Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2005., 21:55   #1
Talking zene sefovi

ovako me cisto zanima, drage moje koke, kakva su vam iskustva sa sefovima i seficama, to jest s kojim vam je spolom lakse radit ako vam je nadredjen? i zasto, batofkors

ja sam u bogatoj karijeri dosad uglavnom od zena dozivljavala histericne ispade nepovezane s poslom, tipa izdere se na 5 ljudi i onda kaze da joj je zao, ali ima problema doma. sefovi koje sam imala su bili svakakvi, sa svakojakim manama, ali generalno govoreci, puno, puno, puno manje emotivni.

vasa iskustva?
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 22:00   #2
Ja sam donedavno radila u drzavnoj upravi gdje nemas jednog vec hrpetinu sefova svih spolova

Isto od zena, dozivljavala i vidjala najnenormalnije stvari na rubu ozbiljnih psihickih rastroja u njihovim glavama.

Muski? Poneki kenjator, poneki zmukler, poneki bedak

To su u vecini karakteristike osoba koje rade u drz.upravi na sefovskim pozicijama (ne generaliziram, no ljudi koji dodju na tu poziciju u drz.upravi ubrzo shvate kakvu slobodu imaju u svemu ).

Sad sam u priv.firmi gdje mi je sefica osoba mladja godinu dana od mene sa stavom "pobrah svu pamet svijeta", kokodakajucim i kvocajucim karakterom i ponekad naglim emocijama.
Cesto sam si pomislila do sad: "Odi dooomaaaa (u Dalmaciju ) i fakat namjerava uskoro otic
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 22:03   #3
Quote:
Ipanema kaže:
Ja sam donedavno radila u drzavnoj upravi gdje nemas jednog vec hrpetinu sefova svih spolova

Isto od zena, dozivljavala i vidjala najnenormalnije stvari na rubu ozbiljnih psihickih rastroja u njihovim glavama.

Muski? Poneki kenjator, poneki zmukler, poneki bedak

To su u vecini karakteristike osoba koje rade u drz.upravi na sefovskim pozicijama (ne generaliziram, no ljudi koji dodju na tu poziciju u drz.upravi ubrzo shvate kakvu slobodu imaju u svemu ).

Sad sam u priv.firmi gdje mi je sefica osoba mladja godinu dana od mene sa stavom "pobrah svu pamet svijeta", kokodakajucim i kvocajucim karakterom i ponekad naglim emocijama.
Cesto sam si pomislila do sad: "Odi dooomaaaa (u Dalmaciju ) i fakat namjerava uskoro otic
ee, muskarci budu stvarno balvani, istina, al bar nemaju zivcane ispade. ne, nije to prava rijec - pozivcane al zbog posla. nisu nepravedni. od zena sam to - ne zelim generalizirati - ali puno cesce dozivljavala.

jedna sefica u firmi ima foru da kad joj je dobar dan, svi su joj dobri. kad nije, onda trazi ne dlaku, nego ne znam, grinju u jajetu (srecom pa meni nije sefica, krv bi tekla predmnijevam)
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 22:03   #4
Ja osobno sam imala više problema sa ženama šeficama nego sa muškim šefovima. Oduvijek mi je i bilo lakše raditi sa muškarcima.
Da se razumijemo, nikad nisam dozvoljavala neka upucavanja na poslu, već je jednostavno tako.
Šefica mi je znala prigovarat, ako se sredim, da" sigurno imam preveliku plaću kada se mogu bolje od nje sredit", a pak, kada se ne potrudim previše, e tada mi je govorila da je znala da bu se i meni smrknulo/dok ja mislim da je sam liječila svoje frustracije na meni/ .
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 22:08   #5
Meni je islo uvijek na ***** kad su se ponasale sefovsko-majcinski...
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 22:10   #6


samo da korigiram naslov topika - nisu žene šefovi, već šefice

of topik - vidjeh sad kod samo_svoje. zašto pobogu ljudi pišu 'ja osobno' ili 'meni osobno'...pa, WTF, kad kažeš 'ja' ili 'meni' znači da se to odnosi na tebe! Ono, kad napišeš 'meni' onda to obično znači 'meni nekom drugom' pa je potrebno dodati još i meni osobno'! džizus!

on topik - nemam pojma, uopće ne mogu raščlaniti šefovsko ponašanje po rodu. šefove dijelim na dobre i loše, sposobne i nesposobne, a ne na muške i ženske.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 22:12   #7
Quote:
Lali Puna kaže:


samo da korigiram naslov topika - nisu žene šefovi, već šefice

of topik - vidjeh sad kod samo_svoje. zašto pobogu ljudi pišu 'ja osobno' ili 'meni osobno'...pa, WTF, kad kažem 'ja' ili 'meni' znači da se to odnosi na tebe! Ono, kad napišeš 'meni' onda to obično znači 'meni nekom drugom' pa je potrebno dodati još i meni osobno'! džizu!

