Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2008., 19:03   #1
Hi-fi i sve u vezi njega

Evo, otvorih ovu temu kako bi forumaši mogli razmjenjivati iskustva, mišljenja te dojmove i doživljaje vezane uz hi-fi.
Dakle možete se pohvaliti s novom komponentom i opisati kakve promjene u zvuku ste dobili s njom.
Ili ako ste kod nekoga slušali sistem, napišite koju i o tome.
Dobrodošli su i oni koji će se s nostalgijom prisjetiti svojeg prvog sistema, ili svoje prve hi-fi igračke.
Navalite.
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 12:41   #2
kupio music fidelity a.2.3 integrirac ali nisam zadovoljan, pa ga prodajem, zainteresirani javite se!
porta1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 12:46   #3
Quote:
porta1 kaže: Pogledaj post
kupio music fidelity a.2.3 integrirac ali nisam zadovoljan, pa ga prodajem, zainteresirani javite se!
Trebao si kupiti MF 3.2 to je puno bolje pojačalo!
I daj nam pojasni zašto si ga kupio ako nisi zadovoljan? Koje zvučnike tjera?
Malo više o tome inače ćeš dobiti opomenu zbog oglašavanja na mjestu koje nije za to predviđeno.
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 23:48   #4
Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
Trebao si kupiti MF 3.2 to je puno bolje pojačalo!
I daj nam pojasni zašto si ga kupio ako nisi zadovoljan? Koje zvučnike tjera?
Malo više o tome inače ćeš dobiti opomenu zbog oglašavanja na mjestu koje nije za to predviđeno.
zato što me je frajer zaj., odnio doma isprobavao preko vikenda, nazvao frajera i kažem prema dogovoru nisam zadovoljan vračam, hebiga frajer veli nemože!
tjera vandersteene 2ce, cd plejer rega apollo, zvuk je loš, pršte visoki, bas razmazan i predubok, zavisi od snimke ali svejedno loše.
imao maranca doduše slabog samo 50w na 8oma, ali bio je puno topliji i rezolucija daleko bolja samo kad sam pojačao zvučna slika se raspala.
ima m.f. i dobrih strana, autoritativno, čvrsto, jako, svijetlijeg zvuka, 115w na osam oma ipak se osjeti razlika, sigurno bi se u nekoj drugoj kombinaciji dobro uklopilo u sistem.
porta1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 03:10   #5
Quote:
porta1 kaže: Pogledaj post
tjera vandersteene 2ce, cd plejer rega apollo, zvuk je loš, pršte visoki, bas razmazan i predubok, zavisi od snimke ali svejedno loše.
imao maranca doduše slabog samo 50w na 8oma, ali bio je puno topliji i rezolucija daleko bolja samo kad sam pojačao zvučna slika se raspala.
ima m.f. i dobrih strana, autoritativno, čvrsto, jako, svijetlijeg zvuka, 115w na osam oma ipak se osjeti razlika, sigurno bi se u nekoj drugoj kombinaciji dobro uklopilo u sistem.
Taj "frajer" je smrad i nečovjek ako se nije pridržavao dogovora.
Nego, da li si siguran da neki "stručnjak" nije modificirao pojačalo jer MF 3.2 je izuzetno ugodnog zvuka, ponekad i pretoplog. Rega isto naginje na tu, topliju stranu, pa me čudi ovakav konačni rezultat. 2C je isto tako jako dobar zvučnik, i zna biti prominentan u visokima ako nije u dobrom set-upu.
Koje kabele koristiš i koliku sobu imaš? I da, koliko novaca si istovario za MF?
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 11:53   #6
ništa nije dirano, to se vidi pogotovo kod imbus šarafa jer staviti imbus ključ u taj mali šarafič na prednjoj ploči odmah bi se vidla i najmanja ogrebotina unutar šarafiča!
ne to nije definitivno topli zvuk ( premda ja i nevolim pretopli zvuk), to je ztvoreniji zvuk, ali oštrog karaktera, to pojačalo definitivno dobro drži vandeerstene tj. dobro se nosi sa njima jer oni imaju malu osjetljivost 86,5 db i imaju snage za to tjerati!
recimo marantz je do određene granice svirao odlično, toplo, široko, rezolucija dobra, jedino je imao problema sa dubokima, prozračno. srednji odlični( što i je jedna od odlika vandersteena) e sad da je u tom marantzu bilo 120-150w e to bi bilo odlično!
a m.f. ništa od toga nema zamorno za slušanje, sirovo, oštro, rezolucija za kua, slušajuči vrhunski cd. od chesky jazz to nije ni do koljena marantzu!
kablovinje interkonekti atlas mk2, zvučnički xindak fs1 mislim, ništa posebno , prije je to radilo ok, jednostavno nema sinergije sa ovim pojačalom, soba 30 kvadrata!
porta1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 13:04   #7
Hm i meni je čudno da ti MF tako zvuči.
Šteta; ako si bio zadovoljan s Marantzom, trebao si probati pm 7001 ili
7001 KI. To nije loše pojačalo. Mislim da ima snage za sobu i do 30m2 (70W rms).
Tja, sad je lako biti pametan. U pravilu bi trebalo komponentu isprobati u sobi doma, ali
trgovci.....

