Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2010., 10:19   #101
Gledo i odličan film... definitivno preporuka!
scotty22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 18:51   #102
Po mojem mišljenju, zajedničko Aronofsky-jevim filmovima (Rekvijem, Pi, The Fountain, Wrestler) je da prikazuju ambiciozne likove koji slijede svoje fiktivne ciljeve, pa čak i po cijenu vlastitog života. Autodestruktivni su i u svojim namjerama idu "do kraja". Tako se u Rekvijemu unište drogom, u Pi-ju si Max Cohen prosviri bušilicom glavu jer bolje i to nego odustati od svojih neostvarivih matematičkih ambicija. U fontani muž pod svaku cijenu pokušava spasiti smrtno bolesnu ženu koja će, i ako umre, zaživjeti u obliku stabla. I konačno, u Wrestleru, Rourke ne odustaje od hrvanja jer je to jedino u čemu opetovano uspijeva.
Pi mi je najdraži, slijedi Rekvijem, u vezi Fontane sam još uvijek nekako suzdržana od komentara, a Wrestler mi je od svih nabrojanih najmrži. Ja zbilja nisam neki stručnjak u davanju osvrta i kritiziranju filmova, ali po meni je Wrestler najnekreativniji. Više-manje, svi se bave tipičnom tematikom, ali Wrestler mi je totalno predvidljiv. Zbilja mi je čudno da mi se mišljenje toliko razlikuje od većine vaših, još uvijek ne razumijem što je toliko posebnije u Wrestleru za razliku od ostalih Aronofsky-jevih uradaka.
Možda je zbog moje averzije prema nasilju i sportu ne znam..
pale_white is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 19:21   #103
Quote:
pale_white kaže: Pogledaj post
P Ja zbilja nisam neki stručnjak u davanju osvrta i kritiziranju filmova, ali po meni je Wrestler najnekreativniji.
Nekreativan? Jebiga, nije sve u brzim montažnim sekvencama, mahnitoj stilizaciji i elektronskom scoreu. To itekako pali kod njegovih prethodnih filmova (odlični, svi od reda), ali sama priča The Wrestlera traži malo siroviji, naturalistički prikaz. Po meni, teža kreativna katastrofa bi bila da je Aronofsky autistično nastavio forsirati svoj prepoznatljivi stil i na ovom filmu. Trebalo je stati na loptu i pustiti da lik Randya progovori kroz Mickeya Rourkea. I tu nije potrebna nikakva stilizacija, to bi već bio kič. Aronofsky je odlično saživio sa svojim materijalom i prilagodio mu se. I zato je on dobar redatelj, a The Wrestler dobar film.
People Can Fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 11:35   #104
Quote:
People Can Fly kaže: Pogledaj post
Nekreativan? Jebiga, nije sve u brzim montažnim sekvencama, mahnitoj stilizaciji i elektronskom scoreu. To itekako pali kod njegovih prethodnih filmova (odlični, svi od reda), ali sama priča The Wrestlera traži malo siroviji, naturalistički prikaz. Po meni, teža kreativna katastrofa bi bila da je Aronofsky autistično nastavio forsirati svoj prepoznatljivi stil i na ovom filmu. Trebalo je stati na loptu i pustiti da lik Randya progovori kroz Mickeya Rourkea. I tu nije potrebna nikakva stilizacija, to bi već bio kič. Aronofsky je odlično saživio sa svojim materijalom i prilagodio mu se. I zato je on dobar redatelj, a The Wrestler dobar film.
Upravo tako.
Dobar redatelj i treba da pronađe formu koja će najbolje izvući film. Nema mi gore nego kad netko na silu želi dominirati, bilo da je to redatelj, scenarist, glumac, čistačica...
Držim da je Arfonsky u ovom filmu maknuo u stranu svoj ego i prepustio Rourkeu da ovo bude njegov film.
Skeewe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 15:51   #105
Quote:
People Can Fly kaže: Pogledaj post
To itekako pali kod njegovih prethodnih filmova (odlični, svi od reda)
kako kome
Serse is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 17:54   #106
Quote:
Serse kaže: Pogledaj post
kako kome
Naravno
People Can Fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 18:56   #107
Quote:
People Can Fly kaže: Pogledaj post
Nekreativan? Jebiga, nije sve u brzim montažnim sekvencama, mahnitoj stilizaciji i elektronskom scoreu. To itekako pali kod njegovih prethodnih filmova (odlični, svi od reda), ali sama priča The Wrestlera traži malo siroviji, naturalistički prikaz. Po meni, teža kreativna katastrofa bi bila da je Aronofsky autistično nastavio forsirati svoj prepoznatljivi stil i na ovom filmu. Trebalo je stati na loptu i pustiti da lik Randya progovori kroz Mickeya Rourkea. I tu nije potrebna nikakva stilizacija, to bi već bio kič. Aronofsky je odlično saživio sa svojim materijalom i prilagodio mu se. I zato je on dobar redatelj, a The Wrestler dobar film.
Hvala na argumentima. Sviđaju mi se.
pale_white is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 20:32   #108
Kraj u kojem Randy zna da će umrijeti,ali odbija završiti borbu bez svog potez koji ga je proslavio, iz dužnosti i ljubavi prema svojoj publici, možda je i prvi film u zadnjih nekih 5 godina koji mi je čak izmamio suzu.

