Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2005., 10:25   #1
Psihofarmaci: Helex

Moja prijateljica je prezhivljavala (pre oko godinu dana) teshku brachnu krizu. Nekako je proshla taj najtezhi period, sada su okej, ali u tom periodu je uvek pila Helex (kazhe da se ne bi poubijali). Sada povremeno kad se oseti deprimirana ili tuzhna, ili shta ja znam, pre ciklusa, popije tabletu. Kazhe, bolje nego da pizdim ceo dan. Ona pije to jednom do tri puta mesechno, a s druge strane kazhe da se to treba piti redovno da bi delovalo kako treba Sada, malo mi je to komplicirano za shvacanje..ako ne deluje ni tih tri puta mesechno, zashto se onda uzima? Inache njoj je to prepisala psihijatrica, i to ne kao redovnu terapiju (onomad da) vec kad se oseti jako loshe (valjda depresivno ili ne znam kako se sve to opisuje).Jeli neko od vas uzimao te tablete i zashto?
Julls is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 13:30   #2
Jesam ja.

Da nekog ne ubijem. Da sebe ne ubijem. Općenito da se suzdržim od ubijanja. Da preživim dan. Da preživim tjedan. I mjesec.

Prvi mjesec sam ga pila kao terapiju. Fakat ga se 30 dana mora piti da uravnoteži neki vrag negdje. Iza toga samo tu i tamo kad je bilo vrlo napeto razdoblje.

Sad ga nisam takla već....uh, ma ima već dugo.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2005., 11:05   #3
ne mora se helex pit redovno da bi imao učinka, on je anksiolitik a ne antidepresiv. antidepresivi djeluju tek nakon nekoliko tjedana uzimanja. ovo djeluje 20 - 30 min od uzimanja
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2005., 00:47   #4
Meni su propisani na 30 dana. Toliko je preporučljivo uzimati ih da bi se izvukao iz tjeskobe i depre.

A uzimala sam ih tu i tamo po potrebi kad se osjećaj vratio. Nisam rekla da djeluju tek nakon nekoliko tjedana, već da je tako preporučeno.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2005., 01:07   #5
nisam ni rekla da si rekla.
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 22:20   #6
Ja sam trošila Helex oko godinu dana zajedno s Prozacom i bilo je učinka u smislu smanjenje depresije i anksioznosti.

Helex (ili Xanax - to ti je od drugog proizvođača) koristim i danas kad mislim da ću popizdit ali ne ono malo već kad sam na rubu živaca jer me smiri i nekako od njega otupim. Sada ga korstim povremeno u kriznim situacijama, ali nekako u zadnje vrijeme te krize mi se javljaju skoro svaki dan, pa ću morati opet k liječniku da mi da recept jer baš u ljekarnama nisu oduševljeni kad ga hoćeš kupit bez recepta, a Prozac nema šanse.
anthea 001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2005., 20:11   #7
Quote:
Luđakinja kaže:
antidepresivi djeluju tek nakon nekoliko tjedana uzimanja.
Ne bi se s ovim složio.
Dalibor - od 1983. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2005., 20:52   #8
Quote:
Dalibor - od 1983. kaže:
Ne bi se s ovim složio.
a jel? piješ kakve? pročitaj upute, pitaj doktora.

za koje ti to misliš da tako učinkovito liječe depresiju?
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2005., 02:58   #9
helex je srodan apaurinu, a apaurin piju trudnice kada čuvaju plod. to mi je danas rekao psihijatar na pitanje izaziva li ovisnost i je li opasan.

znači, ne brini se

ipak, dodala bih, on je kao štaka i bolje je naučiti hodati bez nje
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 11:19   #10
Quote:
Luđakinja kaže:
a jel? piješ kakve? pročitaj upute, pitaj doktora.

za koje ti to misliš da tako učinkovito liječe depresiju?
Ne znam koji "tako učinkovito" liječe. Samo znam, da je točno što si napisala. Dodao bih da za POTPUN učinak treba "čak" do nekoliko tj. No nuspojave možeš osjetiti već nakon pola sata uzimanja - pa tako i "dobre stvari". Pretpostavljam da to ovisi od čovjeka do čovjeka. Od metabolizma do metabolizma.

