Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2016., 10:26   #501
Malo su se pomiješale tu neke stvari koje su neprimjetno oft. Recimo, uklapanje kao krajnji cilj odijevanja, količina novaca koja se potroši, isticanje statusa kroz satove, aute, "marke", marke ili kajaznam..

Kad govorimo o dobrom oblačenju, govorimo o vještini, o obraćanju pažnje, o potrebi za lijepim, i o prepoznavanju ljepote i elegancije. To je ono radi čega sam rekao da to traži izgradnju senzibiliteta.

Zašto je takvo dobro oblačenje bitno, prvenstveno ženama, (mada ima i frajera koji to vole )?
Zato jer
- je svaka dobro savladana vještina seksi, ako ne seksi, a onda bar dovoljno intrigantna da nas zainteresira za nositelja.
- je obraćanje pažnje osnova komunikacije s okolnim svijetom, i pokazuje bar potencijal u tom smjeru. Ako je kroz stav vidljivo da to nije pažnja prema sebi kao prirodnom centru svemira, nego prema detalju i cjelini nečega čime smo okruženi, pokazuje znatiželju i potrebu da se shvati. Osim toga, žene vole i trebaju pažnju za sebe, i vole vidjeti da postoje frajeri koji im to mogu i hoće dati.
- potreba za lijepim govori o tome da je taj netko prevladao i/ili ispunio niže potrebe, i da možda nije zabetoniran, nego work-in-progress
- to što prepoznaje ljepotu i eleganciju znači da je izgrađen/a i u estetskom razmišljanju i da je savladao/la početnička pretjerivanja
- kad vide uložen trud, žene znaju da ni njihov trud neće proći neprimijećen, i da se sigurno neće dogoditi da je taj frajer tjedan dana nakon frizure pita - Jesi ti to nekaj napravila s kosom? - Meni ovo nije važno, ali znam da ženama je, i da je veliki turn off kad frajer, poslije njena tri-četiri sata trackanja i pripremanja da se izađe, primijetiti jedino količinu potrošenog vremena.
- I naravno, super je kad je frajer če-če
Jar-jar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 11:05   #502
Quote:
Jar-jar kaže: Pogledaj post

- je svaka dobro savladana vještina seksi, ako ne seksi, a onda bar dovoljno intrigantna da nas zainteresira za nositelja.
svaka?
čak i vještina npr. podrigivanja?

Quote:
Jar-jar kaže: Pogledaj post
- je obraćanje pažnje osnova komunikacije s okolnim svijetom, i pokazuje bar potencijal u tom smjeru. Ako je kroz stav vidljivo da to nije pažnja prema sebi kao prirodnom centru svemira, nego prema detalju i cjelini nečega čime smo okruženi, pokazuje znatiželju i potrebu da se shvati. Osim toga, žene vole i trebaju pažnju za sebe, i vole vidjeti da postoje frajeri koji im to mogu i hoće dati.
kaj ovo ima veze sa oblekom?

Quote:
Jar-jar kaže: Pogledaj post
- potreba za lijepim govori o tome da je taj netko prevladao i/ili ispunio niže potrebe, i da možda nije zabetoniran, nego work-in-progress
- to što prepoznaje ljepotu i eleganciju znači da je izgrađen/a i u estetskom razmišljanju i da je savladao/la početnička pretjerivanja
blaaah.

Quote:
Jar-jar kaže: Pogledaj post
- kad vide uložen trud, žene znaju da ni njihov trud neće proći neprimijećen, i da se sigurno neće dogoditi da je taj frajer tjedan dana nakon frizure pita - Jesi ti to nekaj napravila s kosom? - Meni ovo nije važno, ali znam da ženama je, i da je veliki turn off kad frajer, poslije njena tri-četiri sata trackanja i pripremanja da se izađe, primijetiti jedino količinu potrošenog vremena.
meni je jedino bitan trud kaj on uloži oko mene. kaj bu imal na sebi to mi ni tak presudno.

Quote:
Jar-jar kaže: Pogledaj post
- I naravno, super je kad je frajer če-če
al ni super kad frajer veli če - če
LadyEvil is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 12:18   #503
Quote:
wildfireB kaže: Pogledaj post
Jasno, ali nije svacija priroda posla da mora nositi odijelo, zato ga nisam navela kao bazicni komad. Osim sto ga ljudi drze za vjencanja, sprovode i slicno. Slazem se da tu ipak treba uloziti, ali ne mislim da je neka majica sa cijenom od 800 kuna i logom iscrtanim na prednjici nesto kvalitetnija od one za 300 kn u Bennettonu, primjera radi.
A čuj, odijelo je uvijek dobro imati u ormaru, za svaki slučaj svadbe, sprovoda, nekog posebnog događaja, domjenka .. što već, ako ti već ne treba za posao.


Quote:
wildfireB kaže: Pogledaj post
U svakom slucaju, steta sto vise muskaraca nema smisla za odijevanje, to me bas zalosti. Nekad u sali s prijateljicama komentiram koliko bismo se bolje oblacile da smo muskog spola, nerijetko i obidemo muski odjel i skicamo robu. Al hebiga, i dalje smo kvocke
Iako ste u prosjeku osvještenije, češće i padate u zamku slijeđenja trendova, pa znate nekad svašta staviti na sebe
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.

