Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2012., 10:05   #21
Kad dođe s posla daj mu sat vremena da dođe sebi. nek igra igrice u tom vremenu ako želi.nemoj mu odmah sa vrata skočiti za vrat.
kako ste prije braka provodili zajedničko vrijeme, koji su vam zajednički interesi?
Zašto nakon večere ne skuhaš vam kavu/natočiš čašu vina/otvoriš vam hladno pivo i malo popričaš sa njim, kakav mu je dan na poslu bio, što bi mogli sutra zajedno učiniti i slično.

S obzirom da niste dosad živjeli skupa, moguće je da se samo uhodavate u zajednkički život.ti si nezaposlena, pa ti je malo i dosadno, priznaj
kako provodite vikende?
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 10:29   #22
Quote:
Pandorah kaže: Pogledaj post
Kako to možeš razumijeti??? Kako? Reci, jer meni ne ide u glavu...
A mogu i ja nekad biti empatiĆan, valjda .

Ljudi znaju biti u vezi na najneobičnije načine, pa i 9 godina - poanta je bila da, čak i ako pustimo postrani igrice i tako dalje, ostaje seks kao sasvim dovoljan slon u forcimeru koji jednostavno nije mogao izrasti u dva mjeseca braka.

Čudna je to priča - provrtiš malo njezine ranije postove o toj istoj vezi, pa ti tek onda ništa nije jasno. Ljudi fakatz uđu u brak očekujući da će sve odjednom procvjetati i doći "na svoje".
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 14:22   #23
Quote:
neverdie kaže: Pogledaj post
Bok ljudi..
Udala sam se prije dva mjeseca a prije toga sam bila 9 godina u vezi..
Problem je što brak nije uopće ono što sam očekivala, pod tim ne mislim da sam očekivala ljubav iz meksičkih sapunica,ali moj brak se svodi na to da on dođe s posla (ja trenutno ne radim) sjedne za laptop ili ode na spavanje.. Seksamo se jedanput tjedno i to nešt sve na silu, na silu s njegove strane.. Sad ćete vi mene pitat, pa bila si toliko godina u vezi, da jesam ali nisam znala da je toliko opsjednut igricama zato što nismo živjeli skupa, možda sam ja mislila da će se neke stvari kod njega promijenit kad uđemo u brakm ali nije i ja se osjećam očajno..
Perem čistim peglam i onda ga još trebam pustit na miru kad dođe s posla i tako svaki dan..

Pokušala sam razgovarat s njim ali on kaže da ja nemam šta radit pa izmišljam..

Nemam pojma više šta da radim..
Zar je to brak?
DA. Brak je zakonom uređena životna zajednica žene i muškarca.
A to kako ste ga vas dvoje "uredili" ovisi samo o vama.

Da je pitanje drukčije glasilo i moj odgovor bi bio drukčiji, ali brakova zbilja ima svakakvih i ne može se reći da neki je, a neki nije samo zato što nekome nisu ispunjena očekivanja u prvih par mjeseci zajedničkog života.

Quote:
milionas kaže: Pogledaj post

kako si se udala tako se i razvedi dok je vrijeme.Nista te ne ceka dobroga sa njime u buducnosti...bjezi dok je vrijeme ...
A od čega točno da bježi? Zašto je ništa dobroga ne čeka?
Nisam čitala dalje jer idem po redu, ali ne kužim neke ljude.. lako se žene, lako se razvode, ili je to samo savjet tipa lako je tuđim po ledini udarati
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 14:15   #24
Ih, a tek djeca kad dodju
Kako da igra igrice samo sat, pa da prekine kad je najzanimljivije
Jbg, izlazi vani sa svojim društvom i sl.
Nemoj samo misliti da će dijete poboljšati situaciju, pa sutra reći nisam znala i mislila sam..
Lady Gala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 14:27   #25
Quote:
neverdie kaže: Pogledaj post
... možda sam ja mislila da će se neke stvari kod njega promijenit kad uđemo u brakm ali nije i ja se osjećam očajno..
isuse
ovo ne miriši na dobro

a šta si to konkretno očekivala da će se promjenit?
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 14:34   #26
Vama veza očito nikad nije niti bila dobro a s brakom si samo skužila da si se još više zajebala.
zuza1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 14:37   #27
daj shvatite da brak ( PAPIR) nije garancija za uspjeh
zna samo jos gore biti,dok hodas jos ide nekako ,kada potpises taj papir, puno njih se preokrene ...
neznam sto zene ocekuju kad se udaju ka neki kreten ,ljencuga
odjednom postane dobar i veliki radnik wtf
adryy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 14:39   #28
jaooo.. 9 godina veze.. pa na sto se svodila ta vasa veza?! ne kontam..
__________________
I taste so good.. you'll want the recipe..
seven-pounds is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 15:33   #29
Quote:
neverdie kaže: Pogledaj post

Pokušala sam razgovarat s njim ali on kaže da ja nemam šta radit pa izmišljam..
Lako moguće da je ovo gore istina. Nemaš šta raditi pa onda čekaš da on kad dođe kući te zabavlja. Koliko to točno očekuješ da dnevno imate quality time. Ako očekuješ cijelo posllijepodne, ili par sati kad je slobodan od nijednog muškarca to ne trebaš očekivati. Takvo što će ti moći pružiti samo pas. Oni vrte repom kad te vide i žele svaki moment provesti s tobom i gledaju te vlažnim toplim očima i ne žele ni momenta se odvojiti od tebe.

