Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Sapunice

Sapunice meksičke, španjolske, američke, hrvatske - nije važno, gledamo ih sve, ma što god drugi rekli o tome

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2014., 14:32   #221
Rastros de Mentiras - Promo Canal 13

Rastros de Mentiras (Amor á Vida) Promo 2 - Canal 13

Promo Felix - Rastros de Mentiras - Canal 13



"La teleserie que destronó Avenida Brasil.", how-yes-no.

Šta ti je dobra reklama, bome je pompozno najavljuju.
mlac13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 01:01   #222
U čileanskoj verziji Ordalia je postala Cordelia. Nije im prvi put. U "Viver a vida", Paixão je prekrštena u Marion.
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 11:30   #223
Quote:
friend kaže: Pogledaj post
"Amor à Vida" (internacionalni naziv "Rastros de Mentiras") kreće 03.07 u Čileu, na Canal 13.
Za razliku od "AB" (15%); "AàV" ima gledanost od samo 6%. Zbog čega je iz termina od 22h prebačena u termin od 17h. "AàV" bi uskoro trebala krenuti sa emitiranjem na kolumbijskom RCN-u. Izvor
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 12:35   #224
Nakon skoro 14 mjeseci emitiranja na portugalskom SIC-u, "AàV" je prošlog petka završila sa emitiranjem. Gledanost posljednje epizode je bila 15,6%; što je bio najgledaniji TV program tog dana uopšte. (Izvor)

Za razliku od "AB" (10%); "AàV", u svojim prvim sedmicama emitiranja, ima gledanost od 6% na meksičkoj Azteci. Pretpostavlja se da bi zbog toga novela mogla skraćena. (Izvor)

***

(Bez obzira na sjajnog Mateusa Solana; iskreno se nadam da HRT neće uopšte "AàV" otkupiti. )
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 22:46   #225
Tražeći nešto o Sophiji Abrahão, naleteo sam na ovaj članak o njenom liku u "AàV":

Lídia teve um caso com o pai de Nicole e é a mãe de Natasha

Quote:
Natasha (Sophia Abrahão), a nova personagem de “Amor à vida”, é mesmo irmã de Nicole (Marina Ruy Barbosa). A nova ruiva é fruto de um relacionamento de Lídia (Angela Rebello) com o pai de Nicole. A governanta conta à filha que ela teve um caso com o milionário e engravidou. Para ninguém descobrir a gravidez, ela inventou uma doença em família que a manteve afastada do trabalho. Quando ela teve o bebê, conversou com o amante, e ele teve uma ideia. "O seu pai não queria que ninguém soubesse que você nasceu. Nós fizemos um acordo. Eu fingi que tive um problema com minha familia e fiquei um longo tempo afastada do emprego, até você nascer. Seu pai conseguiu uma família de brasileiros, que vivia nos Estados Unidos, pra te criar. E cumpriu tudo que prometeu. Ele te deu uma vida boa, estudos, como eu jamais poderia proporcionar", diz Lídia.


Natasha je Nicoleina polusestra, ćerka guvernante Lidije i Nicoleinog oca, za koju niko nije znao da postoji (osim Lidije i Nicoleinog oca).

Natasha je prvo bila u vezi sa doktorom Rogérijom, koji je bio zaljubljen u Nicole, a na kraju je ostala sa Thalesom, koji je bio Nicolein verenik, zamalo muž.

Šteta što je nisu ostavili sa doktorom, onaj ljigavi Thales ništa nije zaslužio.



Ovde baš podsećaju Sophia i Marina

Leilina porodica koja se buni da se Leilin brat oženi sa Percefone jer je debela, pa Leila u kolicima (pala je niz stepenice, pa je ostala privremeno vezana za kolica) ide da joj preti.

Pa Natasha koja pokušava da izludi Thalesa praveći se da je Nicole.

Ma ja moram da se vratim ovom cirkusu.
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 23:14   #226
A tek kad Leila zapali Nicolinu vilu, pa ona sama izgori unutra. Krš i lom.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 23:35   #227
"AàV" se završila pre par dana na Canal 13 (Čile) sa 118 epizoda.

