Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2014., 10:40   #2001
Potpisujem sve što ste napisale.

Kada se je Feride primila za trbuh saznavši da je ona mladenka, a ne njena majka, pomislila sam si to je to. Idemo u bolnicu. Slabo joj je, povratit će (od muke ili nečeg drugog ) i završiti u bolnici. Oči će razrogačiti na onoj klupici dok čeka hitnu. Ali ne , nju su doveli do stola. Ali nije htjela primiti za ruku piz..ka Sinana. Bravo curo. Pokaži ti njemu gdje mu je mjesto. Mahiru bi se bacila u zagrljaj. Ma kaj bacila, odglumila bi da joj je slabo samo da ju on pridrži i primi u naručje.

MS bey i onaj njegov odvratni smiješak. Tu spada i Sinan.

Melih. Taj čovjek stvarno ne zna razmišljati svojom glavom. Kao neka curica je. Bez mozga. Joj, što će tata reći!

A majka. Mislim da ona nije znala da je to stupica za Feride, a ne iznenađenje. Ona ne zna da Feride voli Mahira, a njen vrli suprug ju je obradio rekavši joj da će to biti ugodno iznenađenje Feridi. A majka, ko majka. Sve će napraviti samo da kćer bude sretna. Bila je šokirana Feridinim izrazom lica.

A kako su samo namjestili svjedoke. Za jednog samsigurna da je onaj sudac koji joj je dopustio da nastavi voditi Nazif Kara slučaj i koji je najavio da će doći na vjenčanje. Ili su ga pozvali Sinan ili MS bey . Zaboravila sam. Neyse, rekao je da će doći. Za ovog drugog svjedoka nisam sigurna. Koja zla igra. Tako nešto otac radi svojoj kćeri.

I ja sam ponorila kada nisu pustili fragman , ali to se je i moglo očekivati. U biti sekundu prije kraja sam pomislila kako sigurno neće pustiti fragman jer bilo što da stave u taj fragman znat ćemo razvoj situacije vrlo rano i ne mogu nas nikako navući da pomislimo nešto drugo. Kako na svojim stranicama napišu Fragman/Teaser. Baš nas vuku za nos.

Eh sad, što će Mahir napraviti? Mislim da će čuvari reći da je Feridino vjenčanje u kući, na što će Mahir poluditi i počet se naguravati s Yasinom (vidjeli u fragmanu). Dalje, sada su to moje pretpostavke, ući će u kuću taman kada Feride treba dati odgovor i tu će nam ubaciti reklame na jedno dvadeset minuta. Ali, ne mogu nas dugo zavlačiti . Scena koju svi čekamo neminovno se približava i oni ne mogu više odugovlačiti i dolazi the scena. Sad, ja ne znam da li turci imaju tijekom vjenčanja (a gledala sam ih preko nekoliko do sada) onu famoznu "Da li se netko protivi ovom braku?". Dakle, prije samog odgovora Mahir upada na skup, pogleda Feride i glasno ju zazove, što ju trgne. Okupljeni su šokirani. MS bey pokuša zaustaviti Mahira, našto ga ovaj odgurne kao perce. Uto se digne Sinan i pokuša boksačkim udarcima zaustaviti Mahira, ali Mahir ga opali onom svojom pljuskom i jednim jedinim udarcem ga sruši na pod, dolazi do stola, uzima Feride u naručje i bježe u sumrak na bijelom, ili crnom, konju (dobro, znamo da je noć i da nema konja u blizini, ali se nisam mogla suzdržati).

Moguće je, a postoji velika vjerojatnost, da čuvari ne znaju što se dešava u kući. Misle da je neka zabava, vrlo svečana. Ali Mahir ima deseto čulo i pretpostavi što bi se moglo unutra događati, pa nezaustavljivo ulazi u kuću. Dalje je scenarij isti kao i gore navedeno, a prije samog odgovora.

