Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2014., 04:01   #41
http://www.psiholoskikutak.com/muskarci-koji-mrze-zene/
http://zadovoljna.dnevnik.hr/clanak/...mrze-zene.html
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 04:09   #42
su gay, a pošto ja nisam gay bit će da je nešto drugo u pitanju
obradjeno is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 08:27   #43
Quote:
ur-faust kaže: Pogledaj post
Pa naravno, žena je kriva! Sad je jasno kako se ženomrzački stavovi kamufliraju takoreći tako da ih i same žene propagiraju.



E uglavnom. Da, seksizam još uvijek prevladava. Čudno, ne?
Ne, pročitaj malo nekad knjigu o toj temi

Roditelji su nas oblikovali, tj našu viziju svijeta i do njih smo pokupili svašta. Ne, nisu nas nuzno palili cigaretama, tukli i silovali.

Npr. dijete kad ima 2,3 godine nesto, želi, u fazi je kad se buni, uspostavlja svoje granice, svoje ja, i viče ne na puno stvari i ima temper tantrume kak se kaže, jer dijete hoce sto ono hoće, e sad roditelju to ne odgovra iz više razloga, ne da mu se udovoljiti dijetetu, jer je umoran, dosao s posla, zivčan, stid ga pred drugima( npr dijete se hoce obuci ko klaun kad ide u vrtić) i ono umjesto da ga vidi i ga čuje, ono ili se izdere na dijete, ma koji kurac me sad tu pilaš, otvoreno ga napadne, ili mu ubaci krivnju, joj pa vidis kako je mama umorna ili mami ce biti teško ako ti to i to i sl. Ako se to nastavlja puno puta dijete nece nauciti imati svoje ja i reci ne u odrasloj dobi.

A sad što se tiče M/Ž odnosa, pa of kors da ide od roditelja, sve ide od tamo, npr. zene imaju ovo često, ako je otac bio hladan, emocionalno nedostupan, nisi smio iskazivati emocije pred njim i sl ( evo moj je takav bio al svedno ga volim), šta mislis kakve će ženska gleda, pa one što je ignoriraju, a onog sto joj svira pod prozorom, pa tog ni ne vidi, taj je živicra

I sad sta je poanta, ne zaljubljuemo se random, ništa nije slučajno, zaljubljujemo se baš u one koji su npr. nedostupni, baš zato da bi to popravili i da nam se to više ne bi dogadjalo. Ne, to ne znači nužno da ce veza da cvijeta, ali ja cu toj osobi doci i reci, slušaj meni treba to i to i to, sad ces me slušati i vidjeti i biti ces tu za mene, e sad hoce li taj nadoci ili ne je pitanje, a ja onda moram da se maknem ako mi to ne odgovara.


Zvuči jednostavno u teoriji, u praxi je teže
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 10:27   #44
U stvari, postoje li stvarno ljudi koji baš- mrze žene?

Mislim, postoje ovakve žene i onakve žene, imaš mamu, baku, rođakinje, pa mlade žene, stare žene, debele, mršave, seksi žene i neseksi žene... ima žena u 1000 oblika.
I kako sad da se mrze sva ljudska bića s vaginom?
Na što se ovdje točno misli?
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 10:36   #45
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
U stvari, postoje li stvarno ljudi koji baš- mrze žene?

Mislim, postoje ovakve žene i onakve žene, imaš mamu, baku, rođakinje, pa mlade žene, stare žene, debele, mršave, seksi žene i neseksi žene... ima žena u 1000 oblika.
I kako sad da se mrze sva ljudska bića s vaginom?
Na što se ovdje točno misli?
Valjda na žene u sferi potencijalnih partnerica. I Ted Bundy je volio svoju mamu. Ili je barem ona njega.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 11:05   #46
Nešto sam citala u smislu, ako je figurativno jel mrzi, jer ne vjerujem da mrzi potpuno, zapravo se boji žena????
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 11:15   #47
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
I u Hrvatskoj postoji nešto poklonika takvih stavova, a na forumu hr, najaktivniji su na pdf. "blisko politici" ne temi o ravnopravnosti spolova gdje se tvrdi da su muškarci maltene ugroženi.