on topik - nemam pojma, uopće ne mogu rašlaniti šefovsko ponašanje po rodu. šefpve dijelim na dobre i loše, sposobne i nesposobne, a ne na muške i ženske.
blablabla. namjerno je zene sefovi, a ako ukljucis male sive mozdane stanice, shvatit ces da postoji stilska figura koja mi to dopusta unatoc jezicnoj netocnosti.

a za drugi dio posta isto blablabla. zakljucujem da imas radnog iskustva od mx. godinu dana.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 22:13   #8
Imala sam i muske i zenske sefove, i ne mislim da se puno razlikuju.
Neki su bili jako drustveni neki striktno poslovni, ali to je vec do osobnosti, a ne spola.

Ovi hororci tipa "izderala/o se, komentirao/la odjecu/sminku/vecinu place"...hvala bogu mogu samo na forumu procitati. Za mene je to SF.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 22:20   #9
Quote:
Karmela kaže:
Imala sam i muske i zenske sefove, i ne mislim da se puno razlikuju.
Neki su bili jako drustveni neki striktno poslovni, ali to je vec do osobnosti, a ne spola.

Ovi hororci tipa "izderala/o se, komentirao/la odjecu/sminku/vecinu place"...hvala bogu mogu samo na forumu procitati. Za mene je to SF.
ja sam bila u poziciji sefa (lali puna )
za mene je direktno radilo 4+7 ljudi. e sad, svaki dan sam vidjala 2 muskarca i 2 zene. jedan iznimno stresan dan mi se dogodilo da me kolegica Z. placnim i uzrujanim glasom nazove doma jer me trebala nesto deseto. nakon 10 minuta nagovaranja da mi kaze sto se dogodilo (sipala je primjedbe tipa "razgovarat cemo svi kad dodjes", "moramo odrzat sastanak" itd.), saznala sam da joj je kolegica K. uzela dio posla kako bi joj olaksala sto je ona shvatila kao napad i izdaju i dobila prilicno histerican ispad usred ureda, optuzivsi ovu da je sabotira, glumi sefa itd. ova druga je, kad sam je nazvala da cujem njezinu stranu, nadureno otisla doma jer da kakvo je to tuzakanje.

od ovih 7, bila su 2 muskarca i 5 zena. jedna me nazvala da nemre radit jer joj je macka kod veterinara, kod druge sam tocno znala kad je puca PMS jer bih dobila pola odradjenog posla, e da bi drugi dan radila 350 posto, jedna se nadurila kad sam joj uputila vrlo blagu kritiku.

frajeri s kojima sam radila su imali svakojake ispade - ali niti jedan jedini nije bio ovako emotivan, divlji, nekontroliran. puno je lakse s njima profesionalno suradjivati, barem iz mog iskustva
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 22:20   #10
Quote:
plavva kaže:
blablabla. namjerno je zene sefovi, a ako ukljucis male sive mozdane stanice, shvatit ces da postoji stilska figura koja mi to dopusta unatoc jezicnoj netocnosti.
shvatih da je u naslovu kao stilska figura, nije to išlo tebe već za edukaciju drugih žena čitatelja

zašto misliš da nemam iskustva? loši šefovi su loši šefovi, kojeg god spola bili

i ne dižu mi tlak jer su ženskog ili muškog spola već jer su loši šefovi

a je komentar na ovakve diskusije
koje su baš , trla baba lan da joj prođe dan
a u koju sam se , u nedostaku pametnijeg posla i sama uključila
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 22:21   #11
imala sam i šefove i šefice....i neznam koji je bio gori.
radim u večoj firmi gdje prevladavaju stariji ljudi. pa su tak i šefovi metuzalemi. šefice pere klimaks, a šefovi su većinom vremena izgubljeni u vremenu i prostoru, a ono malo što su prisutni sline za nama mlađima u firmi......fuj

sad imam momentalno imam šeficu koja pokušava napravit prijateljski odnos...no bumo vidli kam pak to vodi
marinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 22:22   #12
Quote:
Lali Puna kaže:
shvatih da je u naslovu kao stilska figura, nije to išlo tebe već za edukaciju drugih žena čitatelja

zašto misliš da nemam iskustva? loši šefovi su loši šefovi, kojeg god spola bili

i ne dižu mi tlak jer su ženskog ili muškog spola već jer su loši šefovi

a je komentar na ovakve diskusije
koje su baš :blabla, trla baba lan da joj prođe dan
a u koju sam se , u nedostaku pametnijeg posla i sama uključila
pa gle, trenutacno radim nesto od cega mi kuha mozak i moram izbacit visak energije

