Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2009., 13:24   #241
Quote:
MAX021 kaže: Pogledaj post
Rodila sam u splitskom rodilištu Bornu točno prije godinu i i 10 dana sa epiduralnom tako da govorim iz vlastitog iskustva.Epi se ne smije davati sve dok nisi otvorena bar 5 prstiju i kod izgona bebe se miče nikome nisam ništa platila,počela mi je curiti plodna voda doslovno u mlazovima (17 dana prije termina)i bilo je pitanje hitan carski ili epi jer je mališa ostajao bez vode odlučili su se na epi muž je bio samnom na porodu sve je prošlo ok i smanjila mi je bol za sigurno 70% a osoblje je priča za sebe svaka čast doktori su prva liga sve pohvale i totalne su mi nebuloze o vezama i plačanju jednostavno to ne vjerujem...............
ma ni ja, moja su iskustva samo , al svašta čuješ. najbolje ne virovat ništa a bit spreman na sve.
al vidiš ti to, meni dr dvornik rekla da za epi moraš bit otvorena max 2 cm ili 2 prsta???
ma briga me, izdržala sam jednom i opet ću, al ne još
__________________
You have the potential to be a natural leader. Your thoughts and feelings are harmonious with the actions you ultimately take. You are a very dynamic individual who loves action. You are an ardent, somewhat aggressive, and commanding person and you make others aware of these qualities.
grintava koza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 19:53   #242
Quote:
MAX021 kaže: Pogledaj post
Rodila sam u splitskom rodilištu Bornu točno prije godinu i i 10 dana sa epiduralnom tako da govorim iz vlastitog iskustva.Epi se ne smije davati sve dok nisi otvorena bar 5 prstiju i kod izgona bebe se miče nikome nisam ništa platila,počela mi je curiti plodna voda doslovno u mlazovima (17 dana prije termina)i bilo je pitanje hitan carski ili epi jer je mališa ostajao bez vode odlučili su se na epi muž je bio samnom na porodu sve je prošlo ok i smanjila mi je bol za sigurno 70% a osoblje je priča za sebe svaka čast doktori su prva liga sve pohvale i totalne su mi nebuloze o vezama i plačanju jednostavno to ne vjerujem...............
joj pa ti više budi pametan, čuješ toliko kontradiktornih priča da se tu nezna ko pije ko plaća. sutra iden na pregled plodne vode a dobra sam sa doktoricom, ne baš super dobra ali pitat ću je šta je stim, neman šta izgubit.u svakom slučaju nadam se da mi neće tribat jer ako budem na mamu ona nas je rađala u 3 sata i mene i brata bez kaže velikih bolova, pa se nadan da će i meni bit tako.
svejedno hvala za inf,prave ste
__________________
40+ uzv. kaze 10.08, zm kaze 15.08 a šta kaže Filip...
kokolina14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 01:29   #243
Quote:
MAX021 kaže: Pogledaj post
Rodila sam u splitskom rodilištu Bornu točno prije godinu i i 10 dana sa epiduralnom tako da govorim iz vlastitog iskustva.Epi se ne smije davati sve dok nisi otvorena bar 5 prstiju i kod izgona bebe se miče nikome nisam ništa platila,počela mi je curiti plodna voda doslovno u mlazovima (17 dana prije termina)i bilo je pitanje hitan carski ili epi jer je mališa ostajao bez vode odlučili su se na epi muž je bio samnom na porodu sve je prošlo ok i smanjila mi je bol za sigurno 70% a osoblje je priča za sebe svaka čast doktori su prva liga sve pohvale i totalne su mi nebuloze o vezama i plačanju jednostavno to ne vjerujem...............
MAX, ocito je da si ti imala velikih razkoga primiti epiduralnu, a ne zato jer si je trazila jer te stra bolova i sta ja znam vec.
Pricala sam o iskustvu rodice, nemam razloga lagati.
Drugo je iskustvo prijateljica koja je molila za epi i nisu joj je tili dati.
Kad sam rodila, bila sam sa zenom u sobi koja je nosila blizance i jedna beba je umrla.Bilo je problema sa posteljicom od mrtve bebe, neznam tocno sta. Zena je takoder preklinjala za epi ali nije je dobila.
A to sto ti ne virujes u sve to sto zoves nebuloze i ne tribas virovat, ali ovo sto sam napisala ni najmanje lazi nema. I nisu svi doktori u rodilistu tako krasni kako kazes!!! Meni osobno su bili grozni dok mi muz nije dosao. Onda je pocela skroz druga prica........................
__________________
A&N
Clicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 11:54   #244
Mislim da nema potrebe govorit kako netko laže ili govori nebuloze jer jednostavno koliko žena i poroda toliko i različitih iskustava.

