Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2004., 13:15   #1
Question Schwartzwald torta bez želatine

Ima tko recpet za Schwartzwald tortu u koju ne ide želatina nego puding od vanilije? Navodno se taj puding kuha u soku od višanja.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 13:29   #2
ma to ti je varijacija na temu... mozes stavit gustina ili puding od vanilije. sve radis po receptu, a umisto zelatine dodas gustina/puding. bude- mljac. vanilja da neku posebnu aromu
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 13:37   #3
Njasa, nisam nikad radila Schwartzwaldicu tak da ne znam ni običan recept sa želatinom. Daj mi pliz napiši ak ti nije problem.
I kad kuhaš taj pudinu u soku - da li staviš šećera ili ne? I koliko tog soka mora biti da ne bude pregusto?
vidi se da tek počinejm kuhati
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 14:13   #4
ahaaa ti oces recept! sta tako ne kazes!

SCHWARZWALD TORTA


Biskvit:
6 jaja
6 dag brašna
8 dag kakaa
24 dag šećera
15 dag maslaca
2 vanilijina šećera
Za nadjev:
staklenku kompota od TREŠANJA
malo ruma
0.75 l slatkog vrhnja (bez šećera i ni slučajno biljno, ako je HOPLA ne treba šećer)
8-10 dag šećera u prahu
Za ukras : ušećerene trešnje, čokoladne mrvice


Otopite maslac. Mikserom tucite jaja sa šećerom (i vanilijom) u gustu pjenušavu masu, dodajte brašno i kakao. Zagrijte pećnicu na 150 Celzijusevih stupnjeva. U smjesu umiješajte žlicu po žlicu maslac, pa ispecite u tri lista (15 min. svaki).
Neka se dobro ohlade, pa ih navlažite sokom iz kompota i rumom. Istucite slatko vrhnje, dodajte šećer, pa premažite sva tri lista. Na prva dva dodajte trešnje iz kompota. Premažite tortu slatkim vrhnjem. Sa strane nalijepite mrvice. Načinite po obodu ružice od slatkog vrhnja, na svaku stavite ušećerenu trešnju, a sredinu ukrasite struganom čokoladom.

evo ovaj sam ti recept nasla na iskonu.
biskvit mozes pec svaki posebno (treba bit 3 lista) ili ispeces sve skupa pa iskidas na tri djela. evo u ovom receptu uopce nema zelatine ni pudinga. ali ti mozes u kompod od visanja (nakon sta biskvit poskropis sokom) umisat puding od vanilije. sve radi po uputama na pudingu- puding pomisat sa 3-4 zlice secera i 5-6 zlica soka od visanja. visnje sa sokom (za pola litre) pustit da uzavriju. maknit sa vatre, polako dadat puding, misat i to ti je to! ostatak po gore neavedom receptu
zelim ti uspjesno spravljanje!!!
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 14:46   #5
ovako nekako - 100 g brasna, 30g Gustina, 10 g kakaa u prahu, 3 male zlicice pecilnog, 150 g secera, 1 vanilin secer, malo soli, 3 jaja, 1 zlica vode, 125 g margarina ili maslaca.

Prvo brasno, gustin i pecilni prosijati i pomjesati, ostalo dodavati postepeno, mjesati mikserom, namastiti kalup za tortu ( ili staviti backpapier ) i peci ( ja s pecicom na vruci zrak, prethodno ugrijana na 160 stupnjeva u klasicnoj na 180 )

Kad je peceno ( probate cackalicom ili nozem ) pusitit da se malo ohladi i prerezati na pola. ( taj dio najvise volim )

Visnje iz kompota ocjediti ( otprilike 700g), sok sacuvati. 50 g secera i 40 g Gustina pomjesati sa 100 ml soka iz kompota. Ostatak soka ukuhati, umjesati gustin i secer i prokuhati kratko, na kraju izmjesati visnje ( ostaviti nekoliko za dekoraciju) i pustiti da se malo ohladi. 15-20 minuta.

Nakon toga razmazati to smjesu po donjoj polovici, staviti drugu polovicu i ostatak smjese po njoj razmazati.

Krema: 600 g hladnog slatkog vrhnja, par kapi cuvenog likera od visanja ( bas to daje poznatu aromu te torte), jedan schlagfix, 6 listica zelatine sve izmiksati dok ne bude kremasto.

( listice zelatine prethodno namociti u zdjelici mlake, ne prevruce, vode i listic po listic dodavati u utuceni slag i dobro izmiksati)

Ovdje ima za kupiti gotovi mix za kremu ali kad imam vremena radije kremu napravim sama.

