Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Pogledaj rezultate ankete: moze li necija bioenergija lijeciti?
da, sve je moguce 33 61.11%
ne 13 24.07%
mozda, nikad se ne zna 8 14.81%
Glasovatelji: 54. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2006., 00:04   #1
Bioenergetika

Quote:
bioenergija – kao što sama riječ kaže bioenergija je životna snaga, energija koju mi ljudi primamo u svoje materijalno tijelo da bismo bili živi. Bioenergija je univerzalna energija - vrlo je nježna, tanana, golim okom nevidljiva, koja ima snagu i moć da pokrene cijeli organizam tj. naše tijelo.
vjerujete li u bioenergeticko djelovanje? moze li netko sa svojom energijom ublaziti ili pak izlijeciti neke bolesti?
da li ste imali iskustva sa takvim osobama?
mecava is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 12:34   #2
vjerujem, jer sam to dozivjela. imam nekoliko poznatih koji su odlazeci bioenergoterapeutu poboljsali zdrv. stanje ili rijesili odredjeni problem uglavnom zdravstvene prirode.
ako imas korisnih linkova na neke clanke ili postene iscjelitelje, zasto ih ne staviti. kakva su tvoja iskustva?
cosmicmama158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 14:21   #3
ja imam i te kako dobrih iskustva , prije jedno 15 godina su mi starci išli kod bioenergetičarke( ruskinja Irina) koja je moju staru izlječila od mastopatije , a starog od kronično ukočenih leđa, od tada ste strane fakat su zdravi , no problem je što se žena vratila u Rusiju, a nažalost danas su mi ti bioenergetičari sumnjivi...eventualno Nada Bolić ( koju sam upoznala na sajmu ezoterike) i Biserka Blašković (čula od ljudi da je ok). Tretmani su mislim oko 150 ,00 kn.
Uglavnom sama nisam bila kod ni jednog,ali imajte na umu da loš bioenergetičar može učiniti više štete no koristi!
momi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 15:07   #4
e vidite, ja sam upoznala jednog u zadru..on ne lijeci za lovu nego pomaze samo prijateljima
slucajno sam ga upoznala..tom prilikom mi je rekao da imam bionenrgeticke sposobnosti, samo da na tome moram raditi.
naravno da sam zbunjena sa njegovom izrekom, ali probavala sam frendici izlijeciti upalu uha i bilo joj je bolje
ZVUCI MI VRLO NEVJEROVATNO
mecava is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 22:25   #5
Uvjerila sam se da energija može pomoći u otklanjanju nekih zdravstvenih problema, ali bitno je imati povjerenja u osobu koja to radi. Bit bioenergije je bezuvjetna pomoć drugome, dakle oni što rade za novac su uglavnom muljatori ili svoju energiju iskorištavaju na pogrešan način.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 22:56   #6
ja u principu smatram da se naplacivati moze samo neciji rad... a to znaci ako te netko iscjeljuje nekom tehnikom ili sl. koju i sam mora poznavati, prakticirati, vjezbati...
bioenergija, vidovitost i sl. su darovi koji su nam dani i nemamo ih pravo naplatiti... jedino imamo (ti koji imaju tako sta) duznost to odrzavati i ne pretjerano trositi, da se ne desi ono sto se desilo Djuri Despotu (razbolio se komplet)
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 23:44   #7
ne bih to nikad iskoristavala da zaradim lovu
vrlo neobicno, puno prije (-tj godinama) nego sto mi je ON rekao da ja to isto mogu ljudi su mi se uvijek rado obracali ako imaju problema - ne mislim materijalne nego psihicke prirode
jedan frend mi je rekao da mu se nekad cinim kao socijalna ustanova. tada sam se smijala tome, a danas se pitam da li ljudi osjete kome se mogu ili trebaju obratiti..? cini me se kao da je to nesto sto se radi intuitivno.
mecava is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 11:31   #8
Jel netko čuo nešto o Zdenku Domančiću? Navodno je prije radio u Zadru, a sad je u Sloveniji. Na netu nema ništa, a bila neka emisija na tv prije par mjeseci, nisam gledala al rekli su mi da čovjek stvarno ima nešto.
Dee Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 08:44   #9
Quote:
Taroth kaže:
ja u principu smatram da se naplacivati moze samo neciji rad... a to znaci ako te netko iscjeljuje nekom tehnikom ili sl. koju i sam mora poznavati, prakticirati, vjezbati...
bioenergija, vidovitost i sl. su darovi koji su nam dani i nemamo ih pravo naplatiti... jedino imamo (ti koji imaju tako sta) duznost to odrzavati i ne pretjerano trositi, da se ne desi ono sto se desilo Djuri Despotu (razbolio se komplet)
sto znaci pretjerano trositi?
mriza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2007., 23:14   #10
Smile Domančić....