Savjet... Ako počinjete piti PROZAC, tada si nabavite PROZAC u tekućem stanju te cuclajte prvih cca. tjedan dana pola doze. Prozac u tabletama dolazi u kapsulama pa ih ne možete prepoloviti. Za ZOLOFT prvih cca. tj. dana prepolovite tabletu, pa uzmite pola doze.
Dalibor - od 1983. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 15:41   #11
Quote:
Dalibor - od 1983. kaže:
Ne znam koji "tako učinkovito" liječe. Samo znam, da je točno što si napisala. Dodao bih da za POTPUN učinak treba "čak" do nekoliko tj. No nuspojave možeš osjetiti već nakon pola sata uzimanja - pa tako i "dobre stvari".
nuspojave su nešto sasvim drugo. naravno da se one odmah osjete

ovi savjeti o uzimanju antidepresiva - doktore, ne mislite da bi to svatko trebao čut od svojeg doktora i s njim o tome popričat [jer je svaki tretman individualan] a ne ovako po rekla - kazala sistemu?

zastrašujuće je koliko ima tema o medikamentima na podforumu.
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 01:28   #12
Quote:
Dalibor - od 1983. kaže:
Ne znam koji "tako učinkovito" liječe. Samo znam, da je točno što si napisala. Dodao bih da za POTPUN učinak treba "čak" do nekoliko tj. No nuspojave možeš osjetiti već nakon pola sata uzimanja - pa tako i "dobre stvari". Pretpostavljam da to ovisi od čovjeka do čovjeka. Od metabolizma do metabolizma.

Savjet... Ako počinjete piti PROZAC, tada si nabavite PROZAC u tekućem stanju te cuclajte prvih cca. tjedan dana pola doze. Prozac u tabletama dolazi u kapsulama pa ih ne možete prepoloviti. Za ZOLOFT prvih cca. tj. dana prepolovite tabletu, pa uzmite pola doze.

Fluoksetina ima pod puno imena,Prozac je samo jedno od njih...i da je tekucina tako fantasticna i svestrano primjenjiva,i druge tvornice bi je izbacile na trziste.
Cuclaju se Tic-tac bomboni a ne antidepresivi.

I za osjetiti pozitivno djelovanje konkretno fluoksetina treba odredjeni vremenski period.

Ali nekima i antibiotici pomazu nakon pola sata.


A savjetovanje o uzimanju i generaliziranje nije bas dobra ideja,pretpostavljam da si laik,strucnjak se ne bi upustao u tako nesto.