Zadnje uređivanje gordan72 : 26.10.2016. at 12:32.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 12:21   #504
Quote:
gordan72 kaže: Pogledaj post
A čuj, odijelo je uvijek dobro imati u ormaru, za svaki slučaj svadbe, sprovoda, nekog posebnog događaja, domjenka .. što već, ako ti već ne treba za posao.




A čuj, iako ste u prosjeku osvještenije, češće i padate u zamku slijeđenja trendova, pa znate nekad svašta staviti na sebe
Odijelo mi je out totalni,preferiram casual odjecu i za te svecanije prigode
Jack-Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 12:26   #505
Quote:
Jar-jar kaže: Pogledaj post

...
Na puno se strana rasuo ovaj thread, ali to je prilično kompleksna tema ...

Odijevanje je isto kao i mnoge druge aktivnosti jedan od načina pokazivanja statusa, truda uloženog u to, osjećaja poštovanja prema drugoj osobi ili skupini, vještine odabira i kombiniranja odjeće, osjećaja za situaciju itd. itd.
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 12:29   #506
Quote:
Jack-Daniels kaže: Pogledaj post
Odijelo mi je out totalni,preferiram casual odjecu i za te svecanije prigode
Sve ovisi o tome kakve su te svečanije prigode, i koliko imaš godina ... i ja nastojim izbjeći odjelo kad mogu, ali nekad je dress code jednostavno takav da ga ne možeš izbjeći (za neka događanja ti i ekslicitno piše što treba obući), u nekim tvrtkama odijelo je must, osobito u višem managementu (neki imaju i uveden casual friday .. petkom kad se obuku malo ležernije)
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 13:29   #507
Quote:
gordan72 kaže: Pogledaj post
Iako ste u prosjeku osvještenije, češće i padate u zamku slijeđenja trendova, pa znate nekad svašta staviti na sebe
Istina ali bome i vas nekad prehiti
wildfireB is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 14:01   #508
Quote:
gordan72 kaže: Pogledaj post
Sve ovisi o tome kakve su te svečanije prigode, i koliko imaš godina ... i ja nastojim izbjeći odjelo kad mogu, ali nekad je dress code jednostavno takav da ga ne možeš izbjeći (za neka događanja ti i ekslicitno piše što treba obući), u nekim tvrtkama odijelo je must, osobito u višem managementu (neki imaju i uveden casual friday .. petkom kad se obuku malo ležernije)
Pa to je,al casual long life
Jack-Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 14:09   #509
Quote:
Jar-jar kaže: Pogledaj post
Zašto je takvo dobro oblačenje bitno, prvenstveno ženama, (mada ima i frajera koji to vole )?
ako pricamo o markiranoj odjeci, ajmo bit iskreni... nekima je to bitno jer govori "placam sve 4-5 puta skuplje nego sto je potrebno jer mi se moze".
tjuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 14:17   #510
Quote:
tjuner kaže: Pogledaj post
ako pricamo o markiranoj odjeci, ajmo bit iskreni... nekima je to bitno jer govori "placam sve 4-5 puta skuplje nego sto je potrebno jer mi se moze".
Da,to je 'djir',gucci po kuci,armani za vani ..lol
Jack-Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 14:21   #511
Quote:
LadyEvil kaže: Pogledaj post
svaka?
čak i vještina npr. podrigivanja?
Bilo mi je super smiješno kad mi je bivša cura priznala da otkida na to kad zafućkam pesu da dođe. Meni je ta vještina po kompleksnosti u rangu s podrigivanjem..

Svakom se nekaj sviđa i svi smo različiti, zato i je takav problem dobro se upariti.


Quote:
al ni super kad frajer veli če - če
Mmm, ne znam, ja sam čuo da to baš dobro zvuči izrečeno mojim muževnim basom..
Jar-jar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 21:12   #512
Ukratko o neradom nošenju odijela; nekad se nije ni meni mililo, i bila je prava patnja i utrpati me u odijelo, i boravak u njemu. Međutim, kad se odijelo kupi kako treba (čak je dosta prema ona četiri dućanska kriterija), nošenje postane prirodno i lako. Tu kad govorim o odijelu, mislim i na sve komade koji uz to idu. Puno je teže nositi nešto kupljeno na brzinu pod mus i skrpano na hrpu od prilike, nego ako je sve skupa posloženo. Razlika je ogromna. Kad se kupi kako treba, stvari jednostavno kliknu na svoje mjesto.

Naravno da se držanje i stav mora prilagoditi, ali to u kratkom vremenu više ni ne primijetiš. Meni je sad jednako udobno dok nosim razvučenu bijelu vestu i stare traperice ili odijelo, a to mi je bilo nezamislivo. Još uvijek rijetko nosim odijelo, ali to sad radim s guštom.
Jar-jar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 08:29   #513
Klasicna odjela su bezveze, kupis ih, obuces jednom i onda skupljaju prasinu u ormaru.
Bolje je kupit finiju robu koju mozes nosit za posebne prigode, ali i kad ides vani na malo finija mista.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:21.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger