Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2014., 06:18   #4321
Quote:
Ghost Disaster kaže: Pogledaj post
Oprostite što upadam kao padobranac ali .. ovo sam morao reći:

Borba s depresijom je jako ozbiljna stvar. Nije baš lagano živjeti u svijetu koji je iz oči čovjeka koji se bori s istom jako mračno i hladno mjesto. Depresija je bolest koja je jako zajebana,boli jako puno i bitka sa istom jako umara i ubije u pojam. I mislim da ne pomažete s komentarima određene vrste. Svi smo mi ovdje došli,na ovu temu,da nađemo barem malo sunca za borbu koju vodimo iduči dan. Barem ja vidim ovu temu tako. Traženje one "slamke spasa" koja bi možda moglo donijeti nešto dobro.

NHF.
GD.
Objasni mi, sto je to zapravo depresija? Ispricavam se ali jos nikad nisam bio u to jnekoj "depresivnoj" poziciji pa ne znam...
__________________
Some girls just can`t refuse my good looks, my style and my charm and my unflinching ability to listen to Taylor Swift ;)
Salvat0re is offline  
Old 02.09.2014., 18:50   #4322
Quote:
Salvat0re kaže: Pogledaj post
Objasni mi, sto je to zapravo depresija? Ispricavam se ali jos nikad nisam bio u to jnekoj "depresivnoj" poziciji pa ne znam...
Mogu ti odgovoriti na to kako nastaje,"što je",ali ti ne mogu opisati kako se je osjećati kada si u istoj,jer to jako varira,te se ne može opisati,kao niti sex recimo.

Zaboravio sam dio biologije,ali ću to probati laički objasniti. Depresija je bolest,koja je "zapravo" biološka,tj fizička (a ne samo mentalna tj psihološka). Jedna od teorija zašto nastaje depresija je "neurotransmiterska" teorija koja govori da depresija ima veze s neurotransmiterima,tj kada su neurotransmiteri "sje**ni" onda to djeluje na mozak tj konkretno na emocije. Mislim da su neurotransmiteri ti koji "drže" tj "kontroliraju" naše emocije (uz naravno,neke druge djelove). Za detaljnije pojašnjenje trebao bi dobro prokopati knjigu iz biologije,koju trenutno nemam. Mislim da neurotransmiteri imaju veze s kemijskim balansom u živcima, i da, kada su "sj**ani" ne "propuštaju" neke tvari ili ne dozvoljavaju "lučenje" istih, što uzrokuje depresiju. Kažem, nisam 100% siguran, ali mi u glavi zvoni da nešto tu ima tj da je slično.

A što je depresija? Pa ja bih to nazvao "nemogučnošću" organizma da sam prirodnim putem emocije drži stabilnima i "pozitivnima". To ne znači da su svi ljudi, koji se ne ponašaju kao da su napušeni, depresivni. Ali ... znači tj postoji šansa, da su neki ljudi, koji osjećaju tugu/žaljenje kroz duže vremensko razdoblje, i koji ne mogu sami vratiti svoje emocije u balans, vrlo vjerojatno počeli "dobivati simptome" tj "oboljevati" od depresije.
Ghost Disaster is offline  
Old 04.09.2014., 14:52   #4323
Protiv depresije se može i treba boriti na sve raspoložive načine i u tu borbu trebamo aktivno uključiti sve osobe kojima je do nas stalo jer ako joj se prepustiš nastupa mlijeko faza i ona traje sve dok se ne ukiseliš, a kada se to desi rijetkim si ljudima ugodno i poželjno društvo pa se stanje dodatno pogoršava i na kraju mnogi u nemogućnosti da vole i poštuju sami sebe dovoljno ili previše naprave najgluplju moguću stvar koja kasnije rezultira zakapanjem pod zemlju ili kremiranjem. UVIJEK JE BOLJE BITI ŽIV pa makar i u najgoroj mogućoj situaciji jer dokle god si živ uvijek imaš mogućnost nekakvog izbora, a kao mrtav samo truneš ili egzistiraš u obliku pepela unutar nekakve bezvezne posude. Život je nešto najbolje u svemiru i depresivni ljudi ne znaju ili nisu voljni naučiti kako da u njemu uživaju. Smrt je sranje, a sranje vole jedino muhe. Mi ljudi smo dužni sami sebi da se potrudimo uživati u životu jer tko hoće uvijek nađe način, a tko neće bolje neka se predomisli.
__________________
Men only need to have two memberships, gym membership and library membership. My dream is to combine these two places into one awesome place and help you to keep your mind and body in shape. Enthusiasm moves the world and life is like a canvas. It begins blank and every day is like another brush stroke.
kontaminiran is offline  
Old 04.09.2014., 17:11   #4324
Quote:
nicole76 kaže: Pogledaj post