Zadnje uređivanje olif : 18.10.2008. at 13:09.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 15:32   #8
Quote:
porta1 kaže: Pogledaj post
recimo marantz je do određene granice svirao odlično, toplo, široko, rezolucija dobra, jedino je imao problema sa dubokima, <cut>
a m.f. ništa od toga nema zamorno za slušanje, sirovo, oštro, rezolucija za kua, slušajuči vrhunski cd. od chesky jazz to nije ni do koljena marantzu!
Ovo me stvarno čudi jer bih ja prije rekao da MF svira onako kako si opisao Marantza i obratno MF sam imao i doma i slušao kod frenda i nikada nije bio na tu, svijetliju stranu. Jedan jedini put je bio i to modificiran od stanovitog "stručnjaka" pa je nakon kritike uratka malo popravio stvar ali je ostao taj "otvoreniji" štih. Zato sam i pitao da li je modificiran.
Nisi mi napisao koliko si platio taj MF, a i koliko bi novaca odvojio za neko drugo pojačalo. Možda možemo s nekim dogovoriti kakvu razmjenu dobara uz nadoplatu.
Šteta da se ne uživa u onome što mogu 2C.
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 15:54   #9
platio 5500kn, ma nije on svijetli nego prije zatvoren mutnjikav, a visoki iskaču malo previše, oču reč nema prozračnosti!
e sad, kad sam kupovao vandersteene u audio sustavima slušao sam ih na pliniusu i na naimu, naravno meni se plinius više sviđao ali to đubre košta dozlaboga puno, naim ne nikako! možda electrocompanient ili tako nešto, ali nemam više love ni volje, jedino mi je da ovo prodam, a možda nekog jakog marantza probat, rotel isto ne!
porta1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 18:23   #10
Quote:
porta1 kaže: Pogledaj post
platio 5500kn, ma nije on svijetli nego prije zatvoren mutnjikav, a visoki iskaču malo previše, oču reč nema prozračnosti!
Gle, ne može biti mutnjikav a da mu visoki iskaču. Ili je mutan, zatvoren ili svijetao sa istaknutim visokima. Ovo što ti pišeš nema logike. Vjerujem da te malo hifi terminologija buni pa ćemo se zadržati na prozračnosti koje ti nedostaje. Visoki znaju biti zrnati kod MF-a što se da "popeglati" kabelima.
Visoki ti očito strše zbog nepovezanosti sa srednjetonskim spektrom. Nisam slušao tvoje zvučničke, ali neki jeftiniji kabeli tipa 47 Labs znatno poprave zvuk tog pojačala.
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 19:09   #11
Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
Gle, ne može biti mutnjikav a da mu visoki iskaču. Ili je mutan, zatvoren ili svijetao sa istaknutim visokima. Ovo što ti pišeš nema logike. Vjerujem da te malo hifi terminologija buni pa ćemo se zadržati na prozračnosti koje ti nedostaje. Visoki znaju biti zrnati kod MF-a što se da "popeglati" kabelima.
Visoki ti očito strše zbog nepovezanosti sa srednjetonskim spektrom. Nisam slušao tvoje zvučničke, ali neki jeftiniji kabeli tipa 47 Labs znatno poprave zvuk tog pojačala.
nebuni mene ništa, točno kako sam napisao, sve skupa nije u nikakvom skladu!
neznam jeli labs 47 radi kablovinje, a ako i radi ne pada mi napamet kupovati kablovinje ionak imam doma kablova dosta!
zaboravih reči da ni phono stage nije nešto, zapravo katastrofa!
ionako ne vjerujem u kablove previše, od dreka nemreš napraviti pitu!
porta1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 17:33   #12
Quote:
porta1 kaže: Pogledaj post
ionako ne vjerujem u kablove previše, od dreka nemreš napraviti pitu!
Ne moraš ti vjerovati u kabele samo poslušaj neki drugi osim tog Xsinadx-a. Ne pišem ti napamet kad pišem kako je moj poznanik riješio, zrnate visoke 47 Labs kabelima. I ako sam spomenuo 47 Labs kabele onda znači da oni rade i kabele a ne samo pojačala i cd playere.
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 21:40   #13
Question

