Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.02.2004., 12:31   #1
Saudi Arabija i vize za Zidove

Na svojoj oficijalnoj turistickoj stranici Saudi Arabija je jasno napisala, da Zidovi nemaju pravo dobiti vize za ulaz u Saudi Arabiju.
To je izazvalo burnu osudu pa su to tek sada malo olabavili na svojoj stranici. Zanima me, zasto je upravo zemlja poslanika tako rasisticna u dodjeljivanju viza?

http://www.worldnetdaily.com/news/ar...TICLE_ID=37323
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 14:04   #2
Mozda i oni misle da su Zidovi ubili Isusa...
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 14:32   #3
Quote:
rambi kaže:
Mozda i oni misle da su Zidovi ubili Isusa...
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 15:26   #4
Ma vjerovatno im je krivo sto se vise ne okrecu u molitvi prema Jeruzalemu i ne mole po mozaicnom obredu. Prevrtljivi

novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 16:47   #5
Quote:
rambi kaže:
Mozda i oni misle da su Zidovi ubili Isusa...
Zar nisu?

Mt.27

17A kad objutri, svi su glavari svećenički i starješine narodne održali vijećanje protiv Isusa da ga pogube. 2 I svezana ga odveli i predali upravitelju Pilatu. Judina smrt 0 1,18-19) 3 Kada Juda, njegov izdajica, vidje da je Isus osuđen, pokaja se i vrati trideset srebrnjaka glavarima svećeničkim i starješinama 4 govoreći: "Sagriješih predavši krv nedužnu!" Odgovoriše: "Što se to nas tiče? To je tvoja stvar!" 5 I bacivši srebrnjake u Hram, ode te se objesi. 6 Glavari svećenički uzeše srebrnjake i rekoše: 7 "Nije dopušteno staviti ih u hramsku riznicu jer su krvarina." Posavjetuju se i kupe za njih lončarovu njivu za ukop stranaca. 8 Stoga se ona njiva zove "Krvava njiva" sve do danas. 9 Tada se ispuni što je rečeno po proroku Jeremiji: Uzeše trideset srebrnjaka - cijenu Neprocjenjivoga kojega procijeniše sinovi Izraelovi - 10 i dadoše ih za njivu lončarovu kako mi naredi Gospodin. Pred Pilatom 0 15,2-15; Lk 23,3-5. 13-25; Iv 18,33-19,16) 11 Dovedoše dakle Isusa pred upravitelja. Upita ga upravitelj: "Ti li si kralj židovski?" On odgovori: "Ti kažeš." 12 I dok su ga glavari svećenički i starješine narodne optuživale, ništa nije odgovarao. 13 Tada mu reče Pilat: "Ne čuješ li što sve protiv tebe svjedoče?" 14 I ne odgovori mu ni na jednu riječ te se upravitelj silno čudio. 15 A o Blagdanu upravitelj je običavao svjetini pustiti jednoga uznika, koga bi već htjeli. 16 Tada upravo bijaše u njih poznati uznik zvani Baraba. 17 Kad se dakle sabraše, reče im Pilat: "Koga hoćete da vam pustim: Barabu ili Isusa koji se zove Krist?" 18 Znao je doista da ga predadoše iz zavisti. 19 Dok je sjedio na sudačkoj stolici, poruči nu njegova žena: "Mani se ti onoga pravednika jer sam danas u snu mnogo pretrpjela zbog njega." 20 Međutim, glavari svećenički i starješine nagovore svjetinu da zaište Barabu, a Isus da se pogubi. 21 Upita ih dakle upravitelj: "Kojega od ove dvojice hoćete da vam pustim?" A oni rekoše: "Barabu!" 22 Kaže im Pilat: "Što dakle da učinim s Isusom koji se zove Krist?" Oni će: "Neka se razapne." 23 A on upita: "A što je zla učinio?" Vikahu još jače: "Neka se razapne!"
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 17:42   #6
Re: Saudi Arabija i vize za Zidove

Quote:
novamama kaže:
Zanima me, zasto je upravo zemlja poslanika tako rasisticna u dodjeljivanju viza?

