Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2014., 20:36   #2661
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Izdao Tuđman, izdao Šušak, Boban itd.
A tek transkripti razgovora pojedinih zapovjednika sa srpskom stranom...Katastrofa
Prijatelju, izvlačenje se MORALO tada narediti. Kao učesnik tih dešavanja, videći svojim očima stanje na terenu, i sam bih (da sam imao ovlasti) isto naredio - da sačuvam ono što se još moglo - živote vojnika.

Ne branim Stipetića, čak sam ga i napadao u nekim ranijim postovima, ali stanje na terenu je bilo katastrofalno.

Imao sam iskustva iz ranijih dešavanja (1991.g.) npr., pad Vukovara... taj dan i noć sam bio u rovu na koti 166, slušali smo vijesti na radiju i strepili...

I desilo nam se to u Bosanskoj Posavini, jednostavno smo bili razbijeni. Mogao bih još iznijeti mnogo podataka koje sam prešutio da ne naudim nekomu drugomu, odnosno da ne bacim "ljagu" na nekog drugog, ali to nikada neće od mene izaći u javnost, prihvaćam svoj dio odgovornosti ako sam ju mogao imati tada kao zapovjednik voda, mogu se samo gristi i razmišljati šta bi bilo kad bi bilo...
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 20:49   #2662
Pa zašto gen .Tus onda toj emisiji ne kaže istinu.On nije znao tko je zapovjedio, on zapovjedio kontra udar al miniralo most.
Gorljivi akter Latinove emisije na pregovorima sa Srbima jamči da 108. br više neće preći most i da mu se jebe za HB i matu Bobana.

Jasno je meni da su Srbi bili tada jači i da im je o koridoru ovisio projekt RS i da smo imali velike gubitke i nismo mogli više.
Al zašto seru po Tuđmanu i mrtvim ljudima.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 18:48   #2663
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Pa zašto gen .Tus onda toj emisiji ne kaže istinu.On nije znao tko je zapovjedio, on zapovjedio kontra udar al miniralo most.Sve i da smo imali velike gubitke i nismo mogli više.
Al zašto seru po Tuđmanu i mrtvim ljudima.
Prijatelju, prvo cu ti odgovoriti o toj latinici, zar ne primjecujes da su svi pozvani protivnici FT, GŠ itd.

Drugo, može Tus narediti šta hoće, ali ako nemaš svježe snage i MTS, kuPcom ćeš to napraviti.

Govorim iskreno, jadna je to slika bila na terenu.
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 14:32   #2664
Jel zna tko ovu "nesretnu" dušu?
https://www.youtube.com/watch?v=0ZQXDntdBv8
__________________
Ne slusaj cajke, jer time pljuješ na milijune grobova odvažnih
i viteških Hrvata, koji dadoše svoje živote, da bi Hrvatska živjela. Ja u svome srcu nosim duboko poštivanje na njih.
tin_vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 18:30   #2665
Quote:
sb323ar kaže: Pogledaj post
Prijatelju, prvo cu ti odgovoriti o toj latinici, zar ne primjecujes da su svi pozvani protivnici FT, GŠ itd.

Drugo, može Tus narediti šta hoće, ali ako nemaš svježe snage i MTS, kuPcom ćeš to napraviti.

Govorim iskreno, jadna je to slika bila na terenu.
Tko je postavio Tusa i Stipetića nego Tuđman?

Kao da je u Orašju ili šta ja znam u Vitezu bila puno bolja.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 22:19   #2666
Jos sam ziv, malo umoran, al ziv.

Steta da tema "umire".

Prije nepun mjesec dana dobio sam ovu poruku od jednog forumasa:

Quote:
slucjno naidjoh na sve ono sto si napisao o ljudima i jedinici sto je pokupljeno sa banjalukaforuma .....nema nikakvog smisla to sto pises onakve neistine pogotovo o ljudima poimenicno
Djuro Mesar nikakvog dodira nije imao sa vojnoistraznim zatvorom i mlacenjem ljudi,cak je bio svjedok tuzilastva u postupcima poslije rata gdje su neki osudjeni na dugogodisnje kazne robije....Zoric Zeljko je u to doba bio komandir voda tek izasao iz skole a poslije rata je dospio na komndne duznosti....itd itd....stvarno nema smisla etiketirati ljude

o dogadjajima necu...ona slika raskrvavljene glave nije iz Cardaka vec sa ratista kod Doboja....ah...nema veze,svi imamo svoje vidjenje i svoju istinu...
Poruka mi je poslana na PM, od ovog lika.

Ocito je, da su moja prozivanja ubola nekog.

Da pojasnim, ujedno i da odgovorim liku koji mi je pisao na PM.

Nisam bio na svakom mjestu. Koristim osobna sjecanja i podatke koje mogu pronaci na net-u, (imena, pripadnost), te svjedocanstva ljudi koje osobno poznajem.

Nemam sta kriti, niti lagati.

Koristim svjedocanstva bliskih osoba vezano za "Mali Logor" Banja Luka. Inace, u "moje vrijeme" tu se nalazila pekara za BL korpus. Znaci, i osobno sam nekad poznavao te objekte (iz nekog drugog vremena).

Osvrnuti cu se na mail koji sam prenio ovdje:

Zar zaista mislite da je osoba koja svedoci (prema mailu) u nekakvim postupcima, nije bila na mjestu zlocina i nista nije znala?

P.S. Autoru maila, uvijek cu biti korektan i javno cu pohvaliti i osobu sa suprotne strane ako je pokazala ljudskost.

Jedna od tih osoba je i vodnik VRS koji se u odredjenom razdoblju nalazio pritvoren u istom "Malom Logoru", a koji je mojim bliskim osobama pomagaona nacin da ih je stitio u celiji i davao im cigareta. Rodom je iz okolice Dervente.

Zalosno, bilo im je zao kad je odsluzio kaznu.
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 22:52   #2667
mali off

Dobro te citati opet
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 00:28   #2668
poz

Pozdrav svim ucesnicima. Mladji sam te nisam ucestvovao u ratu.Cesto sam poslom u posavini zadnjih mjeseci te me zainteresovala tema. Iz Celinca sam odakle dolazi brigada koja je nastradala na Vucilovcu ( znaci suprotna strana) Otac mi je tamo bio od 1992 pa do kraja rata
kartagina 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 01:13   #2669
Takodje me interesuje da li je u Vasim jedinicama bilo Srba koji su se borili u redovima HVO, HV ili ABIH. Znam nekoliko muslimana i Hrvata koji su citav rat proveli u VRS. Ima i ta jedinica Mesa Selimovic koju su sacinjavali Muslimani a koja je bila u VRS. Mislim da su iz okoline Broda
kartagina 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 01:31   #2670
Posto vidim da si par puta pitao ucesnike da li su iz celinca, zelim da te pitam jeste li vi na Vucilovcu zapljenili ili unistili koju Pragu
kartagina 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 08:21   #2671
Quote:
kartagina 3 kaže: Pogledaj post
Takodje me interesuje da li je u Vasim jedinicama bilo Srba koji su se borili u redovima HVO, HV ili ABIH. Znam nekoliko muslimana i Hrvata koji su citav rat proveli u VRS. Ima i ta jedinica Mesa Selimovic koju su sacinjavali Muslimani a koja je bila u VRS. Mislim da su iz okoline Broda
Barem trideset puta više Srba u HVO i abih, nego što je bilo obratno.

Iz Bosanskog Broda tj. Sijekovca je bio Džuherić, a ostalo je bilo, koliko znam, iz Dervente.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 11:17   #2672
Quote:
kartagina 3 kaže: Pogledaj post
Posto vidim da si par puta pitao ucesnike da li su iz celinca, zelim da te pitam jeste li vi na Vucilovcu zapljenili ili unistili koju Pragu
Jesmo, zarobili smo. Ne konkretno moj vod ali jedna druga postrojba jeste. Nisam siguran, mislim da su bile dvije prage, bile su onesposobljene ali su popravljene. Ne znam tocno detalje.
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 00:39   #2673
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Barem trideset puta više Srba u HVO i abih, nego što je bilo obratno.

Iz Bosanskog Broda tj. Sijekovca je bio Džuherić, a ostalo je bilo, koliko znam, iz Dervente.
ovo bilo baš argumentovano. vađeno iz zadnjeg popisa, pa ono pitanje jedan, nacionalna pripadnost pa pitanje dva učešće u ratu na strani jedan dva ili 3, pa malo dobre volje malo vremena i dođemo do podataka. možda bi trebalo izvršiti potpuniju analizu, kao ko je samo mobilisan od onih drugih, pa ko je otišao sa njima da sačuva glavu, svoju ili od porodice, ko je otišao zbog pičoke, ko dobrovoljno. Ja čak sreo likove od onih drugih na mojoj strani koji su pobjegli ovamo od krivičnog gonjenja tamo. Provalnici, utjeraj im. e sad ja kao trebam koristiti njih ovdje da pokažem da smo "mi" bili ispravniji.
oću k, "be mi se
Zgembo Admislic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 00:43   #2674
Quote:
Zgembo Admislic kaže: Pogledaj post
ovo bilo baš argumentovano. vađeno iz zadnjeg popisa, pa ono pitanje jedan, nacionalna pripadnost pa pitanje dva učešće u ratu na strani jedan dva ili 3, pa malo dobre volje malo vremena i dođemo do podataka. možda bi trebalo izvršiti potpuniju analizu, kao ko je samo mobilisan od onih drugih, pa ko je otišao sa njima da sačuva glavu, svoju ili od porodice, ko je otišao zbog pičoke, ko dobrovoljno. Ja čak sreo likove od onih drugih na mojoj strani koji su pobjegli ovamo od krivičnog gonjenja tamo. Provalnici, utjeraj im. e sad ja kao trebam koristiti njih ovdje da pokažem da smo "mi" bili ispravniji.
oću k, "be mi se
Na samom početku rata znalo se ko su gud gajs a ko bed gajs, barem na nekom principijelnom nivou. Bili smo ispravnija strana, naravno.

