Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2009., 22:34   #201
Quote:
Samojedica kaže: Pogledaj post
Naučila sam već i ja urlati
Jako sam počela biti uspješna u tome
Nevjerojatno je koliko te nekada život i okolnosti promjene.
Sada gledam sebe i nekada..čista suprotnost.
Ako i ne reagiram na prvu - čekam te poslije.
Pisanje mi bar nije problem.
Ipak sam pravnik po struci (mada do sada nisam imala veze sa Obiteljskim zakonom - položila ga zadnji ispit na faksu ali to je bilo davno, davno....)
Joj, ti pravnik a ja ih nikak ne volim, ustvari ti i nisi pravnica.
Ja nemam veze sa pravom ali sam kao srednjoškolac promjenio zakon o školstvu, jbg tvrdoglav ko mazga
Kad bum trebal nakaj pisati javim se
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 22:38   #202
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Joj, ti pravnik a ja ih nikak ne volim, ustvari ti i nisi pravnica.
Ja nemam veze sa pravom ali sam kao srednjoškolac promjenio zakon o školstvu, jbg tvrdoglav ko mazga
Kad bum trebal nakaj pisati javim se
one zakone koje sam ja učila na faksu odavno više ne postoje. Zalud moj trud.
Ali mislim da svatko zna isčitati zakon i napisati mnogo toga smislenog.
Samo treba biti pribran.
A sada radim u struci ali ipak sasvim jedan drugi oblik - baš taj tvoj koji si ti mijenjao
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 22:48   #203
Quote:
Samojedica kaže: Pogledaj post
one zakone koje sam ja učila na faksu odavno više ne postoje. Zalud moj trud.
Ali mislim da svatko zna isčitati zakon i napisati mnogo toga smislenog.
Samo treba biti pribran.
A sada radim u struci ali ipak sasvim jedan drugi oblik - baš taj tvoj koji si ti mijenjao
Eee ko da pravnici znaju zakon napamet, za to imaju knjige a ja dobar glas
Ja se bavim tehnologijom a pisanje me ubija
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 22:52   #204
katastrofalno ponasanje socijalne sluzbe u DUBRAVI

