Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2011., 19:51   #1001
Quote:
lord051 kaže: Pogledaj post
put u veneciju, jedno nocenje tamo...kako, gdje, koliko???

iz rijeke putujemo( 2 osobe), mislili smo busom do trsta, onda vlakom do
venecije, tamo prespavat noc pa sutra nazad vlakom do trsta, pa busom do
rijeke...

vidim da bi smjesatj mogao biti najvecei problem... kako tu proci najbolje??
Naravno trazim sta jeftini smjestaj(jos uvijek studenti,poslije faxa cemo u skupe apartmane ), ali takoder da nebude bas rupetina, i naravno da smo sami u sobi...

thanks...pozdrav
Ste bili? Kak ste prošli sa smještajem? Ja sam pred puno godina u rano proljeće noćila u Veneciji u kampu i to je bilo skroz o.k. Al ne znam jel u ovo doba godine više rade...
__________________
Čuvaj se, sinko, strašnog Hudodraka, čeljusti što čapnu, kandži koje kvače! Čuvaj se ptice Zlamače ko vraga! Nemoj da ljusni Grlograb te nađe!
alica u zrcalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 23:23   #1002
Pozdrav svima
Ne znam gdje bih se obratila ,ispričavam se što nema baš veze s temom.
Imam jednu kartu za vlak Zagreb - Venezia, za datum 7.11.2011.(polazak u 23:50),spavaća kola (200kn) pa ako je netko zainteresiran molila bih da mi javi privatnom porukom.Meni je na žalost propao put a kartu ne mogu zamijeniti.
__________________
Strpljenje je gorko...ali njegov plod je sladak!
Malena 1409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 21:09   #1003
Evo, mi smo bili! Toplo preporučam kamp Serenissima od kojeg se busom vozi do centra Venecije pola sata za 1,30 eura. Mi smo uzeli šator, al smo na kraju iznajmili lijepi drveni bungalov s četri kreveta s friškom posteljinom i terasicom sa stolom i stolcima. Cijena je bila samo neznatno veća. Za nas četvoro sve skupa 55 eura za noć! A mogli smo ostavit i drugi dan tam auto bez naknade. Imaju i malu kuhinjicu gdje se može nekaj skuhat i veš mašine, internet, ma skroz fino!

Inače je u Veneciji bila preogromna gužva, očekivala sam nekaj manje ljudi obzirom na doba godine. Al bilo je lijepo vrijeme i mnogi su si spojili četri dana sad za Sisvete.
__________________
Čuvaj se, sinko, strašnog Hudodraka, čeljusti što čapnu, kandži koje kvače! Čuvaj se ptice Zlamače ko vraga! Nemoj da ljusni Grlograb te nađe!
alica u zrcalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 21:18   #1004
jel ima neki bus zagreb-venezia? mislim da se pricalo o tome na forumu.. thankss
jeleros is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 12:00   #1005
Quote:
jeleros kaže: Pogledaj post
jel ima neki bus zagreb-venezia? mislim da se pricalo o tome na forumu.. thankss
ima, vozi samo petkom u 8h ujutro, u Veneciji je oko 14h. prijevoznik je: Euroturist express (iz ZG), a pise i napomena uz to:

bus, do daljnjeg, iz Zagreba kreće jedan autobus s putnicima koji putuju prema Rimu i Torinu. Ovisno o količini putnika, manji dio koji putuje prema Rimu ili Torinu, nastavljaju putovanje drugim autobusom koji ih čeka na stajalištu u Padovi.

cijenu ne znam. vjerojatno skuplje od najjeftinije karte za vlak.

