Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2012., 12:46   #61
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
I recimo da narod potjera tu zlu vladu. Što onda? Cijena struje će magično pasti ,a dolari će rasti umjesto lišća?
Ja jednostavno ne vidim uzrok u ovoj našoj mazohističkoj potrebi futranja debele guske a na vlastitu štetu...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 12:54   #62
Quote:
VIVA PIVA kaže: Pogledaj post
Sjećam se kao srednjoškolac sam živil na pašteti i mlijeku,lako za odrasle(ak odrasla osoba umre od gladi u Hrvatskoj onda u kujac ).

A je, kruha i masti ili ampren juhu, pa otići upecati ribe, ili u šumu ubiti nekakvu živinu (iako mislim da je ovo protuzakonito ako nemaš lovački ispit što se opet plača etc.. ribe koju upecaš određene kilaže moraš platiti..)
Razne jeftine konzerve...naresci, paštete...ima jeftinih. jest da je gadnog okusa ali s epreživi.
A možemo i preči na sakupljanje plodova i nomadski život

A može s ei po ogrijev u šumu pa dovlačiti na leđima, i to su ljudi nekada radili, nisu se smrzli.

Inače količinski za hranu, uvijek se sam možeš odreči jednog ili dva obroka da ostane za djecu.
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 12:54   #63
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Ovu drzavu jedino moze pokrenit ekonomija/gospodarstvo,a to se s ovim potezom nikako ne cini kad se za 100 kn smanjiva kupovna moc. Treba li ti bas sve crtat?
Da, a revolucija će pokrenuti ekonomiju i gospodarstvo? Odjednom će ljudi biti produktivniji, imati više ideja za pokretanje biznisa?

Ne sjećam se kad je zadnji put revolucija imala takav efekt.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 12:57   #64
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
A je, kruha i masti ili ampren juhu, pa otići upecati ribe, ili u šumu ubiti nekakvu živinu (iako mislim da je ovo protuzakonito ako nemaš lovački ispit što se opet plača etc.. ribe koju upecaš određene kilaže moraš platiti..)
Razne jeftine konzerve...naresci, paštete...ima jeftinih. jest da je gadnog okusa ali s epreživi.
Pa da, poanta je u tome da nam je standard porastao znatno zadnjih 20-30-40 godina, ne možemo očekivati stalni rast standarda, a pad produktivnosti/obrazovanja/sve veće poreze da bi se udijelilo socijali. Slijedi nam stagnacija i/ili pad standarda barem 5 godina, a možda i više prije novog uzleta ekonomije, zar nitko nije čuo onu o sedam obilatih godina, pa sedam gladnih?
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 12:57   #65
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post

Ljudi će gladovati, već imamo ljudi koji imaju problema kupiti osnovne stvari za preživjeti, a to je hrana. A imaju i djecu, a i rade, ali ili ih nitko ne plati ili plaća mizerno mala, a cijene i dalje rastu.
Zanimljivo je pak da kod moje bake na selu niko nista ne sadi niti sije, niti uzgaja. Nevjerovatna situacija.

Istina je da su svi pokriveni socijalnim transferima ili placom u firmama ali da se nemre bar za svoje potrebe proizvest.....
lostcase is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 12:58   #66
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Da, a revolucija će pokrenuti ekonomiju i gospodarstvo? Odjednom će ljudi biti produktivniji, imati više ideja za pokretanje biznisa?

Ne sjećam se kad je zadnji put revolucija imala takav efekt.
Poslije svake revolucije slijedi baby boom.
Možda miky cilja na mlade revolucionarke i pred-babyboom aktivnosti!
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 12:58   #67
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Da, i što je pjesnik time htio reći?

Platili smo uličnu plinsku mrežu, priključak, uložili 26000 kn u rekonstrukciju grijanja i novi bojler, pa da sad to sve odbacimo, kupimo peć na drva i ložimo na ista?
Pa nemoras odbacit. Ako ti je jeftinije tako, ti nastavi na plin.
Ja vec duze vrijeme, iako mi nije sila, rusim losa drva u sumi i vozim curi. Pa da ustedimo 500 kn, to je opet 500 kn. I malo rekreacije.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 13:00   #68
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Da, a revolucija će pokrenuti ekonomiju i gospodarstvo? Odjednom će ljudi biti produktivniji, imati više ideja za pokretanje biznisa?

Ne sjećam se kad je zadnji put revolucija imala takav efekt.
Dobro,to sam vise-manje "rekao" u afektu. Ali u sustini su to apsolutno zasluzili.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 13:03   #69
Quote:
lostcase kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je pak da kod moje bake na selu niko nista ne sadi niti sije, niti uzgaja. Nevjerovatna situacija.

Istina je da su svi pokriveni socijalnim transferima ili placom u firmama ali da se nemre bar za svoje potrebe proizvest.....

