Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2011., 11:47   #201
Quote:
smarinovic kaže: Pogledaj post
National Geogr. definicija dalmatinske rijeci pomalo

"Pomalo", she explains, is an entrenched Dalmatian philosophy of life
that suggests some combination of “easy,” “slowly,” “no problem,”
“maybe tomorrow,” “relax,” and “have another coffee.” All of which is
fine, Grandma concedes, unless you actually need to accomplish
something.

Cijeli tekst:

http://travel.nationalgeographic.com...oatia-traveler


Vidim da smo počeli izvozit to "Pomalo. Vrag je prišu stvorija."
Neka, neka...
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 12:01   #202
FJAKA = psihofizičko stanje prilikom težnje ni za čime. Učestala je greška zamijeniti fjaku s lijenošću. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzviseno stanje uma i tijela kojem teži cijelo čovječanstvo. Dok u Indiji i drugdje fjaku postižu dugogodišnjim izgladnjivanjem i meditacijom, u Dalmaciji ona je jednostavno Božji dar.
__________________
Ladies and gents, I won’t pretend
I think I forgot my medicine

Just search T for Texarkana!
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 12:24   #203
Za izlaske u Splitu nisam stručnjak, ali plaže već jesam. Najbolje plaže su na Marjanu, "radioaktivna" Kaštela izbjegavajte osim ako ovdje imate nekog kod koga spavate. U Kaštelima volim jedino restoran "Baletna škola" u K.Kambelovcu. Cijene su ok, hrana ukusna a sviđa mi se ambijent.

Još jedno odlično mjesto za kupanje je plaža ispod hotelskog kompleksa "Medena" u Segetu. U sezoni je krcato, no manje nego na Bačvicama. Postoji besplatni parking iznad hotela, a do plaže od parkinga ima nekih 300 metara. Osim kupanja i sunčanja na plaži možete uživati i u vodenim sportovima, pedaline, banana, surfanje. Ima puno restorana, caffe/lounge barova, fast food tako da nećete biti gladni. Preporučila bih Joke's pizzeriu/restoran, provjereno su dobri. A za noćnu zabavu je dobar Beach bar Bamboocha. Znam da je promijenio vlasnika, pa ne znam kako je sad tamo, ali uvijek je bilo ok.

Za one koji ne vole prženje postoji borova šuma, samo pazite da ne naletite na golaće pogotovo ako ste s klincima. Sigurno ne želite da vam postavljaju neugodna pitanja.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 12:26   #204
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
pogotovo ako ste s klincima. Sigurno ne želite da vam postavljaju neugodna pitanja.
Tata, a zakaj ovaj stiček ima puuuno većeg nego ti??
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 12:28   #205
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Tata, a zakaj ovaj stiček ima puuuno većeg nego ti??
Ne, još gore pitanje... a kaj mu je to???
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 12:29   #206
u Kaštelima ne bi preporucila neke stvari za obici?
Npr. onaj dvorac Vitturi
Ima jos za vidjeti, lijepo se prosetati u nekim od Kaštela uz more.
moram priznati da sam svako ljeto samo prolazila kraj Kaštela (onom "starom" cestom za Trogir)..iako sam skoro svako ljeto smjestena ili u Trogiru ili Splitu, nisam istrazivala Kastela..do pretproslog ljeta i iznenadila sam se. Znam da nije nikako za kupanje, ali onaj dio Kaštela uz more me ugodno iznenadio jer su moja ocekivanja bila niska.
Tako da se ipak ima sto vidjeti na 1 dan
He, vec sam navikla razuvjeravati domace ljude da nema nista za vidjeti u njihovim krajevima
za plaze na Marjanu se slazem.
ali volim ja do bacvica-otici popiti kavu i gledati ljude. a ima se sto vidjeti, pogotovo gustaju muski u mom drustvu a i mi cure se ne mozemo pozaliti
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 12:36   #207
stari djelovi kastela su super, svih sedam, ipak su to sve bili kasteleti, i stvarno je super za prosetat. a u zadnje vrime se dosta taj obalni pojas uredjuje, puno je drugacije nego sta je bilo prije 10 - 20 godina
rambla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 12:40   #208
Ne znam jel tu već bilo, zadnji put mi je striček otkrio besplatni parking, praktično u centru Splita. S druge strane željezničkog kolodvora (ulica se zove Zlodrina poljana? tako bar piše na google maps). Auto mi je tamo stajao 3-4 dana, bez ijedne ogrebotinice...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 12:58   #209
Ok, šetnja po Kaštelima je ok, popit piće, nešto pojest također...ali kupanje Ljudi vjerujte mi na riječ.

