Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2024., 13:10   #8441
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
Hm.. bas sad gledam limit.. 7000€. Ne ide vise od 5000€, jel (tekuci racun, da ne bi bilo zabune)?

Poslano sa mog SM-S918B koristeći Tapatalk
Krivo gledaš.
Sa svojom PBZ Visa insipre karticom možeš dnevno na bankomatu podići maksimalno 700 EUR, ne 7.000 EUR. Dok je limit na prodajnom mjestu max 2.000 EUR.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2024., 13:16   #8442
Pricas napamet. Dnevni limit mi je 7000€.
Sto se tice bankomata, mozda i je 700€, ali, kao sto sam napisao, takav je i u ZABA-i.

Poslano sa mog SM-S918B koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2024., 13:30   #8443
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
Limit podizanja gotovine na bankomatu? Nije veci ni kod ZABA-e. Ako hocu dignut 800€, jedan dan dignem 700, a drugi dan 100. Ne ide 800.

Ja sam s osobnim bankarom rijesio kupnju HUF-a, GBP..

Kakav diskrecijski prostor je kod Erste banke? Ili ZABA-e? Nikakav. Salter kao kod PBZ-a. Ako tvrdis drugacije, lazes. Bio sam i u jednoj i u drugoj banci i normalni su salteri kao kod PBZ-a.
Sto se tice limita, to je, za sada, losije kod PBZ-a (u odnosu na neke) jer moras zvat, ali ja sam bez problema limit za PV dobio koliko sam trazio (bez da moram zvat banku da autoriziraju kupnju i, ko za vraga, bas sam trazio preko 5000€). Sto se tice Erstea, imaju smijesne limite po karticama, daleko manje nego sto ima PBZ (npr Diners vs PV). I ne mozes birati sama limite. 20x veci nego kod PBZ-a. dobar vic.
Broj saltera su srezali svi.
PBZ je imao poslovnice svuda pa su odlucili srezati broj. Vecinu poslova ionako mozes rijesiti ili preko bankomata (uplate/isplate) ili preko mobilnog/internet bankarstva. Fizicke poslovnice su relikt proslosti i normalno da se ukidaju. Za neke stvari ce ostat, ali sigurno ne treba tako velik broj. Meni fizicka poslovnica treba manje od jednom godisnje.
Sto se tice cekanja, bome ces cekat i u Erste banci i ZABA-i.
I u bilo kojoj drugoj kad su penzije.

Poslano sa mog SM-S918B koristeći Tapatalk

Limit podizanja gotovine kod zabe za segmentirane klijente je 1.500 EUR, ne 700 kao kod PBZ. Kod Erste je to koliko sam definiraš. Kod RBA je 1300 EUR. Itd. DNEVNI.

Kao što i sam kažeš, ti kao klijent PBZ banke možeš maksimalno na bankomatu podići 700 EUR.
Ako ti treba više od 700 EUR, moraš par dana podizati.
Dok npr klijenti RBA, podižu 1300 DNEVNO, bez problema.
Nesegmentirani (obični) i kod drugih banaka imaju limit od 700 eur dnevno, kao i ti u PBZ. Izuzetak RBA koja ima limit od 1300 za sve klijente.

Ako si visokovrijedan klijent ZABE, HPB, ERSTE, ADDIKO onda znaš da imaju poseban diskrecijski prostor koji je zatvorenog tipa, kao da uđeš u sobu i tamo se nalaze klijent i bankar i obavljaju sve potrebno. Čak i uplate i isplate.
Po treći put, Kod pbz za uplate/isplate MORAŠ NA ŠALTER JER OB NEMA GOTOVINU (ukinuli su).
Tako da, da, kod drugih banaka poštuju privatnost visokovrijednih klijenata kod obavljanja poslovanja sa efektivom.

Što se PV kartice tice, to je KREDITNA KARTICA koja opet ima zasebne limite i limit za ukupnu zaduzenost (nekomunicirani limit). A to ovisi o primanjima klijenta i vrsti kartice (gold, platinum, infinite).

Pričamo o PBZ VISA INSPIRE KARTICI I LIMITIMA ZA ISTU, NE O KREDITNIM KARTICAMA. Tako da, opet da, Erste ima cca 20x veci limit za podizanje gotovine DEBITNOM KARTICOM TEKUCEG RACUNA od PBZ visa DEBITNE kartice tekuceg racuna kojoj je dneni limit 700 EUR. Nemoj mjesati kreditne i debite jer to nije isto.

Slazem se da PV (premium visa) imaju vise limite od npr. dinersa jer jer Erste grupacija Austrijska i imaju striktna pravila, a limiti ovise isljucivo o primanjima klijenta. Ali sa druge strane, ako ti je placa 1000 a racuni za kreditnu karticu 2-3 puta veci, pitati ce te, kad tad odakle ti novac, sukladno zakonu o sprijecavanju pravnja novca i financiranju terorizma.
A za cekanje neces cekati nigdje ako si segmentirani klijent, cak ni kod PBZ jer ce te osobni odvesti na salter, posto oni nemaju gotovinu, dok obicni klijenti moraju uzet broj.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2024., 13:33   #8444
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
Pricas napamet. Dnevni limit mi je 7000€.
Sto se tice bankomata, mozda i je 700€, ali, kao sto sam napisao, takav je i u ZABA-i.

Poslano sa mog SM-S918B koristeći Tapatalk
Ne pricam napamet, limiti su dostupni u dokumentaciji koja je dostupna na internetskim stranicama svake banke.

Dnevni limit kod PBZ je max 700 EUR dnevno.
Kod ZABE za obicne 700, segmentirane 1500.
Kod erste koliko si sam stavis, za segmenmtirane.

Tako da budi slobodan provjeriti limite, javno dostupne.

Ako pričaš o kreditnoj kartici, možda ti i je to limit, ali ukupni za potrošnju.
A onda ovisno o kreditnoj kartici koju imaš, podizanje gotovine kreditnom PV (premium visa), gold je 200 EUR svakih 30 dana.
Ali mi pričamo o Visa kartici debitnoj, teućeg.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2024., 14:33   #8445
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Limit podizanja gotovine kod zabe za segmentirane klijente je 1.500 EUR, ne 700 kao kod PBZ. Kod Erste je to koliko sam definiraš. Kod RBA je 1300 EUR. Itd. DNEVNI.

Kao što i sam kažeš, ti kao klijent PBZ banke možeš maksimalno na bankomatu podići 700 EUR.
Ako ti treba više od 700 EUR, moraš par dana podizati.
Dok npr klijenti RBA, podižu 1300 DNEVNO, bez problema.
Nesegmentirani (obični) i kod drugih banaka imaju limit od 700 eur dnevno, kao i ti u PBZ. Izuzetak RBA koja ima limit od 1300 za sve klijente.

Ako si visokovrijedan klijent ZABE, HPB, ERSTE, ADDIKO onda znaš da imaju poseban diskrecijski prostor koji je zatvorenog tipa, kao da uđeš u sobu i tamo se nalaze klijent i bankar i obavljaju sve potrebno. Čak i uplate i isplate.
Po treći put, Kod pbz za uplate/isplate MORAŠ NA ŠALTER JER OB NEMA GOTOVINU (ukinuli su).
Tako da, da, kod drugih banaka poštuju privatnost visokovrijednih klijenata kod obavljanja poslovanja sa efektivom.

Što se PV kartice tice, to je KREDITNA KARTICA koja opet ima zasebne limite i limit za ukupnu zaduzenost (nekomunicirani limit). A to ovisi o primanjima klijenta i vrsti kartice (gold, platinum, infinite).

Pričamo o PBZ VISA INSPIRE KARTICI I LIMITIMA ZA ISTU, NE O KREDITNIM KARTICAMA. Tako da, opet da, Erste ima cca 20x veci limit za podizanje gotovine DEBITNOM KARTICOM TEKUCEG RACUNA od PBZ visa DEBITNE kartice tekuceg racuna kojoj je dneni limit 700 EUR. Nemoj mjesati kreditne i debite jer to nije isto.