A sirijske vlasti ne dozvoljavaju ulazak u svoju zemlju turistima koji imaju već upisane izraelske vize u svojim putovnicama......tek toliko da se zna...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 19:53   #7
Quote:
J-C kaže:
Zar nisu? Mt.27
Meni tvoj dokaz iz Novog zavjeta vrijedi koliko tebi dokaz iz Kurana da Isus uopce nije bio razapet/objesen .
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 20:01   #8
Quote:
novamama kaže:
Ma vjerovatno im je krivo sto se vise ne okrecu u molitvi prema Jeruzalemu i ne mole po mozaicnom obredu. Prevrtljivi
Novamama, nemoj koristiti Zidove kao odbojkasku loptu u svojoj mrznji prema muslimanima...

Usput, uvijek zaboravim odgovoriti na ono pitanje o Zidovima iz Kurana, a odgovor cu preformulirati ovako:

a) Muslimani (Kuran) optuzuju Zidove da obozavaju nekog drugog do Boga;
b) Krscani (Evandjelja) optuzuju Zidove za smrt svoga boga (a mozda sam te krivo shavtila pa me ispravi ako grijesim).

Sto se tice S. Arabije, o njoj sve najgore: od toga kako postuju ljudska prava kod kuce (zena, djece, nemuslimana, svoje arapske brace koji su tamo gastarbajteri...) do pretvaranja Libanona u svoj Tajland iliti Raj za pedofile.

Ja jedino nisam sigurna koliko ce mrznje ostati kod muslimana nakon sto se, jednog dana, razrijesi politicka kriza na Bliskom istoku; s druge strane, kada ce krscanski antijudaizam prestati optuzivati Zidove za smrt svojega boga? Da li je, nakon 2000 godina konacno dosta???
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 22:54   #9
Quote:
rambi kaže: "Mozda i oni misle da su Zidovi ubili Isusa..."[/B]
Rambi, objasni mi - što znači ovaj tvoj komentar?! Možda si sa tvim htjela malo zezati kršćane a ne nas (u kom slučaju bih razumio simonih podsmjeh, čemu bih se i sam pridružio a u protivnom ne). Vjerujem da si dovoljno upoznata da mi ne vjerujemo u raspeće Isusa alejhiselama, pa prema tome koji je tu smisao... jer ovdje se radi o zabrani političke prirode, koja uopće ne čudi ako se uzme u obzir cjelokupna politička situacija. Tako se ne bih začudio i da jednog dana i svakom amerikancu zabrane ulazak u zemlju, no do toga ipak neće doći.

Što se tiče tvojih kritika o saudijskoj arabiji, one stoje i ja sam se (kao musliman) o tome izjasnio mnogo puta na ovom forumu (nepoštivanje nekih ljudskih prava, pogotovu žena, etc.) A više bih volio da nam ti, umjesto kritike Saudijekse Arabije predočiš kakve su okolnosti i koliko su poštivana ljudska prava u zemlji u kojoj ti živiš, u Izraelu.

Evo kako meni izgleda kada Židov, pogotovu onaj koji živi u Izraelu, kritikuje Saudijsku Arabiju za nepoštivanje ljudfskih prava. To mi izgleda ko je kao kada kršćani na ovom forumu (recimo secundus, JC i novamama) napadaju islam za politeizam. Dakle, bogat materijal za po život opasne napade smijeha.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 22:59   #10
Quote:
rambi kaže:


s druge strane, kada ce krscanski antijudaizam prestati optuzivati Zidove za smrt svojega boga? Da li je, nakon 2000 godina konacno dosta???

Nemamo mi svojega vlastitog Boga.Bog je jedan i nije samo naš,a to što vi u njega ne vjerujete je nešto sasvim drugo.