Quote:
Dee Dee kaže: Pogledaj post
Jel netko čuo nešto o Zdenku Domančiću? Navodno je prije radio u Zadru, a sad je u Sloveniji. Na netu nema ništa, a bila neka emisija na tv prije par mjeseci, nisam gledala al rekli su mi da čovjek stvarno ima nešto.
Poz iz Pule !

Slućajno sam naišao na tvoj post i s obzirom da imam iskustvo sa gosp.Domančićem mogu ti dati slijedeće:
adresa rada gosp.Zdenka Domančića je
Hotel " Larix " Kranjska Gora
sve informacije o telefonskim parametrima dobit ćeš na recepciji...
inaće preko ljeta je na godišnjem na otoku Ugljanu samo neznam da li i onda tamo prima pacijente....
borsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 02:43   #11
Quote:
Martinka kaže: Pogledaj post
Uvjerila sam se da energija može pomoći u otklanjanju nekih zdravstvenih problema, ali bitno je imati povjerenja u osobu koja to radi. Bit bioenergije je bezuvjetna pomoć drugome, dakle oni što rade za novac su uglavnom muljatori ili svoju energiju iskorištavaju na pogrešan način.
ne slažem se u potpunosti!!
oni što masno naplačuju su muljatori,ali ako je čovjek bioenergičar i samo to radi
mora od nečeg živjet!! uvijek treba bit razmjena energija ali ako čovjek je bolestan i nema novaca naravno da mu ne treba naplatit!!!
doktorima plačamo,frizerima,pedikerima....................za to i ovo treba tako shvatit!! tako je sa svom alternativom!!!
#storm# is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 10:58   #12
da li tko ima pozitivna iskustava sa Domančićem?
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 12:18   #13
a kaj velite za Bracu iz ZG?

marketing mu dela Plecko i kune se u njega
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 12:18   #14
Quote:
peta25 kaže: Pogledaj post
da li tko ima pozitivna iskustava sa Domančićem?
za Domancica sam cul da je ok! nece te mozda iscjeliti, al ti mozhe biti bolje..
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 15:06   #15
Quote:
mecava kaže: Pogledaj post
vjerujete li u bioenergeticko djelovanje? moze li netko sa svojom energijom ublaziti ili pak izlijeciti neke bolesti?
da li ste imali iskustva sa takvim osobama?
Pa ako nekog interesira da sazna nešto više o alternativnom samoiscijeljenju može to saznati na: http://kristali.blog.ba/
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 17:02   #16
ja sam bila kod domancica, on i svi njegovi ucenici mogu ozdraviti svasta.
on ima seminare za iscjejitelje skoro svaki mjesec, tko zeli neka nazove. svatko moze auciti pomagati svojoj rodbini i prijateljima.
lojzika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 20:37   #17
Quote:
mecava kaže: Pogledaj post
moze li netko sa svojom energijom ublaziti ili pak izlijeciti neke bolesti?
Ne....ne...i ne....
Quote:
mecava kaže: Pogledaj post
da li ste imali iskustva sa takvim osobama?
Moja susjeda si brije da ona može liječiti bioenergijom...pa sam joj dopustila da maše s rukama....i da osjetila sam toplinu po leđima...wow....