Nakon deset godina veze razložno je očekivati da život u istom prostoru neće značiti intezivan quality time cijelo vrijeme. Jedno je dejtiranje kad nemate šta drugo nego potpuno se posvetiti jedno drugome, a drugo je zajednički život.

Kad bi od mene moj partner, koji bi hipotetski cijeli dan bio doma, kad dođem s posla očekivao da sve radimo zajedno cijelo popodne, da ga zabavljam jer je cijelo jutro sam pa se dosađuje i da stoji nad menom i grinta zašto sam na kompjuteru a ne s njim ja bi ispalila i rekla mu - get a life. Pola sata do sat intenzivnog, kvalitetnog druženja u svakodnevnoj kohabitaciji koja traje cijeli dan više je nego dovoljno.
Aries13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 14:07   #30
čudne su mi te duge veze prije braka bez prethodnog zajedničkog života, al dobro.

momak radi puno radno vrijeme, dođe doma, vjerujem da je umoran. pusti ga sat-dva da odmori, odspava, odigra igricu i onda isplanirajte nešto zajednički. sat-dva kvalitetno provedenog vremena zajedno svako drugi dan je sasvim dovoljno.

vjerujem da je autorici dosadno biti cijeli dan sama i onda čeka momka kao spas.

probajte razgovarat i naći neki kompromis.

iako, moram priznat, ne sviđa mi se njegov odjeb u smislu da izmišljaš jer ti je dosadno.
i da, ljudi se NE mijenjaju potpisivanjem nekog papira!!!
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 00:54   #31
Ajde, ajde...pa ak ste bili 9 godina zajedno, valjda ste bili iz nekog pametnog razloga zajedno. Lijepo sjednite i porazgovarajte, nađi si neki posao, i da volontiraš negdje 2 puta tjedno već ćeš se sama drugačije osjećat. Ljudi često misle da je izvor sreće u drugome. To je krivo, ako sam nisi sretan, neće te ni druga osoba usrećit. Meni se čini da ti puno očekuješ od momka (muža), čovjek je navikao na dnevnu rutinu i sigurno je da se mora odmorit poslije posla...Problem je što si ti usamljena i neispunjena - moraš pronaći nešto s čime ćeš se oplemeniti (nikako ne kućanski poslovi, to je rutina...). Što se tiče igrica; malo se čudim da dosad ne znaš za taj problem...u 9 godina ti nije bilo "čudno" što igra određeno vrijeme u danu nešto sam sa sobom...a sad ti je to "čudno"? Tu si se trebala postaviti prije pametnije... No, možda i sad možeš predložiti da nešto zajedno radite (pa koji dan izostanu igrice) i to polako postane normalno kroz neko vrijeme... Sve u svemu, svaki brak može potrajati i biti kvalitetan; ako ga čine zrele i razumne osobe, po mogućnosti odrasle
zblunjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 14:07   #32
Quote:
neverdie kaže: Pogledaj post
Bok ljudi..
Udala sam se prije dva mjeseca a prije toga sam bila 9 godina u vezi..
Problem je što brak nije uopće ono što sam očekivala, pod tim ne mislim da sam očekivala ljubav iz meksičkih sapunica,ali moj brak se svodi na to da on dođe s posla (ja trenutno ne radim) sjedne za laptop ili ode na spavanje.. Seksamo se jedanput tjedno i to nešt sve na silu, na silu s njegove strane.. Sad ćete vi mene pitat, pa bila si toliko godina u vezi, da jesam ali nisam znala da je toliko opsjednut igricama zato što nismo živjeli skupa, možda sam ja mislila da će se neke stvari kod njega promijenit kad uđemo u brakm ali nije i ja se osjećam očajno..
Perem čistim peglam i onda ga još trebam pustit na miru kad dođe s posla i tako svaki dan..

Pokušala sam razgovarat s njim ali on kaže da ja nemam šta radit pa izmišljam..