Neznamo kome bi se mogli obratiti za pomoc jer nas je u Dubravi socijalna sluzba dovela do katastrofe. Nebih sada opisivali svoj slucaj jer puno toga ima za reci osim sto moram spomenuti da izmisljaju slucajeve kako bi odredili nadzor nad obiteljskom skrbi i te poslove dijele izmedju svoih prijatelja i tako izvlace novac i sta je gore tiliko iskompliciraju slucaj da oduymu dijecu i daju je opet udomiteljima svoim sa koima su u suradnji a isti udomitelji imaju takve obiteljske probleme da je to za plakanje. Ljdi moi kako sprijeciti ovakve probleme ta jadna djec postaju predmetom necijeg interesa. poooomoooc....
zavor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 00:04   #205
Quote:
zavor kaže: Pogledaj post
Neznamo kome bi se mogli obratiti za pomoc jer nas je u Dubravi socijalna sluzba dovela do katastrofe. Nebih sada opisivali svoj slucaj jer puno toga ima za reci osim sto moram spomenuti da izmisljaju slucajeve kako bi odredili nadzor nad obiteljskom skrbi i te poslove dijele izmedju svoih prijatelja i tako izvlace novac i sta je gore tiliko iskompliciraju slucaj da oduymu dijecu i daju je opet udomiteljima svoim sa koima su u suradnji a isti udomitelji imaju takve obiteljske probleme da je to za plakanje. Ljdi moi kako sprijeciti ovakve probleme ta jadna djec postaju predmetom necijeg interesa. poooomoooc....
Teško da ćeš što uspjeti regularnim putem. CZSS Dubrava je već poznata po svojem kriminalnom djelovanju. Najbolje se obratiti dječijoj pravobraniteljici i to pisano ili email-om, tako da ostanu pisani tragovi vaše prijave. A ona je dužna poduzeti sve da se djeca zaštite. Tražite da vas se obavijesti o svemu što je poduzeto da bi znali da li treba ići dalje
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 11:58   #206
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Teško da ćeš što uspjeti regularnim putem. CZSS Dubrava je već poznata po svojem kriminalnom djelovanju. Najbolje se obratiti dječijoj pravobraniteljici i to pisano ili email-om, tako da ostanu pisani tragovi vaše prijave. A ona je dužna poduzeti sve da se djeca zaštite. Tražite da vas se obavijesti o svemu što je poduzeto da bi znali da li treba ići dalje
Ovo o Centru Dubrava sto stoji na vrhu Googla, tocno je da su tamo samo za svoju placu i honorare, a ne da se za djecu izbore. U mojem slucaju dali su preporuku i misljenje sudu te tako djecu dali ocu koji je nasilan, osloboden vojske zbog psihicki labilnog stanja, prevaranta koji je zajedno sa svojima (ocuh, majka, i sadasnja prijateljica) prepisao imovinu na njih i tako mene lisio useljenja u novosagradenu kucu u Slanovcu i ostavio sa najmanjim dijetetom bez ikakvih novcanih sredstava. Sucu nisu nikada nista ni izlozili, nisu imali uspjeha na pregovorima da si uzmem osobne stvari iz kuce, ne obavjestavaju suca da djecu ne dovodi na susrete, da su ih reducirali sa 8 sati nedjeljom na samo 2, a putujem 9 sati najmanje do Zagreba, ne postavljaju se kao autoritet, nisu usaglaseni kao tim, uzimaju dvije razlicite izjave od njega o njegovim primanjima, jedna od njih je izmanipulirana tj. majka mu pravi uslugu te izdaje uvjerenja o novcanoj pomoci. Za uzvrat je vec prepisan Audi6 na nju. Sve je njima to poznato, ali presucuju i zataskivaju. Moje dijete (najmanji) zeli vidjeti majku duze (nadzor je prisutan kod njegove izjave), pa je oni zataskuju i umanjuju vrijednost toga, pa naglo svi odlaze na godisnji odmor bez da se organiziraju dosudeni susreti sa djecom i da se oca na osnovu roditeljskog plana potakne djecu da redovito dovodi. Moj povratak u Njemacku gdje smo zivjeli do 2008 zajedno sa djecom nazivaju "otmicom". I to pokusavaju jos uvijek, iako sam ostala u kontaktu sa njima, poznato im je da sam nasla utociste u "Sigurnoj kuci", da se prijetio ubojstvom cijele familije, meni neprestalno prijetio, napadao me fizicki pred djecom, vrsi psihicki pritisak, jer su djeca kod njega, zabranjuje mi kontakt i telefonski ogranicava na dva sata, tako da me moze pronaci preko satelitskog signala.
Iz Njemacke sam donesla potvrdu njemackih pravosudnih organa, da se protiv njega vodi proces u Njemackoj radi prodaje i zloupotrebe droge, sto je on kod njih u centru poricao.
Na policiji u Dubravi postoji vec debela akta sa mojim prijavama. Gospoda J. R. N. mi je obecala zastitu policije, (meni i djeci), ali nije nista od toga realizirala. Adresu su mi duzni dati cim djeca napuste dom, ali to ne cine. Nisu trazili zaplijenu putovnica djece da nebi pobjegao iz Hrvatske kako je to u Njemackoj napravio, niti su suca uputili u potrebu istoga. ( Bilo bi onda jasno da je njihov prijedlog bio pogresan).
Sad vec cijeli tim preokrece izrecenu presudu , tj.nazivaju oca iskljucivim skrbnikom, iako su samo na stanovanje njemu dodijeni, ne drze se zadanih ciljeva centra (roditeljski plan) i skracuju ili potpuno izbacuju dosudena vidanja, ljetne praznike, zimske. Rodendanska slavlja sa majkom se njima uskracuju, Bozic i drugi praznici.Namece im se njegova prijateljica kao zamjenska majka, a sudjeluje u lazima, poticanju djece protiv majke i prijepisu imovine (150 000€ nije dobila od poslodavca kojega je napustila da bi se uzdrzavala na racun mojega b. supruga).
Djeca na vidanjima otvoreno i prisno sa menom razgovaraju, tako da vidim da djeci on puni glavo o tome i opterecuje ih "vidjet ce sud koliko dugo ce mama biti u zatvoru".
Nemogu se usaglasiti jesu li djeca mala ili velika, za donosenje samostalnih odluka o vidanju i stanovanju.
Kao takvi ne mogu se baviti nasim slucajem.
Njihove sluzbene stranice ne primaju mailove??? pa sam prisiljena u javnosti da se zalazem za prava i interese moje djece, jer to u centru nitko ne radi, a nije im interes da dozive u roditeljskoj kuci njegovo uhicenje koje mu predstoji, a niti da sa njim bjeze negdje u svijet, a niti da zive sa ocem koji se policije boji, porezne uprave, uskoka i sl. a jos je sklon burnoj i agresivnoj reakciji, te stvarno je u stanju da djeci nesto ne ucini. Na taj riziko koji se Centar prijedlogom sudu, djecu njemu usudio dati, nebi ga ja nikada ucinila.
Ako netko ima dobrih iskustava, ili preporuku nekoga interesiranoga odvjetnika molim da mi se javi na mail [email protected]
baldrijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 23:08   #207
možda u ured od toplane da pitaš ? :P
hrastić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 22:12   #208
molim zodax-a i masterbiza da mi se obavezno jave na PM ili neka mi postaju mejlove, hitno trebam savjet, nakon razvoja situacije ću pisati i ovdje na forumu
baxdimitrus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 14:32   #209
Quote:
baxdimitrus kaže: Pogledaj post
......
Ministarstvo socijalne politike i mladih je nadležno za rješavanje takvih stvari
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2019., 08:44   #210
Pozzz.....