Moguće je i da se Feride onesvijesti i nije u mogućnosti dati odgovor pa završi u bolnici. Mahir bespomoćno gleda kako ju odvode u bolnicu, a on s Yasinom kreće prema bolnici. U bolnici ustanove da je trudna, našto MS bey poludi jer shvaća čije je djete, a kad shvati da zbog toga ne može Mahira strpati u zatvor iskočit će iz kože.

Neyse. Turgutov otac nije svog sineka optužil do kraja. Čini mi se da je onom tužitelju rekao samo da Mahir nije pucao u njegovog sina, nego se je Turgut u biti sam upucao. Ali je tip prešutio što je Turgut priznao Mahiru. Zlodjela koja je napravio i zbog kojih bi završio na vješalima. A one scene u bolničkoj sobi. Kako skaču oko Turguta i kako su mu uredili sobu. Gadi mi se, gadi. S koliko poštovanja mu prilaze, a čovjek je bio na tjeralici. Gdje je tim ljudima pamet? Zar nemaju niti malo samopoštovanja? Npr. onaj odvjetnik koji mu je i neke spise ostavio! Strava.
Queen Margot is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 14:04   #2002
@Queen Margot Ja pak mislim da njena majka zna za sve sto radi njen suprug i je u dosluhu snjim, pa kako ju je samo ubedila da obuce haljinu, za koju je Feride rekla- pretpostavljam da je presvecena za nju a je za godisnjicu koju slave njeni roditelji (a i kako su se pogledali i izdahnuli oni kad su izlazili iz Feridine sobe). To sto je posle ona onako reagirala kad je Feride sazala za prevaru, je zato sto je videla svoju kcer bledu, uplasenu, pa se i ona uplasila. I ja mislim da je jedan od svedoka onaj koji je vodio njen slucaj pa on se i sam pozvao na vencanje.

Scenario kako ce Mahir spreciti vencanje i odvest Feride na konju je ali koliko je to moguce ovde neznam (mozda u Feridinom snu). Ali on je i onako hteo da preko pencere ude u Feridinu sobu, e sad scenario Feride pozli zeli prileci u svoju sobu Mahir je vec tu uzme ju i Yasin ih vodi u onu kucicu gde su prvi put bili zajedno vodili hihihi
T-guzova soba u bolnici majko mila, med. sestra (zalicila mi u jednom momentu na Selmu Ergec-Hatice sultan) mene tako nervira pa dobro oni znaju skim imaju posla, s covekom koji je pocinio nekoliko ubojstva
pa i onaj policajac napolju, dosao mu staviti lisice a umalo ga naglavacke T-guz nije izbacio, a policajac ima sva prava da to uradi to mu i Feride napomenula.

edit. kako su samo bili dobri i slatki Feride i Nazif baba ispred Kara kuce, u zatvoru kod Orhana, ispred zatvora odusevili me

Zadnje uređivanje denibas77 : 07.01.2014. at 14:13.
denibas77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 14:21   #2003
Quote:
biljanap kaže: Pogledaj post
I ja mislim da ce se onesvestiti.
Pogledala sam opet scenu,ona se sva tresla,jedva je na nogama stajala,a i celu proslu nedelju nista nije jela,tako da joj nista drugo ne preostaje nego da padne u nesvest ili na pod ili Sinanu u krilo.

Mislimo pozitivno jos nedelju dana,nemojmo izgubiti umuta.
A mogla bi biti i trudna , pa se zanesvjestiti!!
__________________
Ponekad ne mislim na tebe.
adan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 14:25   #2004
Rejting odlican
http://gecce.com/magazin/haber/reyti...ngisi-oldu-248

a evo sto donosi FKDS hvala im

Najnoviji twit: Tweet: eylemmmc @canpolatozkok 55m
Karadayı ailesi hepinize teşekkürler.. ‪#‎beklenmedikbiranda‬ hep güzellikler gelsin hayatınıza...

