Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2012., 21:23   #461
poštovanje.

imao bih jedno pitanje...
moja buduća supruga uzela je prije dve godine na pretplatu mobilni internet od tele2.
prije godinu dana izgubila je posao i od tada počinjemo mjesečno uplaćivati kako imamo, ali nikad ispod 250kn.
u prvom mjesecu je trebao isteći ugovor, otišli smo prije vremena tamo i rekli da ne želimo da se ugovor produži.
ostalo je još nekih 500kn duga, pa su nam rekli da će pretplata ići i dalje dok se dug ne riješi.
ja ne želim na taj dug još mjesečno plačati 200kn na to a ne koristiti uslugu, pogotovo stoga što na tom vražjem sticku u 80% slučajeva bila gprs najslabija veza.
također, neki dan su je zvali iz neke firme, pitali da li je uplatila račun.
živimo na mojoj plaći, nakon kredita i režija jedva ostane da bih razmišljao o njima, ali eto uredno uplaćujemo mjesečno i smanjujemo dug.
da li oni imaju pravo produžiti bez pristanka ugovor i naplaćivati uslugu koja se ne koristi, dok se dug ne isplati?
jer to nema logike, vrtimo se samo u krug, dok si oni fino novce spremaju u džep.
također su nam rekli da će dug prodati nekoj tvrtki za naplatu, što vjerujem da i jesu pošto su nas zvali, ali ako je dug prodan onda nemaju pravo naplaćivati usluge?
malo sam guglao i našao da su time prekršili najmanje dva zakona o potrošaćima, međutim mene zanima za ovo daljnje plaćanje iako ne želimo da se ugovor produži.
mislim da me ne mogu prisliti na pretplatu ako to ne želim?
Wolfe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 11:24   #462
Quote:
Wolfe kaže: Pogledaj post
poštovanje.

imao bih jedno pitanje...

Molimo te da svoj upit, zajedno sa svojim podacima proslijediš na naš mail [email protected] kako bismo mogli točno provjeriti o čemu se radi i to što prije riješiti. Hvala
__________________

Zadnje uređivanje Katrin : 15.02.2012. at 14:08.
Tele2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 20:06   #463
tele 2 prekid ugovora 3000 kn problem

Dobar dan/vecer.. kako kome

Naime par proteklih mjeseci su mi bili teski i nisam si mogao platiti tele2 racune za pretplatu i doslo mi je do raskida ugovora (3000kn)+ dugovi 1300kn=4300kn dugova...

Zanima me postoji li kakva pravna mogucnost da se taj raskid ugovora makne ako se plate prijasnji dugovi ili ista takvoga slicnoga...

Te me zanima ako se neplate kroz neko vrijeme taj dug sto se dalje dogada-sud ili sto?
maraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 20:24   #464
Raskid ugovora se ne 'mice'. Ugovor je raskinut i tocka. Mozes sklopiti novi, ukoliko to operater prihvati.
Ako ne platis dug, najvjerojatnije ti slijedi ovrha, odnosno prisilna naplata dugovanja.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 19:35   #465
Roaming

Ne znam jel netko gledao "postrosacki kod", tema je bila skup roaming nasih gradjana u inozemstvu. Kao za te cijene su krivi strani operateri jer oni odredjuju te cijene, kao nasi ce operateri bit sretni kad udjemo u EU pa ce onda "konacno" moc proslijedit te nize cijene svojim pretplatnicima.
Ono sto su zaboravili rec je da nasi operateri puno vise profitiraju radi naseg EU ne-clanstva i da su oni ti koji deru strane turiste i njima naplacuju masan roaming i da njima nije u interesu da cijene (koje su kolko tolko reciprocne) u EU roamingu budu nize. Ljigici jedni.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 02:17   #466
Pozdrav svima... trebao bih malu pomoć.

