Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2008., 23:58   #81
Quote:
Igor1711 kaže: Pogledaj post
meni su ti ligamenti 2 puta pucali... na istoj nozi.

uglavnom kako mi je doktor rekao, čak i ako puknu, maksimalno 15 dana mirovanja, a nakon toga lagano hodanje (oslanjanje uz štake, uglavnom bitno je nogu aktivirati) + rehabilitacija naravno (vježbe raznorazne) da to sve ne bi okoštalo - ako okošta e onda je tek problem.

ako su te pustili doma bez longete onda se ne zamaraj nego hodaj koliko god možeš...ako boli, stisni zube...samo nemoj izvrćati nogu.
elastični zavoji kao bandaža su živo sranje.
jedini pozitivni efekt s njima je čisto psihičke naravi. jer te neki kuac konstantno steže i onda malo više paziš.

p.s.
mislim da je glupo reći: gležanj na stopalu.
jbg tak sam i sa preponama pa ih još uvijek osjećam!
na niti ne mislim čekat duže od tih 15 dana,
puludio bih!!!
pa da imaš praf gležanj je gležanj i sam je jedan,
fala!!!
thend is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 23:43   #82
pa i vi pricate gluposti......ja igram rukomet, i glezanj sam dosta puta sjebo i to opako....nemojte za to ici kod doktora jer nista od toga,, stavit ce vam longetu i kad skinete noga ce vam bit u jos gorem stanju....kad tek ozljedite zglob stavite na nogu carapu natopljenu octom, smanjit ce vam oteklinu... i onda nadite najboljeg fizioterapeuta sta mozete..ili negok sportskog doktora i istisnut ce vam krv iz zgloba i ako ima struju stavit ce vam struju na nogu i nakon brzo vremena cete bit osposobljeni za igrat....i kad spavate nogu ispod noge stavite jastuk ili nesto da vma je noga na visem !!!!!!! i nabavite zglobnik da ga opet ne skrenete jer je lako moguce !!!!!!!!
Gaastra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 14:50   #83
Pa, možete li preporučiti konkretnog liječnika ili fizioterapeuta koji bi mogao pomoći pri ozlijedi ligamenata? Može i na PP
Ja sada imam ponovljenu ozlijedu jer prva nije sanirana kako treba.
Hayabusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 20:27   #84
Unhappy LIGAMENTI RUČNOG ZGLOBA- ISTEGNUĆE

Pred nekih dva mjeseca sam istegnuo ligamente na zglobu lijeve ruke i ispočetka nije baš smetalo ali primjetim da mi je bol veća kod nekih pokreta ruke. Mogu nosit teške stvari i tako ali nemogu baš stisnut šaku i savinut prema sebi. Dali da odem kod doktora ili probam sa nekakvim steznikom ili sl. Ako odem doktoru strah me da mi to ne poveže i pošalje na bolovanje- što nikako nebi htio(posao) ;-) Znam da bi se mnogi odlučili za malo ležanja doma ali...nažalost nemogu si priuštit taj luksuz. Ako imate kakvih iskustava sa problemom sličnim mojem...javite se. Hvala svima unaprijed.
robbykos is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 23:02   #85
Neće te zbog toga poslati na bolovanje, osim toga i da hoće- objasniš situaciju da jednostavno ne možeš. Trebao mi napraviti malo fizikalne terapije i mislim da će stvar biti riješena. Ili odi privatno, s obzirom na naš sustav - još bolje.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 22:57   #86
Thumbs up zadnji križni ligamenti

upravo sam operirao zadnje križne ligamente. I mislim da to nije tak strašno kako se misli. Još moram operirati i prednje. Zanima me dali je netko operirao i jedne i druge ligamente i gdje
P.S.
operacija je bila u traumatološkoj kod dr. Čuti i jako sam zadovoljan s op i brigom za pacijente
elvis35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 11:15   #87
dali je itko operirao prednje i zadnje križne ligamente. i u kakvom je sad stanju koljeno?
elvis35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 21:56   #88
kako dolazi do ozljede prednjeg križnog ligamenta?