Evo i ja sam jedna u nizu koja se nalazi u VRLO DELIKATNOJ SITUACIJI tj za NEPOVJEROVATI SIZUACIJA ZBOG NEISPRAVNG TE NEPRAVEDNOG RADA SUDSTVA TE nadasve nenormalnog rada CZSS i djelatnika tj socijalne radnice koja je postavljena kao stručna i odgovorna osoba za provođenje mjere nadzora u obitelji.
Molim Vas kome se mogu žaliti na nepravednost na uštrp malodobne djece te psihičko zlostavljanje mene kao majke?
Rastajem se od nasilnikka i psihopate za što je i krivično i kazneno osuđen i za djecu i za mene!
Imamo troje djece, dvoje već odrasle 12god te 10god koje ujedno ima i teže posljedice invalidnosti radi pretrpljene ozbiljne dijagnoze te malu bebu od 1god i mj dana.
Stariju djecu CZSS tjera da idu mimo volje na viđanja i vikende kod tate dok za malenu do prije tri tjedna nitko nije pita niti ju je on ikada htio vidjeti, posjetiti niti ju zna a niti ona njega kao ni njegovu obitelj.
on je otišao kada je ona imala tri tjedna i nikada nije tražio niti pitao za nju što je i nadzor u potpunomsti znao i CZSS i sudstvo.
Bez obzira što je postojao plan o susretu i viđanju nitko nije niti pitao niti došao vidjeti malenu na neznam koliko mojih molbi i ocu, i baki i dedi i teti.
Otac već ima NOVU OBITELJ, žena s odraslom kćeri od 10god gdje i dvoje starije djece ide i provodi ta druženja s ocem tj njima već duže vrijeme koje nadzor i CZSS ne spominje.
Mene se terorizira i proganja te maltretira u svim pogledima do strane CZSS i sudstva i bake i dede i neznam koga više ne a on niti laća alimentaciju niti ima odgovornost niti mu nadzor dolazi već zadnjih 6 mj te imaju razumijevanje i toleranciju prema njemu.
te je na prvom ročištu za razvod braka donešena odluka da mu se da prilika da upozna kćer uz viđanje od 2 sata svaki tj narednih mjesec dana u prisustvo iste socijalne koja je i do sada bila u nadzoru koja je za svaku osudu ne samo kao neko tko bi trebao gleati jedino i isključivo dobrobit djece nego je treba osudditi kao ŽENU i MAJKU!!!!!!!!
Dotična je suglasna da malenu predam njoj da ju preda tati na ta upoznavanja!!!! KOME????? DVA STRANCA????? WTF????

Moram priznati da je i moj odvjetnik u šoku te ju isto osuđuje za njene postupke te i sa raom sudstva i sudkinje.

