Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2008., 22:21   #61
Question ?podizanje kartice - poslodavac u drugoj zupaniji

ove godine sam izgubila zdravstveno osiguranje. od 1.12. sam prijavljena na mjesec dana u firmi cije je sjediste u drugoj zupaniji.
nekidan sam dobila tiskanicu 2 i tiskanicu m-1p, dakle, trenutno sam sluzbeno osigurana preko poslodavca pa me zanima
gdje trebam podici karticu umjesto koje mi sada sluzi tiskanica 2? stize li kartica u opcinu mog prebivalista koje je ujedno moje mjesto rada, ili u podrucni ured u mjesto sjedista moje firme odakle su mi i poslali tiskanicu 2? ako ne, podize li je poslodavac ili ja? mislim, ne moram valjda ici na drugi kraj hrvatske?

hvala unaprijed!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 18:48   #62
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
ove godine sam izgubila zdravstveno osiguranje. od 1.12. sam prijavljena na mjesec dana u firmi cije je sjediste u drugoj zupaniji.
nekidan sam dobila tiskanicu 2 i tiskanicu m-1p, dakle, trenutno sam sluzbeno osigurana preko poslodavca pa me zanima
gdje trebam podici karticu umjesto koje mi sada sluzi tiskanica 2? stize li kartica u opcinu mog prebivalista koje je ujedno moje mjesto rada, ili u podrucni ured u mjesto sjedista moje firme odakle su mi i poslali tiskanicu 2? ako ne, podize li je poslodavac ili ja? mislim, ne moram valjda ici na drugi kraj hrvatske?

hvala unaprijed!
Sumnjam da ćeš dobiti zdravstvenu iskaznicu obzirom da ti radni odnos traje samo jedan mjesec a izrada zdravstvenih iskaznica traje od 30-45 dana. Zamjena za iskaznicu u tom periodu je tiskanica 2 koju si dobila od poslodavca.

Zdravstvene iskaznice za zaposlene i članove njihovih obitelji koji su osigurani preko njih HZZO dostavlja poslodavcima a nezaposlenima, umirovljenicima i sl. šalje na kućne adrese.

Pogledaj da li ti je na tiskanici 2 (prijava, promjena, odjava na obvezno zdravstveno osiguranje) upisan datum prestanka osiguranja, ako je tiskanicu 2 priložit ćeš prilikom prijave na zdravstveno osiguranje kao nezaposlena osoba. Vodi računa o roku, 30 dana od dana prestanka radnog odnosa.
__________________
samo da nešto piše :)
Goričanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 15:11   #63
Quote:
Goričanka kaže: Pogledaj post
Sumnjam da ćeš dobiti zdravstvenu iskaznicu obzirom da ti radni odnos traje samo jedan mjesec a izrada zdravstvenih iskaznica traje od 30-45 dana. Zamjena za iskaznicu u tom periodu je tiskanica 2 koju si dobila od poslodavca.

Zdravstvene iskaznice za zaposlene i članove njihovih obitelji koji su osigurani preko njih HZZO dostavlja poslodavcima a nezaposlenima, umirovljenicima i sl. šalje na kućne adrese.

Pogledaj da li ti je na tiskanici 2 (prijava, promjena, odjava na obvezno zdravstveno osiguranje) upisan datum prestanka osiguranja, ako je tiskanicu 2 priložit ćeš prilikom prijave na zdravstveno osiguranje kao nezaposlena osoba. Vodi računa o roku, 30 dana od dana prestanka radnog odnosa.
nije upisan datum, samo da vrijedi od 1.12. - odnijet cu je onda kad dobijem otkaz skupa s radnom knjizicom, valjda nece bit' problema. mislim... da mi tamo bude gotova kartica, a da je ne dobijem...

