako je živa)sjeti vratiti i tražiti skrbništvo nad djecom?
To se pravno mora riješiti.
Naš sustav je spor i ne valja zato treba angažirat privatnog detektiva da joj se nađe prebivalište.
Da joj se mogu uručiti pozivi za sud.
Ili svaki dan hodat u policiju i centar za soc.dok nekom ne dopizdiš pa se nekaj poduzme.
starakrpa is offline  
Old 13.02.2017., 11:56   #264
Žena je ko zna gdje. Nije to tako jednostavno. Mada, procedura se može pokrenuti.

I da... Ja ne vjerujem prosto da je sve bilo tako idealno i ona samo otišla.
Carpe Diem!!! is offline  
Old 13.02.2017., 12:25   #265
Poznajem jednog dečka(sad je već odrasli čovjek).Prije sam ga poznavala dok smo još išli u školu.
Njega je mama napustila.Isto je živio sa tatom.
Pobjegla je sa ljubavnikom.
I nije brinula za njega.Ni plaćala alimentaciju.
Ali je ipak poslala tu i tam razglednicu.
Čak sam ju jednom i upoznala.
Tak da to se znalo da je ona zbrisala s drugim.
I ostavila dijete.
Ali nije nestala s lica zemlje.
Znalo se di je,kaj je.I tu i tam je ipak navratila ga vidjet.
Zato mi je to sve jako čudno.Bojim se da nije najgore.
Jer ona je prvo možda i zbrisala s tim likom.
Ali tko je on i kaj joj je napravio?
Ja samo nagađam...
Možda je žena jednostavno pukla,pa se neće javit.
Stvarno se nadam da je to.I da joj se nije nekaj dogodilo.
starakrpa is offline  
Old 13.02.2017., 12:28   #266
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
To ovako kada se teorijski piše i analizira nema nikakvog smisla niti opravdanja ali svaka priča ima svoju pozadinu i ljude koji su upleteni.

Postoji masa žena koje su se udale bez podrške roditelja, imaju nerazumne roditelje koji je nikada ne bi prihvatili ponovo nakon razvoda, ne rade, trpe dugogodišnje psihičko i fizičko zlostavljanje i na kraju puknu i odu. Znaju ako trenutno uzmu dijete sa sobom da ga ne bi imale čime hraniti i onda misle, idem sada dok se ne snađem pa ću se vratiti djetetu.

Postoji sistem, kakav god da je, postoje institucije kojima se može obratiti, ali neke odu tako naprasno iz ogromnog bola i impulsa, bez razmišljanja, samo da je što dalje odatle.

Hoću reći, ne razumijem napuštanje djeteta ni u kom slučaju ali svaki slučaj ima svoju potpuniju priču poslije koje bi čovjek donekle mogao i ući u tuđu kožu.
Sve to stoji da ima mnogo slucajeva zlostavljanja i fizickog i psihickog pa zene pobjegnu glavom bez obzira.
Medjutim iz cinjenicnih razloga mogu reci da to kod nas nije bio slucaj, prije bih rekao da je to bilo neko nezadovoljstvo i prevelike razlike u zivotnim poljima, jako smo malo imali zajednickih hobija, a mislim da kod svake veze je bitno da partner ujedno bude i jako dobar prijatelj.

Znaci nismo bili u odnosu psa i macke vec jednostavno ljubav se ugasila, vise je to bio kao neki prijateljski odnos, premda neki losiji prijateljski odnos jer vise nismo imali puno toga zajednickog.

I eto ona je odlucila traziti novog partnera, drugacijeg koji ce joj probuditi novi osjecaj ljubavi, to joj ne zamjeram ako joj se ugasila ljubav, ali samo tako odlazak bez javljanja djeci to je vec nesto drugo i ozbiljnije sta se nemoze tolerirati.

Imali smo vec i dogovor kako cemo sa djecom, znaci ja sam radio, ona je bila sa djecom kod svojih na praznicima, sin mi je rekao da je doslo do svadje izmedju nje i njenog oca zbog toga sta je pocela zanemarivat djecu, vec je cjele dane bila na mobitelu, razmjenjujuci poruke sa tim novim deckom ili ljubavnikom kakogod, tako mi je sin rekao, i otac joj je iscupao mobitel iz ruke i bacio ga na pod.
I tu se ona uvrijedila i neznam sta i jednostavno drugi dan otisla.
salevart is offline  
Old 13.02.2017., 13:53   #267
Mozda je toliko nezrela da vam svima tim tjera inat a smatra da je to sve privremeno?

Mislim, nagadjam, kada se nekog ne poznaje ne moze se bas precizno ni reci.
Carpe Diem!!! is offline  
Old 13.02.2017., 19:36   #268
Koji privatni detektivi za punoljetnu osobu koja je jednom nađena od strane policije, kojoj je jasno dala do znanja da ne želi kontakt s nikim.

