Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2012., 18:04   #21
Trebala bi mi preporuka za odličnog odvjetnika(cu) u Hrvatskoj. U stvari treba mi čudo. Treba bi najbolji od najboljih,koji se zna nositi u koštac s prljavim igrama i igricama jednog "oca".Molim vas ,jako,jako mi je hitno. Ili ima neka druga tema da pitam za savjet?
Anais0Nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 20:10   #22
Najbolji od najboljih je i najskuplji od najskupljih - sigurna si da ti je to isplativa investicija?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 13:52   #23
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Najbolji od najboljih je i najskuplji od najskupljih - sigurna si da ti je to isplativa investicija?
Hmmm,ja sam čuo da je besplatni savjet najčešće i najskuplji.
Možda je istina u sredini?
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 14:56   #24
Quote:
Anais0Nin kaže: Pogledaj post
Trebala bi mi preporuka za odličnog odvjetnika(cu) u Hrvatskoj. U stvari treba mi čudo. Treba bi najbolji od najboljih,koji se zna nositi u koštac s prljavim igrama i igricama jednog "oca".Molim vas ,jako,jako mi je hitno. Ili ima neka druga tema da pitam za savjet?
Nažalost, i meni treba isto tako jedan.
__________________
always optimistic
djurdja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 21:59   #25
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Najbolji od najboljih je i najskuplji od najskupljih - sigurna si da ti je to isplativa investicija?
Sigurna sam kao što znam da je sad noć i kao što vidim ovaj mjesec što plače skupa sa mnom....da budem patetična..Postoje i drugi oblici plaćanja(da me se ne bi slučajno krivo shvatilo),nakon dobivenog slučaja.
Anais0Nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 22:03   #26
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Hmmm,ja sam čuo da je besplatni savjet najčešće i najskuplji.
Možda je istina u sredini?
nije istina,ovih dana sam došla sama samcata do jednog od najboljih,
samo na žalost ne bavi se rastavama,poslušo je kao normalan čovjek,
sve najbolje o njemu mogu reći,
mada je jako poznat i svašta "čaršija" priča.
Šokiran,rekao je da će se onda bar raspitati tko bi se s ovim vrlo kompliciranim slučajem
htio uhvatiti u koštac.
Nije tražio ni lipe.
A broj mobitela sam mu sama našla na internetu.
Anais0Nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 22:29   #27
Imam pitanje. Žena je uložila tužbu za razvod, a muž je bio na terenu u trenutku kad je tužba došla na njihovu još uvijek zajedničku adresu. Muž je kasnije dobio podnesak da je protiv njega podnesena tužba za razvod braka. ALi u tom podnesku nema nikakvih detalja te tužbe. KAko on može do onog prvog dokumenta kojeg ustvari nije niti primio kad je tužiteljica uskratila taj dokument dok njega nije bilo kod kuće.
Da li on osobno može na sudu tražiti prijepis tužbe, može li to tražiti od tužiteljičinog odvjetnika, ili mora ovlastiti svog odvjetnika da na sudu ili gdje već traži uvid u spis?
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 09:27   #28
Quote:
Anais0Nin kaže: Pogledaj post
nije istina,ovih dana sam došla sama samcata do jednog od najboljih,
Kako ono kažu : "Dobar odvjetnik poznaje zakone,vrhunski odvjetnik poznaje suce".
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 09:39   #29
Molim vas sto hitnije preporuku u PM za nekog dobrog odvjetnika u zagrebu za rastave ali koji ce braniti muska prava i boriti se da otac dobije skrbnistvo. Hvala
nana_banana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 10:53   #30
Quote:
nana_banana kaže: Pogledaj post
Molim vas sto hitnije preporuku u PM za nekog dobrog odvjetnika u zagrebu za rastave ali koji ce braniti muska prava i boriti se da otac dobije skrbnistvo. Hvala
također prema gore navedenom, tražim odvjetnika, pa molim u PM.