Mickey je zaslužio Oscara, uloga je odlična a film je težak i sirov, drukčiji ne bih ni želio da bude
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 21:06   #109
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Odličan film, Rourke genijalno odglumio, jedino mi smeta što je nekako nedovršeno priveden kraju, kao posljednja epizoda Sopranosa.
Martoče prijatelju,tek sad pogledao film, pa da ti i odgovorim;

Nisam ni očekivao happy end, ono on se pomiri s kćerkom i sa svojom curom Cassidy živi sretno do kraja života...
Ne, Randy nema drugi život osim hrvanja,a srce mu ne dopušta više to.
Radny je otišao kako je živio, sve ostalo bi bilo pogrešno
__________________
.

Zadnje uređivanje Michael Collins : 16.03.2011. at 21:16.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 10:23   #110
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Martoče prijatelju,tek sad pogledao film, pa da ti i odgovorim;

Nisam ni očekivao happy end, ono on se pomiri s kćerkom i sa svojom curom Cassidy živi sretno do kraja života...
Ne, Randy nema drugi život osim hrvanja,a srce mu ne dopušta više to.
Radny je otišao kako je živio, sve ostalo bi bilo pogrešno

Tako je, srećom još ima redatelja sa mudima i mozgom koji odbijaju zalimunaditi filmove
Skeewe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 20:48   #111
Quote:
People Can Fly kaže: Pogledaj post
Nekreativan? Jebiga, nije sve u brzim montažnim sekvencama, mahnitoj stilizaciji i elektronskom scoreu. To itekako pali kod njegovih prethodnih filmova (odlični, svi od reda), ali sama priča The Wrestlera traži malo siroviji, naturalistički prikaz. Po meni, teža kreativna katastrofa bi bila da je Aronofsky autistično nastavio forsirati svoj prepoznatljivi stil i na ovom filmu. Trebalo je stati na loptu i pustiti da lik Randya progovori kroz Mickeya Rourkea. I tu nije potrebna nikakva stilizacija, to bi već bio kič. Aronofsky je odlično saživio sa svojim materijalom i prilagodio mu se. I zato je on dobar redatelj, a The Wrestler dobar film.
Na jednom bosanskom, meni domaćem forumu, sam doživio da me tretiraju k'o idiota samo zbog tvrdnje, sličnoj gore, da mi je Wrestler bolji od Black swan.
U Wrestleru, bar po meni, Rourke igra daleko složeniji karakter, koji, za razliku od Portmanovog, nije dosta stereotipan po pitanju jasne transformacije lika kroz neku crno-bijelu podjelu. Rourkeova uloga mi je u svakom slučaju daleko bliža, bar zbog tog mnoštva isprepletani ljudskih emocija koje jasno naznačuju da perefekcija ne postoji!
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 18:36   #112
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post
Na jednom bosanskom, meni domaćem forumu, sam doživio da me tretiraju k'o idiota samo zbog tvrdnje, sličnoj gore, da mi je Wrestler bolji od Black swan.
U Wrestleru, bar po meni, Rourke igra daleko složeniji karakter, koji, za razliku od Portmanovog, nije dosta stereotipan po pitanju jasne transformacije lika kroz neku crno-bijelu podjelu. Rourkeova uloga mi je u svakom slučaju daleko bliža, bar zbog tog mnoštva isprepletani ljudskih emocija koje jasno naznačuju da perefekcija ne postoji!