Prije dva mjeseca ozljedio sam se na poslu, ustanovljena mi je ruptura prednjeg križnog ligamenta, operiran san prije tjedan dana. Bio sam u neprirodnom čučnju preko 10 min i naglo se ustao i prilikom tog pokreta koljeno mi se zablokiralo. Zanima me jel medicinski moguće doći do takve ozljede prilikom takvog naglog pokreta? (doktor medicine rada mi je rekao da je nemoguće prilkom takvog pokreta da dođe do takve ozljede)
pozdrav
damr123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 13:52   #89
lagano zatezanje kod koljena/ligamenta

pozdrav,

rekreativno se bavim nogometom, 2,3 puta tjedno + teretana, trcanje, znaci cesto, i na jednoj utakmici sam ozljedio nekako lijevi ligament kod koljena odnosno kod igranja, naglo sam okrenuo nogu i osjetio sam bol. nema nikakvog oticanja na koljenu ili slicno, mogu normalno hodati, ali osjetim jako malu bol, a dok igram nogomet, dok se ne zagrijem osjetim bol i jednostavno ne mogu igrat ni sa 70 % snage.
na pocetku nisam mogao niti ispruziti nogu, a evo vec nakon tjedan dana, bar to mogu, heh. dok cucnem osjetim srednju bol.

da li postoji nekakve tablete da se to sankcionira ta bol?npr. preporucio mi je prijatelj indometacin? ili nekakve vjezbe?

jedan sportski fizijatar rekao je da je moguce da su mi kvadriceps i zadnja loza malo slabiji, pa da mi koljena teze izdrze moju tezinu, - u tom stilu, da li je to moguce? da moram cesce vjezbati kvadricpes i zanju lozu?

hvala
donsale87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 16:39   #90
Ozljeda kolateralnih ligamenata

dali se netko susreo sa ovakavom ozljedom i dali se zna koliko traje oporavak,pošto ništa nije puknuto?
Leon111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 19:09   #91
Bok Leon111.

Ja jesam. Jedna od mojih trenutnih ozljeda je lezija medijalnog kolateralnog ligamenta 2 stupnja uz totalnu rupturu ACLa. Ako nije ništa puklo moguće je da ti je samo istegnuto. Istegnuće će proći samo od sebe samo treba vremena. Ti se ligamenti inaće ne operiraju jer im nije toliko velika uloga u stabilizaciji koljena. Moj ti je savijet lediti i mirovati. Kad ozljeda prođe poradi na jačanju mišića te noge osobito kvadricepsa i stražnje lože kako bi ubuduće smanjio mogućnost pojave tih ozljeda. Ako imaš još kakva pitanja slobodno se javi.
Pozz
senshu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 10:58   #92
Medijalni kolateralni ligamenti

Evo ja sam prije tjedan dana ozljedio koljeno na utakmici,dobio sam udarac u unutarnju stranu i kompletno su mi puknuli medijalni kolateralni ligamenti.Dobio sam langetu,kontrola 10.05.Zanima me također kakva iskustva imate sa tom ozljedom,kolko dugo će mi desna noga bit imobilizirana,pošto imam zdrastveno,a dopunsko će mi doći kartica za mjesec dana,zanima me dal se plača rehabilitacija...itd..itd..????

Hvala unaprijed!
Rickie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 01:40   #93
Quote:
Rickie kaže: Pogledaj post
Evo ja sam prije tjedan dana ozljedio koljeno na utakmici,dobio sam udarac u unutarnju stranu i kompletno su mi puknuli medijalni kolateralni ligamenti.Dobio sam langetu,kontrola 10.05.Zanima me također kakva iskustva imate sa tom ozljedom,kolko dugo će mi desna noga bit imobilizirana,pošto imam zdrastveno,a dopunsko će mi doći kartica za mjesec dana,zanima me dal se plača rehabilitacija...itd..itd..????