Ne nisu Židovi ubili Isusa.Ta iz Pisma je jasno da su Ga na smrt osudili glavari svečenički,pismoznanci i književnici i to ne svi među njima,predali ga poganima da ga pogani razapnu.A u tome nisu sudjelovali svi Židovi.Previše je uopćavanja na ovom forumu.
Revolver is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 23:11   #11
Quote:
rambi kaže:

Ja jedino nisam sigurna koliko ce mrznje ostati kod muslimana nakon sto se, jednog dana, razrijesi politicka kriza na Bliskom istoku; s druge strane, kada ce krscanski antijudaizam prestati optuzivati Zidove za smrt svojega boga? Da li je, nakon 2000 godina konacno dosta??? [/B]
Da li si ti stvarno toliki optimist da mislis da ce se kriza na Bliskom Istoku ikada razrijesiti?
Ti si mi bas naivna! Znas li ti uopce kakvo bi rjesenje iskljucivo bilo moguce po onom sto muslimani misle o Zidovima? Po njihovoj doktrini za Zidove u Izraelu postoji iskljucivo "konacno rjesenje".
Vrlo je interesantno saznati, da ti to nije poznato. Zato ja mislim, da taj konflikt nikada nece biti rijesen, jer tangira islamskog boga Allaha, koji je bio suveren u Izraelu dugo godina i po zakonima Kor'ana svako ozemlje koje je bilo pod islamskom vlascu mora ponovno pod tu vlast doci. To vrijedi i za sve bivse provincije turskog i arapskog carstva, jer islam stremi za osvajanjem cijelog svijeta. Zato je Armagedonski obracun ne samo moguc, nego cak i siguran, ako se to ima na umu.

Sto se tice nekih optuzbih na racun Zidova sa strane krscana, osobno sam misljenja, da ono nije nikada bilo neistinito ili lazno.
Antisemitizam, koji je iz toga izrastao nije opravdan i mora se osuditi. A bome Zidovi su zajedno sa ondasnjom rimskom vlasti krivi za Isusovu smrt. Medjutim, to su bili ondasnji zakoni i tako se moralo po njima postupiti. Isus Krist je umro jer je i po rimskom i ondasnjem zidovskom zakonu bio kriv za Mesijanizam i navodnu urotu protiv rimskog carstva. Zidovima je bio kriv, jer je za sebe rekao da je BOG. A to po ondasnjem zidovskom zakonu predvidja smrtnu kaznu, koju Zidovi u ono doba nisu mogli sami provesti, pa je Rim to morao uciniti. Dakle, iako potpuno nevin, Isus Krist je morao umrijeti. To su cinjence! Da li ti jos uvjek mislis, da ce Mesijas doci?
Zato ne vidim, o kakvoj je onda optuzbi tu rijec?
S.
__________________
Fide, sed cui, vide !
Secundus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 23:18   #12
Quote:
Shady kaže:


Evo kako meni izgleda kada Židov, pogotovu onaj koji živi u Izraelu, kritikuje Saudijsku Arabiju za nepoštivanje ljudfskih prava. To mi izgleda ko je kao kada kršćani na ovom forumu (recimo secundus, JC i novamama) napadaju islam za politeizam. Dakle, bogat materijal za po život opasne napade smijeha.
[/B]
Mislim, da si me malo krivo interpretirao, pa buduci da ja volim preciznost, ja nisam nikada pisao i optuzivao islam za politeizam, nego za Satanizam. Ali, molim za razumijevanje, sve na osnovi islamskih mislioca, sufija, teologa i knjizevnika! Cak i samog Kor'ana!
Red mora biti!
S.
__________________
Fide, sed cui, vide !
Secundus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 23:24   #13
rambi

Quote:
rambi kaže:
Mozda i oni misle da su Zidovi ubili Isusa...
Cestitke za najduhovitiji post otkad sam na forumu.
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 23:25   #14
Ne, Secundus, optuživao si islam baš za politeizam, i da tražilica ovdje funkcionira kako treba, ja bih ti našao tvoje navode.
A ni optužba za satanizam se mnogo ne razlikuje od te optužbe za politeizam... takodjer, ni ona ti ne stoji.
Ja, kao musliman, se ne osjećam kao satanist a obično satanist zna u što vjeruje, osim ako mi ti ne sugeriraš da ne znam što vjerujem, hehe!
Ne znam kako na osnovu Qur'ana časnog možeš to dokazivati, no, ovdje nije ta tema, pa da ne razglabamo o tome sada.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 23:32   #15
Kao prvo, moram se jednom sloziti i sa Shady-om (najprvi njegov post na ovu temu)

Revolverov post potpisujem.