(u momentu zavrsetka /zadnje scene jedna od scenaristica je objavila na svom twiteru nesto kao u slobodnom prevodu: 'najljepse stvair ce se desiti potpuno neocekivano' . Takodje ne zaboravimo i tweet od prosle sedmice u kojem jedna od njih dvije scenaristice kaze (onako u mom nestrucnom prevodu) da se vjencanje nece dogoditi i da ce Feride donijeti odluku koja ce sve iznenaditi, i najavljuje dirljivu scenu izmedju Mahira i Feride nakon otkazanog vjencanja.
denibas77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 14:59   #2005
Quote:
denibas77 kaže: Pogledaj post
Rejting odlican
http://gecce.com/magazin/haber/reyti...ngisi-oldu-248

a evo sto donosi FKDS hvala im

Najnoviji twit: Tweet: eylemmmc @canpolatozkok 55m
Karadayı ailesi hepinize teşekkürler.. ‪#‎beklenmedikbiranda‬ hep güzellikler gelsin hayatınıza...

(u momentu zavrsetka /zadnje scene jedna od scenaristica je objavila na svom twiteru nesto kao u slobodnom prevodu: 'najljepse stvair ce se desiti potpuno neocekivano' . Takodje ne zaboravimo i tweet od prosle sedmice u kojem jedna od njih dvije scenaristice kaze (onako u mom nestrucnom prevodu) da se vjencanje nece dogoditi i da ce Feride donijeti odluku koja ce sve iznenaditi, i najavljuje dirljivu scenu izmedju Mahira i Feride nakon otkazanog vjencanja.
Mislimo pozitivno. Mislimo pozitivno.

Ahhh Još tjedan dana.

Valjda će dati koji fragman.
Queen Margot is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 21:15   #2006
Mahir po meni jedini ostaje da spasi stvar, a sudeći po fragmanu i scenama koje još nismo vidjeli možda se i uspije zaderati "Ferideeeee" da ju trgne iz obamrlosti.

Jedna članica sa fb KFES je prevela pismo koje je Feride pisala i kaže:

My love
Days passed and I did not see your face. I did not feel your breathe. Did not Hold Your Hand
Find the solution is hard without you. You're the only support to me in life you my strength my livelihood .
And when you are not in my side I feel like my hands and feet cut off and my mind stopped . I know that the lack of hope make me speak these words. But the case that everything loses its meaning without you. I understand this.
As much as my heart rebel to be without you. my only desire to be with you far away.
My words are the hope
My words are my love.
(https://www.facebook.com/KaradayiforEnglishSpeakers)

Dakle, go Mahir, go!

Otkad gledam turske serije shvatila sam da sam potpuno bez mašte (nikad pogodit kako će zapetljati i otpetljati stvari)
odakusa is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 23:03   #2007
Sinoc sam zaboravila da spomenem Turguta.
Pa sta je on,koliko samo privilegija ima,ona sestra ga titra,oni policajci mu ne mogu nista,k'o da je u hotelu sa 5 zvezdica...Kao da je Bog.
Nigde policajaca,a on je begunac,optuzen da je potencijalni Suljin ubica,napao sudiju,ubio svoju zenu,iscenirao svoju smrt.
Tuzilac dolazi i ispituje ga za Mahira,a o svemu ovome yok.
Pa sta je,bre,ovo?!!!!

Ja se nesto mislim da ce Mahir i Yasin otici pa se ponovo vratiti jer je u sinocnoj epki,kad je izasao iz zatvora,imao neku bordo kosulju,a u fragmanu za 53.ep. (kad gura Yasina,taj deo nismo videli) ima zelenu kosulju.