Isto tako dotični ima vrlo blisku osobu na visokom položaju u Ministrarstvu zdravstva i socijalne skrbi te više neznam kome i kako na koji način da se obratim za pomoć da zaštitm djecu a ispravim nepravdu koja mi je nanešena kao MAJCI.
TKO JE NADLEŽAN ZA PROVJERU ISTOG?
AS SandraSavic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2019., 14:53   #211
Pa gledajte kao prvo da se ogradim od moderatora koji će me sigurno brisati. Za sve svoje izjave dajem argumente ne širim mržnju govorim iz vlastitog iskustva. Ako su moji argumenti krivi nemojte brisati postove nago argumentirano pobijajte argumente. Jer sve drugo je cenzura na forumu. Nemam ja niš protiv da me se briše ali nazovite brisanje pravim imenom cenzura. Gledajte ja uopće ne čudim incidentima koji se dešavaju na sudu i na czzs. I mogu reć da su djelatnici czssa pod stresom i pod pritiskom. I da se boje da se njima nešto ne desi. Jer puno je propusta pojedanca. Puno je propusta sustava. Pristranost u postupcima jest korupcija. Štelanje izvješća jest "zloupotreba ovlasti". Izmišljavanje razloga za nadzor koje centar provodi jest "instrument moći" CZSS-a. Bahatost i pristranost djelatnika centra jest nevjerojatna.

Nasilje nikad nije niti može biti rješenje.
No upravo CZSS u hrvatskoj svojim djelovanjem koje jest naslje u jednom profinjenom obliku započinje spiralu nasilja koja se nažalost završi opet na njima.

Evo radi tih događanja mjenja se zakon ovode se nove kategorije u zakon povežana je minimalna kazna za nasilje u obitelji. To je za svaku pohvalu.

Moja poruka je mjenjajte sustav CZSS -a.
Jer će pristranost i metode djelatnika u centru opet dovesti do katastrofe to je neminovno.

Gdje su kriteriji rada. Gdje je razrađeni pristup po pojedinim situacijama koje se redovito događaju u procesu rastave. NEMA IH - NEMA RASPARAVE O NJIMA - NEMA PROTOKOLA. To otvara vrata gotovo fantastičnim konstrukcijama. Ja sam davno ovdje napisao post da se po statistici 95 posto djece u procesu rastave dodjeljuje majkama. Taj proces je gotovo automatski na CZSS. Komuniciranje sa djelatnicima CZSS ukoliko se ne slažete s njima je nemoguće. Tu govorim o pristranim mišljenjima nakon sastanaka koje vam se nude na potpis. A ako ih ne potpišete ubrzo će vas se početi šikanirati. Ili vas mogu čak uvjeravati da ste to vi rekli vi mislili itd "strava".

CZSS vam nije prijatelj to je "ekipa iz pakla" s kojima imat posla samo dokumentirano i u rukavicama.

Ako oćete savjet evo:
Snimajte razgovore u CZSS-u.
Nemojte potpisivati izvještaje od centra nego sastavite svoje i urudžbirajte ih sami tražite pečat i potpis za urudžbiranje dokumente..
Nemojte se dat zastrašiti.
Na pitanja kojima se sugerira da ste počinili bilo kakvo kazneno djelo tražite da razgovarate u prisustvu odvjetnika i podnesite tužbu za maltretiranje i klevetanje na ime tog soc radnika psihologa ili bilo koga iz centra koji vas je to pitao i to odma i na prvu nemojte niš čekat.
Jer lažno optuživanje na temelju "zabrinutosti" trebate srezati u početku
jer to je također jedana od najboljih metoda manipulacije koje djelatnici CZSS-a koriste ko po šabloni.
Tražite dokaze i argumente koji su najčešće što se tiče CZZS-a u domeni baba tračara

Ako mislite da su pristrani i da neznaju radit svoj posao to im i recite jer to i zaslužuju naravno na fin i kulturan način.



nemate se kome žalit jer je sustav truo od vrha do dna.
Dakle ekipa kojoj bi se žalili je gora od one u centru.
BlueThunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2019., 09:19   #212
Kome se žaliti na državno javni rad?
Ahahahahahahahaha
Nikome! Ne zaboravite da je ovo zemlja bez odgovornosti.