Kao drugo svaka žena(svaki čovjek) različito doživljava bol, a različito doživaljava i odnos prema sebi, tako netko doživi i humor kao uvredu, a neko pak preko uvrede pređe kao da je riječ o humoru - pogotovo kad smo pod utjecajem raznih hormona.

Na kraju i doktori i sestre su ljudi i kao svi mi imaju pravo na loš dan.
katekit is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 12:13   #245
E da je jedan loš dan,nego od 365 dana bar 360
Ne znam di bi mi bio kraj kad bi počela......prvi porod nije nitko ferma 5 posto i cilu noć sam ležala sama u boksu u koji su me utrpali jer sam im došla 6 prstiju otvorena...sreća pa nisam imala neke jake trudove pa sam mogla malo i zakunjat....a drugi porod neka je bio 37 dana prije termina bilo bi mi isto al uzletili su se oko mene jer sam odma na prijemu rekla da sam pacijentica od tog i tog doktora i da je rekao da će doći na porod....A na odjelu jedino vride pripravnice jer se cure trude ne bi li ih primilo..glavna sestra i koja starija al baš starija sestra....da vidiš kako se deru ostale...pritisnili mi botun za sestre a ona dolazi ljuta ka pas ko je stisnija botun(jednoj rodilji bilo loše) i da nam to više nije palo na pamet...pnda došla cura s carskog i kad su je išli dignit na wc navalila krv iz nje a ona se dere na nju da šta je učinila , da je zakrvavila ne jednu nego tri plahte...ne bi da ce ona to prat hebote,onda se umišala jedna starija od njih i samo ih prostrijelila pogledom i namistila krevet dok je zena bila na wc..a di je to kad sam bila na komplikacijama pa cura u 30tom tjednu rađa ...po ure smo tražile po hodniku usrid noći i našle sestru šta se brine za bebe ....al ovo je najjaci biser:jedna nasa forumasica je morala primit transfuziju krvi i kad je sestra dosla s vrecicama krvi pita je ona oce se dignit il ce lezat dok je bode ...a ova je pogleda i govori da joj nece tu stavit , da mora s njom u ambulantu...ženskoj se manta a mora ic za njom na kraj hodnika.....Čast iznimkama ali ja ih nisam puno vidila tamo.

Nema svrhe da se prepire iko na ovoj temi,svako ima svoje iskustvo i svoje vidjenje rodilista i osoblja....moje je jako negativno i ako ne promine mentalni sklop osoblju i ne uposle još sestara,bit ce isto sr... drugo pakovanje i u novom rodilistu!
Taja.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 12:58   #246
Meni teta radi u bolnici i zna dosta doktora i sestara, uglavnom zvala ih je i imala san kraljevski tretman, al sićan se taman je došla ona u box do mene i stoji tu babica i pitan ja tetu za epiduralnu, žena radi na kirurgiji zna jeli mi pametno je uzet ili ne, a ona meni na to kaže bila bi luda da je neuzmeš, a babica svega na nju, šta će joj to, milijun komplikacija. Ma gamad su u rodilištu za tu epiduralnu, nebi je dali nema šanse, samo izbilaju napamet naučene negativne učinke koji se rjetko javljaju. Meni bi i dali epiduralnu al sam otišla na carski, i to san sigurna da me nebi stavili da mi teta nezna bačića koji je tad bija dežurni.
Žene moje, ako ikako možete tražite vezu.
A da još napomenem da san bila u tata boxu i da mi je babica kad san došla rekla da tu prije mene jedno misec dana niko rodija nije, he he he šta ga laže. A kad mi je mm doša dobro ga nije izbacila kroz prozor, jer šta će on samo smeta, a još je doša debelo ranije, kako ja nisan imala trudove i nisan se otvarala upilala san ih da ga zoven da mi je dosadno.
Baš san svega nadrobila, al strašno san ljuta općenito na cilo naše zdrastvo da je žalosno da veze moraš tražiti i nije to samo za rodilište. sićan se da san jednom u 3 u noći u šib završila na hitnu s napadajima bubrežnih kamenaca i da smo ja i moji starci zvonili da me puste unutra i probudili doktoricu koja se još usudila vikat šta se s njom zajebajemo, a kad je vidila nalaze krvi i mokraće onda mi se umiljavala.
__________________
Sara 14.10.2007,Petra 4.7.2011.
sara_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 15:19   #247
Katastrofa! Sram ih bilo! Ja tim sestrama u rodilištu ne bih ostala dužna! Da što ih zovemo!? To im je posao,da se brinu za pacijentice i bebe,a ako im se ne sviđa struka i radno mjesto koje su odabrale neka daju otkaz i puste druge ljude da rade! Imaju pravo na loš dan,ali nemaju pravo loše se ponašati prema ženama!