Nemam pojma više šta da radim..
zaposli se. imaš višak slobodnog vremena i dosadno ti je pa čekaš njega da se vrati s posla ko ozebli sunce. a njemu nije do ničega jer je umoran -ženo božja čovjek radi treba mu odmor kada dođe doma, a ne da tebe zabavlja. jel barem dođe na skuhano?
Dr Ninestein is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 14:12   #33
Quote:
adryy kaže: Pogledaj post
daj shvatite da brak ( PAPIR) nije garancija za uspjeh
zna samo jos gore biti,dok hodas jos ide nekako ,kada potpises taj papir, puno njih se preokrene ...
neznam sto zene ocekuju kad se udaju ka neki kreten ,ljencuga
odjednom postane dobar i veliki radnik wtf
ehmmmm, ako nisi dobro pročitao ONA je ta koja je nezaposlena, koja NE radi, koja ništa NE uprihodi -a on je taj koji radi i koji hrani i sebe i nju

prema tome ako želi igrati igrice cjelo vrijeme dok je doma ima potpuno pravo jer to je sve njegovo, njegovim novcem kupljeno. ona jede njegovu hranu, troči njegovu struju...

pitam se jel barem skuha? to bi bio minimum. kad su već namirnice njegove, kad je struja njegova
Dr Ninestein is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 14:18   #34
Quote:
Pandorah kaže: Pogledaj post
Molim? 9 godina si s nekim u vezi a niste probali živjeti zajedno neko vrijeme? Znam šta ćeš napisati... "ali, bili smo na moru zajedno 2 tjedna svake godine, ja znam kakav je kad živimo zajedno..."

Ajd, molim te...

I koje su to stvari za koje si ti mislila da će se promjenit? Mislila si da će prestati igrati igrice? Ne, draga, sad će baš stalno igrati jer ne mora izlaziti van iz kuće nakon posla da bi se našao s tobom nego ima sve lijepo domeka, i tebe i igrice.
Neka probaju igrati udvoje. Možda postane zadovoljnija brakom.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 14:23   #35
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Neka probaju igrati udvoje. Možda postane zadovoljnija brakom.
Ja se ne bih ni udala za svog muža da on ne igra igrice. Ja sam zaigrana i takav mora biti i moj partner. Ok, ne pretjerujemo ni on ni ja, ne sjedimo satima za kompom, barem ne više...
__________________
*Real eyes realize real lies!!*
Pandorah is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 14:32   #36
Quote:
Pandorah kaže: Pogledaj post
Ja se ne bih ni udala za svog muža da on ne igra igrice. Ja sam zaigrana i takav mora biti i moj partner. Ok, ne pretjerujemo ni on ni ja, ne sjedimo satima za kompom, barem ne više...
Kao kod recimo, The World Of Warcrafta.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 14:33   #37
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Kao kod recimo, The World Of Warcrafta.
Ne trebaš dvaput reći, razumijemo se Dosta spama
__________________
*Real eyes realize real lies!!*
Pandorah is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 15:04   #38
Quote:
Dr Ninestein kaže: Pogledaj post
ehmmmm, ako nisi dobro pročitao ONA je ta koja je nezaposlena, koja NE radi, koja ništa NE uprihodi -a on je taj koji radi i koji hrani i sebe i nju

prema tome ako želi igrati igrice cjelo vrijeme dok je doma ima potpuno pravo jer to je sve njegovo, njegovim novcem kupljeno. ona jede njegovu hranu, troči njegovu struju...

pitam se jel barem skuha? to bi bio minimum. kad su već namirnice njegove, kad je struja njegova
Nije njegovo nego njihovo.
Nadam se da ćeš naučit razliku i zašto neizmjerno bitno razlikovat ta dva pojma.
Grgica Mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 15:38   #39
Jesil probala igrat igrice sa njim?
Milic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 16:14   #40
Quote:
Dr Ninestein kaže: Pogledaj post
ehmmmm, ako nisi dobro pročitao ONA je ta koja je nezaposlena, koja NE radi, koja ništa NE uprihodi -a on je taj koji radi i koji hrani i sebe i nju

prema tome ako želi igrati igrice cjelo vrijeme dok je doma ima potpuno pravo jer to je sve njegovo, njegovim novcem kupljeno. ona jede njegovu hranu, troči njegovu struju...

pitam se jel barem skuha? to bi bio minimum. kad su već namirnice njegove, kad je struja njegova
ako nisi dobro shvatio/la ONA je ta koja održava njihovo kućanstvo, dakle radi. kada su jedno drugom rekli DA sve njeno je postalo njegovo i sve njegovo je postalo njeno, dakle da bi brak funcionirao nebi trebalo biti moje i tvoje već naše.

i btw. ONA u gaćama nosi svoju pizdu i nebi ju onda trebala davat njemu niti jednom tjedno već se poigrat sama a on nek se igra sa svojim igricama
uhhh što popizdim na ovakve papke : ženi je mjesto u kući da radi, rinta od 0-24h jer eto, ne donosi novac u kuću a sve ostalo se ne računa već je to njena dužnost, a muškarac koji nosi novac u kuću je obrezan od svih ostalih odgovornosti i poslova u kućanstvu i braku.
a čiju će joj djecu napravit NJENU ili NJIHOVU ?
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:30.