hvala!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 10:49   #64
Da li mi neko može pomoć? U indexu mi piše da mi studentska prava ističu 28.02.2009, a već sam diplomirao. Da li se moram prijavljivati na HZZO kao nezaposlen. Još par dana pa ističe mjesec dana od kad sam diplomirao.
Hvala
ćaršijaner is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 12:53   #65
Quote:
ćaršijaner kaže: Pogledaj post
Da li mi neko može pomoć? U indexu mi piše da mi studentska prava ističu 28.02.2009, a već sam diplomirao. Da li se moram prijavljivati na HZZO kao nezaposlen. Još par dana pa ističe mjesec dana od kad sam diplomirao.
Hvala
ako se ne varam, po datumu diplomiranja ti se gleda misec dana. To sta ces ti imat mozda xicu do tada, osim tebi, nikom nista ne znaci. Ne bi imao ni dom, ako se ne varam... Dakle, idi odma na zavod...
Ako se ne varam, HZZO je Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje, a ono sta ti mislis je HZZ - Hrvatski zavod za zapošljavanje
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 16:27   #66
Quote:
ćaršijaner kaže: Pogledaj post
Da li mi neko može pomoć? U indexu mi piše da mi studentska prava ističu 28.02.2009, a već sam diplomirao. Da li se moram prijavljivati na HZZO kao nezaposlen. Još par dana pa ističe mjesec dana od kad sam diplomirao.
Hvala
Imaš PM. Zaboravila sam napisati. Ne moraš se prijaviti Hrvatskom zavodu za zapošljavanje da bi stekao pravo na zdravstveno osiguranje po osnovu nezaposlene osobe.
__________________
samo da nešto piše :)
Goričanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 19:08   #67
Quote:
Goričanka kaže: Pogledaj post
Imaš PM. Zaboravila sam napisati. Ne moraš se prijaviti Hrvatskom zavodu za zapošljavanje da bi stekao pravo na zdravstveno osiguranje po osnovu nezaposlene osobe.
Mislim da on prica o HZZ-u, a ne HZZO...no mozda grijesim.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 00:33   #68
moja sestricna je trudna sljedeci mjesec treba roditi ostala je bez zdravstvenog osiguranja nije se prijavila na burzu u roku nema muza pa tako nezna sta da radi jel za bolnicu nece imati novaca
Barca 4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 09:15   #69
Ako živi u Zagrebu neka ode u područni ured HZZO u Klovićevu ili Jukićevu, ovisno gdje pripada po mjestu stanovanja pa neka tamo pita. Svoje urede HZZO ima i u drugim gradovima. Ljudi koji rade tamo sigurno bi joj mogli reći na koju osnovu bi se mogla prijaviti na zdravstveno osiguranje.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 22:02   #70
Imam i ja jedno pitanje, možda malo glupo ali recimo mene zanima ovo. Imam 19 godina, studiram izvanredno, nisam prijavljena na burzi. Što bi ja sad trebala napraviti? Dobila sam doma da bi kao trebala platiti 900 kn godišnje ili tu negdje, nisam sigurna. Jel mogu ja to nekako izbjeć? Donjet neke potvrde nekamo? Da sam student? Otić na burzu?
__________________
Potpis.
*ĐIPI* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 22:36   #71
Quote:
*ĐIPI* kaže: Pogledaj post
Imam i ja jedno pitanje, možda malo glupo ali recimo mene zanima ovo. Imam 19 godina, studiram izvanredno, nisam prijavljena na burzi. Što bi ja sad trebala napraviti? Dobila sam doma da bi kao trebala platiti 900 kn godišnje ili tu negdje, nisam sigurna. Jel mogu ja to nekako izbjeć? Donjet neke potvrde nekamo? Da sam student? Otić na burzu?
isti problem sam imao i ja. vanredno studiranje ti nedonosi nikakva prava i ti si odmah po upisu trebala otici sa diplomom tj svjedodžbom srednje skole u hzzo i prekiniti zdravstveno preko roditelja i sebi otvoriti ... ako je proslo 3 mj (a vjerujem da je) onda ti je jedino sljedece moguce:

otvori radnu knjizicu i nek te netko prijavi na mjesec dana (cisto da imas tih mjesec dana u knjizici), plati to nekom ili se snađi na neki drugi nacin... nakon toga kad "dobijes otkaz" odmah ili u roku 30 dana s tom odjavom odi i prijavi se kao nezaposlena na hzzo... i onda si mirna

eto to ti je provjereno jedini nacin... tako prođe more vanrednih studenata jer na fakultetu nitko ne obavijesti te ljude koja su njihova prava