Bio sam pretplatnik t-mobila dugi niz godina, te sam uredno prebacio broj sa pretplate na drugu mrežu 11.4... Nisam imao nikakvih dugovanja do sada i sve je bilo ok.
Međutim sada su mi poslali račun sa pretplatom za cijeli 4-ti mjesec, iako sam njihovu uslugu konzumirao samo 1/3 mjeseca! Pozivom na službu za korisnike upućen sam da im uputim pisani prigovor !

Prema nekom zakonu, nisam siguran kojem (o obveznim odnosima ili zaštiti potrošaća) znam da postoji neka stavka kojom se ne mogu naplačivati usluge koje nisu konzumirane... Da li netko zna koji to točano članak i da li je imao slično iskustva do sada s nekim od operatera!?

edit:
evo nedavno ih je i vrhovni sud odbio u slučaju H1 telekoma:
http://www.vecernji.hr/biznis/sud-po...-clanak-403603

Zadnje uređivanje Francisco : 12.05.2012. at 02:24.
Francisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 12:54   #467
Prijenos broja pod trajanjem UO

Dakle, želim okončati obaveznu ugovorenu obavezu od 24 mjeseca u T-Mobile-u. Imam 2 ugovora i na njima preostalih 20 i 17 mjesećnih obveza. Plaćam trajnim nalogom zadnjih 7 mjeseci, a ranije IB-om i uredan sam platiša oduvijek, od prvog dana do danas.

Za priejvremeni raskid ugovora mi žele zaračunati penale koje bi naravno bez odgađanja i opovrgavanja i platio, ukupno nekih 810kn. I s time se slažem.

Stvar se komplicira jer želim zadržati svoje brojeve.

Kod raskida ugovora brojevi se nepovratno deaktiviraju i jedina opcija je prijenos broja u drugu mrežu. Sami su mi predložili da prenesem brojeve u drugu mrežu a time se automatski raskidaju ugovori i naplaćuju penali. I s time sam se složio. Visinu penala sam saznao usmeno (ne napisano na papiru), potpisao zahtjeve za prijenos, dobio nove kartice BonBon mreže (koja je također njihova no tretiraju je u ovom slučaju kao "tuđu mrežu") i informaciju da će danas (18.05.2012.) biti očekivani prijenos broja.

Sinoć me zovu agenti BonBon mreže s informacijom da su mi oba zahtjeva odbijena od strane T-Mobilea zbog ugovorene obveze od 17, odnosno 20 preostalih rata. Ako prijevremeno raskidam ugovor i plaćam penale koja je razlika radi li se i 1, 7 i 15 rata?

Jesu li glupi, bezobrazni i drski ili samo neorganizirani? Ne drže se vlastitih odredbi (konkretno točka 93. novih općih uvjeta) gdje pri prijenosu broja u drugu mrežu raskidaju ugovor i naplaćuju penale. I sad mi brane prijenos?

Kako to uopće funkcionira, imate li kakvih iskustava ili savjeta?
Sinoć sam otprilike ovakav upit poslao mailom njihovoj SZK sa zahtjevom da mi pismeno odgovore kakav mi je status ugovora, zašto ne dopuštaju prijenos broja i kolika je visina penala.

Lakše bi bilo raskinuti ugovore, platiti penale i uzeti nove brojeve u drugoj mreži, no ovo su brojevi koje posjedujem već 14 godina, pišu mi svuda, svi ih znaju i ne želim ih se odreći samo tako.

Ugovori su potpisani negdje u 10 ili 11. mjesecu 2011. godine. Nisam od onih koji potpišu ugovor, dobiju skupi mobitel i prestanu plaćati ili žele raskid. Ja želim raskid ugovora jer sam (svjesno) potpisao ugovore, a sada ispada da tu uslugu koristim minimalno i još mi se više ni financije ne smiješe kao ranije. Potpis je moja glupost, no zakon kaže da se gluposti može stati na kraj ali to košta. I voljan sam platiti svoju glupost i da se rastanemo pošteno, no oni očito igraju u području u kojem imaju neku rupu u zakonu i postupku.

