Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2011., 13:54   #1
Question Gadan okus u ustima

bok svima!
prije neka tri dana probudila sam se sa odvratnim okusom u ustima. kad god nesto jedem ili pijem, pa cak i vodu, javlja mi se taj gadan okus. ko da mi je neka zivotinja krepala u ustima il sta ja znam sta :S
perem zube do iznemoglosti, ali se ne moze saprati taj okus.
nemam nikakvih drugih simptoma, ne boli me trbuh nit ista, samo sto ne mogu jest jer mi se gadi sama pomisao na taj okus u ustima.
jel ima tko slicnih iskustava i sto preporucate?

Zadnje uređivanje bizzare girl : 18.02.2011. at 14:00.
bizzare girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 17:13   #2
Zna se desit trudnicama...
Može biti i radi pokvarenih zubiju i bolesti jednjaka i želuca.
Inana21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 18:23   #3
Quote:
Inana21 kaže: Pogledaj post
Zna se desit trudnicama...
Može biti i radi pokvarenih zubiju i bolesti jednjaka i želuca.
trudna nisam sigurno, a i zubi su mi zdravi svi
a kad bi bilo nesto sa zelucem, jel bih dobila tablete i gotovo ili?
strah me otic doktoru
bizzare girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 18:29   #4
Može biti i ako mršaviš.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 20:43   #5
pijes li neke lijekove?

da, treba misliti na pokvarene zube, gnojne upale...imas li upalu grla, anginu?

vraca li ti se kad hrana, npr. da pojedes i imas dojam kao da nisi sve progutala ili ti se cak i vraca hrana?

koliko imas godina (vezano uz gorenaveden problem)?
lamy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 22:07   #6
Quote:
lamy kaže: Pogledaj post
pijes li neke lijekove?

da, treba misliti na pokvarene zube, gnojne upale...imas li upalu grla, anginu?

vraca li ti se kad hrana, npr. da pojedes i imas dojam kao da nisi sve progutala ili ti se cak i vraca hrana?

koliko imas godina (vezano uz gorenaveden problem)?
ne pijem nikakve tablete.
a znam da su mi zubi zdravi jer sam bas nedavno bila kod zubara..
ne vraca mi se hrana nego sam mi se odjednom pokvari okus hrani i picu.. recimo dok pijem vodu ona mi je normalna, i u trenu kad odlozim casu dode mi se taj odvratan okus ko da sam pojela drek il nes
imam 22 godine..

i kilaza mi je stabilna
bizzare girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 00:04   #7
imas li neugodan miris iz usta? to ti pak treba netko drugi rec, to sama ne mozes znati.

ne znam, trebala bi potraziti savjet svog lijecnika obiteljske medicine. gnojni procesi, apscesi, fistule znaju raditi takve simptome, ali glupo je nagađati.
lamy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 11:21   #8
nemam.. ispitujem doma svoje jer fakat imam osjecaj ko da se osjeti sto je vrlo neugodno.. a dobro, budem onda doktorici otisla za tjedan dana ako ne prode.. hvala
bizzare girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 19:37   #9
e tak i meni kad neš pojedem npr jučer jedem napolitanke i taman progutam i odjednom tam negdje između nosa i usta mi se stvorti taj neki osjećaj da sam pojeo drek . isto i kad pijem sok i to mi se u posljednjih tjedan -dva se javilo
opopBubamarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 20:37   #10
ee bas to! hahahhaha ovak kad citam bas zvuci smjesno al kad se dogodi nije-.-
skuzila sam da me okus podsjeca na smrad neociscene staje sa konjima, kravama i kokosima, pa ta kombinacija njihovih brabonjaka bi bio taj okus.
a najvjerojatnije je nes sa zelucom, mozda nam se kiselina vraca il tak nes.
ako ne prode do petka, odoh doktorici..
bizzare girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 21:18   #11
Moj otac je imao isti problem. Problem je nesto sa crijevima, gdje se kod crijeva stvaraju "dzepovi" i tu se zadrzava hrana koje, jel, trune i odatle taj smrad. To je kod njega bio slucaj, sto ne mora znaciti da je i kod vas. Moze i nesto biti sa zeludcem i sa jetrom (i kad jetra propada, zna se javiti taj problem). Necu nikoga da plasim ali obavezno sto prije otici kod doktora jer takvo stanje nije normalno pozdrav i sve najbolje.
Samazza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 21:33   #12
Quote:
Sarajka_Mazza kaže: Pogledaj post
Moj otac je imao isti problem. Problem je nesto sa crijevima, gdje se kod crijeva stvaraju "dzepovi" i tu se zadrzava hrana koje, jel, trune i odatle taj smrad. To je kod njega bio slucaj, sto ne mora znaciti da je i kod vas. Moze i nesto biti sa zeludcem i sa jetrom (i kad jetra propada, zna se javiti taj problem). Necu nikoga da plasim ali obavezno sto prije otici kod doktora jer takvo stanje nije normalno pozdrav i sve najbolje.
hvala na informaciji.. a kak su njemu onda rjesili to? :S
bizzare girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 21:42   #13
Nije ga potpuno rijesio. Uzima neke lijekove ali to se kao i ne moze rijesiti, moze kao pomoci operacija, koja je usput i rizicna. Mada, on je star i uglavnom, starijim osobama propadaju crijeva, tako da, ne vjerujem da je to kod tebe slucaj (ukoliko si mlada ) Jos je on u mladosti dosta pio alkohol i time ostetio jetru... nije se pravilno i zdravo hranio itd itd.
Nemoj se plasiti ali kod doktora sto prije. I da je nesto bezazleno, bices mirnija
Samazza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 22:14   #14
hahah upravo taj miks mirisa. aj ak odeš doktorici i tako to javi kaj su ti rekli da i ja odem jer ovak me stid hahah
opopBubamarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 12:08   #15
budem, a to ce bit oko cetvrtka, petka
bizzare girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 10:03   #16
Quote:
opopBubamarac kaže: Pogledaj post
hahah upravo taj miks mirisa. aj ak odeš doktorici i tako to javi kaj su ti rekli da i ja odem jer ovak me stid hahah
bila sam jutros kod doktora. dala mi je betadine grgljacu. rekla je da probam s tim pa ak ne prode da opet dodem.
al inace mene je prije dva dana pocelo i grlo boliti, ne znam je li to vezano s tim.
sumnjam da ce od toga proc.. ako budes isao i ti kod doktora, aj isto napisi sta ti je rekao
bizzare girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 12:43   #17
bum vidio sad mi je nos zaštopan 5 dana pa niš ne osjetim kad mi se odštopa i ak bu mi sve po dreku smrdilo onda cu valjda otić( nikad nisam bio tip za odlazak doktoru)
opopBubamarac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:30.