Hvala.
__________________
wild rover, i`ve been a wild rover...
rover is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 11:21   #31
Apropos najboljih odvjetnika... Oni su uglavnom sebi najbolji, a oni koji to jos ne znaju samo nek se nadaju...
Jona Vark is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2018., 05:13   #32
I meni bi trebao jedan, samo na području Čakovca. I kako se uopće provjeri koliko je dobar neki odvjetnik?
gl1tch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2018., 11:14   #33
Quote:
gl1tch kaže: Pogledaj post
I meni bi trebao jedan, samo na području Čakovca. I kako se uopće provjeri koliko je dobar neki odvjetnik?
Pitaj na obiteljskom pravu.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2020., 11:11   #34
Moze preporuka za dobrog odvjetnika za razvod (skrbnistvo nad djecom i podjela imovine) u Zagrebu.
heli2908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2020., 15:56   #35
Quote:
niska kaže: Pogledaj post
hrvatski zakon ne poznaje termin "zajednicko skrbnistvo"
mozda ne poznaje taj termin, ali preporuka JEST pola-pola: pola vremena sa jednim, pola s drugim roditeljem.
to je po preporuci EU i sad to, prema zakonu, jest primarna opcija.
lionfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2020., 05:46   #36
Quote:
lionfire kaže: Pogledaj post
mozda ne poznaje taj termin, ali preporuka JEST pola-pola: pola vremena sa jednim, pola s drugim roditeljem.

to je po preporuci EU i sad to, prema zakonu, jest primarna opcija.
Prema kojem zakonu?
Voljela bih znati da se imam na što pozvati

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2020., 08:39   #37
Negdje sam pročitao da se odustalo od tih 7+7 (tjedan/tjedan) jer kao nije optimalno za razvoj djeteta. Ali nisam siguran da li se radi o službenoj pravilu ili teoriji/pretpostavci.
lolb is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2020., 19:15   #38
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Prema kojem zakonu?
Voljela bih znati da se imam na što pozvati

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

u fazi rastave braka dok sud ne donese sudsko rješenje o rastavi i dok to rješenje ne postane pravomoćno a to može potrajat
djete ima pravo biti kod oba roditelja 50 posto vremena
u tom vremenu to pravo nemože nitko osporiti osim sud rješenjem iz objektivnih razloga

Primjera radi u tom razdoblju nebi bio obvezan niti dogovor potpisan na CZSS jer on nema nikakvu pravnu težinu odnosno svatko ima pravo pogriješiti i pravo predomisliti se i tražiti ono što je prema njegovom mišljenju u najboljem interesu djeteta.
BlueThunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2020., 19:39   #39
Quote:
lolb kaže: Pogledaj post
Negdje sam pročitao da se odustalo od tih 7+7 (tjedan/tjedan) jer kao nije optimalno za razvoj djeteta. Ali nisam siguran da li se radi o službenoj pravilu ili teoriji/pretpostavci.
A gdje te teorije zašto da i zašto ne imaju svoje uporište.
U praksi donošenja odluka i mišljenja što se tiče centra je dosadašnja praksa.
No to nipošto ne znači da je to dobro ili loše te se tako odrađuje automatizmom.
Probajte pitati zašto je to tako i na temelju čega se to tako radi.
Gdje su te studije na temelju kojih se to radi ko ih je proveo.
Gdje su javne rasprave o tome. Mišljenja neovisnih stručnjaka.
Neceš dobiti odgovor jer bi sva objašnjenja pala u vodu nakon 5 minuta.
Jedan od glavnih razloga zašto CZSS-u ne odgovara taj modalitet 7 7 je zato što se oni moraju puno više angažirati u takvom sustavu jer su takvi rasporedi viđanja dinamični i više je problema kod uspostave.
A naš mastodont CZSS nema ni volje ni vremena ni razumjevanja za takve slučajeve nego odreži Miško pa kom opanci kom..

Idiotska objašnjenja tipa to je najbolje za djete i najbolje za djete je da je sa mamom jer mama je ipak mama to ćeš dobit to se ne brini.

Po meni je to najbolje rješenje za djete. Jer u sadašnjem modalitetu 2 tjedna 2 dana djete tokom vremena gubi povezanost sa roditeljem sa kojim provodi manje vremena čisto iz razloga što fizički ne provodi dovoljno vremena sa njim.

Naravno ako roditelji dogovorom postignu rješenje koje je prihvatljivo i jednom i drugom supružniku onda je to najbolje rješenje.

No za to pravilo 7 + 7 treba imati preduvjete znači bivši supružnici bi trebali živjeti blizu i blizu djetetove škole da bi to bilo izvedivo.
BlueThunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2020., 10:44   #40
Zar nije bolje pare koje ćete dati odvjetnicima
podijeliti djeci kad budu imali 18 za fakultet
ili im dati lovu za ekskurziju u 4. srednje ili kad se već ide

ne samo razmišljam...
ja sam odmalena odgojen da sve ide majkama pa nemam problema ni sa čim i na drugim topicima su me napadali zbog te tvrdnje
ali mislim da se ne bi trebalo peglati po sudovima ako je majka prava i zdrava žena prema djeci
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.