Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2014., 13:17   #61
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Oujea, ravnopravni ali nisu isti, samo to kako "nisu isti" ima pravo biti rečeno isključivo kad je u žensku korist...

Moramo biti jednako plaćeni, ali onda taj "isti rad" podrazumijeva da žena (zakonski!) podiže 15kg a muško 50kg.

Porodiljni dopust se mora brojati u staž, ali vojni rok se nikome nije ubrojao u staž.

Žene moraju imati kvote - ali samo za fine, lagane, i dobro plaćene poslove. Sabor kvota, bauštela nema kvote.

Rastavljeni roditelji jednako podupiru dijete - ali redovito odstranjeni otac mora pokrivati sve troškove a majka se samo "brine" i "skrbi". Bez zamaranja bezveznim novcima. Ona ista majka čije su se novčane brige i emotivna stanja moraju uvažiti ako odluči pobaciti dijete, dok očeve financijske brige a pogotovo želje ne zanimaju apsolutno nikoga. Šta nije pazio. Samo njezino je pravo da ne pazi. Jer biologija.

Mada, kad biologija muškarcu ide u prilog, strogo je zabranjena.

Etcetera...

Civilizacija, tehnologija, što već, društvo nam se promijenilo i razvio i povećalo, ali evolucijiski, biološki, mi smo i dalje isti ko i u kamenom dobu.

Žene imaju manje mišićne mase, više sala, žene su te koje rađaju, dijete je u njoj, tu se razvija emotivna veza koje je ne raskidiva, ma kakva je majka, ne ne kažem da mušakrac ne moze adekvatno skrbiti za dijete, dapače, otac ima veliku ulogu također kod podizanja dijeteta i može zamijeniti majku

ALi kad tebe netko bude pitao jel mislis ostati trudan i udati se prilikom razgovora za posao, ili dobijes otkaz jer si trudna, ako sve i ide po planu ti moraš kad rodis posvetiti se dijetetu, što ti oduzima vrijeme od ostalih stvari u zivotu, da ne kažem sve ostalo

I musko i zensko ima svoje mjesto, ali kultura zivljenja i društvene prilike, i mislim još uvijek zivimo u patrijarhatu, ne podržavaju zivotne situacije i prilike i uloge u kojima se zene nalaze, da samo zbog toga sto su žene.

p.s. ne kažem da muškarci nemaju problema u današnjem drustvu
Maddie is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 14:41   #62
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
ALi kad tebe netko bude pitao jel mislis ostati trudan i udati se prilikom razgovora za posao, ili dobijes otkaz jer si trudna, ako sve i ide po planu ti moraš kad rodis posvetiti se dijetetu, što ti oduzima vrijeme od ostalih stvari u zivotu, da ne kažem sve ostalo

I musko i zensko ima svoje mjesto, ali kultura zivljenja i društvene prilike, i mislim još uvijek zivimo u patrijarhatu, ne podržavaju zivotne situacije i prilike i uloge u kojima se zene nalaze, da samo zbog toga sto su žene.

p.s. ne kažem da muškarci nemaju problema u današnjem drustvu
Trudnoća i porod su manje-više jedina stvar koju žene mogu a muškarci ne. I ima ogromnu težinu argumenta.

Sve one stvari koje muškarci mogu a žene ne, koje su itekako presudne i nasušno potrebne (koliko cigala u svim zgradama koje se vide kroz prozor je tamo postavila žena?), su bezveze i nemaju nikakvu težinu argumenta.

How yes no.

Ako ćemo biti ravnopravni, ajmo biti ravnopravni u svemu, a ne samo tamo gdje jednoj strani paše.

BTW, dečki su jednako pitani i ostajali bez posla zbog poradi vojske. I vojska je bila svima i pod mus, ne svojevoljna i kako kome. Al to nikom niš.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 17:44   #63
Zato sam i rekla da su muskarci i zene razliciti.

A što se tiče vojske, to je razlicito od zemlje do zemlje, ali da ako su ljudi imali problema zbog toga, to je strašno. Postoji mnogi načini diskriminacije, oba spola.