Dakle, tema je zanimljiva...
Njah...što nema nikakve veze s hrpom dvostrukih mjerila s kojima se sudaraju muškarci, dok žene arlauču da "samo žele ravnopravnost" - sve dok ne dođe situacija gdje im ravnopravnost ne bi išla u prilog (radni uvjeti, služenje vojske, reprodukcijska prava, dodjela djece itd).

E, onda ravnopravnost više nije dobra, onda ne dolazi u obzir.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 11:34   #48
ima i takih koji mrze zene. razlog je jednostavan, najruzniji muskarac je. debeo pre svega, a kao pametan. sve su mu drolje i glupace.
Pischori is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 11:40   #49
Quote:
NikolaHorvat kaže: Pogledaj post
Među vama ima masa onih koji zbog raznih razloga osječaju averziju, nepoštivanje, pa čak i mržnju prema ženama.
Pa to je bar lako, to su oni koji su toliko ku-ku da si nigdje ne mogu nać žensko (koje bi pristalo bit s njima na samo u istoj prostoriji ) pa im se nakupilo frustracija koje onda projiciraju na cijeli ženski rod...
__________________
I don't think anybody that has a brain can really be happy. What is there really to be happy about? You tell me.
Aorewa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 12:01   #50
Ne bih rekla mrze. Nepostuju, kao bica sa osjecajima koja bole.
Gustaju ih zlostavljat uvredama, jer uzivaju u tome jer namju pojma da i one imaju osjecaje i da boli.
Njima odgovara da ih boli.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 12:02   #51
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Njah...što nema nikakve veze s hrpom dvostrukih mjerila s kojima se sudaraju muškarci, dok žene arlauču da "samo žele ravnopravnost" - sve dok ne dođe situacija gdje im ravnopravnost ne bi išla u prilog (radni uvjeti, služenje vojske, reprodukcijska prava, dodjela djece itd).

E, onda ravnopravnost više nije dobra, onda ne dolazi u obzir.


A kakva su to dvostruka mjerila s kojima se muškarci susrecu?

Žene i muškarci trebaju biti ravnopravni, ali nisu isti, onak nije point da je sve 50-50
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 12:03   #52
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Njah...što nema nikakve veze s hrpom dvostrukih mjerila s kojima se sudaraju muškarci, dok žene arlauču da "samo žele ravnopravnost" - sve dok ne dođe situacija gdje im ravnopravnost ne bi išla u prilog (radni uvjeti, služenje vojske, reprodukcijska prava, dodjela djece itd).

E, onda ravnopravnost više nije dobra, onda ne dolazi u obzir.

Hm, pa nije baš da se muškarci na sve strane sudaraju sa pretjeranim ženskim pravima i da radi toga pate.
Ali mislim da postoje pojedinačni slučajevi gdje muškarci stvarno dožive nepravdu- a to su situacije kad imaš brak koji se razvodi, pa otac jako želi dijete, a sudovi su u slučajevima dodjele djece redovito na strani žene, pa makar ona bila lošija za odgoj djeteta.
Ali ovo što pišu ženomrsci po američkim manosfernim blogovima je naprosto toliko pretjerano da zvuči kao da žive u nekom paralelnom svemiru.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 15:02   #53
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
A kakva su to dvostruka mjerila s kojima se muškarci susrecu?

Žene i muškarci trebaju biti ravnopravni, ali nisu isti, onak nije point da je sve 50-50
Oujea, ravnopravni ali nisu isti, samo to kako "nisu isti" ima pravo biti rečeno isključivo kad je u žensku korist...

Moramo biti jednako plaćeni, ali onda taj "isti rad" podrazumijeva da žena (zakonski!) podiže 15kg a muško 50kg.

Porodiljni dopust se mora brojati u staž, ali vojni rok se nikome nije ubrojao u staž.

Žene moraju imati kvote - ali samo za fine, lagane, i dobro plaćene poslove. Sabor kvota, bauštela nema kvote.

