Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2016., 15:36   #21
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
Osobno se trudim boriti protiv njega. 100 puta mi je doslo da gazim bivsu i da budem gad, ali onda si razmislim i shvatim da bi to samo jos vise zakompliciralo stvari.
Ponos je nepotrebna stvar i komplicira zivot. Treba ga sterat u kurac.
Možda ti se baš tako manifestirao ponos. Ponos nekog stoičkog nazora.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 15:38   #22
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Ne mora nuzno zagorcavati..mozda je to i samozastita...
Kad je nesto lose,a vuce nas,a ponos ne dopusta da se vratimo tome..
To bi prije bio zdravi razum.
Ili se varam?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 15:49   #23
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Možda ti se baš tako manifestirao ponos. Ponos nekog stoičkog nazora.
Mozda, ali kaj da onda radim?
Imam veliku svijest o posljedicama i takav sam oduvijek.
Nama su u prvom srednje rekli da se moramo stititi kad se seksamo i usput nam nabrojali opasnosti i ja sam vec tada odbio seks ako ne bi imao zastite, a devedesetih nista nije radilo od 0-24 da bi se tamo otislo po kondome.
Moji starci su razvedeni pa znam kak je kad se krene krviti i to mi je dovoljan razlog da ostanem dobar sa bivsom. ...uz sve ostale naravno.
Isto je ibsa drogama. Droge izazivaju ovisnost. Ja volim droge, ne zelim biti ovisan pa od ranih dana odbijam cesto uzimati.
Isto je bilo i s alkoholom nakon razvoda. Pio sam prvo par mjeseci bez prestanka pa sam se zapitao zelim li postati alkoholicar.
Zadnja dva mjeseca sam najtrijezniji covjek u ekipi, a do prije dva mjeseca sam bio redovito najpijaniji.

Znam da nema veze s ponosom vec objasnjavam svoju svijest o posljedicama.

Tak da slobodno malo bolje razjasnis ovaj dio sa stoickim nadzorom. Nisam bas upoznat sa time.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 16:08   #24
Quote:
slavišab kaže: Pogledaj post
Eto,pošto nisam u stanju shvatiti žene,da ih priupitam

Koliko ste toga izgubile zbog ponosa,ponajprije mislim na ljubav.

Znači,koliko sam skužio,žena će lakše podnijeti prekidanje neko koje vodi (možda) prema vezi nego muškarac,neće napraviti taj prvi korak ako muškarac ga ne napravi.

Znači on mora biti taj koji će odraditi neki početak i par spojeva,a ne žena,pa makar on prekinuo to,ona će ostati pri svojem.

Jesam u pravu ?
Prava zena se nece ponasati kao nedojebana umisljena siparica.

~via tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 16:14   #25
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
Mozda, ali kaj da onda radim?
Imam veliku svijest o posljedicama i takav sam oduvijek.
Nama su u prvom srednje rekli da se moramo stititi kad se seksamo i usput nam nabrojali opasnosti i ja sam vec tada odbio seks ako ne bi imao zastite, a devedesetih nista nije radilo od 0-24 da bi se tamo otislo po kondome.
Moji starci su razvedeni pa znam kak je kad se krene krviti i to mi je dovoljan razlog da ostanem dobar sa bivsom. ...uz sve ostale naravno.
Isto je ibsa drogama. Droge izazivaju ovisnost. Ja volim droge, ne zelim biti ovisan pa od ranih dana odbijam cesto uzimati.
Isto je bilo i s alkoholom nakon razvoda. Pio sam prvo par mjeseci bez prestanka pa sam se zapitao zelim li postati alkoholicar.
Zadnja dva mjeseca sam najtrijezniji covjek u ekipi, a do prije dva mjeseca sam bio redovito najpijaniji.

Znam da nema veze s ponosom vec objasnjavam svoju svijest o posljedicama.

Tak da slobodno malo bolje razjasnis ovaj dio sa stoickim nadzorom. Nisam bas upoznat sa time.
Mislio sam na pop-stoicizam. Ništa bitno.

Radi se o hendlanju emocija, generalno. Bilo je to neko vrijeme kada je takvo hendlanje bilo stvar prestiža. Jer je teško. Znaš ono kada džentlmena šamaraju bilo uvredama, igranjem iza leđa, lažima, perfidnostima, pa čak i fizičkim prisilama. A on to gasi i ne igra tu igru jer mu je ponižavajuće zavaljati se u blato nagona. Kao i kada žena na uvrede ne reagira bučno i teatralno nego tiho i smireno. Ključ: bez da povrjeđuje iako je u situaciji da mora trpiti.
Takvi iako ne pate od ega imaju razumijevanja za druge u toj slabosti.

Međutim, baš se kod takvih, ukoliko nisu istinski očišćeni od statusa, može govoriti o najvišem mogućem nadimanju. Kakogod, mislim da se takve može nazivati gospodom. Ne volim gospodu.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 16:35   #26
kad ćete shvatiti da je osobin odnos prema vama 20% vezan za vas a 80% za prethodnu vezu/veze i prethodnog partnera

blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 16:43   #27
Ako nisam u mogućnosti da razumijem sve žene razumijem onda jednu, a to je moja majka koja se žrtvovala za sve nas u porodici, uvjek je pružala snažnu podršku pobrinula se da djeca izrastu u ljude koji znaju šta je ljubav i koji su sposobni da vole na to može biti ponosna i može biti sigurna da će joj obraz biti svijetao što se nas tiče. Može biti ponosna kao žena na sve to ona je majka i žena za primjer drugima.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 16:55   #28
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
Prava zena se nece ponasati kao nedojebana umisljena siparica.