Ima ljudi koji svojevoljno žele otići i potpuno raskinuti s dotadašnjim životom i odnosima. Čak i s vlastitom djecom. Ne mora biti u pitanju prisila.
Gledala sam jednom davno dokumentarac na tu temu. Ljude bi isto našli na drugom kraju kontinenta ili zemlje i jasno bi rekli da su dobro, ali da ne žele s nikim iz svog "starog života" imati kontakt.
Da, ružno je to kad su djeca u pitanju i definitivno se može reći da takva osoba spada pod neroditelja, ali fenomen nije nepoznata pojava.

Na autorovom mjestu bih se jedino pobrinula da joj se oduzmu roditeljska prava (skrbništvo) i to čisto zbog dugoročne zaštite djece. Da ne ni bilo da se jednom pojavi u tko zna kakvom stanju i poželi djeci opet preokrenuti život.
choupette is offline  
Old 13.02.2017., 19:47   #269
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Koji privatni detektivi za punoljetnu osobu koja je jednom nađena od strane policije, kojoj je jasno dala do znanja da ne želi kontakt s nikim.



Na autorovom mjestu bih se jedino pobrinula da joj se oduzmu roditeljska prava (skrbništvo) i to čisto zbog dugoročne zaštite djece. Da ne ni bilo da se jednom pojavi u tko zna kakvom stanju i poželi djeci opet preokrenuti život.
Apsolutno se nista nebi postiglo sa ikakvim detektivima, i kad bi detektiv saznao gdje, sta bi ju ja trebao ici pitat zeli li vidjeti djecu, jos bi me mozda prijavila za uznemiravanje ili takvo nesto.

Sta se tice skrbnistva to sam pokrenuo jos prije 2 mjeseca, ceka se rociste da se to rijesi, nemogu nikad znat kad ce se ona pojaviti i kakve planove ima.
salevart is offline  
Old 13.02.2017., 20:26   #270
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Ako novci nisu problem,možda ne bi bilo loše angažirat privatnog detektiva.
Kad već policija ništa ne poduzima.
Tek toliko da se žena nađe.Da se zna da li je živa.
Pa ako ne želi kontakt,ne želi.
Bar će vam srce bit na mjestu.
PA ako ne želi kontakt, ne želi.
A da ne bi bila više živa, javili bi.

Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
U svemu ovom meni nije normalno kako naš sustav funkcionira.
Ona je bila pronađena i iz ko zna kojeg razloga(možda straha)nije htjela otkriti gdje je.
Ali to je bilo prije dosta mjeseci tako da ko zna kaj je s njom sada.Možda i nije živa.
Kakav je taj novi partner i tko je...

Ne mora policija(ako ne smiju zbog privatnosti)reći gdje je ona,ali da ne mogu poslat 1 policajca samo da provjere jel uopće živa.Tamo gdje su je bili našli.
Da bar obitelj bude mirna da je u redu.
Ipak su tu djeca u pitanju.A ni njeni roditelji ne znaju ništa.

Mislim svašta.
Kakve veze ima, tko je novi partner?
Ona se ne želi javiti, i tu završava prica.
Policija je obavila svoj posao, tražili su je, našli su je. Tu isto sve završava. Nemože policija nju tražit svakih mjesec dana, da bi obitelj bila mirna. To nije problem policije, nego nje i obitelji.
Čudno zvuci, ali tako je.

Teška situacija jako.
Dita Von Teese is offline  
Old 13.02.2017., 20:32   #271
Da, da je umrla to bi bilo javljeno njenom zakonitom suprugu. Ona ne želi imati veze s njima i to je jasno s obzirom da ju je policija pronašla i da je ona očito tražila da se njena privatnost zaštiti, čak i od strane muža i djece. Nema on nažalost što tu više tražiti. Ta osoba je po meni psihopat i on je sretan što je se rješio, problem je u tome što imaju djecu koja će i te kako patiti i već vjerojatno pate zbog nje.
Lutkina kuća is offline  
Old 13.02.2017., 20:42   #272
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Ta osoba je po meni psihopat i on je sretan što je se rješio...
lakse malo s ovim etiketiranjem, nije bas bezazleno (kao sto nije ni cijela ova prica).
nitko od nas ne zna sto je toj zeni, ukljucujuci ni njenog supruga. moguce je mnogo toga.
ono sto znamo je to da je autoru jako tesko, da mora hendlati s dvoje djece i s njima izboriti tko zna kakve sve bitke na emocionalnom polju.
za sada, koliko vidimo po pisanju, radi sve sto je u njegovoj moci. po mom misljenju se jako dobro drzi. da li je to privremeno, da li je privremeno uspjesno zatomio bol, to ce tek doznati.
ali ima potpuno pravo biti i ljut i sokiran i razocaran i tuzan.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Old 13.02.2017., 21:06   #273
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
lakse malo s ovim etiketiranjem, nije bas bezazleno (kao sto nije ni cijela ova prica).
nitko od nas ne zna sto je toj zeni, ukljucujuci ni njenog supruga. moguce je mnogo toga.
Moguće je da postoje neki razlozi koji možda mogu bar djelomično opravdati njen čin. Ipak, po svem opisanom, ako je ona zaista samo tako odjednom ostavila dvoje djece bez da bar pita za njim radi nove ljubavi, to je nešto što zaista ne upučuje na normalnu osobu.
Lutkina kuća is offline  
Old 13.02.2017., 22:09   #274
Ja bih zakonski sredio ukidanje skrbništva i nakon što bi to bilo završeno, tužio bih ju za alimentaciju i ganjao bih je za to dok god imam zakonsku podlogu. Ne bi mirno spavala jer bih joj puhao za vrat dok god ne isplati djeci sve što treba.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Old 13.02.2017., 22:55   #275
Ja sam predložila detektiva ne da se autor ide obračunavat il tak nekaj sa ženom,nego da se sazna da li je dobro/živa i njeno prebivalište da joj se uruče papiri koje treba zbog skrbništva.