Da, vjerovatno bi mi postovi bili smisleniji da sam barica76 ili verica76
hahahah
__________________
And peace all around may be your fortune.
Ostat ćemo sami ti i ja u svijetu kome rod i ne treba
Nevera is offline  
Old 09.09.2014., 20:10   #4325
Quote:
emmica kaže: Pogledaj post
ja cu ti biti frendica
He..kako je dobar ovaj foru..Kako je lijepo vidjeti kada su ljudi dobri ljudi..

Svaka čast emmice..
__________________
Uzmeš što ti se da,nešto otmeš i to je to..
Dunst Scapa is offline  
Old 09.09.2014., 20:11   #4326
Quote:
Z39. kaže: Pogledaj post
Joj, kako deprimirajuća tema...
Počni se baviti nečime, učlani se u neku udrugu.
Da u udrgu kod Željke Markić...I ona nije imala prijatelje,ali nitko nije ispao kao ona..Tako da ne brini.
__________________
Uzmeš što ti se da,nešto otmeš i to je to..
Dunst Scapa is offline  
Old 09.09.2014., 21:38   #4327
Quote:
kontaminiran kaže: Pogledaj post
Protiv depresije se može i treba boriti na sve raspoložive načine i u tu borbu trebamo aktivno uključiti sve osobe kojima je do nas stalo jer ako joj se prepustiš nastupa mlijeko faza i ona traje sve dok se ne ukiseliš, a kada se to desi rijetkim si ljudima ugodno i poželjno društvo pa se stanje dodatno pogoršava i na kraju mnogi u nemogućnosti da vole i poštuju sami sebe dovoljno ili previše naprave najgluplju moguću stvar koja kasnije rezultira zakapanjem pod zemlju ili kremiranjem. UVIJEK JE BOLJE BITI ŽIV pa makar i u najgoroj mogućoj situaciji jer dokle god si živ uvijek imaš mogućnost nekakvog izbora, a kao mrtav samo truneš ili egzistiraš u obliku pepela unutar nekakve bezvezne posude. Život je nešto najbolje u svemiru i depresivni ljudi ne znaju ili nisu voljni naučiti kako da u njemu uživaju. Smrt je sranje, a sranje vole jedino muhe. Mi ljudi smo dužni sami sebi da se potrudimo uživati u životu jer tko hoće uvijek nađe način, a tko neće bolje neka se predomisli.
Mi ljudi smo kapi u moru sadističkog društva koje sljepo vjeruje i sljedi pravila i norme koje je netko, nekad davno postavio, bez pitanja, prigovora živimo kao robovi nekog savršenog sistema da sami sebi stvorimo lažni utisak o vlastitoj korisnosti u istom. Činjenica je da smo svi beskorisna materija, otpadak iz nekog dijela svemira koji se materijaliziro u ovom jebenom obliku na ovom jebenom planetu i stovrio neku vrstu polovne svijesti koja ima samo taj jedan cilj, da održava tijelo na životu i ostvari daljnje razmnožavanje
doktro hu is offline  
Old 10.09.2014., 20:25   #4328
E sad si ga usro do temelja bez kiselog zelja i kelja. Cilj ljudskog života je da se molimo dobrom Bogu koji će nam podariti život vječni na slavu i hvalu mojega imena i da darivamo popadiju da nam bude zdravo debela i živi u obilju dok osušeni izgladnjeli starci po kantama kopaju i sranjima se šopaju. Vjera u Boga je najbolja drogi i zato hajde da se drogiramo nek se oči sjaje pa me pitaj je li prvo bila kokoš ili jaje.