Hvala unaprijed!
Koliko sam ja upoznata s tom ozljedom longetu je potrebno nositi nekih 6 tjedana a nakon toga još 6 tjedana koljeno mora biti rasterećeno uz provođenje kinezioterapije. Ukoliko je riječ samo o rupturi medijalnog kolateralnog ligamenta ozljeda se liječi konzervativno a može i kiruški iako se to u pravilu ne radi. Kod udruženih ozljeda potreban je kiruški zahvat nakon kojega je koljeno potrebno imobilizirati na još nekih 6 tjedana.

Za plačanje rehabilitacije iskreno ne znam. Taj podatak mi nije poznat. Ja imam dopunsko pa ne moram ništa plačati.
senshu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 00:36   #94
Ruptura kolateralnog lateralnog ligamenta koljena

Pozdrav,

imam par pitanja glede rupture kol. lat. ligamenta desnog koljena.

Naime, na nogometu je došlo do ozljede, te je i neposredno nakon, a i dan kasnije otok bio zbilja minimalan.

Istu večer na traumi dobio longetu, a dan kasnije sam išao kod jednog specijalista koji je to skinuo i na temelju kliničke slike propisao odmah terapije (već sam dvije odradio...).

Inače, specijalist kod kojeg sam bio je jedan od cijenjenijih.

E sad, moje pitanje je (na što mi ni on nije mogao dati 100% odgovor).

a) koliko je moguće da je otišao samo kol. lat. ligament, a da su ostali OK
b) koliko je vjerojatno da je lateralni menisk čitav?

Opet napominjem kako sam istu večer mogao normalno hodati, a otok je bio "minimalni" malo iznad mjesta na kojem se "savija" koljeno.. bol sa medijalne strane ili u centru koljena ne postoji..

Stres testom i ultrazvukom je utvrđena samo ruptura lat. ligamenta..

Molim ako netko ima isto osobno iskustvo (makar sumnjam, jer mi je ozljeda navodno 1 od pitaj boga koliko, pošto obično odlaze drugi ligamenti ili više njih uz ovaj..) ili profesionalno par savjeta, mišljenja i sl..

Hvala unaprijed..
Martin O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 00:55   #95
Quote:
Martin O. kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

imam par pitanja glede rupture kol. lat. ligamenta desnog koljena.

Naime, na nogometu je došlo do ozljede, te je i neposredno nakon, a i dan kasnije otok bio zbilja minimalan.

Istu večer na traumi dobio longetu, a dan kasnije sam išao kod jednog specijalista koji je to skinuo i na temelju kliničke slike propisao odmah terapije (već sam dvije odradio...).

Inače, specijalist kod kojeg sam bio je jedan od cijenjenijih.

E sad, moje pitanje je (na što mi ni on nije mogao dati 100% odgovor).

a) koliko je moguće da je otišao samo kol. lat. ligament, a da su ostali OK
b) koliko je vjerojatno da je lateralni menisk čitav?

Opet napominjem kako sam istu večer mogao normalno hodati, a otok je bio "minimalni" malo iznad mjesta na kojem se "savija" koljeno.. bol sa medijalne strane ili u centru koljena ne postoji..

Stres testom i ultrazvukom je utvrđena samo ruptura lat. ligamenta..

Molim ako netko ima isto osobno iskustvo (makar sumnjam, jer mi je ozljeda navodno 1 od pitaj boga koliko, pošto obično odlaze drugi ligamenti ili više njih uz ovaj..) ili profesionalno par savjeta, mišljenja i sl..

