Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2011., 13:32   #1
Srbi nezadovoljni popisom stanovništva

Pupovac je eto za 13 sati najavio izvanrednu medijsku konferenciju, nezadovoljan "nepravilnostima" sa popisom stanovništva.
Ne mogu sada naći što je točno rekao,ali želio bih se osvnrnuti:

Ne posotji politička opcija koja ne bi zapravo željela da broj Srba bude veći, i ove optužbe su sulude.
HDZ bi želio veći broj Srba da se opere pred Europom a ljevica zbog poznatih razloga.

Ali što sada, trebamo li lagati i poput nestabilnih država kao Libanona ili BiH nemati normalan popis radi nekih manjina ili nečijeg nezadovoljstva?

Slovenija više ni ne pita za etničku pripadnost a mi moramo napuhavati broj manjina?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 13:43   #2
On misli da je broj Srba u Hrvatskoj puno veći od 200 000 i da se Srbi boje izjasniti, što je malo čudno s obzirom da je njemu mater Hrvatica pa bih ja prije rekao da su njemu prijetili da se mora izjasniti kao Srbin i da se tako umjetno umanjuje broj Hrvata u Hrvatskoj.
__________________
The name Croats gained among the Slavs the sacral importance since it was connected with the victory over the Goths and their yoke shaken off.
Майоров А.В., Великая Хорватия: Этногенез и ранняя история славян Прикарпатского региона, str. 187
Sajuuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 14:00   #3
Moderni, europski ljudi su Istrijani-agnostici, a možda još i veći europejci su Srbi-pravoslavci.

Dok su Hrvati-katolici i Hrvati-pravoslavci najveći zatucani Tuđmanovi primitivci i ustašoidi.

Moram priznati da me takva politika naprosto zadivljuje.
Ovcoder is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 14:07   #4
Treći dan popisa a već dramatiziranje
Barbaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 14:13   #5
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Pupovac je eto za 13 sati najavio izvanrednu medijsku konferenciju, nezadovoljan "nepravilnostima" sa popisom stanovništva.
Ne mogu sada naći što je točno rekao,ali želio bih se osvnrnuti:

Ne posotji politička opcija koja ne bi zapravo željela da broj Srba bude veći, i ove optužbe su sulude.
HDZ bi želio veći broj Srba da se opere pred Europom a ljevica zbog poznatih razloga.

Ali što sada, trebamo li lagati i poput nestabilnih država kao Libanona ili BiH nemati normalan popis radi nekih manjina ili nečijeg nezadovoljstva?

Slovenija više ni ne pita za etničku pripadnost a mi moramo napuhavati broj manjina?
dam se kladit da mu je problem što se neki izjašnjavaju: pravoslavac; Hrvat, Makedonac... a ne Srbin

__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 14:23   #6
Svaki Srbin u Hrvatskoj se mora izjasniti Srbinom.

Nedopustivo je da se ti manjinci provlače pod "Hrvate" i onda rade unutarnju destabilizaciju države.

Ako si Srbin, reci to jasno i glasno, tako da Hrvati znaju koliko ih ima.
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 14:29   #7
Quote:
balkanski pastuh kaže: Pogledaj post
Svaki Srbin u Hrvatskoj se mora izjasniti Srbinom.

Nedopustivo je da se ti manjinci provlače pod "Hrvate" i onda rade unutarnju destabilizaciju države.
Kako to rade destabilizaciju??

Srbi imaju daleko veća prava od nas Hrvata. Pa nisu ludi da se izjašnjavaju kao Hrvati, odmah bi izgubili sve beneficije što im je SDSS uz pomoć HDZ-a dao nama iza leđa.
Ovcoder is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 14:31   #8
Quote:
balkanski pastuh kaže: Pogledaj post
Svaki Srbin u Hrvatskoj se mora izjasniti Srbinom.

Nedopustivo je da se ti manjinci provlače pod "Hrvate" i onda rade unutarnju destabilizaciju države.