Nije stvar pasanja nego biologije, zašto crnci nisu plivaci, natjecateljski jel, nemaju genetiku za to, to ne znači da nece biti tu i tamo koji plivač. Tako većina zena nece raditi na baušteli raditi, crnciti ce u trgovini, kao konobarica, kao radnica u pekari i sl di ce raditi sve zive dane, ne brini se, nepravda je svuda, tako da možes da se smiris.

Ne može me nitko uvjeriti da je muškarcima teže kao spolnoj skupini, ali time ne kažem da im je teško.
Maddie is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 20:19   #64
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Nije stvar pasanja nego biologije, zašto crnci nisu plivaci, natjecateljski jel, nemaju genetiku za to, to ne znači da nece biti tu i tamo koji plivač.
ajoj
__________________
it is known
khal gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 21:09   #65
Quote:
khal gogo kaže: Pogledaj post
ajoj
zašto
Maddie is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 21:50   #66
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
zašto
ma srry, offtopičarim, ovo nije tema o rasizmu. ali wild guess je da ne znaš puno o genetici.
__________________
it is known
khal gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 00:19   #67
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Nije stvar pasanja nego biologije, zašto crnci nisu plivaci, natjecateljski jel, nemaju genetiku za to, to ne znači da nece biti tu i tamo koji plivač. Tako većina zena nece raditi na baušteli raditi, crnciti ce u trgovini, kao konobarica, kao radnica u pekari i sl di ce raditi sve zive dane, ne brini se, nepravda je svuda, tako da možes da se smiris.
Hehe...i, jel onda riješeno zašto muški slabo kuhaju, peru rublje, usisavaju i to sve ? Nije da su lijeni, patrijarhalni i izmiču se poslu, nego je biologija i genetika...

Ili se tako nešto ne smije reći?

PS
Apropo radnica u pekari, to mi je baš upalo u oči...uvijek naprijed relativno sređena ženska prodaje, a iza ugla oznojen, brašnjav i maltene gol do pasa muški vitla tijestom...kuku lele.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 00:32   #68
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Sabor kvota, bauštela nema kvote.
..
glup argument

da potražim posao na baušteli, oni dobri ljudi tamo bi mi rekli: šta će nam baba a nije da ne želim radit na baušteli, to mi je oduvijek bila želja
Zorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 00:42   #69
Quote:
Zorée kaže: Pogledaj post
da potražim posao na baušteli, oni dobri ljudi tamo bi mi rekli: šta će nam baba a nije da ne želim radit na baušteli, to mi je oduvijek bila želja
Pa radije odustaneš i bez da probaš, razumijem.
Ali isto se ne može reći za parlament i uprave firmi jer...?
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 00:52   #70
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Pa radije odustaneš i bez da probaš, razumijem.
Ali isto se ne može reći za parlament i uprave firmi jer...?
pa probala sam ja to i te kako. sa tatom sam i napravila kuću, nosala blokove, još imam pune ruke ožiljaka pokrivala krov

zato jer ima kvalifikacije za to, i fakultet i tu ne mogu reći ova nam baba ne treba jer je baba
Zorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 14:41   #71
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
U stvari, postoje li stvarno ljudi koji baš- mrze žene?

Mislim, postoje ovakve žene i onakve žene, imaš mamu, baku, rođakinje, pa mlade žene, stare žene, debele, mršave, seksi žene i neseksi žene... ima žena u 1000 oblika.
I kako sad da se mrze sva ljudska bića s vaginom?
Na što se ovdje točno misli?
Ne misli se na sve žene i ne misli se na sve muškarce, priča se o onima koji mrze one koje već mrze.
Mislim da je podosta dobro objašnjeno u videu na kaj se misli

Dosta je ovdje govora bilo i o ženama koje preziru muškarce, moj video ne negira i tu činjenicu, već eto govori o tome o čemu govori, ne isključujući žensku mržnju spram tipova.

Poanta je da ne moraš mrziti ono što ti se ne sviđa, ne razumiješ, što ti je odbojno. Možeš jednostavno to ignorirati, prihvatiti to, nastojat pomoć ako ima smisla i jebeno se okruživat sa svom ljepotom koju život pruža.

Vjerujem da je to mnogima utopistička misao, zato sam napravio video, ako nekog potaknem na razmišljanje, ja ću biti sretan.
NikolaHorvat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.