Par zlica kreme ostaviti za dekor, ostatak namazati na gornju polovicu i sa strane. Onaj preostali slag staviti u vrecicu za dekoraciju ( ili masinicu, ja ovo drugo ) uzeti formu zvjezdastog oblika i strcati male hrpice oko ruba torte, na svaku hrpicu staviti jednu visnju i na kraju sve posipati sa puno nastrugane cokolade.

Odabir ove ovisi o ukusu, ja izaberem mljecnu a neki radije uzmu onu malo gorcu.




ovo ti je recept od Winone, isproban i fin
jedino nisam stavljala želatinu u tučeno vrhnje, po mom nije bila potrebna

okitila sam se tuđim perjem, slobodno i ti...

pozdrav Winoni
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 14:52   #6
ja umjesto kompota koristim smrznute višnje. više mi se sviđa okus.
mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 15:31   #7
Tnx curke, za vikend ću je napravit pa vam javim kak je ispala
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 20:30   #8
ako smijem dodati - prava orginal torta ( Schwarzvaldica) nikad nema okus po rumu.

Nego okus po likeru od visanja ( nesto kao rakija od visanja).

emili
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 18:37   #9
__________________
"This shampoo is too strong!" "I'll give you my strawberry for your appricot!"
Flemming is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 20:24   #10
Pa evo jednoga recepta kojeg sam iskopao u knjigama, mada ti moram reći da ta torta nije niš naročito, i ako želiš nešto jesti, uzmi grillage tortu ili rosen tortu ili esterhase ili reform itd...

No dobro, ovdje imaš samo limenku od 720 ml kompota od višanja, pa ti treba samo po dvije žlice soka da isprskaš dvije kore, i onda poredaš na donju koru sve višnje, osim 12 komada za ukras.
Nafilaš dvije kore sa polovicom od 800 ml ulupanoga vrhnja, a 1/3 od druge polovice staviš u špric pa ukrasiš, nakon što si ostalim vrjnjem premazala tortu.
A biskvit: 6 žutanjaka i 6 žlica mlake vode umumutiš, pa 120 grama šećera dodaješ polako, pa 80 grama gustina, 120 grama brašna, 2 žlice kakaa, 100 grama istrgane gorke čokolade i na kraju snijeg od 6 bjelanjaka.
U limu promjera Ø 26 sm, peøeå na 180 stupnjeva oko 30 minuta...

Niå naroøito, pardon niš naročito...
__________________
"This shampoo is too strong!" "I'll give you my strawberry for your appricot!"
Flemming is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 15:45   #11
Quote:
Flemming kaže:
Pa evo jednoga recepta kojeg sam iskopao u knjigama, mada ti moram reći da ta torta nije niš naročito, i ako želiš nešto jesti, uzmi grillage tortu ili rosen tortu ili esterhase ili reform itd...

No dobro, ovdje imaš samo limenku od 720 ml kompota od višanja, pa ti treba samo po dvije žlice soka da isprskaš dvije kore, i onda poredaš na donju koru sve višnje, osim 12 komada za ukras.
Nafilaš dvije kore sa polovicom od 800 ml ulupanoga vrhnja, a 1/3 od druge polovice staviš u špric pa ukrasiš, nakon što si ostalim vrjnjem premazala tortu.
A biskvit: 6 žutanjaka i 6 žlica mlake vode umumutiš, pa 120 grama šećera dodaješ polako, pa 80 grama gustina, 120 grama brašna, 2 žlice kakaa, 100 grama istrgane gorke čokolade i na kraju snijeg od 6 bjelanjaka.
U limu promjera Ø 26 sm, peøeå na 180 stupnjeva oko 30 minuta...

Niå naroøito, pardon niš naročito...
Ooops, moram se korigirati, jer sa recept za biskvit napamet pisao, pa sam ispustio maslac 90 grama otopljenoga, i nije 120 grama cukra, već 180. I ide i korica od jednog limuna.
Uh, da li me to pamćenje polako napušpta?!
Sorry!
__________________
"This shampoo is too strong!" "I'll give you my strawberry for your appricot!"
Flemming is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2004., 13:04   #12
Tnx svima na receptima, ali još ništa od torte. Dobila sam temperaturu i kašljem već tjedan dana tak da mi nije baš do kuhanja. Živim na čokolinu i sretna sam kaj i to mogu gutati.
Al, napravit ću ja jednom tu tortu
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2004., 01:28   #13
ako vam treba recept za rakiju od višanja:
u litraču nagurati višanja, negdje oko trećinu, dodati dosta šećera, da to sve dobro prekrije, i do vrha naliti rakije, može šljiva ili lozovača, i ostaviti jedno par tjedana dok se šećer ne otopi i povremeno promučkati.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2004., 16:13   #14
Uzeti crne tresnje, jos je bolje.
__________________
"This shampoo is too strong!" "I'll give you my strawberry for your appricot!"
Flemming is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.