Zbog mojeg prijevremenog raskida ugovora uz uredno plaćanje penala nema nikakvih pokretanja tužbi, ovrha i sl. ?

Kako ih natjerati da mi dopuste prijenos broja? Pomaže li zamolba u kojoj želim da mi omoguće prijenos broja prije isteka ugovorene obveze uz plaćanje penala.

Zadnje uređivanje Veky : 18.05.2012. at 13:10.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 13:46   #468
Rekla bih da se radi o propustu s njihove strane, skloni su tome, pogotovo kod prijenosa broja. Zamolba bi trebala sve rijesiti. Iz osobnog primjera znam da kominukacija i prosljedjivanje podataka izmedju prodajnih mjesta i 'centrale' ne ide bas najbolje, pa je i moguce da su te odbili jer ne znaju da si pristao platiti penale

Prijevremeni raskid nece dovesti ni do ovrhe ni do tuzbe ukoliko je potrazivanje podmireno.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 13:49   #469
Hvala ti najlijepša na odgovoru.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 09:15   #470
Evo da se i ovdje obratim sa svojim problemom. Trebam savjet, dakle imam tarifu i300 već godinu i pol skupa sa iphoneom 4 i dobim ja poziv od djelatnika t-coma prije nekih cca mjesec dana da sam "izabrana" pošto sam njihov vjerni korisnik za pogodnu tarifu s kojom dobijam 600 minuta besplatno prema svim mrežama, 350 besplatnih poruka, flat internet i mogućnost kupnje iphonea 4S po 600 kn uz zamjenu bodova (12000 bodova) za 350 kn mjesečno, ali naravno uz potpis ugovora na nove dvije godine koji bi išao kao od 01.06. (oprostili bi mi kao 5 mjeseci starog ugovora koji mi ističe u 11. mjesecu). I veli mi da moram odgovoriti odmah jer je to takva ponuda. Ja onako blesavo velim kao može I nazove on mene sutradan da me pita dal hoću bijeli ili crni iphone i da će mi stići za 2 tjedna skupa sa ugovorom i bla bla..U međuvremenu sam razmislila, raspitala se i tako to i zaključila da se nebih obvezivala na još 2 godine i da neću to potpisat tj. da neću preuzeti paket kada stigne, da ga vrate nazad. Do danas mi nije ništa stiglo (prošlo je najmanje 3 tjedna od poziva) kad idem ja provjeravat stanje bodova i vidim da su mi oni fino oduzeli već tih 12000 bodova Nazovem ja službu za korisnike i pitam kako su mi nestali ti bodovi i veli mi djelatnik da vidi da su mi 17.05. oduzeti bodovi u zamjenu za novi iphone??? Ja mu kažem da nikakav iphone nisam dobila, kako su mi mogli oduzeti bodove i on veli da on vidi da je poslan i da bi ga trebala svaki čas dobiti skupa sa novim ugovorom, da nije još prošlo 7 dana od slanja, da pričekam i da nazovem ako ne stigne za par dana E sad moje pitanje, recite mi molim vas, ja nisam potpisala novi ugovor, samo sam usmeno preko telefona rekla da kao pristajem na to, da li ja to mogu njima vratit tj. ne preuzet paket i da mi oni vrate moje bodove? Jer ne želim novi ugovor na 2 godine i ne želim novi iphone. Ili sam ukakila putem telefona? Logički zaključujem da mi ne mogu ništa jer nisam ništa potpisala, ali već su mi uzeli bodove. Dajte mi savjet šta da radim?

