Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2008., 21:26   #81
Raport! Dooms prvenstveno!

...stavio sam Magnate 110 kao prednje i to je sad sasvim druga pjesma što se tiče reverberacije dubokih od zida...na direkt stereo mi zvuče pomalo "tanko" oko baseva, ali kad tu i tamo dođe duboki ton, mekano i duboko zatrese što znači da je u stanju reproducirati niske ali samo kad ih zaista ima (ne zove se bezveze monitor)...također mi malo fali visokih tj zvuk je koncentriran na midtones i zvuče mi malo "harsh"...kad upotrijebim equilizer (u prijevodu, dignem treble i bass) to se popravi, visoki iskoče a i niski se pojačaju tamo gdje ih prije nije bilo (ok, zvučim kao školarac, znam)...

dakle, trebao bih se osloboditi 220-tki jer očito to što su bass reflex i što je prostorija mala ih čini potpuno ne-adekvatnima...sad treba vidjet: uzet još par 110-tki za surrounde i eventualno SUB koji mogu stavit na otvoreno, dalje od zida (još uvijek sam skeptičan zbog susjeda, da li će na tišim volumenima uopće biti smisla stavit SUB)...ili vidjet one missione...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 00:12   #82
E, sad polako napredujemo...

Pustimo malo 110-tke u stranu, poslužile su da vidiš kako to može zvučat i bitno drugačije sa drugim zvučnicima... Oni su OK za satelite, ali ja ih nebi drža ka frontove ako ne moran... Šta se frontova a bez suba za taj tvoj prostor tiče, ja bi svakako pokuša posudit Wharfedale Diamond 9.1 i posluša malo kako pašu... Ako nisi veliki bassofil, lako je moguće da bi ti zvuk bija OK...

Ako su još uvik preveliki, tribalo bi provat recimo Mission MV-2 sa subom recimo MV-AS... Možda prvo same MV-2 da vidiš kako rade, pa onda pokušat dodat sub... Govorin o stereo mjuzi... I griješiš, samim time šta je sub aktivan, puno manje ovisi o smještaju, jer ga možeš pojačat i smanjit po potribi... Usmjerenost niskih je vrlo mala, i sve dok ga rižeš ispod cca. 100-120 Hz, nebi triba bit u mogućnosti ga locirat, ni zvukove šta ih proizvodi, pa bi tako ostatak koji ide priko frontova bija dovoljan za dobru stereo sliku... Osim toga, zbog manje osjetljivosti malih zvučnika, sub ti puno više pomogne reprodukciji niskih na malim snagama, tj. ima veliku osjetljivost pa ćeš čut niske i na manjim snagama... MV-AS je front fireing kompresijski sub, nemoj ga okrenit put zida, neka bude na gumenim nogicama, i transfer na zidove i pod nebi triba bit prestrašan...

Ali, ako budeš hepi sa W D 9.1 i to je dobro... Ako kreneš na manje prednje sa subom, uzmi i centralni pa zaokruži HT... Možeš ga stavit odma ispod TV-a ili direkt na njega... Zvulje koje najviše rade u HT su sub i centralni, i kažu da je za dobar HT bitno imat oboje... Ali, bitno je da si TI zadovoljan, sve drugo je kua... Zato, malo truda, malo isprobavanja, pravi kombo, pa uživancija...

DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 07:26   #83
Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
Ako ti je hifi hobi moraš malo i poderati cipele pa okolo na slušanje i skupljanje dojmova, kao sada na sajmu. Malo žuljeva na rukama od nošenja komponenti na kućno slušanje je isto dobro došlo.
Koliko sam skužio ti si u potrazi za boljim pojačalom,
Pa nisam od jučer !
U tjedan dana je već drugi amp kod mene na slušanju.
Sreća je da imam kolege koji su to voljni ustupiti na slušanje na par dana....
Jedan je blizu 10.000 kn, a jedan malo iznad.
Onaj s većom snagom se pokazao boljim (ne samo zbog veće nazivne snage; naravno). Ima bolju rekreaciju prostora i kontrolu, više mesa i zvuk mu nije toliko zatvoren.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 11:26   #84
Quote:
DoomsdayST kaže: Pogledaj post
Ako nisi veliki bassofil, lako je moguće da bi ti zvuk bija OK...