Zadnje uređivanje biljanap : 07.01.2014. at 23:53.
biljanap is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 13:49   #2008
nisam primjetila promjenu košulje pa sam išla ponovo gledati..stvarno, možda se nabrzaka presvukao, jer ono...čovjek je bio u zatvoru heftu ili više ...
vidjećemo u sledećoj šta je bilo, barem se nadam...
vjenčanje nas je okupiralo, pa su lijepi trenuci u seriji ostali zakinuti
Razgovor Nazifa i Feride je , obadvoje se blago smiješe, dodiri rukom, lagani,utješni i puni podrške, nisam ni sumnjala da će između njih sve dobro funkcionirati
Kapa dole Nazifu za odvođenje one nesretnice sa ulice i smještanje u svoj dom, to mogu samo ljudi sa velikim srcem i toplom dušom, kojima um i karakter nisu uspjeli iskvariti nikakvi nemili događaji iz njihove prošlosti i sadašnjosti.
Spadalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 14:42   #2009
Quote:
biljanap kaže: Pogledaj post
Sinoc sam zaboravila da spomenem Turguta.
Pa sta je on,koliko samo privilegija ima,ona sestra ga titra,oni policajci mu ne mogu nista,k'o da je u hotelu sa 5 zvezdica...Kao da je Bog.
Nigde policajaca,a on je begunac,optuzen da je potencijalni Suljin ubica,napao sudiju,ubio svoju zenu,iscenirao svoju smrt.
Tuzilac dolazi i ispituje ga za Mahira,a o svemu ovome yok.
Pa sta je,bre,ovo?!!!!

Ja se nesto mislim da ce Mahir i Yasin otici pa se ponovo vratiti jer je u sinocnoj epki,kad je izasao iz zatvora,imao neku bordo kosulju,a u fragmanu za 53.ep. (kad gura Yasina,taj deo nismo videli) ima zelenu kosulju.
Znaci nije u ovoj ep. bilo ono naguravanje izmedju Yasina i Mahira, no dali je bilo ono sto sam ja videla u 1 fragmanu za 53 ep kad Mahir sedi negde suznih ociju i u zelenu? kosulju
oko 00:14/18
http://www.dailymotion.com/video/x19...-yu_shortfilms
denibas77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 15:39   #2010
izasla najava
http://www.youtube.com/watch?v=TzuVjQ5ZEB4
ali meni nista nije jasno

ali mi sluti da se F slosilo i da je Mahir sutradan zbogo ovoga prebio Slinana

nista ne razumem

#2
izvinjavam se na duplom postu, ali sta cu kada ne pisete
evo prevoda
Quote:
SİNAN: Yes, your father and I have prepared everything together.
FERİDE: Have we not set a rule to this game together?
MAHİR: SİNAAAAAAAAAAAN!
[Raging Mahir beating Baboon]
FERİDE: Are we not on the same side, Sinan?
How can you do this to me now?
SİNAN: But some things have changed for me too. This game became reality.
FERİDE: You know that I am in love with Mahir. I am his. I love him.
SİNAN: I fell in love with you.
#3
neka urednice spoje
meni je Melih mnogo razocarao, mislila sam da voli sestru, a on je obican slabic i oceva ulizica...
a majka valjda misli da Feride voli Slinana....

Zadnje uređivanje Bhea : 08.01.2014. at 18:05. Reason: opcija 'edit' traje 90 minuta od objave posta - koristi je;), quote tag
Alabina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 17:32   #2011
mnsčini da ga je pošteno nabubeto
za prvi dosta, ne mogu sve otkriti odmah da je Feride postala Sinanova žena, Mahir kakav je, ne bi fizički prvi napao samo da se zna
mislim pozitivno...
Spadalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 17:39   #2012
da, to sam i ja pomislila, ipak je on castan....: D
koliko mu je samo neprijatno bilo samo kada je sreo Sinana dok je ispracao Feride, a tada su bili i svadji...