Pozdrav audiofilima!
Pratim u posljednje vrijeme ovu grupu,a sve u svrhu da nešto naučim o Hi-Fi-u.

Krenimo redom: prvotna ideja mi je bila uzeti neku solidniju mini liniju, zatim sam prešao na Yamahin Piano Craft i na kraju ste me navukli svojim komentarima da idem na komponente.
Mislio sam uzeti entry model A/V receivera od Yamahe i par bookshelf zvučnika tipa Mission i sa time biti neko vrijeme zadovoljan.
Ali sad su mi se apetiti povećali i da ne dužim mislite li da mi kao prosječnom slušatelju i početniku (sve i svašta od radija pa do klapa, klasike, rocka...) slijedeća kombinacija ispunjava očekivanja (dnevna soba cca. 30 m2):

• Yamaha RX 397 ili 497 + Dali CONCEPT 2+ Sony HDD recorder (već ga imam) kao player

Ili možda
• Yamaha RX 397 ili 497 + WHARFEDALE Diamond 9.1 ili 9.3 + Sony

Stalci za zvučnike bi došli naknadno...

A/V receivere sam odbacio kao kombinaciju mada mi se čini kao dobra osnova za eventualnu nadogradnju za HT. Jesu li zbilja tolike razlike u reprodukciji između njih i stereo pojačala?

Gledao sam i Marantz PM 4001 ali onda moram kupiti tuner, a ovako bih ipak nešto uštedio (možda)???

Sto kombinacija mi je u glavi, svaki savjet je dobrodošao, a po mogućnosti do Zagreb A/V show-a jer se nadam tamo dobiti kakav popust.
zokys is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 23:42   #14
Porta ja imam exposure 2010s pojačalo, radi jako dobro sa 1c, moguće da bi i sa tvojima. Imaju upravo ono što tražiš, vrlo transparentan i prostoran zvuk...
happydayhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 01:19   #15
Quote:
zokys kaže: Pogledaj post

• Yamaha RX 397 ili 497 + Dali CONCEPT 2+ Sony HDD recorder (već ga imam) kao player