I jučer sam bila u T-centru u Avenue Mallu, dođem do žene koja radi tamo i objasnim joj šta je sve bilo i prvo šta mi je rekla bilo je da mi nisu smjeli oduzeti bodove, drugo kaje rekla je da ona ne može ništa i da moram nazvati tj. naći tu osobu koja mi je ponudila tu tarifu (????). Velim ja njoj da nije normalna, da mi se lik nije niti predstavio i da ne želim zvati jer sam već zvala i ništa od toga, da sam zato i došla to riješiti osobno. Rekla je da sam se ja obvezala usmeno i da to vrijedi bez obzira potpisala ja ugovor (???). Kažem ja njoj da ja više ne želim produžetak ugovora i da neću niti preuzeti pošiljku kada stigne. Na to ona meni kaže da bi to bilo najgore šta bi mogla napraviti (???), da bi si sve zakomplicirala. Pa vas molim da mi date savjet dal da podižem ili ne jer rekla mi je da preuzmem, slobodno i otvorim pročitam ugovor i da onda napišem SLUŽBENI PRIGOVOR na adresu Vukomerička bb, 10410 Velika gorica i faksiram, kopiram osobnu i broj tekućeg računa (ako mi prislino naplate tj. pošalju račun za iphone od 600 kn), da je to kao procedura..i da spomenem da želim da mi vrate oduzete bodove. Izašla sam tako ljuta od njih, kako ih nije sram!!! Još onako polubahato mi žena to govori...Dakle kaj mi je najpametnije napravit? Vidim da nisam jedina koja je tako nahebala. E da i radi se o nekoj tarifi gdje za 350 kn mj. imam uključene besplatne poziva unutar mreže, 600 minuta prema svim mrežama i 400 sms poruka te flat internet..i još nekakva uspostava poziva 25 lipa nemam pojma..zna netko koja je to točno tarifa da pročitam jer sam zaboravila ovu to jučer pitati..
Probat ću još jednom nazvat SZK i usmeno to raskinut, al kažu da su mi već poslali paket (??).
Puno hvala
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 09:52   #471
Vrlo jednostavno, ugovori sklopljeni na daljinu se mogu raskinuti u roku od 15 dana, fino češ kad dobiješ pisanu obavijest jel ugovor nečeš ni vidjet, sastavit prigovor poslat preporučeno i faksirat njima, to se više ne može riješit telefonski, imao sam isti slučaj prije 2 mjeseca, i na kraju če ti naplatit još tu razliku od pola mjeseca "kao korištenja" te usluge. Zanimljivo je da ni u njihovim poslovnicama nemožeš raskinut taj ugovor niti možeš im vratit iphone jer oni nisu ovlašteni da preuzimaju nazad pošiljke. Pa j... za koji k... postoje poslovnice.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 10:15   #472
E da upravo to, tako mi je i žena u centru rekla. Znači ne preostaje mi drugo nego pisanje prigovora nakon preuzetog paketa? Kaj će mi naplatit tj. koliko jer žena mi rekla da kao ta nova tarifa ide od 23.05., tako je njoj pisalo..a lik mi je preko telefona rekao da bi išla od 01.06.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 10:55   #473
Quote:
strijelčic@ kaže: Pogledaj post
E da upravo to, tako mi je i žena u centru rekla. Znači ne preostaje mi drugo nego pisanje prigovora nakon preuzetog paketa? Kaj će mi naplatit tj. koliko jer žena mi rekla da kao ta nova tarifa ide od 23.05., tako je njoj pisalo..a lik mi je preko telefona rekao da bi išla od 01.06.
i podmuklo je to što oni kad potpišeš primitak paketa, se gleda kao da si ti potpisao ugovor, zapravo, probaj kad ti dodje paket ga ne primit uopće jer onda nema dokaza da si ti nešto potpisala.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 11:44   #474
Tako je, neću ja to uopće niti preuzeti, nek im se to fino vrati nazad i onda mi ne mogu ništa jer usmenim putem bez mog potpisa mi ne mogu produžiti ugovor na još 2 godine, a ovaj mi traje još do 11. mj. ove godine. Samo neznam kaj ću s izgubljenim bodovima..? I fino u 11.mj. ću ih odjebat da će se sve prašit.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 13:16   #475
