Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2020., 14:32   #1
Istine i mitovi o ćelavosti

Pozdrav. U zadnje vrijeme sam počeo razmišljati o tome kako se nasljeđuje ćelavost. Na internetu sam najčešće vidio da se ćelavost nasljeđuje od djeda s majčine strane. Ja imam 20 godina i još (naravno) nemam problema s gubitkom kose. Sa 16 godine sam primijetio da su mi se malo produbili zalisci u odnosu na osnovnu školu, ali otad je tako i ostalo, nije napredovalo. Meni je djed s majčine strane ćelav od kad mama zna za njega (otprilike ga se sjeća od njegove 40. godine). Jedan ujak ima 60 godina i ima gustu kosu, a drugi je proćelav, ali ima 50 godina. Otac i stričevi mi nisu ćelavi, a djed s tatine strane je proćelav (ali on je ipak u godinama). Mene bi zanimalo od osobe koja zna nešto o tome je li istina da se ćelavost nasljeđuje od djeda s majčine strane ili je to mit i (znam da je ovo pitanje malo glupo) kolika je vjerojatnost da ću ja oćelaviti? Lp.
Marko128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2020., 17:01   #2
To ti je sto posto tako. Polako nabavljaj neku pastu za poliranje cele, trebat ce ti.
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2020., 21:11   #3
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
To ti je sto posto tako. Polako nabavljaj neku pastu za poliranje cele, trebat ce ti.
Haha ma gle, znam da smijesno zvuci, ali ono mlad sam i realno izgled mi je zasad dosta bitan. Majci se isto kosa malo prorijedila u menopauzi (na tjemenu), ali ne previse. Pa eto nek se javi netko tko je celav pa da mi kaze od koga je to nasljedio, ili netko tko ima djeda s mamine strane celavog, a da on sam nije celav.
Marko128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2020., 18:10   #4
Quote:
Marko128 kaže: Pogledaj post
Haha ma gle, znam da smijesno zvuci, ali ono mlad sam i realno izgled mi je zasad dosta bitan. Majci se isto kosa malo prorijedila u menopauzi (na tjemenu), ali ne previse. Pa eto nek se javi netko tko je celav pa da mi kaze od koga je to nasljedio, ili netko tko ima djeda s mamine strane celavog, a da on sam nije celav.
Ja, od maminog tate, iz iskustva pricam

Ne znam nikoga kome je taj djed bio bilijarska kugla a da nije ocelavio do cetrdesete. Pocne prije tridesete.

Za poliranje Nivea i stara najlonska carapa, da vidis kako se sjaji.
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2020., 00:49   #5
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ja, od maminog tate, iz iskustva pricam

Ne znam nikoga kome je taj djed bio bilijarska kugla a da nije ocelavio do cetrdesete. Pocne prije tridesete.

Za poliranje Nivea i stara najlonska carapa, da vidis kako se sjaji.
Ahh... Hvala na odg. Iskreno nije mi to ugodno cuti. Radije bih bio iznimka Hvala tebi na odgovoru, ali htio bi cuti i ostale clanove foruma.
Marko128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2021., 04:39   #6
Cudno je kad postoji slucaj da otac ima kosu i on ima 2 sina. Jedan ima kosu a drugi je celav. ...
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.