ja mislim da ga je napao jer je lagao Feride

i konacno da videmo kako neko odari Mahira do sada je samo on mlatio
Alabina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 17:43   #2013
Quote:
Alabina kaže: Pogledaj post
izasla najava
http://www.youtube.com/watch?v=TzuVjQ5ZEB4
ali meni nista nije jasno

ali mi sluti da se F slosilo i da je Mahir sutradan zbogo ovoga prebio Slinana

nista ne razumem
Jasno ko dan da se Mahir i Sinan boksaju
Feride je sigurno pozlilo i sad se ona snjim raspravlja i on eto kaze da se zaljubio, ma ajde molim ti se (pa oni nikad nisu bili sami, uvek u necijem drustvu i on sad zaljubljen)
denibas77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 17:53   #2014
ma laze S za tu ljubav...
nego hoce da osveti svog divnog babacuna...
a ljubav je izgovor

Mahir se naljutio jer je F zbog S u bolnici pa ga zato tuce, a ne shvata da je sam kriv
Alabina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 18:15   #2015
Quote:
Alabina kaže: Pogledaj post
ma laze S za tu ljubav...
nego hoce da osveti svog divnog babacuna...
a ljubav je izgovor

Mahir se naljutio jer je F zbog S u bolnici pa ga zato tuce, a ne shvata da je sam kriv
Ma Feride mu rekla da su njen otac(mama i braco) i Sinan postavili ju zamku da se ona uda i zbog toga joj pozlilo i ona je zato u bolnici(moe scenario) ali ne gde je T-guz (boze sacuvaj) nego u drugoj bolnici
e onda Mahir kako nemoze oca (i bracu) izboksao Sinana
denibas77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 18:40   #2016
Quote:
Alabina kaže: Pogledaj post

Mahir se naljutio jer je F zbog S u bolnici pa ga zato tuce, a ne shvata da je sam kriv
za bolnicu je prerano, barem što se njegove krivice tiče
Spadalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 21:42   #2017
Quote:
denibas77 kaže: Pogledaj post
Znaci nije u ovoj ep. bilo ono naguravanje izmedju Yasina i Mahira, no dali je bilo ono sto sam ja videla u 1 fragmanu za 53 ep kad Mahir sedi negde suznih ociju i u zelenu? kosulju
oko 00:14/18
http://www.dailymotion.com/video/x19...-yu_shortfilms
Meni se čini da je ono siva košulja i to je scena iz zatvora.

Quote:
Spadalo123 kaže: Pogledaj post
mnsčini da ga je pošteno nabubeto
za prvi dosta, ne mogu sve otkriti odmah da je Feride postala Sinanova žena, Mahir kakav je, ne bi fizički prvi napao samo da se zna
mislim pozitivno...
Mislimo pozitivno!

Quote:
denibas77 kaže: Pogledaj post
Jasno ko dan da se Mahir i Sinan boksaju
Feride je sigurno pozlilo i sad se ona snjim raspravlja i on eto kaze da se zaljubio, ma ajde molim ti se (pa oni nikad nisu bili sami, uvek u necijem drustvu i on sad zaljubljen)
Ja sam već ranije primjetila da je Sinan zaljubljen u Feride. Vidjelo se to u očima tako da mislim da ne laže. No to ga ne oslobađa krivice pripremanja vjenčanja bez njenog znanja, tako prljave igre. Trebao bi poštovati njen izbor. Sebičan je. I to izuzetno + želi osvetiti oca, a Feride je samo oruđe u njegovim rukama u tom slučaju.

Mislim da će Mahir pobjediti u dvoboju . Pa ipak je on svoje vještine vježbao na ulici u makljažama s uličnim delikventima za razliku od Sinana koji je sve radio u ringu što je velika razlika.

Maahir! Mahir!

Btw. Dobro su iskemijali fragman! Svaka čast! Ipak nam nisu sve otkrili. Možemo samo pretpostavljati. A to je da Feride nije rekla da. Ali što i kako se je to dogodilo .