eto, ako imas jos pitanja slobodno se javi, ja sam kroz ovo isto prolazio i kako god budem mogao pomognem ti
__________________
***hoće li mi obrisati ovaj post ili dati perma ban?***
dr_off_topic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 00:57   #72
E hvala ti puno. Nisam imala pojma da to uopće moram. Kad ono danas mi ovo dođe . Pričala sam s frendicom o tome prije mjesec dana, al nisam shvatila ozbiljno. Mislila sam, pa valjda bi netko obavjestio nešto ili bi starci znali?!? Al ok, nisu ni oni znali, ni ja pa ću probat ovo što si ti napisao jer da, prošlo je tri mjeseca. Hvala još jednom.
__________________
Potpis.
*ĐIPI* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 14:41   #73
pozdrav
malo citam odgvore i nisam siguran za svoju situaciju...
posto sam planirao diplomirati u 12. mjesecu (18.12. tocnije), morao sam upisati godinu tako da studentska prava imam do 30.09.2009.... tada sam i diplomirao, pa me sada zanima kakva je situacija sa osiguranjem, da li meni ta prava jos uvijek vrijede pa mogu biti osiguran preko roditelja ili me roditelj treba odjaviti? koja je procedura u drugom slucaju?
hvala na odgovorima
Bratija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 16:58   #74
Quote:
Bratija kaže: Pogledaj post
pozdrav
malo citam odgvore i nisam siguran za svoju situaciju...
posto sam planirao diplomirati u 12. mjesecu (18.12. tocnije), morao sam upisati godinu tako da studentska prava imam do 30.09.2009.... tada sam i diplomirao, pa me sada zanima kakva je situacija sa osiguranjem, da li meni ta prava jos uvijek vrijede pa mogu biti osiguran preko roditelja ili me roditelj treba odjaviti? koja je procedura u drugom slucaju?
hvala na odgovorima

Završetkom redovnog školovanja gubi se pravo na zdravstveno osiguranje po tom osnovu bilo da je prijavu izvršio poslodavac roditelja (kao člana obitelji) bilo da je prijavu izvršio fakultet. U oba slučaja mora se izvršiti odjava i prijaviti se na HZZO kao nezaposlena osoba. Rok 30 dana od dana nastale promjene.
__________________
samo da nešto piše :)
Goričanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 17:21   #75
jesu li redoviti studenti oslobodeni od placanja ovog novog "dopunskog zdravstvenog osiguranja"?
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 18:38   #76
Quote:
scripta elegans fe kaže: Pogledaj post
jesu li redoviti studenti oslobodeni od placanja ovog novog "dopunskog zdravstvenog osiguranja"?
koje dokumente treba dofurati u hzzo?
jer guzva je nemila da me se sam tak rijese na jeftinu foru....
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 20:20   #77
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
koje dokumente treba dofurati u hzzo?
jer guzva je nemila da me se sam tak rijese na jeftinu foru....
pa prvo je uopce pitanje jesmo li oslobodeni ili ne.. ako jesmo pretpostavljam da bi samo ona potvrda s referade da si redovan student bio dovoljna

ja sam redoviti student i u petak mi je stigao ugovor za to dopunsko osiguranje.. sad ne znam tko tu koga
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 22:03   #78
Quote:
scripta elegans fe kaže: Pogledaj post
pa prvo je uopce pitanje jesmo li oslobodeni ili ne.. ako jesmo pretpostavljam da bi samo ona potvrda s referade da si redovan student bio dovoljna ja sam redoviti student i u petak mi je stigao ugovor za to dopunsko osiguranje.. sad ne znam tko tu koga
ni ja neznam ko tu kogaslikovito rečenoto je sve ludo,evo prekjučer ja čula jedna medicinska sestra je u radnom odnosu i zamislite oslobođena paricipacije jer izdražava djecu,samohrana majka,a što je moj muž jedini zaposlen sa plaćom od 2800 kn i uzdržava nas 3,mene i 2 djece-eeee za nas taj zakon ne vrijedionda se gleda ponaosobno..inače za nju mi je rekla mama provjerena istina,nije rekla-kazala već tako je...dok sam za muža platila za 1.mjesec dopunsko,a za slijedeći im evo:2up:izgleda dragi moji da nije isti zakon za sve ..i neka doktori sabotiraju milinovićevu super reformu
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 11:38   #79
samo ne kuzim zasto zele bolesne ljude u drzavi...
ak netko nema para, nece ici na pregled, sto znaci da ce radije biti bolestan ili ce otic kod samana pa ce skupa grickat buniku...
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 12:21   #80
ok jel itko saznao jel redoviti studenti to moraju platiti ili ne?

edit: evo ja saznala...

uzmete potvrdu s fakulteta da ste redoviti student i ispunite onu ponudu koju ste dobili postom (ako ju niste dobili mozete ju podic u HZZOu), to dvoje mozete poslati postom na HZZO, dostavit osobno na salter ili ubacit u za to predvidene kutije... i kroz sta-ti-ja-zna-koliko-vremena doci ce vem postom to oslobodenje.
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.

Zadnje uređivanje scripta elegans fe : 12.01.2009. at 13:23.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:26.