Slazem se da PV (premium visa) imaju vise limite od npr. dinersa jer jer Erste grupacija Austrijska i imaju striktna pravila, a limiti ovise isljucivo o primanjima klijenta. Ali sa druge strane, ako ti je placa 1000 a racuni za kreditnu karticu 2-3 puta veci, pitati ce te, kad tad odakle ti novac, sukladno zakonu o sprijecavanju pravnja novca i financiranju terorizma.
A za cekanje neces cekati nigdje ako si segmentirani klijent, cak ni kod PBZ jer ce te osobni odvesti na salter, posto oni nemaju gotovinu, dok obicni klijenti moraju uzet broj.
Kad sam spomenuo 7000€ DNEVNOG limita, mislio sam na Visa inspire karticu, ne na PV.

Znaci, ok je radit diskriminaciju po primanja, kad je u pitanju privatnost? Ako u banku dodje Pero koji je obican klijent i zeli na racun polozit 10k eura, ok je da to svi vide i cuju, ali ako dodje Marko i zeli polozit 1k eura, onda to nitko ne smije znati?

Za cekanje na salteru sam mislio na obicne klijente. Svuda ce cekat tako da je glupo to uopce spominjat.

Btw, za uplate/isplate koristim bankomate. Buduci da uglavnom sve placam karticama, rijetko mi treba veci limit (ok, netko drugi moze imat drugacije potrebe te se slazem da je limit od 700€ bezveze. Sto se tice uplata, mozes uplatit znatno vise od 700€.

Moja najveca zamjerka PBZ-u je debilan nacin prikaza potrosnje po kreditnim karticama, pogotovo ako uz osnovnog imas i dodatnog korisnika. To kao da je debil osmislio.

Sto se tice kreditne PV kartice, 100x je bolja od npr Dinersa. Od limita do prihvacenosti. I, ako postupno povecavas potrosnju i uredno placas racune, nitko te nista nece pitat ako ti dodje racun 2x veci od place. Provjereno. U isto vrijeme, Diners ce ti skinut limit bez da te obavijeste pa pjevaj borbene kad hoces nesto platit i mislis da nisu blizu limita (a zapravo si vec na limitu jer su ti ga smanjili). Ako ga hoces povecat, gle cuda, nrmres telefonski zatrazit, nego moras u poslovnicu podnijeti zahtjev za povecanje limita i prilozit platnu listu. Pa se nadat da ce ti odobrit makar onoliko koliko su ti prije dali.

Poslano sa mog SM-S918B koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2024., 14:36   #8446
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Ne pricam napamet, limiti su dostupni u dokumentaciji koja je dostupna na internetskim stranicama svake banke.

Dnevni limit kod PBZ je max 700 EUR dnevno.
Kod ZABE za obicne 700, segmentirane 1500.
Kod erste koliko si sam stavis, za segmenmtirane.

Tako da budi slobodan provjeriti limite, javno dostupne.

Ako pričaš o kreditnoj kartici, možda ti i je to limit, ali ukupni za potrošnju.
A onda ovisno o kreditnoj kartici koju imaš, podizanje gotovine kreditnom PV (premium visa), gold je 200 EUR svakih 30 dana.
Ali mi pričamo o Visa kartici debitnoj, teućeg.
7000€ je limit za inspire karticu. Za PV nigdje ne pise. Gotovinu ne podizem kreditnom karticom je bas svaka banka za to naplacuje naknadu. Ako bas moram, koristim Curve.

Poslano sa mog SM-S918B koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2024., 18:04   #8447
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
7000€ je limit za inspire karticu. Za PV nigdje ne pise. Gotovinu ne podizem kreditnom karticom je bas svaka banka za to naplacuje naknadu. Ako bas moram, koristim Curve.

Poslano sa mog SM-S918B koristeći Tapatalk
Malo si se zanio, za jedno tisuću puta.
Limit ti je 700 EUR dnevni.
Ako si zvao da ti JEDNOKRATNO povećaju, to ti važi samo taj dan kad si zvao i to su ti možda dali max tisucu i kusur jednokratno, ne može više em jer su to njihovi limiti em zbog općih uvjeta poslovanja.

https://www.pbz.hr/document/documents/PBZ/kartice_generalno/Dnevni-limiti-po-karticama_01012023.pdf
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2024., 18:16   #8448
Limiti se (povecanje na zahtjev) daju na odredjeno vrijeme, ne jednokratno. Isto vrijedi i za PV.
Btw, limit definitivno nije 700€ (ne pricam o podizanju gotovine, nego o placanju)

P.s. cak i da sam se zeznuo, razlika izmedju 700 i 7000 nije tisucu puta nego samo 10x. Gdje si ti ucila matematiku?