Nikada nisam mogao vjerovati da ću se toliko vezati za lik kojeg tumači Mickey,koji mi inače nije simpatičan
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 04:42   #113
Film koji se nema po čemu pamtiti ali ima zbog čega izbjegavati.
__________________
Implosive FM
Ravih is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 20:38   #114
Quote:
Ravih kaže: Pogledaj post
Film koji se nema po čemu pamtiti ali ima zbog čega izbjegavati.
Meni je kraj bio predivno tužan,a i cijeli lik mi se urezao u sječanje
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 18:18   #115
kako film lijepo prikazuje da na vrhu ima mjesta samo za jednoga, i da je to jako jako pusto mjesto...
u sjećanje mi se posebno urezala ona scena kad mu na poslu u trgovini pukne film dok reže sir, te se 'slučajno' (ili ne?) poreže, onako zakrvavljenim rukama razmaže krv po faci, jebe svima mater i zaurla 'I quit!'
kao da mu je sav teret sa srca pao kad se vratio u ring, to je on, njegov smisao, njegov san, njegova sudbina... a platio je njenu cijenu...
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 19:40   #116
odlican film o americkoj sportskoj masineriji koja proizvodi zvijezde i melje iste. veliki povratak velikog mickeya
aerossi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 14:30   #117
Ajme, koji film!

Intenzivan do boli. Zapravo, ovaj film govori o Mjestu Pod Suncem. Kad po njemu počnu tući munje, ne znači da možeš samo tako otić.

On veli toj svojoj djevi bajnoj da nikome nije stalo do njega i kad na kraju pogleda prema vratima dvorane i vidi da nje zaista nema, shvati da je u pravu. I onda onaj skok. Čovjek zna da mu nema druge, te suze su od te spoznaje a ne o straha ili samosažaljenja.

Ma kako je taj Rourke dobar glumac! I živo me zanima jesu li ono zbilja njegovi mišići ili su mu ih namontirali za snimanje.

I kakve je on to bedastoće snimao poslije? Koji je k. tom čovjeku?

Idem sad potražit Angel Heart. See ya!
black.dahlia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2019., 08:26   #118
Film napokon odgledao sinoć do kraja. Film je emocijalan, sirov i depresivan, baš onakakv kakav treba biti.
Nije mi samo jasna jedna stvar, zašto malo nisu opisali kako i zašto je propao?
Na početku filma se prikazuje njegova karijera, a pobogu gdje su zarađeni novci?
Znamo da zvijezde nakon karijere propadnu jer kupuju vile, aute, tigrove...a na što je on potrošio?
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2019., 08:53   #119
Ne sjecam se da li je spomenuto u filmu, davno sam gledao ali nije bitno na sto je potrosio. Vecina takvih likova pocne zivjeti na nacin na koji si ne mogu priustiti i sva zarada nestane jako brzo kad dotok financija prestane. Veliki problem kod velikog dijela sportasa.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2019., 09:29   #120
U svakom slučaju film je nadahnuće, žao ti bude takvih ljudi koji se kasnije mrcvare za šnitu crnog kruha...
Podsjetio me na mog pokojnog kolegu, otac tukao njega i mamu, pa mu otac umre dok je imao 12 godina, pa je otišao u rat na 3 godine, vratio se, nije imao šta jesti, živio nekako sam u stančiću, na kraju ga sjebale tablete i alkohol.
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.