Kaj fali Vitturiju? Rušinac ima simpa vrt, ali nije javno dobro pa se ne može ući unutra. OŠ Ostrog (K.Lukšić) ima lijep botanički vrt, vrijedi ga pogledati.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 12:58   #210
Quote:
rambla kaže: Pogledaj post
stari djelovi kastela su super, svih sedam, ipak su to sve bili kasteleti, i stvarno je super za prosetat. a u zadnje vrime se dosta taj obalni pojas uredjuje, puno je drugacije nego sta je bilo prije 10 - 20 godina
evo, nisam jedina kojem se svidaju kasteleti i obalni pojas. za kupanje sam vec spomenula da nije to mjesto za kupanje.

ima u ST inace dosta mjesta za dzaba parking
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 13:16   #211
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
FJAKA = psihofizičko stanje prilikom težnje ni za čime. Učestala je greška zamijeniti fjaku s lijenošću. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzviseno stanje uma i tijela kojem teži cijelo čovječanstvo. Dok u Indiji i drugdje fjaku postižu dugogodišnjim izgladnjivanjem i meditacijom, u Dalmaciji ona je jednostavno Božji dar.


Umrih skoro...
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 13:18   #212
trebalo bi fjaku brendirati..national geographic ju vec brendira (vidi gore link)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 22:38   #213
Quote:
strooja kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Mozete li mi reci da li sam nesto pobrkao... Ne sjecam se da sam ikada placao smjestaj na Makarskoj rivijeri preko 30 eura za apartman/studio u jeku sezone...

Evo sada pokusavam naci preko neta smjestaj u Splitu van sezone (prva sedmica 6. mjeseca), i nista nema ispod 30-35 eura da na nesto lici :/

Imate li vi neki prijedlog? Nije mi problem platiti 35 eura ali da bude fin apartman i blizu centra, a ne na kozjem brdu i neki raspadnut.
Probaj

http://www.traveladriatic.net/centra...ski-Hostel.asp

http://www.traveladriatic.net/centra...Apartments.asp
gFlores is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 22:51   #214
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
trebalo bi fjaku brendirati..national geographic ju vec brendira (vidi gore link)
Tekst je fenomenalan, novinar je progodio u sridu... Iako nije našao korijene u HR, sigurno ima u njemu barem 5% krvi hrvatske...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 13:19   #215
Quote:
strooja kaže: Pogledaj post
Pozdrav!


Evo sada pokusavam naci preko neta smjestaj u Splitu van sezone (prva sedmica 6. mjeseca), i nista nema ispod 30-35 eura da na nesto lici :/
nasla sam jos nesto
http://www.split-apartment.com/
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 13:42   #216
Ja sam bio u ovom: Pletkovic Hostel
Ustvari nije klasični hostel, nego imaju stanove po Splitu. Bili u centru u maloj garsonjerici, sa klimom, i svime.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 14:44   #217
Svaki put kad prođem Dioklecijanovim podrumima uhvati me muka koliko smo traljavi , aljkavi , nesposobni kad novac sa poda nismo u stanju / sposobni skupit. Koliko još godina mora proc da netko iz gradskih vlasti , turistićke zajednice grada Splita shvati da su Dioklecijanovi podrumi izvor zarade.

Jel problem kao i u svakoj normalnoj drzavi stavit na ulaz podruma blagajnu , zatvorit podrume , stavit vođene audio ture , napravit projeksijske sale i naplacivat ulaz unutra 10 eura. Evo sada su podrumi puni , jedva prolaziš kroz njih koliko vrvi od turista . Svi škljocaju sa blicevima , svi se slikaju.. I to sve potpuno BESPLATNO !!! Kad se sjetim gdje sve vanka placam ulaze , u kakve špilje mracne i podrume uhvati me muka.

Ako nebi samo na podrumima zaradili milju dvije eura evo mi glave. Proklet nesposoban narod i gotovo !!
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 18:54   #218
Meni bi prva blagajna bila na rivi, onda redom - podrumi, matejuška, peristil, marmontova, pjaca, sv. duje - sve po 10€, ili 40€ grupni ulaz.

__________________
Nije Cika Strile.
RedHat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 14:33   #219

srecom za mene, ne naplacuje se nista jer volim otici u ST. da, bas sam dosadni furest
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 14:49   #220
A šta je još žalosnije od svega .
Ja nakon šta sam jedva prošao kroz dioklecijanove podrume jer je bilo par stotina turista unutra i slikvalao se sa svakim kamenom.. ja doša na rivu i sjeo za stol sa ekipom i sav zblanut naceo temu kako ne znamo iskoristiti kulturno povjesno dobro . Kako bi ja to sve naplatio , stavio blagajne itd itd.. Oni me u cudu gledaju da bi na kraju me još i napali u stilu " a kako bi mi prolazili kroz podrume kad bi ti naplacivao " , " bili bi turisti u svome gradu " itd itd..

I onda shvatis da 90 % ljudi se nije nigdje maklo iz SPlita i oni jadni uopce ne znaju kako stvari funkcijoniraju u turistickim drzavama. Tako , i ne cudi me sta smo debilan narod.
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:12.