Quote:
Martinka kaže: Pogledaj post
Uvjerila sam se da energija može pomoći u otklanjanju nekih zdravstvenih problema, ali bitno je imati povjerenja u osobu koja to radi.
Da..taj tretman može pomoći u uklanjanju nekih zdravstvenih problema i normalno da treba imati povjerenja,inače ništa od toga...tu je i ključ stvari.......evo mog objašnjenja:
Ustvari vam ne pomaže ta osoba nego pomažete sami sebi i to snagom volje,odnosno uvjerenjem da će vam biti bolje. Dragi moji,to se zave placebo efekt. Znate kako psihički stres tj. negativne misli imaju štetne utjecaje na naše fizičko zdravlje.Znate? E pa tako proces ide i u suprotnom smjeru.Pozitivne misli pozitivno utječu na naše fizičko zdravlje.Fiziološko objašnjenje ovoga efekta: svaku misao prati promjena kemije u mozgu koja se širi čitavim tijelom.
Sigurno znate da se nekad u medicini koriste placebo tablete(npr.bonboni) i da imaju dobre rezultate.
Djeluje otprilike ovako: ako pacijentu date kocku šećera ili neku drugu neaktivnu tvar, a kažete mu da ste mu dali lijek, postoji 30 do 40 posto izgleda da će mu se poboljšati zdravstveno stanje, barem kada su posrijedi simptomi.
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 23:20   #18
nije to placebo efekt
to se zove energija, koja je uvijek postojala i uvijek če bit. a zdravljenje bioenergijom se radi po zakonima fizike i kemije. i ako se energija ne vidi, i mi to tim malim postotkom mozga kojeg upotrebljavamo ne možemo skužit, to ne znači, da je nema.
a kolko od nas zna kako radi tv, pa je svejedno gledamo.
ja sam išla na seminar, naučila sam tehnike. i imam samo i jedino pozitivna iskustva. pacient ne treba osijetiti nikakvu toplinu.to je normalno ako položiš ruke na dio tijela. nema placebo nikakvu funkciju. radim to dva mjeseca, nije bilo primjera , da čovjeku ne bi bilo bolje. svakakve bolesti.
lojzika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 23:21   #19
aha ali da, slažem se, da nitko neče ozdraviti ako ima samo negativne misli.
lojzika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 00:07   #20
Quote:
lojzika kaže: Pogledaj post
nije to placebo efekt a zdravljenje bioenergijom se radi po zakonima fizike i kemije
..da..da..a može se izmjeriti taj prijelaz energije?
Quote:
lojzika kaže: Pogledaj post
ako se energija ne vidi, i mi to tim malim postotkom mozga kojeg upotrebljavamo ne možemo skužit, to ne znači, da je nema.
..neki vjeruju u Isusa...neki u Alaha...neki u izvanzemaljce....tvrditi da oni postoje i da postoji ta bioenergija kojom može jedna osoba liječiti drugu ista je stvar....
Quote:
lojzika kaže: Pogledaj post
a kolko od nas zna kako radi tv, pa je svejedno gledamo.
..o bože...npr.ja znam kako radi telka...to znači da bar jedna osoba zna...a zna ih jako puno...a da nezna nitko, ne bi ni postojala...i ono,vidimo ju ,pa znamo da je tu....a da postoji ta bioenergija(na način o kojem trenutno govorimo) to stvarno nitko ne može potvrditi...
Quote:
lojzika kaže: Pogledaj post
pacient ne treba osijetiti nikakvu toplinu.to je normalno ako položiš ruke na dio tijela
Ruke nisu bile položene na tijelo....

Quote:
lojzika kaže: Pogledaj post
aha ali da, slažem se, da nitko neče ozdraviti ako ima samo negativne misli.
Upravo si potvrdila sve što sam govorila u prijašnjem postu....
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:40.