Da;

a zato, u isto vrijeme, ja u gradu u svojem vrtu imam svega...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 13:06   #70
Quote:
lostcase kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je pak da kod moje bake na selu niko nista ne sadi niti sije, niti uzgaja. Nevjerovatna situacija.

Istina je da su svi pokriveni socijalnim transferima ili placom u firmama ali da se nemre bar za svoje potrebe proizvest.....
Je, ja razmišljam, imam dosta veliki travnjak u dvorištu, preorati to i počet saditi, malo salate, malo paradjza i tako, skupilo bi se i uštedilo da ne plaćam lihvarima tolike pare za to malo hrane što nude.
I to pazi dvorište, a da ne pričamo ako si na selu i imaš zemlje..površinski veliko.
Tako je moja baka radila, jebi ga ,a ja posadio travu.

Imala je i kokoške, svinje, pure...nisu bili gladni.

Imam i prostor da bi si to mogao izorganizirati prostorno da držim nešto piliča,možda čak i svinje... ali problem je vrijeme, rad i tempo života....ali, kako nam ide...

Čudi me da su ljudi na selu postali takvi lendovi...možda nami treba ovo sve što nam se događa.

Ali, kako rekoh, ovi "bogati" , oni će i dalje po starom..
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 13:08   #71
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Da;

a zato, u isto vrijeme, ja u gradu u svojem vrtu imam svega...
Bome i ja u Rijeci stavio sve od pomidora do kapule. Nek se nađe.
A sve si mislim negdje uvaliti crno pofarbani bojler i spojiti ga na kućni vodovod.
A ako se ovi u HEPu još više ubezobraze mogao bih i na biciklu staviti jedan generatorić pa umjesto po šumama i gorama voziti po generatoru i akumulatoru. Zapravo, kad bolje razmisliš, država nam daje priliku da budemo kreativni!
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 13:10   #72
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
Je, ja razmišljam, imam dosta veliki travnjak u dvorištu, preorati to i počet saditi, malo salate, malo paradjza i tako, skupilo bi se i uštedilo da ne plaćam lihvarima tolike pare za to malo hrane što nude.
I to pazi dvorište, a da ne pričamo ako si na selu i imaš zemlje..površinski veliko.
Tako je moja baka radila, jebi ga ,a ja posadio travu.

Imala je i kokoške, svinje, pure...nisu bili gladni.

Imam i prostor da bi si to mogao izorganizirati prostorno da držim nešto piliča,možda čak i svinje... ali problem je vrijeme, rad i tempo života....ali, kako nam ide...

Čudi me da su ljudi na selu postali takvi lendovi...možda nami treba ovo sve što nam se događa.

Ali, kako rekoh, ovi "bogati" , oni će i dalje po starom..
to su ti trendovi po svijetu...u americi po krovovima zgrada rade vrtove,čak i pčele drže po New Yorku http://www.youtube.com/watch?v=6KSTYtS6c3E
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 13:10   #73
http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...to/612081.aspx
Ah, dugoočekivana čestitka napokon stigla. Sada će nas častiti prvomajskim fažolom. Da pukneš od jada.
Meni stvarno nije jasno kako će netko s 1.500 ili 2.000 kn penzije preživjeti. Centralno je išlo gore oko 50%, struja 20, plin 22, a i sve ostalo. Penzije su nedavno porasle za manje od 1%. Treba biti čarobnjak za sve poplaćati.

Zadnje uređivanje Arsen : 27.04.2012. at 13:17.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 13:14   #74
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...-mjesecno.html

"Prvi potpredsjednik Vlade Radimir Čačić na najavio je velika poskupljena plina i struje. Prema procjenama Zavoda za statistiku jedna prosječna obitelj plin će plaćati 33 kune više mjesečno, a struju čak 40,24 kune"

Koji debilizam.

Kome je to rata plina 165 kuna, da bi 20% plaćao 33 kune više?

Lopovi.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 13:15   #75
Evoga, dakle +20% struja i +22% plin za gradjanstvo, -6.75% plin za industriju.

Sasvim ok, ako struja za industriju ne ide gore ili jos bolje ako ce i to nesto smanjiti.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 13:16   #76
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
to su ti trendovi po svijetu...u americi po krovovima zgrada rade vrtove,čak i pčele drže po New Yorku http://www.youtube.com/watch?v=6KSTYtS6c3E
Je, ali kod nas ne smiješ imati kokice, pajceke, zajce... pčele u gradovima.

Gospoda gradonačelnici donijeli takove uredbe.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 13:16   #77
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
Znači prijedlog je u 21 st. vratiti se na sustav grijanja koji po istraživanjima nije zdrav.

jer vatra spaljuje prašinu neke čestice u zraku pa se to udiše, nisam stručan, čitao sma o tome, uglavnom kao nije zdrav oblik grijanja, tu peč treba otvoriti da se stavi ogrijev i tako kontaminiraš zrak u prostoriji.