~via tapatalk
Pravi muškarac ne govori ovako o ženama (i o drugim ljudima, općenito)

Dobro da smo u suprotnom taboru
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 16:56   #29
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
Pravi muškarac ne govori ovako o ženama (i o drugim ljudima, općenito)

Dobro da smo u suprotnom taboru
Ja nisam ni govorio o zenama.

~via tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 16:58   #30
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
Ja nisam ni govorio o zenama.

~via tapatalk
Nego?
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 16:59   #31
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
Nego?
Znas ono kada nekom treba objasnjavati foru?

~via tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 16:59   #32
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
Znas ono kada nekom treba objasnjavati foru?

~via tapatalk
Ne.
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 17:06   #33
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
kad ćete shvatiti da je osobin odnos prema vama 20% vezan za vas a 80% za prethodnu vezu/veze i prethodnog partnera

__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 18:46   #34
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
Osobno se trudim boriti protiv njega. 100 puta mi je doslo da gazim bivsu i da budem gad, ali onda si razmislim i shvatim da bi to samo jos vise zakompliciralo stvari.
Isto je sa svima koji su mi stali na zulj.
Npr posvadio sam se sa hrpom ljudi na forumu u zadnje vrijeme (gustam u tome ) , ali sam se s vecinom od njih bez brige slozio na ostalim temama i s moje strane nema zlopamcenja i ljutnje.

Ponos je nepotrebna stvar i komplicira zivot. Treba ga sterat u kurac.
Mislim da to nije bio ponos u pitanju. Tvoja reakcija je prije bila reakcija bijesa, osjecaja izdaje, povrijedenosti...

Ali slazem se sa ovom zadnjom i predzadnjom recenicom
To sam shvatila jos kao dijete. Jer sam bila izrazito ponosno i tvrdoglavo dijete. Obzirom na to sto sam tada prolazila, to je bila pozeljna mana, mozda cak i presudna za prezivljavanje. Ali kasnije u zivotu shvatis da je vise na odmoc nego na pomoc.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 19:03   #35
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Ne mora nuzno zagorcavati..mozda je to i samozastita...
Kad je nesto lose,a vuce nas,a ponos ne dopusta da se vratimo tome..
Tako i ja shvacam ponos. I mislim da je to tako sagledano nesto pozitivno. Meni se cini da ljudi pod ponos uglavnom shvacaju necije nesavijanje kicme kad bi voljeli da ona kod suprotne strane bude savitljivija ili su ti ocekivali, pa je rakvo ponasanje izostalo. Onda kazu on ili ona je "ponosna"
stupidisam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 22:26   #36
Quote:
stupidisam kaže: Pogledaj post
Tako i ja shvacam ponos. I mislim da je to tako sagledano nesto pozitivno. Meni se cini da ljudi pod ponos uglavnom shvacaju necije nesavijanje kicme kad bi voljeli da ona kod suprotne strane bude savitljivija ili su ti ocekivali, pa je rakvo ponasanje izostalo. Onda kazu on ili ona je "ponosna"
Da,tako tjese sebe sto nekoga nisu "slomili"..

Flatoos,a ponos nije dio razuma??
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 23:33   #37
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Da,tako tjese sebe sto nekoga nisu "slomili"..
Neki pod ponos navode i situacije kad netko pogrijesi, pa se nije u stanju ispricati i radije pusta da sve propadne nego da prizna pogresku. To je sebicnost. A ne ponos.
Meni ponos ima prvenstveno pozitivnu konotaciju u znacenju. Meni je to dosljednost u ono sto vjerujem, principijelnost i nepokolebljivost prema osobno vaznim principima ili vrijednostima.
stupidisam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 23:49   #38
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Da,tako tjese sebe sto nekoga nisu "slomili"..

Flatoos,a ponos nije dio razuma??
nisam ni siguran sto je ponos.

ponosan sam na svojeg sina.
ponosan sam bio na svoj brak.

neki ljudi iz ponosa nece pruziti ruku pomirenja.

netko durenje smatra ponosom.

netko se ponosi time sto je prestao pusiti.

ne vratiti se u losu vezu iz ponosa bi znacilo sto?

sigurno da ima veze s razumom.
.... ili nerazumom.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 23:51   #39
Quote:
stupidisam kaže: Pogledaj post
Neki pod ponos navode i situacije kad netko pogrijesi, pa se nije u stanju ispricati i radije pusta da sve propadne nego da prizna pogresku. To je sebicnost. A ne ponos.
Meni ponos ima prvenstveno pozitivnu konotaciju u znacenju. Meni je to dosljednost u ono sto vjerujem, principijelnost i nepokolebljivost prema osobno vaznim principima ili vrijednostima.
prodano.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 08:37   #40
Zaista se jako cesto mijesaju opravdani i neopravdani ponos.

Kada neko misli da je centar svijeta, uvijek u pravu i ne preispituje svoje postupke i znas kada dodje do razmirica da se nikada nece izvinuti ukoliko je kriv/kriva, onda to nije ponosna nego egocentricna i bezobrazna osoba.

Kada neko cini prema nama gluposti i mi prvi ne zelimo povuci potez, na bilo koji nacin nam ugrozava integritet onda je to ocuvanje sebe i ponos koji postoji s razlogom.

Valja dobro ocijeniti okolnosti.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:15.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger