Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2021., 22:01   #1
Gipskartonski otpad - zbrinjavanje u Zagrebu

Pozdrav!

Gdje se u Zagrebu može u potpunosti legalno zbrinuti gipskartonski otpad ( gipskartonske ploče )?
Ne zanimaju me rješenja gdje se kod nekog ilegalno u dvoriste/rupe i ostalo baca otpad.
Sve 100% legalno s računom i svemu sto to prati. Količina koja je u pitanju je blizu jedne tone.
Ako znate cijene zbrinjavanja po kg/ toni, slobodno recite.
Zanima me za područje Zagreba.

Hvala
lolo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2021., 23:31   #2
Odlagalište Jakuševec ima legalni deponij građevinskog otpadnog materijala. Nazovi Čistoću u svezi zbrinjavanja krupnog otpada. Pozdravljam takove ideje.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2021., 23:36   #3
Primaju samo čistu građevinsku šutu ( cigle, pločice i slično ).
Gipskartonski otpad ne primaju.
lolo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2021., 09:34   #4
Onda CIOS bi trebao zbrinjavati takov otpad. Danas, baš danas gledao sam na TV zbrinjavanje građevinskog otpada- žbuke u Valoniji. Ogromne količine čak i gk otpada usitnjene u prašinu pripremljene za transport u tvornice žbuke.
https://mojtv.hr/m2/film.aspx?id=182...m_id=107243608
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2021., 10:07   #5
Quote:
lolo88 kaže: Pogledaj post
Primaju samo čistu građevinsku šutu ( cigle, pločice i slično ).
Gipskartonski otpad ne primaju.
A jesu li to samo polomljeni komadi , ili su većinom cijele (iako oštećene) ploče?
Je li sve oćišćeno od šarafa i komada lima, čisti gipskarton?
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2021., 22:36   #6
Ja sam dosao na reciklazno na zitnjaku i oni su to odlozili na glomazni otpad.
JZT- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2021., 00:51   #7
Na reciklažnim dvorištima Klara (Sisačka cesta br. 10), Jakuševec (Sajmišna cesta bb), Žitnjak (Čulinečka cesta bb) i Sesvete Jelkovec (Ulica Borisa Ulricha 5) zaprimaju se azbestne ploče u količini do 200kg/20 ploča. Isto tako na navedenim reciklažnim dvorišima zaprimaju se i materijali na bazi gipsa (knauf), te izolacijski materijali (staklena i kamena vuna) u maksimalnoj količini do 200 kg.
https://www.cistoca.hr/usluge/odvoje...ista-1380/1380

Poslano sa mog SM-A605FN koristeći Tapatalk
laguna808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2021., 07:59   #8
On ima tonu toga pa pretpostavljam da nije baš običan građanin. Furgon ne bi smio prismrditi reciklažnom dvorištu, a kako su sad počeli zajebavat i tražit uplatnicu i osobnu za nas građane očito su i djelatnicima tih dvorišta malo pooštrili kriterije i uveli neke kontrole.

laguna s tvog linka Pravnim osobama nije dozvoljeno odlaganje bilo kakvog otpada na reciklažna dvorišta.
farfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2021., 09:25   #9
Pa nek ode kao fizička osoba i odveze 200kg. A onda nek zamoli frenda da u idućoj turi on preveze 200kg. Valjda ima i više od jednog frenda i stvar je riješena.

Poslano sa mog SM-A605FN koristeći Tapatalk
laguna808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2021., 14:20   #10
Joj! Pa njemu vjerojatno treba račun kojeg će onda refundirati od investitora. Čemu kemijanja onda
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2021., 16:56   #11
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
A jesu li to samo polomljeni komadi , ili su većinom cijele (iako oštećene) ploče?
Je li sve oćišćeno od šarafa i komada lima, čisti gipskarton?

velikom većinom su slomljene ploče stavljene u plasticne deblje vreće. nema cijelih ploča. nema limova i šerafi su micani iako ne mogu garantirati da nema baš nijednog.


farfan je u pravu. želim pravo i čisto rješenje jer je tako najbolje.
lolo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2021., 06:47   #12
Quote:
laguna808 kaže: Pogledaj post
Pa nek ode kao fizička osoba i odveze 200kg. A onda nek zamoli frenda da u idućoj turi on preveze 200kg. Valjda ima i više od jednog frenda i stvar je riješena.
Da , baš.

Ima 5 frendova.
Svaki od njih baš ima stariji auto karavan da u njega ubaci vreće građevinskog otpada i preveze do reciklažnog dvorišta, tamo se zajebava, daje podatke...
Svaki izgubi bar dva sata, moraš mu refundati nešto za gorivo, i dužan si svima sličnu uslugu...

Baš jednostavno...

Pa samo da nekog angažiraš da tonu takve robe ukrca, preveze nekamo i iskrca - koliko bi koštao takav prijevoz?
300 kn?
Bez zbrinjavanja...

Još ako je negdje gdje baš ne možeš prići teretnim vozilom, i treba nositi vreće s drugog kata...
... stavi odmah puta dva, samo za ukrcaj, odvoz i istovar...
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2021., 07:19   #13
Quote:
lolo88 kaže: Pogledaj post
velikom većinom su slomljene ploče stavljene u plasticne deblje vreće. nema cijelih ploča. nema limova i šerafi su micani iako ne mogu garantirati da nema baš nijednog.
Da su ploče pažljivije skidane , eventualno rezane popola i lijepo složene, još bi možda mogao naći nekoga da ih odveze badava i iskoristi u kakvoj šupi ili tavanu...

Quote:
farfan je u pravu. želim pravo i čisto rješenje jer je tako najbolje.
Imaš ove koji to odvoze.
Valjda bi te koštalo 500-600 kn ako imaš cca 50 vreća... i ako baš nisu na višim katovima...
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2021., 15:37   #14
Uglavnom sam kod gradilišta znao viđati one velike otvorene kontenjere na kojima piše 3KF u koje ekipa baca građevinski materijal, pa možda tamo pitati.

Evo link: http://www.3kf.com.hr/
shaggy31 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:36.