Možete:

Obavijestiti nadležno ministarstvo
Prijaviti stručne radnike zbog kršenja službene dužnosti, umjesto traženja izuzeća czss
Prijaviti stručne radnike njihovim komorama
Obratiti se pravobraniteljici za zaštitu djece
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2020., 08:17   #213
Pozdrav svima i neka vam je ova godine bolja od prošle!

Ima li nekog ovdje tko je voljan iskomentirati (može i inbox) pristranost CZSS koji je tijekom brakorazvodne parnice zauzeo više nego očigledno zastupanje druge strane.Od prvotne situacije gdje su bili na mojoj strani, što isto smatram neprofesionalnim, ali i djelomično opravdanim jer sam izrazila sumnju u nepouzdanost oca zbog česte skolonosti alkoholizmu...Kasnije je izvršio pritisak na Centar što mi je i priznao.Od tada pakao za mene....Strahovala sam da će mu sud na temelju mišljenja tako raspoloženog Centra kod donošenja privremene mjere dati dijete (3 god), a meni na povremeno viđanje.Ipak je dijete po odluci Suda kod mene, a on 2 x vodi dijete sebi na par sati, svaki drugi vikend i svaki drugi blagdan je kod njega, te za vrijeme praznika polovicu vremena.Trenutno imamo mjeru nadzora i intenzivne stručne pomoći.Užasavam se tih ljudi i njihove neempatičnosti prema meni kao majci.Nemam apsolutno nikakvih problematičnih ponašanja na temelju kojih bi se tako ponašali prema meni, a prema njemu tako blagonaklono.

Bila sam kod mnogih skupih i priznatih odvjetnika koji su mi sugerirali da ne "čačkam" po Centru. Ma, je li to moguće? Nema pomoći?
Ekatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2020., 12:40   #214
Quote:
Ekatar kaže: Pogledaj post
Trenutno imamo mjeru nadzora i intenzivne stručne pomoći.Užasavam se tih ljudi i njihove neempatičnosti prema meni kao majci.Nemam apsolutno nikakvih problematičnih ponašanja na temelju kojih bi se tako ponašali prema meni, a prema njemu tako blagonaklono.

Bila sam kod mnogih skupih i priznatih odvjetnika koji su mi sugerirali da ne "čačkam" po Centru. Ma, je li to moguće? Nema pomoći?
Nažalost nisi jedina diskriminirana od strane našeg lijepog sustava socijalne skrbi u Hrvatskoj. Mjera nadzora, pardon, pomoći vam je određena? Zbog izuzetno loše komunikacije? Ili?

Nemaš puno opcija. Ili ideš u rat sa državnim birokratima i skupljaš dokaze, ili istrpiš mjeru pomoći i trepćeš pokorno okicama dok sranje ne prođe.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2020., 12:50   #215
Daj opiši malo kako to misliš, tebe omalovažavaju, a njega gotive??
Na koji točno način?
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2020., 13:13   #216
Quote:
Ekatar kaže: Pogledaj post
Ima li nekog ovdje tko je voljan iskomentirati (može i inbox) pristranost CZSS koji je tijekom brakorazvodne parnice zauzeo više nego očigledno zastupanje druge strane.
Otac vidi dijete svaki drugi vikend i preko praznika a ti se zalis na pristratnost CZSS-a da pogoduje ocu.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2020., 16:01   #217
Quote:
Muškica kaže: Pogledaj post
Nažalost nisi jedina diskriminirana od strane našeg lijepog sustava socijalne skrbi u Hrvatskoj. Mjera nadzora, pardon, pomoći vam je određena? Zbog izuzetno loše komunikacije? Ili?