Rastavljeni roditelji jednako podupiru dijete - ali redovito odstranjeni otac mora pokrivati sve troškove a majka se samo "brine" i "skrbi". Bez zamaranja bezveznim novcima. Ona ista majka čije su se novčane brige i emotivna stanja moraju uvažiti ako odluči pobaciti dijete, dok očeve financijske brige a pogotovo želje ne zanimaju apsolutno nikoga. Šta nije pazio. Samo njezino je pravo da ne pazi. Jer biologija.

Mada, kad biologija muškarcu ide u prilog, strogo je zabranjena.

Etcetera...
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 22:59   #54
Ja mrzim žene.
Rijedak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 23:40   #55
Quote:
smoky 9999 kaže: Pogledaj post
Ne bih rekla mrze. Nepostuju, kao bica sa osjecajima koja bole.
Gustaju ih zlostavljat uvredama, jer uzivaju u tome jer namju pojma da i one imaju osjecaje i da boli.
Njima odgovara da ih boli.
to nisu muskarci, to su picke, to sta imaju kurac medju nogama ne cini ih nikako muskarcima
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 23:51   #56
Quote:
typhoid_mary kaže: Pogledaj post
to nisu muskarci, to su picke, to sta imaju kurac medju nogama ne cini ih nikako muskarcima
that's right, sister!!!
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 08:34   #57
Quote:
typhoid_mary kaže: Pogledaj post
to nisu muskarci, to su picke, to sta imaju kurac medju nogama ne cini ih nikako muskarcima
Kako su samo pokvareni ti muškarci što "mrze žene", koriste istu taktiku kao žene, čak ih se usude i kritizirati, na sreću žena uvijek ima white knigthova i mangina koji će ih braniti u nadi da će ih one kasnije podragiti kao finog malog poslušnog psića.
Ovaj topic je prepun ženskog tapšanja po leđima (girl power, lol) i mangina koji jedni ne vide dalje od nosa.
Što se tiče uvodnog videa, well, I lost you at "bokić"
TheRedGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 10:10   #58
obrnuta situacija

Nije to samo stvar toga da muški mrze žene. Ima i žena koje nakon loših iskustava osuđuju čitav muški rod i kažu da su svi đubrad da svi oće samo seks, a neće da daju šansu nekome prosječnom po izgledu nego bi sve samo frajere. A kad ih ti frajeri napumpaju i ostave onda su svi muški đubrad. Prema tome, to su sve frustracije šta se tiče mržnje neovisno o spolu.
cico32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 10:21   #59
Quote:
TheRedGuy kaže: Pogledaj post
Kako su samo pokvareni ti muškarci što "mrze žene", koriste istu taktiku kao žene, čak ih se usude i kritizirati, na sreću žena uvijek ima white knigthova i mangina koji će ih braniti u nadi da će ih one kasnije podragiti kao finog malog poslušnog psića.
Ovaj topic je prepun ženskog tapšanja po leđima (girl power, lol) i mangina koji jedni ne vide dalje od nosa.
Što se tiče uvodnog videa, well, I lost you at "bokić"
ne nisu pokvareni, samo los odgoj
al ajde realno gledaj pricas sa nekom curim i stalno laprdas zene ovo zene ono, mislis da njoj treba tako nesto? tu po forumu zene sucks pa zene sucks, stave oglase na us, pa kaj je vama ljudi zbilja mislite da bi se netko javio nakon sto procita oglas i nakon sto procita postove sve su zene ovak i onak, ma teraj to u pm odmah
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 12:14   #60
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Ne, pročitaj malo nekad knjigu o toj temi
Auh, bit će da moram sarkazam i retorička pitanja bolje naznačiti
Al neka, dobar post.

I odličan je ovaj entrance mangina pojma
Rado bih pročitao neko suvislo izlaganje pojma. Ovak mi se čini da se primarno odnosi na muškarce koji nisu govna i ne pristaju na dominantne predrasude i oblike ponašanja.
ur-faust is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:55.