da objasnim: je, los sef je los sef bez obzira na spol, ali ja pricam i o sefovima koji su dobri sefovi - samo su povremeno neuracunljivi.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 22:25   #13
pa i ja sam dobra djelatnica, samo sam ponekad povremeno neuračunljiva
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 22:27   #14
Sjetih se jedne hiperaktivne šefice. Bila je odlična, dobar organizator. Svi smo žalili kada je otišla.
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 22:28   #15
Quote:
plavva kaže:
ja sam bila u poziciji sefa (lali puna )
za mene je direktno radilo 4+7 ljudi. e sad, svaki dan sam vidjala 2 muskarca i 2 zene. jedan iznimno stresan dan mi se dogodilo da me kolegica Z. placnim i uzrujanim glasom nazove doma jer me trebala nesto deseto. nakon 10 minuta nagovaranja da mi kaze sto se dogodilo (sipala je primjedbe tipa "razgovarat cemo svi kad dodjes", "moramo odrzat sastanak" itd.), saznala sam da joj je kolegica K. uzela dio posla kako bi joj olaksala sto je ona shvatila kao napad i izdaju i dobila prilicno histerican ispad usred ureda, optuzivsi ovu da je sabotira, glumi sefa itd. ova druga je, kad sam je nazvala da cujem njezinu stranu, nadureno otisla doma jer da kakvo je to tuzakanje.

od ovih 7, bila su 2 muskarca i 5 zena. jedna me nazvala da nemre radit jer joj je macka kod veterinara, kod druge sam tocno znala kad je puca PMS jer bih dobila pola odradjenog posla, e da bi drugi dan radila 350 posto, jedna se nadurila kad sam joj uputila vrlo blagu kritiku.

frajeri s kojima sam radila su imali svakojake ispade - ali niti jedan jedini nije bio ovako emotivan, divlji, nekontroliran. puno je lakse s njima profesionalno suradjivati, barem iz mog iskustva

Kao vrtic, samo ne s djecom.

Znala sam da postoji razlog zasto me management nikada nije zanimao.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 22:46   #16
zene, vatra i voda su dobre sluge ali losi gospodari
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 22:47   #17
Quote:
plavva kaže:
ee, muskarci budu stvarno balvani, istina, al bar nemaju zivcane ispade. ne, nije to prava rijec - pozivcane al zbog posla. nisu nepravedni. od zena sam to - ne zelim generalizirati - ali puno cesce dozivljavala.
...ali generaliziraš. Pa ti si uspjela (ne)pravednost spolno odrediti.!!!

Na svu "sreću" mene nisu zadesile žene šefice; iz priloženog vidim da je i bolje da je tako jer su to sve same aždaje PMS-ične, nadrkane, isfrustrirane, emocionalno nestabilne, nerodilje okružene mačkama na terapijama xeroxata itd. Osim plavve ofcourse; njoj je valjda naraso pimpek, pa nije nepravedna. I tamo gdje je ona šefovala tamo je došlo do obrata, naime djelatnice su bile PMS-ične itd...a ona kul koka.
E da, i osim mene i ja sam bila šefica (glupe li riječi šefica!), ali meni nije naraso pimpek, pa se to ne računa
__________________
Što želi propasti, treba pustiti da propadne.
Mag is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 22:48   #18
Quote:
Mag kaže:
...ali generaliziraš. Pa ti si uspjela (ne)pravednost spolno odrediti.!!!

Na svu "sreću" mene nisu zadesile žene šefice; iz priloženog vidim da je i bolje da je tako jer su to sve same aždaje PMS-ične, nadrkane, isfrustrirane, emocionalno nestabilne, nerodilje okružene mačkama na terapijama xeroxata itd. Osim plavve ofcourse; njoj je valjda naraso pimpek, pa nije nepravedna. I tamo gdje je ona šefovala tamo je došlo do obrata, naime djelatnice su bile PMS-ične itd...a ona kul koka.
E da, i osim mene i ja sam bila šefica (glupe li riječi šefica!), ali meni nije naraso pimpek, pa se to ne računa
koja si ti kokos, nevjerojatno nesto.
obozavam kad me tendenciozno citaju samo kako bi me ispljuvali, nastavi samo, molim te
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 22:50   #19
hebi ga...ja sam k'o neka sefica. Ne znam sto drugi pricaju o meni. Nadam se ne bas samo ruzno.
A doma sam moguce.....isto tako "boss".
uskasuknjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 22:53   #20
svejedno... mozda sam seficu dozivljavala kao veci autoritet od sefa
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.