sajt tog prijevoznika:
http://www.euroturist-express.hr/zgb-rim.htm

ako saznas cijenu, javi, zanima me
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 13:33   #1006
imas cjenik na tom linku,uglavnom rim povratna je 150 eura,a do venezie nema ciijene,do padove povrana je 70 eura.
jeleros is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 13:35   #1007
znam, vidjela sam cjenik, ali nema za veneciju, pa sam zato i to rekla
u svakom slucaju, skupooo.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 14:21   #1008
planiram ici za novu godinu u Veneciju..pa me zanima ima li neki hostel za mlade,po mogucnosti sto jeftinije ( da nas je vise u sobi, nije bitno )
oriv88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 14:52   #1009
http://www.hostelsclub.com/youth-hos...94-Venice.html
+
www.hostelbookers.com
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 16:21   #1010
Ćirni i ovdje:
http://www.hostelz.com/hostels/Italy/Veneto/Venice

http://www.hostelworld.com/search?se...ly&city=Venice
__________________
Wherever I am
I am what is missing.
merlinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 20:28   #1011
hvala ekipa, prouciti cu !!!
oriv88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 16:49   #1012
NN, kolike su mi šanse da dobijem akcijsku kartu za vlak ZAG-Venecija u u drugoj polovici 7.mj i to još da točno određene datume?

Mislim do Lisabona iz Venecije s easy jetom, a odlučujući faktor je ta karta za vlak.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 18:17   #1013
toma, mislis li na 7.mj. iduce godine?
to je vec daleka buducnost..
tek sredinom 12.mj ce se znati hoce li opstati zelj. linija ZG-Venecija (oko te linije se svasta kuha, ali ne smijem puno reci u javnosti dok se ne bude znala konacna odluka..za opravdanje, nasi nemaju utjecaja na tu odluku)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 18:41   #1014
a kaj si ti ona mila gospođa iz Croatia Expressa ili HŽ-a?

Hvala na informaciji.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 19:07   #1015
ma kakav HŽ, zaboravio si, urbana sam coprnica
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 03:19   #1016
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
ma kakav HŽ, zaboravio si, urbana sam coprnica
kaj su to one na usisivacu ?
__________________
Dan proveden i na lošem krstarenju je bolji nego dan proveden na poslu
mbeginner is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 18:07   #1017
Zna li tko koliko su dobro povezani linijama Trst i Mestre(grad u blizini Venezije) ?

Planiram iz Zadra do Trsta autobusom i tamo presjesti za Mestre..Pokušala sam na stranici trenitalia.com nać info ali se ne snalazim..
Izbjegla bih rezervaciju karte ako je moguće i ako su redovite linije..Možda usput koji pametan savjet-prvi put idem u Italiju pa...
19NERA82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 18:21   #1018
15 vlakova na dan ide u/kroz ( Ve.) Mestre.Ne treba rezervacija karte.
Pazi da ne sjednes na onaj koji ide preko Udina (krece ranije-dolazi kasnije)
Kartu prije ulaska u vlak moras ponistiti zutom kutijom.Ako zaboravis,nadji konduktera prije nego sto on nadje tebe.
kefa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 18:50   #1019
Quote:
kefa kaže: Pogledaj post
15 vlakova na dan ide u/kroz ( Ve.) Mestre.Ne treba rezervacija karte.
Pazi da ne sjednes na onaj koji ide preko Udina (krece ranije-dolazi kasnije)
Kartu prije ulaska u vlak moras ponistiti zutom kutijom.Ako zaboravis,nadji konduktera prije nego sto on nadje tebe.
Puno hvala ,nego..sad pokušala u timetables od trenitalia ubaciti odredište Veneziju i dobijem Mestre..jel to znači da nema kolodvor baš u Veneziji ili...malo me bune ta 2 grada..uglavnom 15 linija dnevno je više nego dovoljno )Plaćam vjerovatno u eurima...eh da još jedna bitna stvar :
jel moguće sa osobljem na kolodvoru komunicirat na engleski-moj talijanski je na nivou par rječi..
19NERA82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 19:55   #1020
Ok plavušo...Imaš Ve. Mestre i Ve. Santa Lucia ( Laguna)
Osnovni engleski prolazi.Ili pricaj rukama ili gurni papiric.Znati reci "pardon" "hvala" i "molim" je prednost.
Natukni kojim vlakom zelis ici...regionalni (najjeftiniji),IC,EC,etc...

Javi kako ti je bilo.
(ako se vratiš...živa i neopljačkana)
kefa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:57.