Ili možda
• Yamaha RX 397 ili 497 + WHARFEDALE Diamond 9.1 ili 9.3 + Sony
Koliko vidim ti bi okvirno potrošio 4000 kn na receiver i zvučnike. Ne vjerujem baš da bi s tom cifrom dobio bolji zvuk nego što ga nudi Pianocraft. S obzirom da ti je soba 30 kvadrata, mali zvučnici ju neće moći napuniti basom pa ćeš ubrzo tražiti subac. Radije potraži kakve second hand zvučnike koji su samostojeći i koji su koštali 4-5000 kn a sada se prodaju u pola cijene.
Receiver ili pojačalo? Za iste novce pojačalo bolje svira jer je kvalitetnije napravljeno. Tuner kod receivera nekoliko košta i sve to ide nauštrb zvuka. Uostalom u Novim Bojama Zvuka prodaju Yamahu i Dali, pa nek ti spoje pojačalo i onda receiver pa vidi da li primjećuješ razliku.
Dali ili Wharfedale? I jedni i drugi dobri za malo para. Dali malo topliji zatvoreniji Wharfedale atraktivan i dobro izbalansiran zvuk za 1500 kn. Meni je Wharfedale bolji, mislim na 9.1
I nemoj žuriti zbog sajma, bit će uskoro i Božić i popusti...
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 03:38   #16
@zokys - a cuj, ako bi radije uša u stereo vode, imaš dosta izbora, čak i za entry level... Ali, nebi ti preporučija stereo receiver, ako ideš na to bolje odma multichanel...

Zadržimo se za početak na zvučnicima kao početnoj točci, pa krenimo od njih dalje... Za tvoj prostor u stereo nije loš izbor Wharfedale Diamond 9.3 sa mid/bas driverom od 20 cm, šta nije čest slucaj u klasi niti kod floorstandera... Sad, onako bez sajma, a za entry level u stereo, zbog cijene i sinergije bi ti predložija kao neloše pojačalo Denon PMA-500 za cca. 1500 kn i CD player Denon DCD-500 za cca. 1400 kn... Tvoj DVD rec sigurno nije rađen za kvalitetniju CD prezentaciju, vjerojatnije je kako mu je namjena više za biti transport, da neki A/V rec sa svojim DAC-om obrađuje signal kod svih formata što ih čita... Zato, za OK stereo setup tribaš CD player... Taj Denon ne čita MP3, ali pretpostavljam da DVD rec ih čita... Još ti fale kabeli... Za zvučnike, ako ih želiš spojit bi-wire jer imaju tu mogućnost, neloš i ne preskup kabel sa 4 vodiča bi ti bija Straight Wire Quartet za cca. 75 kn metar... Ako je to previše ima i Straight Wire Waveguide 3.5 za cca. 23 kn metar... A interkonekt za spojit CD i pojačalo može Straight Wire Harmony od cca. 170 kn metar... Za spojit DVD rec možeš uzet i povoljniji, recimo Bandridge Premium interkonekt 2xRCA za cca. 60 kn metar... Sve to možeš kupit u Technomax-a... Eh, zaboravih radio... Može Sony tuner, imaš ga za 900 kn u Vemila... I njega možeš spojit na pojačalo sa Bandridge Premium interkonektom, ne isplati se plaćat previše...

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=4040155

Sad, stalci... Ja MRZIM plaćat velike cifre za stalke... Zato san nedavno kupio Excello stalke od 230 kn... I za divno čudo, nisu loši... A ako želiš, lako se poboljšaju zamjenom gornje ploče... Ili i donje ploče, pa na nju i bolje šiljke, jer najbitniji dio, cijevi sa zavarenom maticom, već su tu... Ja nisam ništa od toga radio... Napunio sam ih pjeskom i to je to...