Rambi,

neznam sto ti je bio povod ovako impulzivno napasti mene.

Quote:
Novamama, nemoj koristiti Zidove kao odbojkasku loptu u svojoj mrznji prema muslimanima...
Nije ni potrebno; Kako no ga ti nazove na politici, aha "patriota i domoljub" Sharon vec dosta brine o medjusobnoj ljubavi u Izraelu. Steta sto upucashe Rabina. Njemu svaka cast.

Quote:
Usput, uvijek zaboravim odgovoriti na ono pitanje o Zidovima iz Kurana, a odgovor cu preformulirati ovako:

a) Muslimani (Kuran) optuzuju Zidove da obozavaju nekog drugog do Boga;
b) Krscani (Evandjelja) optuzuju Zidove za smrt svoga boga (a mozda sam te krivo shavtila pa me ispravi ako grijesim).

Otkud ti to? Kolektivna krivnja SVIH Zidova? Ne. Vrati se na komentar Revolvera. Sto ti imas sa tadasnjom sakom Zidova a sto ja sa Antom Pavelicem? Sto Shady sa Bin Laden-om?
Ti na ovom forumu jasno zastupas judaizam, Shady islam a ja krscanstvo. I ne vjerujem da Shady mrzi krscane iako pise protiv krscanske nauke niti ja mrzim muslimane iako kritiziram islamski pogled. I ne okrivljujem kolektivno Zidove za Isusovo razapece. I ne zamjeram Talmudu sto stoji da je Isus sin protistutke zacet pod menstruacijom. Jer znam da nije tocno, a osim toga ti tadasnji rabini koji su sastavili takav bullshit o Isusu i nisu znali da zena nije mogla zaceti pod menstruacijom. Mogu se samo blago nasmijati takvoj ljudskoj gluposti.

Quote:
Sto se tice S. Arabije, o njoj sve najgore: od toga kako postuju ljudska prava kod kuce (zena, djece, nemuslimana, svoje arapske brace koji su tamo gastarbajteri...) do pretvaranja Libanona u svoj Tajland iliti Raj za pedofile.
Nisu ni "settleri" u recimo Hebronu puno bolji. Bas sam gledala jednom dugu emisiju na arte kako tamo zive i kako gledaju na Palestince. Kazu, da ih uopce ne vide, jer ih ne zele viditi, gade im se pa ih ignoriraju. Kada je zidovska festa u gradu palestinci imaju "policijski sat" i ne smiju nikako van. 2.000 izraelskih vojnika cuva upola manje stanovnika. Jel to rijesenje? U ime KOGA se prosiruje Bozjem narodu obecana zemlja, okupirajuci tudja podrucja? U ime Krista? Allaha?

Quote:
Ja jedino nisam sigurna koliko ce mrznje ostati kod muslimana nakon sto se, jednog dana, razrijesi politicka kriza na Bliskom istoku; s druge strane, kada ce krscanski antijudaizam prestati optuzivati Zidove za smrt svojega boga? Da li je, nakon 2000 godina konacno dosta???
Zar ti doista vjerujes u politicko rijesenje ako je svaki put odgovor na samoubilacki napad: ODMAZDA? Dok se ne vrate okupirana podrucja? Dok se ne porusi ovaj zid, koji jos dodatno oduzima terena palestincima? Ja tu ne vidim rijesenja; oko za oko zub za zub - do zadnjeg covjeka. Ovdje bi valjala Kristova poruka.