Eto zvala sam maloprije SZK i rekla im sve, da zelim stornirati to sve i da ne želim preuzeti taj paket niti produžiti ugovor i veli mi agent da samo odbijem taj paket kada stigne i to je to, da će mi automatski nakon toga vratiti bodove i onda mogu birati da pređem na EXTRA S (101 kn m.) ili L (250 kn mj., 4o0 minuta, 250 poruka i flat internet) jer se ukidaju iTarife. Eto problem riješen..I sad se čovjek pita kaj da kažem na onu glupaču kaj mi je jučer nasrala da nesmijem odbiti paket? Al ajde neću se sada zamarati više s tim i dobro ću odlučiti na kojoj mreži ću ostat...
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 17:06   #476
Quote:
strijelčic@ kaže: Pogledaj post
Eto zvala sam maloprije SZK i rekla im sve, da zelim stornirati to sve i da ne želim preuzeti taj paket niti produžiti ugovor i veli mi agent da samo odbijem taj paket kada stigne i to je to, da će mi automatski nakon toga vratiti bodove i onda mogu birati da pređem na EXTRA S (101 kn m.) ili L (250 kn mj., 4o0 minuta, 250 poruka i flat internet) jer se ukidaju iTarife. Eto problem riješen..I sad se čovjek pita kaj da kažem na onu glupaču kaj mi je jučer nasrala da nesmijem odbiti paket? Al ajde neću se sada zamarati više s tim i dobro ću odlučiti na kojoj mreži ću ostat...
reci cu ti samo, da je jedna žena dala otkaz u tcomu zbog toga što su je tjerali da takve gluposti radi tj da legalno vara ljude pričala je jednom u vlaku kad sam bio... Nije ona glupača već je plaćena da obmanjuje ljude, mojoj mami su rekli da ima besplatni max tv jer je bila dugogodišnji korisnik i jel hoče da će joj poslat na kućnu adresu opremu, naravno nema veze sa isitinom kad je potpisala primitak...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 19:28   #477
To sam si i pomislila, jadni ljudi, žalosno
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 14:44   #478
Nevjerojatno, 3 (radna) dana nakon što sam im poslao mail u kojem hitno molim odgovor na koju poštansku adresu poslati pritužbu služba za korisnike T-Mobilea mi napokon vraća mail s odgovorom da im se mogu obratiti na taj isti mail. No odgovor na koju poštansku adresu treba slati dokumentaciju nisam dobio. Zbilja su divni. Sve više uviđam da SZK zbog sve lošije usluge postaje nebitna.
Poslao sam službeni prigovor tj. zahtjev za prijenos broja u drugu mrežu uz plaćanje penala pismeno i s povratnicom pa ćemo vidjeti. ne budu mogli reći da nisu dobili ili znali. A vremena imam (još 17 mjeseci ako treba) za drugostupanjsku komisiju, HAKOM i sl. Treba stati na kraj bezobrazluku. Ako se čovjek ne zauzme sam za sebe i ne pazi pregazit će ga i preveslati u svakoj mogućoj pruženoj prilici.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 14:39   #479
Pozdrav, imam probleme s T-mobileom. Očito je da krše odredbe iz ugovora. Potpisao sam ugovor prelaskom sa Simpe u zajedničku tarifu Flex Team 500, a oni mi sada ne daju preći iz Mobile Start 200 (koju smo kasnije svi zajedno uzeli) u neku manju jer tvrde da sam potpisao ugovor na Flex 300 tarifi što je potpuna nebuloza. Imam ugovornu obvezu još 6 mjeseci. Imam li pravo jednostrano raskinuti ugovor i prenijeti broj u drugu mrežu? Kasnije ću se ja s njima natezati, vrlo rado i na sudu ako treba.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 15:57   #480
Iz ovih sturih informacija je tesko ista zakljuciti. Pogledaj sto pise u njihovim opcim uvjetima, imaju dio koji regulira prelazak u druge tarife kad se neke postojece ukidaju. Ne daju zasto? S kim si pricao i sto su rekli? Malo vise stofa treba
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:14.