http://www.eplus.hr/3-izlistgrupe.asp?xsifra=ST10-3

E, sad, koliko je praktično slagat stereo sustav, ako ga želiš u dnevnoj sobi, je upitno... Da slažem sad, iz početka, vjerojatno bi to bilo oko nekog A/V rec-a sa nelošim stereo zvukom... Nešto kao Onkyo TX-SR506... I sad je sve pitanje koliko želiš potrošit na zvučnike... Ja bi opet gradija više-manje oko Wharfedale serije 9... Naravno, za stalke bi me mrzilo plaćat pa bi ostali u igri oni Excello, samo bi im smanjio gornju ploču prema zvučniku, po potrebi... Sad, ako bi moga toliko potrošit, za frontove bi uzeja 9.2, za centralni 9.CM, za surround 9.0 pa na zid, a za sub SW150, sve Wharfedale... Frontove bi poveza bi-amping jer to Onkyo dozvoljava, pa bi tako za surround ostalo 5.1, i to bi bilo to... Za povoljniju kombinaciju, uzeja bi 9.1 za frontove i opet bi-amp, za centralni 9.CC, za surround 9.SR na zid, a sub bi uzeja Mission MV-AS koji je dosta povoljniji od SW150, i snagom odgovara ostatku zvučnika u ovoj kombinaciji... Prva kombinacija zvulja bi koštala cca. 7200 kn... Druga kombinacija zvulja bi koštala cca. 5300 kn... Nebi uzima veće frontove jer ih dobro setup-iran sub može dopunit i kod stereo slušanja glazbe pa nema potribe...

Onkyo 506 košta cca. 2500 kn, ali ne moraš kupovat tuner, i DVD rec možeš koristit kao transport za sve, spojen digitalno na rec, ne triba ti CD player, DAC od rec-a sve može OK dekodirat... Sve 2xRCA interkonekte možeš uzet Bandridge obične audio serije, cca. 20-30 kn metar... I onaj 1xRCA za sub isto, i optički isto... A zvučničke, kako je sad puno više kabela, možda Straight Wire serija WaveGuide, za bi-amping prednjih Straight Wire WaveGuide 3 sa 4 vodiča cca. 19 kn metar, za centralni i surround Straight Wire WaveGuide 1.5 sa po 2 vodiča u kabelu za cca. 10 kn metar...Povoljan i pošten kabel... OK za HT...

Najbolja cijena koju san vidija on-line za Wharfedale Diamond 9 je u Vemila, ali ih drži i Provox pa možda oko sajma bude popusta... Ako si zagrijan za stereo opciju, tu bi ti moglo bit interesantno na sajmu ako NAD bude ima popuste, pojacalo C315BEE i CD player C515BEE koji su jako dobra kombinacija za upogonit Wharfedale Diamond 9.3 ali su i skuplji u normalnoj situaciji od Denon kombinacije... Prednost je šta C515 cita i MP3 format... Redovna cijena u Vemila je cca. 1800 kn za C315 i cca. 1700 kn za C515... 600 kn više od Denona, skoro pa Sony tuner... Svira li toliko bolje od Denon kombo nisan siguran... Možda netko zna... Deklarirane snage su im tu negdje... Moraćeš sam odlučit... I ne moraš kupit sve odmah... Iako, i ja znan šta je nestrpljenje, i ja bi tija sve odma, ako ikako može...

Primjećuješ da mi je bilo dosadno... Napisa san ti šta bi ja otprilike gleda... Ima još GOMILA drugih opcija i kombinacija, ali jako malo znan o njima pa nebi u to niti ulazija... Ovo je nekakav entry level koji bi mene zanima, i koji bi pokuša malo 'pronjuškat' iz prve ruke, da kupujen... Pa, sa srićom ti bilo... Bitno je jedino da na kraju balade ti budeš zadovoljan...

DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 10:42   #17
Quote:
happydayhr kaže: Pogledaj post
Porta ja imam exposure 2010s pojačalo, radi jako dobro sa 1c, moguće da bi i sa tvojima. Imaju upravo ono što tražiš, vrlo transparentan i prostoran zvuk...
nisam ga slušao, ali ja imam 2ce kojima treba krško da ih nahrani, kažem još jednom maranc je bio dobar čak vrlodobar dok je svirao tiho ali čim bi malo pojačao raspad, što je normalno jer je imao 50w na 8 oma ali se zato na tišem slušanju mogao čuti zrak kako vibrira na akustičnoj gitari ili ono fino pucketanje trzalice na istoj što kod ovog govna nije slučaj, jednostavno frajer sve nekako mutnjikavo zamaskira, visoki su bili fini čisti, ugodni, srednji prozračni, široki, jedino je sa basom bilo manjih problema, a ovo govno nema ništa od navedenog, jedino bas je čvršči, zategnutiji, definiraniji, srednji zatvoreni, a visoki zapršte tu i tamo, sve u svemu razvikano govno!
porta1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 14:15   #18
@porta1 - ako tražiš snage, trenutno je na akciji NAD C372 u Audio Cinema Art-u za cca. 4300 kn, prema njihovom site-u... Ako bi to moga poslušat, možda bi te zadovoljilo...