A ko to siri krscanski antijudaizam? Papa? Biskupi? Svecenici? Narod? Krist je ponajprije RADI NASIH GRIJEHA umro. To sto ga je tadasnja shaka glavara svecenickih, farizeja i Zidova predalo Pilatu razapeti je sasvim sporedno. Triumf svoje smrti Isus ocituje u Uskrsnucu. Ta i sam Petar je njekao Isusa (tri puta ga zatajio). A nije li Isusova ljubav i snaga bila jaca od Petrove slabosti? I jaca od Savlove mrznje?
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 23:51   #16
Quote:
Sto je ovdje tema? Politika izdavanja viza u S. Arabiji? Sloboda kretanja? Ljudska prava? Izrael? Libanon? Jesu li zidovi ubili Isusa? Koja je religija poli/monoteisticka?
Zanimalo me kako je moguce da na turistickoj stranici jedne zemlje pise, da se na osnovu odredjene vjeroispovijesti ne moze dobiti viza. Mislim da spada u forum religija.
I sve to se svelo na veliku kavgu van teme.
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 23:52   #17
Quote:
Sto se tice nekih optuzbih na racun Zidova sa strane krscana, osobno sam misljenja, da ono nije nikada bilo neistinito ili lazno.
Antisemitizam, koji je iz toga izrastao nije opravdan i mora se osuditi. A bome Zidovi su zajedno sa ondasnjom rimskom vlasti krivi za Isusovu smrt. Medjutim, to su bili ondasnji zakoni i tako se moralo po njima postupiti. Isus Krist je umro jer je i po rimskom i ondasnjem zidovskom zakonu bio kriv za Mesijanizam i navodnu urotu protiv rimskog carstva. Zidovima je bio kriv, jer je za sebe rekao da je BOG. A to po ondasnjem zidovskom zakonu predvidja smrtnu kaznu, koju Zidovi u ono doba nisu mogli sami provesti, pa je Rim to morao uciniti. Dakle, iako potpuno nevin, Isus Krist je morao umrijeti. To su cinjence! Da li ti jos uvjek mislis, da ce Mesijas doci?
Zato ne vidim, o kakvoj je onda optuzbi tu rijec?
S.
Secundus, potpisujem!
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2004., 00:23   #18
Promjeni naslov u recimo; "Antijudaizam S. Arabije i Krscana"
Tema je inace eto antijudaizam S. Arabije, ali rambi je to prosirila i na Krscane.
Moze tako? Samo ne brisi mi moj odgovor rambi jer zelim da ga procita. Jos ne kopcam zasto me tako napade. A ja I.L.a upravo radi opsjednutosti zidovima napadam cesce, osobito na temi "judaizam-neprijateljtsvo Bogu".

Eto, odo lec jer bebac i dragi odavno spavaju. Ako stignem sutra popodne, procitati cu da vidim sto je ostalo od topica.


p.s. ovaj post slobodno obrisi.
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2004., 00:32   #19
Quote:
Shady kaže:
Rambi, objasni mi - što znači ovaj tvoj komentar?!
Znaci da ne volim kada me netko koristi kao lopticu za dobacivanje (ovom prilikom je to bio i moj komentar na pisanje novemame o filmu "Passion" jer - tamo su Zidovi ubili Isusa, a ovdje su Zidovi odjednom OK jer im je jedna muslimanska zemlja uskratila vize).
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2004., 00:43   #20
Rambi,
Dakle, bio sam u pravu. A pomislio sam da je to u pitanju, ponajviše zbog Simoninih kezonja.
Ali, sa druge strane sam se bojao da nekom analogijom želiš ubiti dvije muhe jednim udarcem.

Hvala na objašnjenju! A sada, može li kraći osvrt na ljudska prava u Izraelu, pa da ih usporedimo sa Saudi Arabijom i možda donesemo neki zajednički zaključak! (ne zaboravi ja sam se složio sa tobom u pogledu kršenja ljudskih prava u Saudi Arabiji). Pozdrav.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:00.