Zadnje uređivanje Queen Margot : 08.01.2014. at 21:48.
Queen Margot is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 22:08   #2018
Sijećam se Mahirovog ljubomornog ispada u kinu kad je rekao nešto u stilu da je Turguz zaljubljen u nju, a ona odgovorila da ju baš briga, da ona voli njega (još uvijek Saliha)
E, sad se nadam da će Slinavom reći da si svoju ljubavnu izjavu zabije u guzicu tako da ne šire ovu priču, barem s Feridine strane

Također izdvajam scene Feride i Nazifa, mislim da će mu biti omiljena snaha premda u Nazifu ima ljubavi za svakoga, predivan čovjek
Turguz, ah Turguz, čovjek predobro glumi. Toliko je ljigav da u meni izaziva najgore osobine.
odakusa is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 22:44   #2019
Na kojem vi kanalu pratite ovu seriju kad ste stigli dotle?
Ja pratim na Hayatu, emitira se od ponedjeljka do četvrtka u 22h i kod nas je u prošloj epizodi Ajten silovana a Bulent uhapšen zbog krijumčarene municije. Serija mi se dopada, intrigantna je i jedna od rijetkih koja uspijeva da mi zadrži pažnju. Volim Kenana, zbog njega sam počela pratiti seriju. Gledala sam ga u Ezelu i tu mi je bio

I Mahir je fantastičan lik, požrtvovan, hrabar, pravedan, odan, muževan, ma savršen. Pomalo je zadrt, ali treba imati u vidu da je vrijeme radnje sedamdesete, pa ću mu progledati kroz prste. Moram priznati da mi je bilo prilično providno kad se Mahir probudio iz kome odmah pošto ga je Feride poljubila, ali hajde. I film koji traje devedeset minuta ima pokoji neubjedljiv detalj a kamoli serija. Nadam se da neće biti toga puno.

Žao mi je Ajten, mnogo mi je žao. Nervirala me je sve vrijeme i navijala sam za to da joj Mahir da nogu, ali zar joj se ovo moralo desiti.
Nadam se da će ono pseto Turgut platiti za sva svoja zlodjela i da će gledatelji imati satisfakciju u sretnom završetku, pošto u turskim serijama glavni junaci ne tako rijetko tragično skončaju. Nadam se da ovaj put to neće biti tako.
Alem_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 22:48   #2020
Quote:
Queen Margot kaže: Pogledaj post
Meni se čini da je ono siva košulja i to je scena iz zatvora.


Mislimo pozitivno!


Ja sam već ranije primjetila da je Sinan zaljubljen u Feride. Vidjelo se to u očima tako da mislim da ne laže. No to ga ne oslobađa krivice pripremanja vjenčanja bez njenog znanja, tako prljave igre. Trebao bi poštovati njen izbor. Sebičan je. I to izuzetno + želi osvetiti oca, a Feride je samo oruđe u njegovim rukama u tom slučaju.

Mislim da će Mahir pobjediti u dvoboju . Pa ipak je on svoje vještine vježbao na ulici u makljažama s uličnim delikventima za razliku od Sinana koji je sve radio u ringu što je velika razlika.

Maahir! Mahir!

Btw. Dobro su iskemijali fragman! Svaka čast! Ipak nam nisu sve otkrili. Možemo samo pretpostavljati. A to je da Feride nije rekla da. Ali što i kako se je to dogodilo .
E ja nisam videla tu scenu kako, zasto a gledala od pocetka
meni je divna ona scena u sudu u sobu kad ceka da ga odvedu u zatvor, a Feride ispred ceka a nemoze uci, potom ga odvode policajci on nju gleda i kaze seviyorum
Dali je Sinan zaljubljen, , neverujem igra on igru osvete i Feride ce tu on maksimalno iskoristiti (bice tu radnje) a dogovor je on predlozio a i zna kako Feride voli Mahira
ma oni uvek fragmane prave tako, za to su majstori
denibas77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:04.