Svi koji traze univerzalne recepte neka radije prosetaju do gastronomije.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 20:04   #13
Quote:
Noemi kaže:
A savjetovanje o uzimanju i generaliziranje nije bas dobra ideja,pretpostavljam da si laik,strucnjak se ne bi upustao u tako nesto.
Iskustvo...
Dalibor - od 1983. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2005., 04:07   #14
Nije Helex tako jaka tableta,i meni ga je doktorica pripisala(onaj najslabiji) i rekla da ga uzmem kada se želim smiriti.Najčešće ga popijem kad me nešto muči pa ne mogu spavati ili danju kad stvarno mislim da ću puknuti od stresa koji se nakupi u meni.Ali mislim da to više djeluje kao placebo nego bilo što drugo,zato sam si za svaki slučaj kupio biljne tablete za smirenje pa ih kljukneš bez straha i savjest čista.Ako imate problema sa nemirom prije spavanja,preporučam Bonisan,bolji je od Persena
hammond is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 14:33   #15
Pazite se pri prekidu uzimanja antidepresiva iz skupine inhibitora ponovne pohrene serotonina (eng. SSRI) u koju spada i PROZAK. Po istraživanjima kod 1 od 4 osobe se stvori fizička ovisnost tako da pri prestanku uzimanja prolaziš krize kao i narkomani kada se skidaju s droge. Upozorenja uz tablet još uvijek nema ali mnogi psihijatri se bore da to uskoro bude(pogledajte BBC web site detaljnije o tome ).Vjerujte mi ja sam jedna od tih koja je to prživjela 2 puta i ne bih poželjela niti najvećem neprijatelju. Najgori je SEROXAT zbog kojeg sam ležala u krevetu mjesec dana uz jake bolove u mišićima i opću slabost zbog koje nisam mogla sama niti do kupatila. Protiv bolova mi nije pomagao niti jedan analgetik. A da ne pričam o strahu koji nikada ranije nisam osjetila. Pravi pakao tako se dobro pazite kojom brzinom smanjujete dozu pri prestanku uzimanja i vodite računa ako vam se pojavi vrtoglavica, mučnina, drhtavica, preznojavanje, bolovi u mišićima odmah idite liječniku koji će vas vjerojatno vratiti na početnu dozu. Ja sam imala iskustvo da su me neki liječnici ubjeđivali da to nije od tableta (zato mi se to i desilo 2 puta zbog njihovog neznanja i arogantnosti koja bi trebala biti strana jednom lječniku) dok su drugi savršeno dobro znali o čemu se radi i ispričali mi npr. o jednom slučaju gdje je neka gospođa sebi prerezala grkljan poslije 3 dana uzimanja( znači opasan je i prvih dana). Potražite na web-u slučaj jedne osobe koja je u Americi dobila 6mil. dolara kao odštetu što je njegov otac poslije par dana uzimanja SEROXATA ubio suprugu, kćerku, njenu djecu itd(ne znam točno) Možete zamisliti koliko je jak farmaceutski lobi kada i pored ovakvih presuda nema upozorenja na tabletama!!!! Pročitala sam negdje da i onaj Moore sada radi na filmu čiji će veći dio obrađivati ove farmaceutske lobije njihovu godišnju zaradu posebno od Prozaka i Seroxata! Sve vam ovo napisah da i vas u sličnoj situaciji ne bi zavlačili neki iskompleksirani idioti! Ukoliko nekoga zanimaju detalji javite se!!!! Ja bih molila ako znate nekog dobrog psihijatra da mi preporučite???!!!
Megica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 12:31   #16
prozac + helex

dakle ovako. jucer mi je psihijatar pripisao prozac- 1 pill ujutro u kombinaciji sa helexom 3 puta dnevno. na nbetu se inace da svasta procitati, ali ljudi moji valjda ipak psihici znaju sto rade.

ovaj zadnji post megice u kojem upozorava na opasnosti ovisnosti stoji jer sam to i cuo, ali sve je to isto tako stvar individualnosti jer nne reagiramo svi isto prema ovisnostima, nekome je p[otrebno puno dulje da se zakacvi.
osim toga , radije cu postatio ovisan nego biti u depresiji, to zasigurno!!!

anthei1 preporucam da se malo bolje raspita jer xanax i helex nisu isti lijek !!!
ONI SAMO SPADAJU U ISTU SKUPINU LJEKOVA, ali to je kao da kazes da su praxiten i apoaurin ista stvar. normabel i apaurin da, samo je naziv drukciji.

uglavnom, nadam se da ce mi ovo pomoci, pocinjem sutra ujutro jer mi doktorica opce praxe radi tek danas popodne.

najvaznije od svega mi je iskustvo vas koji ste to uzimali tako da cu oco mjesto posjecivati cesto u narednim mjesecima.

KAKVA SU VASA ISKUSTVA S VOZNJOM AUTOM I UZIMANJEM PROZACA U KOMBINACIJI S HELEXOM(napominjem da cu za pocetqak uzimati bejbi dozu - 3x 0.25 mg helexa + 1 prozac 20 mg dnevno)

pozdrav svima prozac nacijo !!
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 16:08   #17
Nedavno je objavljeno istraživanje da Prozac ima niz štetnih utjecaja. Ja sam ga pila jedno kratko vrijeme, ali sam imala nuspojave pa sam prešla na druge tablete.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 12:57   #18
koje nuspojave ????????
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 20:31   #19
Mozda sam zaluto' na ovaj podforum al' bi vam dao jedan savjet.
Vi svi sto pijete te kemikalije, hellixe, apaurine, prozace itd, fakat jeste bolesne osobe jer normalne se ne bi vezivale i stvarale ovisnost o bilo kakvim - nazovi - lijekovima. Normalne osobe, bez obzira na simptome koji ih drugacije karakteriziraju. A karakteriziraju ih pogresno. Sve to nazovi 'nenormalno' ponasanje je u stvari --> normalno. Uz dozu razumijevanja.
Ovisnost o bilo kakvim kemikalijama nije terapija i nema sile koja ce me uvjerit u suprotno.

No, sta cinit kad si kak neki vele depresivan, anksiozan, i stati ja znam kakav vec nikakav. Lijeka ima. Optrci 10 krugova oko sportskog stadiona ili parka. Pogledaj dobar film, izaberi u videoteci neki sto ti je ostao u dragoj uspomeni jer si se na njegovoj projekciji prije niz godina stisko u mraku sa svojom tad boljom polovicom, ili pusti par omiljenih CDa/mjuzik iz svojih ranijih dana, nabavi dobrog crnog vina jer je to najbolji lijek u takvim situacijama, pun oksidanata i ostalih definitivno zdravih sastojaka, mozes imat neko drustvo al' i ne moras pa da uzivas u tom nektaru gledajuci film ili danas aktuelnu nogometnu utakmicu, ako ti dodje da nekog ubijes ti fino prati svjetski kup u nogometu pa ces garant pozelit pridaviti niz igraca i ponekog trenera.

I pazi, pri svemu ovome ne kazem da se trebas napit ali si trebas znati napravit ugodne trenutke, bilo da ih s nekim djelis bilo da si sam. Sa svojim psom i TV-om. Nemas psa? Dobro, nabavi papigu. Mada ako se potrudis nikad neces biti bez drustva slicnog sebi. Al' kak vec rekoh, nije neophodno. Nes propast ak nekog ne vidjas svaki dan, imas do vraga svoj unutarnji, duhovni zivot i vlastita stremljenja.

Ono sto jest neophodno i vrlo bitno, to je da shvatis da smo svi mi skup kako normalnih tako i 'nenormalnih' oblika ponasanja. Koje ja uopce ne smatram nenormalnim. Svako ima svoje 'ups & downs' i kad skontas da je samo to normalno, da osciliras izmedju svojih dobrih i losih dana, tad ti nece trebat nikakvi lijekovi jer ti tvoj razum veli: ups, sad imas los dan, povuci rucnu, otkazi sudar (s curom, naravno), natoci casu dobrog vina i pogledaj tekmu svj. prvenstva na TV. I ne treba ti nitko pri tome. Bus se kasnije bolje osjecao, onda zakazi izlazak preko vikenda ili da se nadjas s drustvom tokom tjedna neki dan nakon posla itd.

Zaboravi 'lijekove', nitko ti nije bolji dijagnosticar i iscjelitelj od tebe samog. Snaga volje i vlastitog zdravog razuma je jedino sto ti garantira opstanak u svijetu gdje je 'homo homini lupus' (lat. - covjek covjeku vuk). Za utjehu, tak je vec tisucama godina, ne bumo izmislili toplu vodu ak to stvarno tak gledamo, kroz malo surovu optiku.
Al se ne bumo vezali za kemiju i stvarali od sebe ovisnike jer nam to ne treba.

Svako tko mi (i drugima) tvrdi suprotno mislim da zaista grijesi. Pri tom mislim na svako 'nenormalno' ponasanje gdje nisi nasilan i agresivan, opasan po okolicu. Jer takvo ponasanje je apsolutno NORMALNO. Ak si nasilan onda bu te policija spakovala ovak i onak.
 
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 20:41   #20
joj numbat , krasan nacin razmisljanja, stvarno je ok bit pozitivan, al znas, kad se tu upletu i geni.... jednostavno, strasno je simpaticno kako se trudis dati savjet koji vec ionako znamo, a nemas dovoljno informacija. osim toga, svaka je osoba toliko individualni slucaj sto se tice takvih problema da jednostavno ne mozes tako globalizirati stvari. ljekovi definitivno nisu dobri, slazem se s tobom, al ponbekad je p[otrebno koji mjesec ih koristit ili povremeno uzet ako si izdrkan lik kao ja. i stvarno, jos jednom ti kazem, uzasno cijenim ovaj tvoj post, al ponavljam, uzmi u obzir sve faktore prije nego nekome kazes sto mu je ciniti.
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:53.