A i ne mora bit da bi mu bilo javljeno da je mrtva.
Mogla je već davno bit prodana preko granice.
Jer taj novi je možda neki krimos,ubojica...
Mislim ne zna se.
Takvi su uvijek divni,krasni,ma bajka.Najbolji špreheri.
Pogotovo za ženu koja nije sretna u braku.

A možda se ne želi javit namjerno.
Nemam ja kristalnu kuglu.
Al opet treba bit nađena da joj se uruče papiri koje treba dobit.
Na koju adresu poslat?
Ako se gospođa namjerno odrekla djece,nek se izjasni.
Potpiše kaj treba.
I niko ju više ne bu tražil i uznemiraval.
starakrpa is offline  
Old 13.02.2017., 22:58   #276
Moze se nju naci,vidis da vec jesu uspjeli..
Slegli ramenima i pojeo vuk magare.
Da potpise odricanje,ko ce je prisilit?
Sve mora ici regularno,a zna se kako je to spor proces..
To sto je otisla,na sudu nece biti dovoljno za oduzimanje roditeljskih prava..

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 13.02.2017., 23:07   #277
Da,ali ako se ne varam,nađena je odmah nakon kaj je otišla.
A otad je prošlo 7 mjeseci(od tog nalaska)da ni njena djeca,muž ni roditelji nemaju pojma di je,ni kaj je.
Nisu je vidjeli,ni čuli.
Mogla je već 10 puta bit mrtva,zatočena,prodana od tog novog lika o kojem se isto ništa ne zna.
starakrpa is offline  
Old 13.02.2017., 23:11   #278
Stvarno ne znam zašto ljudi pričaju stvari o kojima nemaju pojma.
Ne mora ona ništa potpisati da joj se oduzme skrb. Ne mora uopće sudjelovati u postupku. U biti baš za takve slučajeve napuštanja institut oduzimanja roditeljske skrbi postoji.
Tako da se bez problema oduzima skrb roditelju koji doslovce napusti dijete.
Jedino potrebno osim pokretanja postupka je protok određenog vremena bez ikakvog kontakta između roditelja i djeteta.
Da ne pričamo da negdje postoji i zapisnik koji svjedoči o tome da se mamu trebalo i putem interpola tražiti (i da je odbila kontakt).
choupette is offline  
Old 13.02.2017., 23:19   #279
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Da,ali ako se ne varam,nađena je odmah nakon kaj je otišla.
A otad je prošlo 7 mjeseci(od tog nalaska)da ni njena djeca,muž ni roditelji nemaju pojma di je,ni kaj je.
Nisu je vidjeli,ni čuli.
Mogla je već 10 puta bit mrtva,zatočena,prodana od tog novog lika o kojem se isto ništa ne zna.
I što onda?
Ljudi znaju svojevoljno otići od svih zauvijek. Što, kad takve policija jednom nađe i oni poruče preko iste dotadašnjim bližnjima da ne žele imati više ništa s nikime od njih? Što će ih policija svako malo tražiti, čisto da provjeri je li sve ok?
Ili će bivši bližnji svako malo unajmljivati detektiva da provjerava je li ova u međuvremenu zatočena ili prodana? Jer tko zna što se moglo dogoditi u svakom narednom međuvremenu.
choupette is offline  
Old 13.02.2017., 23:22   #280
Možda sam propustila ... što je Salevart rekao djeci u vezi majke ? .... općenito, koji bi bio najbezbolniji način objašnjenja djetetu jedne ovakve situacije ?
flare777 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:09.