Volio bih da mogu stručnije to objasniti, uglavnom, za nas odrasle još ok, ali sada kada postoje ta saznanja, jer moraju male bebe boraviti u takvim prostorijima, jer se ne želi nači drugčiji način da svi jednako sudjeluju u stezanju remena.

Ja vjerujem da gospodin premijer i ostali, ne cijepaju drva i ne lože vatru.
Niti će to raditi.....

ma nema niko obzira za nikoga, samo se gledaju vlastiti i strani interesi kapitala, preko tvojih leđa, a ti crkni.

Ali dobro...meh...
Sustav centralnog grijanja ima samo jednu ogrjevnu jedinicu,a nju smjestiš van kuće ili u prostoriju u kući gdje se uopće ne obitava,ili jako malo...

Ja imam peć na drva i na lož ulje,ova na lož ulje miruje dok vani ne zakrka nenormlano snijeg,onda ju stavim malo u pogon...

Imao sam prije 5-6 godina,dok sam još živio i radio u CH,uvesti plin u Karlovcu,lijepo sam se zahvalio i sve susjede sam upozoravao da paze što rade...

Inače,energetičar sam,a u to doba sam doživljavao komentare da sam glup,uzalud mi diploma,uzalud mojima potrošeni novac na moje školovanje...

Danas svi plaču,na osnovu onoga kaj sam im govorio...

Plin,kao energent postaje sve neispaltiviji,a prvi pokazatelji toga su se pojavili prije nekih 10 godina (gruba procijena iz glave)...

Zato sam ja davno sprdao neka nastojanja naših Vlada zbog pokušaja izgradnje kombi postorojenja (plinsko-parno postrojenje) jer su kakti svi veeeliki hrvatski stručnjaci u tome vidjeli budućnost...

A kada su stručnjaci tako zavedeni i neinformirani,teško je običnom čovjeku koji samo gleda uštedu objasniti da će se dugoročno to jako skupo platiti...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 13:19   #78
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
Je, ja razmišljam, imam dosta veliki travnjak u dvorištu, preorati to i počet saditi, malo salate, malo paradjza i tako, skupilo bi se i uštedilo da ne plaćam lihvarima tolike pare za to malo hrane što nude.
I to pazi dvorište, a da ne pričamo ako si na selu i imaš zemlje..površinski veliko.
Tako je moja baka radila, jebi ga ,a ja posadio travu.

Imala je i kokoške, svinje, pure...nisu bili gladni.

Imam i prostor da bi si to mogao izorganizirati prostorno da držim nešto piliča,možda čak i svinje... ali problem je vrijeme, rad i tempo života....ali, kako nam ide...

Čudi me da su ljudi na selu postali takvi lendovi...možda nami treba ovo sve što nam se događa.

Ali, kako rekoh, ovi "bogati" , oni će i dalje po starom..
Do prije nekih 10-15 godina na selu je bilo gotovo nezamislivo da ne proizvodiš barem dio hrane za vlastite potrebe. Danas su vrtovi više manje pretvoreni u travnjake ili zapušteni.

A što se tempa života tiče - pa i onda je tempo bio realno isti, čak štoviše, manje je ljudi imalo automobile pa su morali koristiti spori javni prijevoz što im je ostavljalo manje slobodnog vremena za rad na vrtu.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 13:20   #79
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Da, i što je pjesnik time htio reći?

Platili smo uličnu plinsku mrežu, priključak, uložili 26000 kn u rekonstrukciju grijanja i novi bojler, pa da sad to sve odbacimo, kupimo peć na drva i ložimo na ista?
Da,jer će ti to dati značajnu uštedu...

Evo,jakupio 10 kubika hrastovih drva (gore da je milina) za 3k kn...od toga dobiješ jedno 16-17 metara drva...

Sada,centralno se možda može prilagoditi tvojem sustavu,ovisi kako je izvedeno...

Također,od centralnog možeš imati i toplu vodu,jausred ljeta zakurim peć na 50-60C i grijem vodu u bojleru tako...i štedim i struju...

Nadalje,djelove plinske indtalacije možeš dati pod račun,barem neke tvrtke u Karlovcu tako posluju,pa vjerujem da bi našao nekog ai u svome gradu...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 13:20   #80
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Je, ali kod nas ne smiješ imati kokice, pajceke, zajce... pčele u gradovima.

Gospoda gradonačelnici donijeli takove uredbe.
smiješ luk,paradajz i blitvu..mislim da za pčele nema odredbe..

al nedavno su uništili urbane vrtove koji su postojali još od sredine 80tih pored Mamutice...http://www.vecernji.hr/zagreb/ruse-s...-clanak-394173
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:50.