Iako, na akciji u Sonus Art-u je i Rotel R 1062 za cca. 4500 kn... Iako ima manje deklarirane snage, moguće je da bi OK kontrolira tvoje zvulje... Triba bi poslušat... Za Rotel često kažu da svira puno 'jače' od deklaracije...

Eto... Ako možeš poslušat, a da ih ipak vratiš nakon slušanja u slučaju da ne odgovaraju, ili ako ti netko može posudit svoje, ta dva bi se isplatilo malo preslušat, za tu cijenu... Pa ako odgovara, eto veselja... A i MF bi moga onda povoljnije prodat, samo da pokriješ novo... I svi sretni i zadovoljni...

DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 15:25   #19
Quote:
DoomsdayST kaže: Pogledaj post
@porta1 - ako tražiš snage, trenutno je na akciji NAD C372 u Audio Cinema Art-u za cca. 4300 kn, prema njihovom site-u... Ako bi to moga poslušat, možda bi te zadovoljilo...

Iako, na akciji u Sonus Art-u je i Rotel R 1062 za cca. 4500 kn... Iako ima manje deklarirane snage, moguće je da bi OK kontrolira tvoje zvulje... Triba bi poslušat... Za Rotel često kažu da svira puno 'jače' od deklaracije...

Eto... Ako možeš poslušat, a da ih ipak vratiš nakon slušanja u slučaju da ne odgovaraju, ili ako ti netko može posudit svoje, ta dva bi se isplatilo malo preslušat, za tu cijenu... Pa ako odgovara, eto veselja... A i MF bi moga onda povoljnije prodat, samo da pokriješ novo... I svi sretni i zadovoljni...

a e lipi moj, triba prvo mf prodat pa onda dalje, rotel me ne zanima , ne sviđa mi se nikako.
nažalost promaknuo mi je ljetos jedan integrirac acuphase iz slovenije, jebiga brzo je otišao, dok sam ja sakupljao lovu bio je prodan !
porta1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 16:38   #20
Quote:
porta1 kaže: Pogledaj post
nisam ga slušao, ali ja imam 2ce kojima treba krško da ih nahrani, kažem još jednom maranc je bio dobar čak vrlodobar dok je svirao tiho ali čim bi malo pojačao raspad, što je normalno jer je imao 50w na 8 oma ali se zato na tišem slušanju mogao čuti zrak kako vibrira na akustičnoj gitari ili ono fino pucketanje trzalice na istoj što kod ovog govna nije slučaj, jednostavno frajer sve nekako mutnjikavo zamaskira, visoki su bili fini čisti, ugodni, srednji prozračni, široki, jedino je sa basom bilo manjih problema, a ovo govno nema ništa od navedenog, jedino bas je čvršči, zategnutiji, definiraniji, srednji zatvoreni, a visoki zapršte tu i tamo, sve u svemu razvikano govno!
Oprosti ali nije mi baš jasno to..pa objasni ako nije problem..

Tvrdiš da se raspada čim malo pojačaš jer ima "samo" 50W pri 8oma, kako onda ja sa svojim jeftinim onkyom pojačam bez problema do te granice da se zvučnici čuje u susjedstvu (više nisam htio radi zdravlja zvučnika ) i ništa nepuca a receiver nedaje ni 50W po kanalu???

Zvučnici su Jamo S606, imaju velike bas jedinice (203mm) ,snaga 130W/210W prednja dva, a centralni i zadnji po 80W/130W, kažem, receiver je Onkyo TXSR 506 i po potrošnji struje nema teorije da daje više od 50W po kanalu pri 8om-a
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:13.