__________________
Men only need to have two memberships, gym membership and library membership. My dream is to combine these two places into one awesome place and help you to keep your mind and body in shape. Enthusiasm moves the world and life is like a canvas. It begins blank and every day is like another brush stroke.
kontaminiran is offline  
Old 10.09.2014., 20:31   #4329
Quote:
doktro hu kaže: Pogledaj post
polovne svijesti
hhahahah koji izraz...polovna svijest...prejako...kradem
__________________
Fredo, you're nothing to me now
sophieee is offline  
Old 11.09.2014., 12:51   #4330
Quote:
doktro hu kaže: Pogledaj post
Mi ljudi smo kapi u moru sadističkog društva koje sljepo vjeruje i sljedi pravila i norme koje je netko, nekad davno postavio, bez pitanja, prigovora živimo kao robovi nekog savršenog sistema da sami sebi stvorimo lažni utisak o vlastitoj korisnosti u istom. Činjenica je da smo svi beskorisna materija, otpadak iz nekog dijela svemira koji se materijaliziro u ovom jebenom obliku na ovom jebenom planetu i stovrio neku vrstu polovne svijesti koja ima samo taj jedan cilj, da održava tijelo na životu i ostvari daljnje razmnožavanje
A koji je tvoj prijedlog?
Obožavam ljude koji govore što oni ne bi i što im je glupo, bez imalo inicijative da ponude alternativno, pametno rješenje.
__________________
Previše često se zbunimo pa mislimo da su pristojni oni ljudi koji ne psuju.
morcego is offline  
Old 11.09.2014., 18:47   #4331
Quote:
morcego kaže: Pogledaj post
A koji je tvoj prijedlog?
Obožavam ljude koji govore što oni ne bi i što im je glupo, bez imalo inicijative da ponude alternativno, pametno rješenje.
u tome i jest poenta što ne postiji pametno riješenje, samo izbori određeni podsvjesnim nagonom za preživljavanje
doktro hu is offline  
Old 12.09.2014., 14:29   #4332
A tko si ti da znaš šta postoji, a šta ne? Možda je sve laž kao u onoj pjesmi... svejelaž... samopustalaž... tralalalala... lalalalala...
__________________
Men only need to have two memberships, gym membership and library membership. My dream is to combine these two places into one awesome place and help you to keep your mind and body in shape. Enthusiasm moves the world and life is like a canvas. It begins blank and every day is like another brush stroke.
kontaminiran is offline  
Old 12.09.2014., 14:45   #4333
JA NEMAM NIJEDNOG PRIJATELJA..IMALA SAM DVIJE PRIJATELJICE ZA KOJE SAM MISLILA DA SU MI NAJBOLJE AL JEDNA ME POKRALA I BILA SAM DOBRA DOK SAM SVE PLACALAV A DRUGA JE BILA TOLKO LJUBOMORNA DA JE JEDNOM DECKU SKOJIM SAM SE VIDALA IZMISLILA DA NEMA SKIM NISAM SPAVALA I SVASTA ..IMAM 20AK GOD IZ ZAGREBA SAM.I SAMO BIH HTJELA JEDNU NORMALNU FRENDICU S KOJOM BI SE SETALA ISLA VAN U KINO DI GOD ZELI KOJA BI UVJEK BILA TU ZA MENE I JA ZA NJU.AKOV IMA KOJA NEK SE JAVI SLOBODNOO..
jednajedina1 is offline  
Old 12.09.2014., 16:07   #4334
@jednajedina1

Draga, korištenje velikih slova se smatra vikanjem. Editiraj post i promijeni slova