Quote:
El último capítulo promedió 9,7 puntos online y dejó varios Trending Topic en Twitter, como #RastrosDeMentiras, César y Félix.
Premeštali su je u nekoliko termina tokom emitovanja.

Petog januara je krenula da se emituje u Argentini, na Telefeu, u terminu od 23h i glavni konkurent joj je turska "1001 noć", koja ide na Canal 13. Obe su krenule istog dana, u istom terminu.



Tokom prve nedelje gledanost je ovako izgledala:

Lunes para Telefé: Rastros de mentiras (11,5 puntos de rating ) vs. Las mil y una noches (10,6).
Martes para Telefé: Rastros de mentiras (12 puntos de rating) vs. Las mil y una noches (11,4).
Miércoles para Telefé: Rastros de mentiras (11,6 puntos de rating ) vs. Las mil y una noches (11,1).
Jueves para El Trece: Rastros de mentiras (12,7 puntos de rating ) vs. Las mil y una noches (12,9).

Juče je definitivno vodila turska: "Las mil y una noches (El trece, 23 hs.) alcanzó un rating de 14.0 puntos. Ganó su franja, cosechó la marca más alta de la novela y fue lo más visto del lunes."

"Rastros de mentiras (Telefe, 23 hs.) marcó 10.9 puntos. Quedó segundo en su franja y es la medición más baja en lo que va de la novela pero de todas maneras fue el tercer programa más visto del lunes."
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 15:07   #229
Mala zanimljivost: Paolla Oliveira i Nathalia Timberg su dva puta igrale unuku i baku. Ovde i u Insensato Coração (2011).
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 18:21   #230
Quote:
friend kaže: Pogledaj post
Nema one pesme, probao sam i po lyricsima da je nađem i ništa. Izgleda da je samo za seriju komponovana.
Pronašao sam (najzad) remix te pesme u odličnom kvalitetu, ali je i dalje misterija ko peva.

https://soundcloud.com/bernardobaena...n-change-remix



Krenuli su i na izraelskoj Vivi, sredinom aprila. Idu na portugalskom, sa ruskim titlovima.

To je to jedina prava internacionalna verzija od 160 epizoda, koja može da se pronađe. Na tom kanalu uvek ide novela zapakovana onako kako je prodaje matična kompanija.

Sve ove ostale verzije koje su išle po Latinskoj Americi su neke hibridne verzije koje su ti kanali sekli i montirali, u zavisnosti od rejtinga.
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2020., 12:59   #231
Što mislite kolika je šansa da ovo dođe na HRT ako se opet odluče za brazilce?

Ja baš gledam trailer i krenuo sam s prvom epizodom jer me baš zaintrigiralo pa da malo bacim oko.

Prva ep je snimana na Machu Picchu

Portugalski kužim nešto zbog znanja španjolskog ali ne znam da li bi mogao odgledat cijelu seriju bez prijevoda i baš sve ih razumijeti.
Mislim da bi ovo moglo bit my cup of tea pa bi mogao čak i probati gledati

Lik Felixa me jako zanima jer sam čitao da je genijalan negativac tu.
Jackles is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2020., 13:19   #232
Uzeo bi bilo koju novelu sa Antoniom Fagundesom na HRT-u .
Ipak je on protagonist meni jedne od najboljih brazilskih novela koju sam ikad gledao .
__________________
Tú tranquilo y yo nervioso.Arre!
Altairfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2021., 20:27   #233
Krenuo gledati jučer, trenutno sam na 5/160, pa da ostavim prve dojmove:

Ovo je takva Televisa Presenta
Samo puno skuplja, kvalitetnija i s daleko boljim glumcima.

Krenut ću sa svojim oduševljenjem Felixom, kojim je u već prve 4 epizode bacio protagoniste i sve ostale u drugi plan
Kako moćan lik! Geste, provale, sarkazam.. Ubija!
Ali bome pravi psiho negativac.
Kako je bešćutno ostavio malu na smeću i otišao; glavni problem mu je bio uprljani skupi sako i sjedalo u autu.

Kasnije u bolnici dok pred ostalima glumata uplakanog, zabrinutog brata a Palomi šapuće kako bi najrađe isključio sve te aparate i uskratio joj kisik
Još se naslađuje kako se riješio njene rathine referirajući se na Palominu kćer. Glumac je stvarno izvrstan.

Ono dopisivanje sa likom online je vrh
Bit će veselo kad ga žena krene pratiti sad ali sumnjam da će ga otkriti ovako rano.

Što se protagonista tiče, nisam ih pretjerano doživio zasad ali lajkam ih oboje. Bruno mi je presladak, mislim da će si pasati. Već u prvim zajedničkim scenama su jako lijepi. Scena kad ga Paloma pita smije li pridržati njegovu (zapravo svoju) kćer mi je baš bila lijepa.
Samo mi je skroz nerealno da je uspjela skrivati trudnoću toliko mjeseci a živjeli su u istoj kući
Zapravo mi je super napravljena ta zamjena bebe. Klasična priča dobro i napeto odrađena.
Leona Cavalli je prekrasna ovdje.

Glumca koji igra Ninha nikako povezati na prvu; od prve sekunde mi je bio jako poznat i tek onda shvatim da je igrao Adauta u Avenidi! Kako su ga tamo poružnili, ovdje je baš hot. Genijalno napravljena scena u zračnoj luci kad padne s drogom a Paloma ulazi u avion.

Dinamčina, interesantna, napeta klasična sapunjara.
Sa odličnim glumcima i produkcijom.
Može!
Jackles is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2021., 18:42   #234
Bome nisam očekivao da će Edith odmah otkriti Felixa.
Ali ju je on, naravno, smotao oko malog prsta.
S onim motom obrve mi je kao Maria Paula u Lazos

Paloma i Ninho su kao dvije muhe bez glave.
Dok Palomi voda ne dođe do grla, naravno.

Došlo je i do vremenskog skoka
Bruno i Paloma se ponovno sreli.
Bruno mi je

Meni ovo skroz dobro.
Jackles is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2021., 00:09   #235
Ja sam ovo isto krenuo prije gledati, pa malo stao, ali izgleda kao klasična sapunica, a i tako nešto gledati nije na odmet. Dok je zabavno i zanimljivo, može proći, a po onome što sam vidio, bit će puno zanimljivosti.

Ovdje bi mi neka mana bili dijalozi, na mjestima se baš vidi kako se savija prostor s njima jer autor želi nešto poručiti, tj. utuviti gledatelju u glavu (maltene kao da smo glupi), kao ono što je Pilar jedno dvjestotisuća puta ponovila na kakvom se mjestu Paloma porodila. Ali u svakom slučaju, Televisa, ali bolje odglumljena, režirana, napisana..
LufatMufat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2021., 01:59   #236
To je istina. Pilar je valjda 200 puta ponovila kako se Paloma porodila u banheiro de quinta categoria u nekom žnj lokalu

Ali pored toga, generalno, meni su dijalozi skroz dobri.
Pogotovo sa Felixom u scenama.

Skroz britko i light napisan lik. Provale u svim trenutcima koje ima su mi
Jackles is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2021., 15:24   #237
A lažeš me da je Neymar stvarno gostovao u noveli

Gledam kad odjednom Neymar izlazi iz tuša #wut




Valdirene i Marcia su piš
Love milijunaše po Sao Paulu ne bi li ih neki izbavio iz siromaštva

I Marcio Garcia je ovdje Lajk!
Baš me zanima njegov lik.

Ali Bruno..
Prekrasni su on i Paloma.
Protagonisti pogođeni totalno.
Jackles is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2021., 21:38   #238
Kad pomisliš da je ovo najveće dno koje je Walcyr napisao, onda napiše O outro lado o paraiso. Kad pomisliš, OK, sad je to novo Walcyrovo dno, on napiše A dona do pedaco.

Moj komentar o ovoj seriji.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:48.