Hvala unaprijed..
Izolirana ruptura later kol ligamenta je rjetkost,pogotovo na nogometu. Jedina suverena pretraga je magnetska rezonanca , a UZV,ne baš. Vjerojatnije je da se radi o djelomičnoj rupturi ili istegnuću (obzirom na tegobe koje opisuješ). Uglavnom MR pa će se dalje vidjeti...
LuaLua is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 01:01   #96
thnx na odgovoru..

gle, spec. kod kojeg sam bio veli da se drži na sitnoj niti, ali da se to može smatrati i totalnom rupturom..

muči me sad samo menisk, koji on nije (koliko se mogu sjetiti???) ni spomenuo, kao ni krkan u traumi koji je to odma gipsao..

i dosta me boli noga (što je valjda normalno jer je ozljeda bila prije ravno 5 dana) prilikom savijanja.. i to baš na tom mjestu kako sam opisao - malo iznad "točke" di se savija koljeno.. e sad, na tom mjestu je koliko sam proučio po netu slike koljena () kol. lat. ligament, a iza njega menisk..

Kad se smije ić na magnet? koliko nakon ozljede?
Martin O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 01:10   #97
Quote:
Martin O. kaže: Pogledaj post
thnx na odgovoru..

gle, spec. kod kojeg sam bio veli da se drži na sitnoj niti, ali da se to može smatrati i totalnom rupturom..

muči me sad samo menisk, koji on nije (koliko se mogu sjetiti???) ni spomenuo, kao ni krkan u traumi koji je to odma gipsao..

i dosta me boli noga (što je valjda normalno jer je ozljeda bila prije ravno 5 dana) prilikom savijanja.. i to baš na tom mjestu kako sam opisao - malo iznad "točke" di se savija koljeno.. e sad, na tom mjestu je koliko sam proučio po netu slike koljena () kol. lat. ligament, a iza njega menisk..

Kad se smije ić na magnet? koliko nakon ozljede?
Ma možeš sutra na magnet. Ako je zbilja samo ruptura lat.kol.lig.(u što dvojim),onda ti je "krkan" dobro stavio longetu.
LuaLua is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 01:20   #98
Quote:
LuaLua kaže: Pogledaj post
Ako je zbilja samo ruptura lat.kol.lig.(u što dvojim),onda ti je "krkan" dobro stavio longetu.
a gle.. tražio sam 3 mišljenja (ne po forumima..) i svi su rekli da ne treba..

da ligament neće zarasti ništa brže sa longetom, nego što će ovako sa mirovanjem, elevacijom, led, krema i vježbanje mišića..
Martin O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 01:36   #99
Quote:
Martin O. kaže: Pogledaj post
a gle.. tražio sam 3 mišljenja (ne po forumima..) i svi su rekli da ne treba..

da ligament neće zarasti ništa brže sa longetom, nego što će ovako sa mirovanjem, elevacijom, led, krema i vježbanje mišića..
Čuj,pametno je to što tražiš stručno mišljenje izvan foruma. Ovo neka ti bude samo info. To što ti je gipsao,ako je na osnovu pregleda pomišljao na rupturo lat kol lig,nije pogriješio.Longeta se u pravilu skine za 4-5 dana pa se vidi:ako postoji otvaranje lateralno pri tzv.stres testu onda nije u pitanju samo lat kol lig i liječenje je u pravilu operacijsko. Ako nema otvaranja nego samo bolnosti(pri ispruženom koljenu),onda je moguća izolirana ruptura (što je ,ponavljam,zbilja rijetko) i može se liječiti tzv.ortozom,dakle,gipsanje nakon 4-5 dana više nije potrebno,već može biti i štetno(propadanje mišića...). U svakom slučaju:MR koljena bi rješio sve dileme. Ako imaš neke dileme najbolje ponovno odi kod nekoga da te pregleda jer liječenje preko foruma nije baš najsretnije.
LuaLua is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 11:50   #100
Naručio se za magnet sutra u Dijagnostici 2000...

Pa sad.. nadam se da je šteta minimalna i naravno prvenstveno tome da se na magnetu sve može vidjet...
Martin O. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:57.