Ako su još uvik preveliki, tribalo bi provat recimo Mission MV-2 sa subom recimo MV-AS... Možda prvo same MV-2 da vidiš kako rade, pa onda pokušat dodat sub... Govorin o stereo mjuzi...
Bassofil sam, sviram bas gitaru (ponekad) ...kad sam govorio skeptično o sub-u, bilo je to sa stajališta investicije koju neću moći iskoristiti tj morat ću ga možda stišavat toliko da će mi zapravo biti isti vrag sa ili bez njega, a to je još jedna škatulja pod nogama...može se na Yamahi stišat LFE kanal za 20 dB ako baš treba za stišat LFE na frontove...ništa dok ne probam, naravno...

sad treba nać dućan gdje će odobrit zamjenu/nadoplatu, da probam to što si preporučio...pretpostavljam da to nije Ve-mil...

Ajde hvala, idemo dalje...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 13:37   #85
E, pa, možda bi ovde moga imat sriće, čujen samo lipe stvari o vlasniku, a i o ovim zvučnicima...

http://www.robertoshop.hr/upit.asp?ponudaID=1404

Malo su davno stavljani na site, ali nije grijeh pitat... Čovik uzima pod cijenu audio opremu, može se s njim dogovorit... Malo je van ruke, ali kažu da se isplati... A ako je ovima virovat, nisu loši all-rounderi...

http://whathifi.com/Review/Tannoy-Mercury-F1-Custom/

Ako ne dobiješ odgovor na formu sa stranice, evo kompletni podaci...

g. Božo
Trg bana Josipa Jelačića 9
HR-34 550 PAKRAC

Tel/fax: 00385 34 411 007
Mob. 00385 99 47 47 120, 00385 91 47 47 120

[email protected]

Zovi, piši, pitaj, razgovaraj, poslušaj, zamijeni i uživaj...

DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 14:44   #86
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Jedan je blizu 10.000 kn, a jedan malo iznad.
Moj favorit u toj klasi oko 10 000 kn je Creek Destiny. A koje zvučnike tjeraš s tim pojačalima? One Missione ili neke druge?
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 17:38   #87
Dooms!!!

Nije li imao taj Roberto shop gore na Srebrnjaku??? Ako je to to, to mi je usput, često idem u taj kvart...Aaaaa, frend mi ima Tannoy-e, možda čak i te, izgledaju mi isti ili jako slični, format jest taj - fantastični su!!!

Zadnje uređivanje MytByte : 30.10.2008. at 17:43.
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 00:22   #88
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Dooms!!!

Nije li imao taj Roberto shop gore na Srebrnjaku??? Ako je to to, to mi je usput, često idem u taj kvart...Aaaaa, frend mi ima Tannoy-e, možda čak i te, izgledaju mi isti ili jako slični, format jest taj - fantastični su!!!
Roberto shop je isključivo u Pakracu.
Na Srebrnjaku je TD Elektornika, zastupnici za Rotel, Classe, Focal, B&W, Gallo Acoustic čije bih ti zvučnike preporučio za prednje u kombinaciji sa subom. Imaju dućan u Preradovićevoj, Sonus Art.
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 07:04   #89
Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
Moj favorit u toj klasi oko 10 000 kn je Creek Destiny. A koje zvučnike tjeraš s tim pojačalima? One Missione ili neke druge?
Creek je i moja varijanta, ali ga moram ćuti. Po svim prporukama je to vrlo respektabilan amp za dobru cijenu !
Za sada tjeram one najveće Mission serije 3, ali to je iz HT-a (za ukućane), a Hifi setup je druga priča....
Ima Božo u Pakracu dobru ponudu; Nad Master series M3, 10.000 kn (novi 19.000). Ako bi jedan dio dao na rate možda bi išlo. ne možeš svaki dan skeširati 10.000 kn !

Zadnje uređivanje olif : 31.10.2008. at 07:12.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 14:08   #90
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Creek je i moja varijanta, ali ga moram ćuti.
Ima Božo u Pakracu dobru ponudu; Nad Master series M3, 10.000 kn (novi 19.000). Ako bi jedan dio dao na rate možda bi išlo. ne možeš svaki dan skeširati 10.000 kn !
Znam gdje je jedan Creek viška. Izbacio je Krell-a 400 Xi iz sistema, bio je muzikalniji. Mislim da mu onda niti NAD nije konkurencija. Svakako ga treba čuti u svom sistemu pa vidjeti da li paše, no ako paše sa trenutnim Missionima ne znači da će pasati sa nekim drugim koji su u planu. Možda da prvo nabaviš zvučnike?
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 23:49   #91
Moli bih da netko napise ukratko i ugrubo ljestvicu kvalitete pojedinih marki/modela proizvodaca zvucnika.
Znaci otprilike, da se iz ljestvice moze vidjeti da li je kvalitetnija kef low class
serija od sony high class serije itd..
Eto, bio bih zahvalan kada bi netko tko se razumije pronasao malo vremena pa napisao kako stvari stoje..
C.J.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 01:47   #92
dooms, ubit ćeš me, stavio sam čarape u bass reflex rupu od 220-tki i sada je puno bolje i sa njima...

da li se timbre niskih promijenio - vjerojatno malo je...
jel' bolje da stavim vatu možda?
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 06:49   #93
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
dooms, ubit ćeš me, stavio sam čarape u bass reflex rupu od 220-tki i sada je puno bolje i sa njima...

da li se timbre niskih promijenio - vjerojatno malo je...
jel' bolje da stavim vatu možda?
Jesi stavija ćiste ili nošene ćarape, da ih se malo proventilira za sutra....
Stavi spužvu, sa nekin zvučnicima se dobije spužva baš za to, ali bilo bi bolje čarape, ako ti netriba za zaćepit bas refleks otvor imaš par čarapa......
pinco is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 07:42   #94
Quote:
C.J.B. kaže: Pogledaj post
Moli bih da netko napise ukratko i ugrubo ljestvicu kvalitete pojedinih marki/modela proizvodaca zvucnika.
Znaci otprilike, da se iz ljestvice moze vidjeti da li je kvalitetnija kef low class
serija od sony high class serije itd..
Eto, bio bih zahvalan kada bi netko tko se razumije pronasao malo vremena pa napisao kako stvari stoje..
Takva, referentna ljestvica zapravo ne postoji.
Svaki proizvođać ima refrerence, kvalitetne i entry-level serije.
Isto tako unutar toga postoje "uspješne" i "manje uspješne" serije....
Zvukovni zahtjevi (smještaj, soba, setup, korisnik...) su različiti, pa su i vrste odabira različite.
U pravilu (ali samo vrlo uvjetno) bi produkcije zvučničkih firmi ( npr.B&W, Dynaudio, Opera, Gamut, Kef, PMC...slučajni redosljed) trebale biti bolje od npr. Sony, Yamahe, Pioneer....!
Ali i ovi zadnji imaju dobre serije (npr. Yamaha Saevo...).
Jedini pravi izbor je pogledati i obavezno poslušati. Sva ostalo su teoretska razglabanja bez krčmara....
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 09:07   #95
vidim da je ovo neki opći hifi thread, pa ću se ubaciti s pitanjem. otvorio sam poseban thread, ali možda ovako prije upali.....uglavnom, prepisano iz ranijeg posta:

molim pomoć.
kupujem prvu liniju, dosad sam slušao tisuće svojih albuma (najrazličitijih mogućih žanrova, od jazza, preko alternative razne, post-rocka do elektronike, čisto da bude jasno za kakvu mi muziku linija treba) na šit opremi, pa mi je dozlogrdilo. potpuni sam laik za hifi, ali sam se malo raspitivao, dosta surfao i već sam manje više odabrao NAD 315BEE i NAD 515BEE u kombinaciji i sad biram zvučnike. wharfedale diamond je prilično hvaljen, a čuo sam ga i uživo svojim laičkim ušima (9.3) i zvuči lijepo.
pitanja su dva:
1. je li to dobra kombinacija sve skupa (ako nije, molim sugestije)
2. ako ide skupa, koji diamond? trebaju mi zvučnici koji će lijepo popuniti i 15 i 25 m2, jer nisam siguran gdje će linija biti, a i vjerojatno će se seliti katkad iz jedne u drugu sobu. 9.1 (koji je izgleda totalni hit i neviđeno je jeftin)? 9.2? 9.3?

hvala na svim replyima.
__________________
dusk is dawn is day
dismantler is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 09:32   #96
Quote:
dismantler kaže: Pogledaj post
, dosta surfao i već sam manje više odabrao NAD 315BEE i NAD 515BEE u kombinaciji i sad biram zvučnike. wharfedale diamond je prilično hvaljen, a čuo sam ga i uživo svojim laičkim ušima (9.3) i zvuči lijepo.
pitanja su dva:
1. je li to dobra kombinacija sve skupa (ako nije, molim sugestije)
2. ako ide skupa, koji diamond? trebaju mi zvučnici koji će lijepo popuniti i 15 i 25 m2, jer nisam siguran gdje će linija biti, a i vjerojatno će se seliti katkad iz jedne u drugu sobu. 9.1 (koji je izgleda totalni hit i neviđeno je jeftin)? 9.2? 9.3?

hvala na svim replyima.
Nad kobinacija je u redu sa 9.1 zvučnicima ( i sa nekim samosrojećima iz te serije).
Ako se ide na sobu od 26 m2, onda bi trebalo uzeti neke samostojeće zvučnike
To nije linija već komponentni set-up (mnogo kvalitetnija stvar od linije) !
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 09:57   #97
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Nad kobinacija je u redu sa 9.1 zvučnicima ( i sa nekim samosrojećima iz te serije).
Ako se ide na sobu od 26 m2, onda bi trebalo uzeti neke samostojeće zvučnike
To nije linija već komponentni set-up (mnogo kvalitetnija stvar od linije) !
prije svega, hvala na terminološkom ispravku
zaboravio sam napomenuti da bi i u prostoru od 25 m2 "slušački prostor" zauzimao recimo 15 m2....soba je 6 x 4, a setup bi bio složen u dijelu sobe koji je 4 x 4, s time da bi zvučnici bili na bočnom zidu (6m) i udarali bi također u bočni zid.....dakle, ne bi trebali ispuniti cijeli prostor....ne znam jesam dobro objasnio i ima li to ikakve veze. samostojeći su mi preskupi, mislim da će morati biti bookshelf zvučnici....
znači, 9.1 nisu preslabi?
__________________
dusk is dawn is day
dismantler is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 10:38   #98
Dobro, soba je L oblik i slušalački dio je 16m2.
Dovoljno bi bilo i sa 9.1 zvučnicima.
Osobno sam ih slušao i u 40 m2 i dobro su zvučali.
Nad će to bez problema tjerati.
Kupiš solidne zvučničke kablove i dobar analogni intrkonekt (CDP/pojačalo) i ti si time bespovratno "navučen" na Hifi !
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 10:44   #99
Kao što mu napisah ovdje

https://www.forum.hr/showthread.php?p...8#post16880298

Razlika je u veličini mid/bass drivera, koja sa sobom nosi sve ono što veći driver nosi... Drugačiji/puniji odaziv basa... Ako mogu 'disat' 9.3 u tom prostoru, ne vidin razloga za ne uzet... A mogu li ili ne mogu, možeš samo probom kvalitetno utvrdit... Problem je šta ako uzimaš novo na probu, još nije usvirano i neće pokazat svoje pravo lice... Kad bi moga dobit to demo pojačalo i CDP sa sva 3 demo para zvučnika na probu, uskoro bi imao sliku šta može, a šta nemože dobro zvučat u tvom prostoru... Ali, dali je to izvedivo... Čisto sumnjam...

DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 10:50   #100
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
dooms, ubit ćeš me, stavio sam čarape u bass reflex rupu od 220-tki i sada je puno bolje i sa njima...

da li se timbre niskih promijenio - vjerojatno malo je...
jel' bolje da stavim vatu možda?
Myt, stavljanjem neke spužve (ne preguste, baš zato da ne mjenjaju previše protok zraka i parametre bitne za ispravno funkcioniranje skretnice i drivera) u BR otvor, mijenja se puno više stvari od samog bass odaziva, najčešće nagore... Kvalitetnije rješenje bi ti bili oni Tannoy F1 sa prednjim BR... Osim šta bi vjerojatno radili manje problema sa smještajem, kvalitetniji su zvučnici od tih Magnata...

Quote:
pinco kaže: Pogledaj post
Jesi stavija ćiste ili nošene ćarape, da ih se malo proventilira za sutra....
Stavi spužvu, sa nekin zvučnicima se dobije spužva baš za to, ali bilo bi bolje čarape, ako ti netriba za zaćepit bas refleks otvor imaš par čarapa......
E, sad, nije isto jesu li končane, vunune, pamučne, sintetičke, termo, ili kombinacija, bitna je sinergija...


DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:50.