P.p.s. gdje u tom dokumentu pise da je limit za placanje 700€ (a da je rijec o racunu fizicke osobe)? Procitaj malo bolje

Poslano sa mog SM-S918B koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2024., 18:33   #8449
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
Limiti se (povecanje na zahtjev) daju na odredjeno vrijeme, ne jednokratno. Isto vrijedi i za PV.
Btw, limit definitivno nije 700€ (ne pricam o podizanju gotovine, nego o placanju)

P.s. cak i da sam se zeznuo, razlika izmedju 700 i 7000 nije tisucu puta nego samo 10x. Gdje si ti ucila matematiku?

P.p.s. gdje u tom dokumentu pise da je limit za placanje 700€ (a da je rijec o racunu fizicke osobe)? Procitaj malo bolje

Poslano sa mog SM-S918B koristeći Tapatalk
Znaci odustajem. Sve sam rekla nekoliko puta.
A za matematiku, omeli me tvoji odgovori.
Sretno sa limitom za podizanje ili ne podizanje od 7K, svaki put napises drugacije pa kako god. Bitno da si zadovoljan klijent
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2024., 18:42   #8450
Bas nigdje nisam napisao da mi je limit za podizanje gotovine 7000€. Naprotiv, slozio sam se s tobom da je 700€, isto kao i u ZABA-i.

Poslano sa mog SM-S918B koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2024., 18:59   #8451
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Limit podizanja gotovine kod zabe za segmentirane klijente je 1.500 EUR, ne 700 kao kod PBZ.
Ma kakvi segmentirani i obični klijenti, hahaha. Za bilo koju karticu tekućeg računa (jasno, i karticu žiro računa) u Zabi možeš podesiti dnevni limit od 1500€, u m-zabi je to vrlo dobro posloženo. Nije bitno ima li klijent običan tekući za 1,59€ ili najsluplji paket za 16€. Kad smo već kod Zabe da se barem točne stvari govore.
ugovor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2024., 20:07   #8452
Quote:
ugovor kaže: Pogledaj post
Ma kakvi segmentirani i obični klijenti, hahaha. Za bilo koju karticu tekućeg računa (jasno, i karticu žiro računa) u Zabi možeš podesiti dnevni limit od 1500€, u m-zabi je to vrlo dobro posloženo. Nije bitno ima li klijent običan tekući za 1,59€ ili najsluplji paket za 16€. Kad smo već kod Zabe da se barem točne stvari govore.
Točno. Evo gledam kod muža, koji je segmentiran, njemu nudi od 1500 nadalje. Meni do 1500, a ja nisam segmentirana jbg haha
Tako da segmentirani mogu punoooo više
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 10:36   #8453
Da li se može plaćati na rate sa visa debit karticom?
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 10:37   #8454
Quote:
blackdragons kaže: Pogledaj post
Da li se može plaćati na rate sa visa debit karticom?
Da ako prodajno mjesto prihvaća. Druga opcija je da sami razbijete na rate ali onda ima i neka naknada.

Poslano sa mog SM-S911B koristeći Tapatalk
webman is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 10:46   #8455
Quote:
webman kaže: Pogledaj post
Da ako prodajno mjesto prihvaća. Druga opcija je da sami razbijete na rate ali onda ima i neka naknada.

Poslano sa mog SM-S911B koristeći Tapatalk
Prihvaća u kojem smislu?
Već par puta mi je izbacilo odbijeno a u glavi se sjećam da mi je davno radilo.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 10:48   #8456
Znači da prodajno mjesto mora imati oglašeno da prima PBZ Visu Inspire na rate (naravno, i ti moraš imati aktivnu tu uslugu na svom računu).
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 11:27   #8457
Quote:
blackdragons kaže: Pogledaj post
Prihvaća u kojem smislu?

Već par puta mi je izbacilo odbijeno a u glavi se sjećam da mi je davno radilo.
Što znači izbaci odbijeno?
Online ili u trgovini?
Jeste provjeriti odobreni limit tj. jel ga uopće imate?
Ako imate limit onda drugi korak provjera načina plaćanja dostupnih na prodajnom mjestu, jednostavna Google pretraga

Sent from my REA-NX9 using Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:38.