Ako ti je do druženja, mi idemo sutra u Krapinu na izlet, otvorena je tema, pa se javi.
__________________
Najsjajnije bisere moraš dobro istražiti da bi uočio svu ljepotu, nije nužno vidljivo na prvu. © mr-crime
Ludica is offline  
Old 13.09.2014., 15:58   #4335
pozdrav

ako je neka cura za dopisivanje
neka mi se javi da ubijemo dosadu
a možda se i nađemo ako smo bliže
aninari is offline  
Old 13.09.2014., 16:20   #4336
Quote:
jednajedina1 kaže: Pogledaj post
JA NEMAM NIJEDNOG PRIJATELJA..IMALA SAM DVIJE PRIJATELJICE ZA KOJE SAM MISLILA DA SU MI NAJBOLJE AL JEDNA ME POKRALA I BILA SAM DOBRA DOK SAM SVE PLACALAV A DRUGA JE BILA TOLKO LJUBOMORNA DA JE JEDNOM DECKU SKOJIM SAM SE VIDALA IZMISLILA DA NEMA SKIM NISAM SPAVALA I SVASTA ..IMAM 20AK GOD IZ ZAGREBA SAM.I SAMO BIH HTJELA JEDNU NORMALNU FRENDICU S KOJOM BI SE SETALA ISLA VAN U KINO DI GOD ZELI KOJA BI UVJEK BILA TU ZA MENE I JA ZA NJU.AKOV IMA KOJA NEK SE JAVI SLOBODNOO..
Jednajedina to što su te prijateljice iznevjerile ne znači da su svi takvi, moraš otvoriti se i gledati vjerujem da svaka osoba ima nekog tko joj paše...i ja sa u istoj situaciji i pozitivno gledam na sutra u Zagrebu nemem nikoga ali vjeruj mi ima i gori stvari...
Najgore je večer ili vidjeti gdje su svi bili za vikend a ti doma sama ali iza kiše uvijek dolazi sunce, ne zaboravi...
nessca is offline  
Old 14.09.2014., 11:32   #4337
Nemam niti ja prijateljice. Odnosno mislim da su me iznevjerile kada mi je bilo najteže, a to je kada sam ostala bez mame. S nekima se povremeno dopisujem i to je sve.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Old 14.09.2014., 11:50   #4338
Quote:
jednajedina1 kaže: Pogledaj post
JA NEMAM NIJEDNOG PRIJATELJA..IMALA SAM DVIJE PRIJATELJICE ZA KOJE SAM MISLILA DA SU MI NAJBOLJE AL JEDNA ME POKRALA I BILA SAM DOBRA DOK SAM SVE PLACALAV A DRUGA JE BILA TOLKO LJUBOMORNA DA JE JEDNOM DECKU SKOJIM SAM SE VIDALA IZMISLILA DA NEMA SKIM NISAM SPAVALA I SVASTA ..IMAM 20AK GOD IZ ZAGREBA SAM.I SAMO BIH HTJELA JEDNU NORMALNU FRENDICU S KOJOM BI SE SETALA ISLA VAN U KINO DI GOD ZELI KOJA BI UVJEK BILA TU ZA MENE I JA ZA NJU.AKOV IMA KOJA NEK SE JAVI SLOBODNOO..
Pogledala sam ti profil i prvi post ti je kako si zapostavila prijatelje kad si ušla u vezu, a sad pišeš da su ljubomorne? Ja sam prije imala iskustva s takvima koje su zapostavljale i rekla sam više nikada. Ako i uspiješ naći nekoga ne smiješ to raditi, ne smiješ zapostavljati ljude, nije ni čudno što se nitko neće družiti kasnije s tobom, ljudi se ne vole osjećati kao odjebano smeće, malo razmisli o tome. Sorry, možda djeluje grubo, ali to su ti činjenice.
black fairy is offline  
Old 17.09.2014., 16:47   #4339
Kako moze osoba koja se ne zna socijalizirat naci drustvo :/
Susiah is offline  
Old 17.09.2014., 21:35   #4340
Quote:
Susiah kaže: Pogledaj post
Kako moze osoba koja se ne zna socijalizirat naci drustvo :/
Otkud znades zna li se osoba socijalizirat ako se ne potrudis poblize upoznat?

Treba uzeti u obzir mnogo faktora, recimo da rane iz proslosti ipak imaju nekakav utjecaj na osobu.
A nekako mislim da se i dobar dio osoba, za koje se cini da mozda nemaju vjestine za socijalizaciju, ipak uz odredjeni trud, ali i barem nekakvu podrsku moze poceti neke stvari koje pomazu u socijalizaciji.

I, da vrlo vjerojatno je dobro smanjiti ocekivanja, ali je ipak ugodno da barem nekakva umjereno pozitivna ocekivanja i postoje.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:03.