I još nešto,nisu mi jasne žene kojima je bilo ok na Firulama i koje onda pljuju one žene koje su imale loša iskustva tamo,kao one lažu i ne triba im virovat!? Ako je njima bilo dobro,onda svima mora biti dobro ili su lude ili možda patološke lažljivice??

Sestra mi tamo stažira i govori kako su rodilje uglavnom same,a sestre po cijele dane ispijaju kavicu u nekoj prostorijici i kolutaju očima kada ih se zovne..a na iskustvo jedne moje poznanice kojoj je doktor opalio šamar tijekom poroda jer je bila glasna,sestre su tamo rekle kako ga je dobro i dobila jer šta ima biti histerična!?

Eto našeg mentaliteta..pričam ovo priji koja je u Njemačkoj rodila dijete i ona se krsti..a to je kao nama normalno i onda se nađu ove što ih je zapala dobra smjena (jer ne kažem da tamo nema dobrih sestara i babica)- kako ne treba vjerovati pričama..pa drage moje i to vaše su priče i zašto bi se vama vjerovalo..
Ja sam pisala reportažu o Firulama-crnoj rupi za porode u HR,i znam koliko postupaka se vodi protiv doktora koji tamo rade,to je jako velik broj za jedan grad,pogotovo za St koji je glavni grad Dalmacije i drugi grad po veličini iza Zg,u kojem bi kapacitet sestara i uopće kvaliteta zdravstvene skrbi trebala biti puno jača!

Da ne kažem da ima dosta žena na ovoj temi koje su imale dobro iskustvo i na kraju teksta su nadodale kako su imale vezu ili vezicu..a što ćemo dalje govorit..ako upadneš u krive ruke tamo,a nemaš vezu,možeš se slikati,pogotovo ako si prvorotkinja i nemaš pojma šta te čeka,porod će ti sigurno ostati u lijepom sjećanju,osoblje koje radi tamo će se za to pobrinut aha..

Zadnje uređivanje Corina26 : 11.08.2009. at 15:32.
Corina26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 15:54   #248
Samo da jos nadodam, kad su me primisltili na odjel, kad su mi donili malog zamolila sam jednu od sestara da mi pokaze kako cu ga stavit da sisa, ipak mi je to prvo dite, nisam imala pojma, a ona mi je rekla: NISAM JA OVDE DA TVOJE DITE UCIM SISAT. I sta na to rec. Cule su to sve zenske sto su bile tu u sobi, ostale smo sve sokirane.
Sad mi je za sta joj nisam nista rekla, nego sam ostala bez rici, ali.......
E da, to sve sto su mi tribale pokazat sestre, pokazala mi je zena koja je lezala sa mnom, od njih nisam imala nikakve koristi.
__________________
A&N
Clicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 16:29   #249
Rekla bi joj ja neka mi se obraća s VI,jer da nismo nas dvije skupa puru kusale. Sramota!
Corina26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 21:51   #250
Uh, nemas pojma kako se i danas grizem zasto sam ostala sutit...........
__________________
A&N
Clicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 00:50   #251
Meni nece nikad iz glave izac jedna med.sestra od svojih 40 i kusur godina...dolazila je svako malo u našu sobu jer jedna rodilja je materina prija,susida sa sela il sta ti ja znam....kad je pričala s njom to je bilo milina , rastapala se tepala joj i slično....dan prije nego cu ic ca a moj miš mali ostat na neonatologiji zvali su me odgore da dodjem dojit....kako sam imala obilato mlika rekle su mi sestre neka odem se izdojit pa se vratim poslije malo jer necu moc dojit moju mrvu,neka zamolim neku sestru da mi pomogne.I dosla ja natrag na babinjače i sretnem tu istu sestru i kazem joj sto su mi rekli na neonatologiji i zamolim je da dodje mi pomoc a ona meni mrtva ladna ....UF AJME MENI VISE STE DOSADILE SA SVOJIM SISAMA...DOCU DOCU!
Ja sam ostala ko trica špadi i dok sam se snašla ona je već otišla....Šta mislite jel mi došla pomoć...srića i Bog pa sam stavila obloge i masirala se i imala izdajalicu pa sam se izdojila...
Taja.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 00:51   #252
Quote:
Clicky kaže: Pogledaj post
Uh, nemas pojma kako se i danas grizem zasto sam ostala sutit...........
Oni koji šute na njima se baš vole iživljavat
Taja.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 02:02   #253
http://www.slobodnadalmacija.hr/Spli...8/Default.aspx

Valjda je to to



Sretno budućim majkama!!!!

Zadnje uređivanje Taja.st : 13.08.2009. at 02:08.
Taja.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 10:31   #254
evo još jedne koja je rodila u splitu 9.8. malu curicu petru 2800 49.. same pohvale za rodilište..jedino malo doli u rađaoni je bilo nezgodno dosta vrimena te ostave samu..i pošteno san se namučila pukla plodna voda u 2 ponoći u 4 došla u rodilište i spojene ne drip rodila u 18.30..joj joj rekla san neš majci više
__________________
...Sreća je tamo gdje si ti...
stiže bebica 40+
stigla mala Petra 9.8 (mamina princeza)
mala-trogir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 13:12   #255
Bome nisam sigurna da mu se toliko radujem
Bude li rooming in, a broj sestara ostane isti to će bit luda kuća!

Nego mene zanima još jedna stvar, vidila sam članak u Slobodnoj da je ovih dana 17 edukatorica za dojenje iz Splita položilo državni ispit, ali nigdi ne piše ni di će one bit ni kako doć do njih.
Ima li iko kakav info o tome?
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 09:45   #256
Thumbs up

dobro jutro drage mame,trudnice,tate i svi drugi koji su se javili na ovaj topic.. sve san procitala...i mozda mi je lakse ma je sigurno! bit ce to sve dobro-to mi je glavna recenica zadnjih par miseci... prva mi je trudnoca..termin je 28.09. i ne nadam se novom rodilistu/cula san da nema sanse da bude ove god... sve san mislila da ce me dopast novo..onako mirisno i cisto..ali jebi ga... za koju god,kad se otvori-mi koje smo rodile u starom cemo bit vece face e ma... da pitam malo... trudnocu vodim privatno kod dr.denija karelovica i jako sam zadovoljna... kako stvari stoje... on ce me i porodit..odnosno narucit kad trebam doc,valjda,pa da on bude u smjeni... neznam kako to tocno ide...danas imam pregled pa cu saznat te "male" detalje... vodim priju..mm mi nije za to...spreman e pa ima li tko iskustva s mojim ginekologom?? i dali je netko od vas po ovom principu isa rodit?? (mislim na ovaj dio-narucenog termina..) malo zbunjena opcenito...ali BIT CE TO SVE DOBRO
angelossi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 13:08   #257
Meni ti je karelovic vodija prvu trudnoću i o njemu mogu reći sve najbolje
Na porodu mi nije bija jer je meni pukla plodna voda u 35. tjednu i to taman kad je on bija na službenom putu tako da sam porod odradila bez njega.
Kad se vratija u ST doša me povirit na odjel, na neonatologiji pita za maloga i odmah mi prinija šta su oni rekli
Ma budi bez brige, čim te on sam naručuje u svoju smjenu znači da će ti poklonit i pažnju i VIP tretman

Zadnje uređivanje Tashi : 21.08.2011. at 11:42.
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 15:27   #258
ja mogu reći da nemam nikakvih pritužbi na rodilište..nije uopće tako strašno ka šta pričaju..i čisti se wc i sobe.to se može jedino reć da su neke žene šporke i ništa drugo.i sestre su ljubazne toliko da me sve to skupa jako iznenadilo..jer kad sam slušala priče to su izgledali pravi horori.. a uopće nije tako. svake pohvale
__________________
...Sreća je tamo gdje si ti...
stiže bebica 40+
stigla mala Petra 9.8 (mamina princeza)
mala-trogir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 17:51   #259
Jedan koristan link:
http://klubtrudnica.org/www/index.ph...d=58&Itemid=82
Corina26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 18:18   #260
Quote:
mala-trogir kaže: Pogledaj post
ja mogu reći da nemam nikakvih pritužbi na rodilište..nije uopće tako strašno ka šta pričaju..i čisti se wc i sobe.to se može jedino reć da su neke žene šporke i ništa drugo.i sestre su ljubazne toliko da me sve to skupa jako iznenadilo..jer kad sam slušala priče to su izgledali pravi horori.. a uopće nije tako. svake pohvale
takvo je i moje iskustvo....skroz sam bila iznenadena,jer sam se stvarno svega naslusala....
a bilo je sve suprotno od toga sta sam cula...
pipi3108 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:15.