Nemaš puno opcija. Ili ideš u rat sa državnim birokratima i skupljaš dokaze, ili istrpiš mjeru pomoći i trepćeš pokorno okicama dok sranje ne prođe.
Da,mjera nadzora (nisam niti u jednom trenutku razmišljala da je to ikakva pomoć) je određena zbog loše komunikacije.U međuvremenu smo počeli uljuđeno komunicirati oko skrbi za dijete,ali eto....očito,jednom kad te se sustav dočepa onda te i melje (nadam se da me neće samljeti do kraja)
Ekatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2020., 16:15   #218
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Daj opiši malo kako to misliš, tebe omalovažavaju, a njega gotive??
Na koji točno način?
Izvršio je pritisak na njih (priznao mi je to) i od tada priča ide potpuno drugačije....od dviju empatičnih ženica koje su rado čavrljale samnom pretvorile su se u otvorene ćaćine navijačice: na prvom ročištu su toliko drukale za njega da se moja odvjetnica snebivala (kasnije mi je rekla kako to nikad nije vidjela na sudu), problem s alkoholom apsolutno minimalizirale (gdin nije želio vještačenje,a po zakonu ima pravo na to), zagovaraju što više druženja s djetetom (a u početku su osporavale i viđanje bez moje prisutnosti i osporavale djeteovo spavanje kod njega zbog male kronološke dobi) da bi na kraju na njihov pijedlog sud dodijelio svaki drugi vikend sa spavanjem, 2 dana u tjednu, svaki drugi blagdan i polovicu praznika (ne kužim kakvi su to praznici kad se radi o predškolskom djetetu)....što još....? Svaki razgovor u Centru je linč na mene gdje gdin Utjecajni vadi i vadi prljavi veš, gdje se mene blati, one pokorno slušaju kao da se radi o najzanimljivijoj sapunici,a ja bi trebala to pokorno slušati? !Prvi put kad sam se pobunila rekle su mi da izvolim poštovati njihovu instituciju.I još nešto....ja nikad ništa nisam potpisala na takvim susretima punim omalovažavanja. Nikakav zapisnik....je li to moguće?
Ne da mi se stavljati emotikone, ali svi su očajni.
Ekatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2020., 16:24   #219
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Otac vidi dijete svaki drugi vikend i preko praznika a ti se zalis na pristratnost CZSS-a da pogoduje ocu.
Da. S obzirom da su upitne vrlo važne roditeljske kompetencije oca sporan je svaki trenutak bez opzira na šmensi fensi fore o podjednakom roditeljstvu.I još je najavljena veća mogućnost viđanja djeteta,dakle proširivanje vremena koje će otac provoditi s djetetom milošću "nepristranog" Centra....kome da se obratim onda ukoliko se djetetu nešto desi? Tebi koji zagovaraš sve očeve koji ne viđaju svoju djecu koliko bi željeli iz razno-raznih razloga?Ma daj.
Ekatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2020., 17:37   #220
Quote:
Ekatar kaže: Pogledaj post
Da,mjera nadzora (nisam niti u jednom trenutku razmišljala da je to ikakva pomoć) je određena zbog loše komunikacije.U međuvremenu smo počeli uljuđeno komunicirati oko skrbi za dijete,ali eto....očito,jednom kad te se sustav dočepa onda te i melje (nadam se da me neće samljeti do kraja)
Šta bi te samljelo? Bome ćeš morati izdržati. Ne znam koliko ima smisla prokazivati djelatnike sustava u tvojoj situaciji.
Ima smisla voditi evidenciju za sebe.

Quote:
Ekatar kaže: Pogledaj post
Da. S obzirom da su upitne vrlo važne roditeljske kompetencije oca sporan je svaki trenutak bez opzira na šmensi fensi fore o podjednakom roditeljstvu.I još je najavljena veća mogućnost viđanja djeteta,dakle proširivanje vremena koje će otac provoditi s djetetom milošću "nepristranog" Centra....kome da se obratim onda ukoliko se djetetu nešto desi? Tebi koji zagovaraš sve očeve koji ne viđaju svoju djecu koliko bi željeli iz razno-raznih razloga?Ma daj.
Nije riječ o šmensi forama već o ravnopravnom roditeljstvu koje treba uvesti u ustav, pa u sve obiteljske zakone i propise.
Naravno da Hrvatska nije spremna za takve potrebne promjene, pa radi kao prije 35 godina iako se život okrenuo za 200 godina.

Jednako tako, treba biti jako oprezan i stručan za uvidjeti roditeljsko nasilje kod razvoda braka. Nažalost, većina roditelja zbog strahova i neriješenih emocija zajebavaju vlastitu djecu.
O nasilju neću pričati.
Sve u svemu, očekivati od naših institucija kvalitetnu pomoć, nije realno.

Jedino kada razvedeni postignu dogovor, institucije nemaju posla.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:34.