Ako si Srbin, reci to jasno i glasno, tako da Hrvati znaju koliko ih ima.
Baš to, bar ćemo znati gdje gledati.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 14:39   #9
Quote:
Sajuuk kaže: Pogledaj post
On misli da je broj Srba u Hrvatskoj puno veći od 200 000 i da se Srbi boje izjasniti, što je malo čudno s obzirom da je njemu mater Hrvatica pa bih ja prije rekao da su njemu prijetili da se mora izjasniti kao Srbin i da se tako umjetno umanjuje broj Hrvata u Hrvatskoj.
Nije ih uzalud BoTa pozvao, njega i sve ostale prečane, vezano uz popis stanovništva.
Eto rezultata, hoće Pupovac na silu da 4,5% pretvori u najmanje dvostruko
Leoben Conoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 14:51   #10
To je još jedan namjerni pritisak i igrokaz od strane predstavnika srba poput pupovca, stanimirovića i gajice !
__________________
Teatar apsurda se nastavlja !
Ignore list; 1.card
DEFENSE is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 14:53   #11
Taj Pupovac je priličan komad bijednika.

On saziva konferenciju za novinare, on koji je u vladajućoj koaliciji?!

To fingiranje oporbe je najgluplja u moru glupih osobina SDSS-a.

No, dobro, svojom politikom osiguravaju smanjenje broja Srba iz godine u godinu. Siguran sam da bi i Pavelić bio zadovoljan.
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 15:03   #12
Quote:
Ovcoder kaže: Pogledaj post
Kako to rade destabilizaciju??

Srbi imaju daleko veća prava od nas Hrvata. Pa nisu ludi da se izjašnjavaju kao Hrvati, odmah bi izgubili sve beneficije što im je SDSS uz pomoć HDZ-a dao nama iza leđa.
Slažem se
__________________
Teatar apsurda se nastavlja !
Ignore list; 1.card
DEFENSE is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 15:23   #13
Uvijek govorim, kamo sreće da mi Hrvati imamo u Vladi svog Pupovca.
HSP_HOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 15:27   #14
je , koristan je ko bakalar u lickoj kuhinji
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 15:29   #15
Quote:
HSP_HOS kaže: Pogledaj post
Uvijek govorim, kamo sreće da mi Hrvati imamo u Vladi svog Pupovca.
Misliš da nemamo dovoljno svojih budala? Baš čudno.
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 15:30   #16
Srba se trenutno godišnje rađa oko 2.4% od ukupnog broja rođene djece u RH, s tendencijom pada. Zna Pupovac zašto želi što duže održati broj Srba relativno visokim u odnosu na stanje na terenu. A ne radi se, dakako, o ljubavi prema srpskom narodu u Hrvatskoj kojem želi pomoći...
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 15:48   #17
Quote:
reagirati smo morali«, kazao je Pupovac, dodajući kako je u slučaju HSP-ovih prosvjeda na Viškovu »izostala adekvatna reakcija«.
Koja?
Suzavac i vodeni topovi, Milorade?
Njemu je najviše žao što se izuzev njega i par njegovih SDSovaca ostali Srbi u HR ipak više ne mogu realizirati kao zanimanje, kao nekad u dobra stara SRH vremena.

A ovo o popisu - naravno da te popisivače koji idu sugerirati osobi kako da se izjasni treba suspendirati. Nema on što raspravljat s bilo kime, čak i onim koji se izjasni kao Arapaho, religija Jedi
Leoben Conoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 15:57   #18
Ne treba od toga raditi dramu i pisati da su Srbi nezadovoljni. Kako i sam Pupovac kaže, riječ je o par slučajeva.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 16:40   #19
Quote:
balkanski pastuh kaže: Pogledaj post
Svaki Srbin u Hrvatskoj se mora izjasniti Srbinom.

Nedopustivo je da se ti manjinci provlače pod "Hrvate" i onda rade unutarnju destabilizaciju države.

Ako si Srbin, reci to jasno i glasno, tako da Hrvati znaju koliko ih ima.
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Baš to, bar ćemo znati gdje gledati.


I da furaju poveze oko ruke.

Inače, ja sam protiv popisa gdje se treba nacionalno i vjerski izjašnjavati. Nema šta državu zanimati takve marginalije. Nac. manjine, ako žele prakticirati običaje, imaju lijepo udruge, kudove i slične, a koje onda država može pomagati. Ovo je običan neofašizam.
Pištolj doktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 16:41   #20
Quote:
Pištolj doktor kaže: Pogledaj post


I da furaju poveze oko ruke.

Inače, ja sam protiv popisa gdje se treba nacionalno i vjerski izjašnjavati. Nema šta državu zanimati takve marginalije. Nac. manjine, ako žele prakticirati običaje, imaju lijepo udruge, kudove i slične, a koje onda država može pomagati. Ovo je običan neofašizam.
Pa to je ključni smisao popisa. Da se zna koliko stranog elementa ima u državi.


Jeva čekam rezultate.
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:15.