Poslije je to sve otišlo u krasni kurac.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 00:48   #2675
Talking

Quote:
sb323ar kaže: Pogledaj post
Jesmo, zarobili smo. Ne konkretno moj vod ali jedna druga postrojba jeste. Nisam siguran, mislim da su bile dvije prage, bile su onesposobljene ali su popravljene. Ne znam tocno detalje.
a na ovoj temi završio slučajno, nakon valjda 7 godina da nisam navraćao, kao nešto tražio po guglu (imena nekakva) pa nađem da si ih ti naveo ovdje među "neprijateljskim" gubicima, manje bitno, uglavnom tema se razvukla u pm i stvarno mi se neda čitat od do a naletio slučajno da opisuješ mjesta i događaje gdje smo bili vjerovatno veoma blizu, ono ako mi se bude dalo možda ti i napišem koju iz mog ugla, vjerovatno ti se i neće baš svidjeti. uglavnom, te jbn 92., "susretao" sam se i sa brođanima, i dervenčanima i modričanima i odžačanima (o Hvo-u pričam) i mogu ti reći da su me ovi zadnji najmanje impresionirali .
odo spavat, ebo ti ovo, aj uživajte.
Zgembo Admislic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 00:54   #2676
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Na samom početku rata znalo se ko su gud gajs a ko bed gajs, barem na nekom principijelnom nivou. Bili smo ispravnija strana, naravno.

Poslije je to sve otišlo u krasni kurac.
Šta posle kao svi postali bed gajs? to jest jedni ostali drugi postali?
ja znam da sam bio gudgajs nekad, možda prije, možda u početku, najvjerovatnije nikad, najvjerovatnije ih nije ni bilo osim časnih izuzetaka. al ajd, ono valjda svi se tješiom nečim. opravdavamo, koji već k.
Zgembo Admislic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 12:26   #2677
Quote:
sb323ar kaže: Pogledaj post
Jesmo, zarobili smo. Ne konkretno moj vod ali jedna druga postrojba jeste. Nisam siguran, mislim da su bile dvije prage, bile su onesposobljene ali su popravljene. Ne znam tocno detalje.
Na jednoj od te dve sam se je igrao pre nego sto je otisla.
Uglavnom sto se tice Celinacke brigade koja je nastradala na Vucilovcu, ona je tu dosla sa Vlasica gde je prethodno bila. Kasnije je citav rat provela na tom djelu Pelagicevo Donji Zabar Covic Polje Lepenica.
Uglavnom spominju da je tu na Vucilovcu bila neka smjena bataljona nocu sto se nikad ne radi.
Poginule pripadnike te brigade si mogao prepoznati sto su uglavnom ispod cizama imali vunene priglavke ili carape.
kartagina 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 12:59   #2678
Quote:
Zgembo Admislic kaže: Pogledaj post
Šta posle kao svi postali bed gajs? to jest jedni ostali drugi postali?
ja znam da sam bio gudgajs nekad, možda prije, možda u početku, najvjerovatnije nikad, najvjerovatnije ih nije ni bilo osim časnih izuzetaka. al ajd, ono valjda svi se tješiom nečim. opravdavamo, koji već k.
Poslije je postalo puno teže primijetiti razliku, i dalje se znalo ko su Good guys.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 13:15   #2679
Quote:
kartagina 3 kaže: Pogledaj post
Poginule pripadnike te brigade si mogao prepoznati sto su uglavnom ispod cizama imali vunene priglavke ili carape.
Nisam skidao cizme poginulima, znam da sam vidio puno mrtvih, kasnije sam saznao od kuda su. Iz Celinca je poginulo 22-23 covjeka a otprilike toliko i domacih, ukupno oko 45 ljudi. Pretpostavljam da bi na toliki broj poginulih bio i prilican broj ranjenih.
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 15:52   #2680
Quote:
sb323ar kaže: Pogledaj post
Nisam skidao cizme poginulima, znam da sam vidio puno mrtvih, kasnije sam saznao od kuda su. Iz Celinca je poginulo 22-23 covjeka a otprilike toliko i domacih, ukupno oko 45 ljudi. Pretpostavljam da bi na toliki broj poginulih bio i prilican broj ranjenih.
Ranjenih iz Celinca je bilo oko 25 do 30 najvise ne sjecam se tacno
kartagina 3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:33.