Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2012., 12:33   #101
Quote:
72MJ kaže: Pogledaj post
smisli jako uvjerljivu laz..sve lazi imaju kratke noge!!!
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 14:08   #102
Quote:
Perussola kaže: Pogledaj post
Muz ili ljubavnik? TI
Tek kad rijesis sama sa sobom sta ti zelis znat ces sta napraviti. Ohladi malo glavu i preispitaj sama sebe.
Neces biti sebicna ako poslusas svoje srce, ali nekako mi smrdi ovo "zeli da dodjem zivjet s njim" Bitnije je sta ti zelis.
Jeben je zivot
Da, bitno je sta ona zeli ali tu je okolina koja ce je osuditi, tu su i djeca koja ce saznati sta se sve dogadjalo pa ce se mozda i oni udaljiti od nje. Tu je i ljuti i povrjedjeni tata/muz, dovoljni razlozi koji ce svima poljuljati tlo pod nogama.
Na kraju ce ona ispastati, kad joj oduzmu ono sto joj je ipak najdraze (sto ona sada mozda i ne vidi)
Autorice, pokusaj se povezati sa svojom djecom. Za njih si sada najvise odgovorna, a sa ljubavnikom sta bude, bude.

Kao sto Plavi Safir rece... u lazi su kratke noge...jer lazemo i druge i sebe i to se na neki nacin odrazava na nase ponasanje.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 00:36   #103
obrazovanje ili lova - lova
nova kuhinja ili stara - nova
djeca da ili ne - ne

sebicnost je uzitak. ja bi ljubavnika

a posto ja znam da ti nisi u stanju ostavit muza, nastavi tako kako si i do sad. funkcionira i dobro je...
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 12:41   #104
ja bih malo osvježila temu..

imam sličan problem ali se razlikuje u par detalja...


naime, udana sam, imam dijete, živimo zajedno...muž i ja se ne volimo, ali volimo dijete...živimo kao i da nismo muž i žena, u intimnom smislu

usamljena i povrijeđena spram moga muža koji me je fizički i psihički zlostavljao, i nakon što me je prevario sa jednom ženom....

u moj život je sasvim nenadano i slučajno ušala jedna osoba, viđamo se često, poslovno....vidim da je on zainteresiran....

pa, pošto ja još nisam razvedena, ali ću biti uskoro....što mislite kako bi muž reagirao da sazna da mi se ta osoba sviđa i da sa tom osobom želim vezu

nakon svega što mi je napravio ja vjerujem u bračne zavjete, ijako ga i ne volim više....nekako mi je to odvratno imati nekoga sa strane

ali ipak, postoje osjećaji koje ne mogu ignorirati, ne mogu ih sakriti, niti si reći nemoj osjećati....meni se ta osoba jako sviđa, i znam da se ja sviđam njoj.....

samo me zanima što mislite o svemu, i kako bi ja toj osobi trebala priopčiti svoju situaciju sa mužem....

i na kraju krajeva, kako bi dijete reagiralo

možda da ipak zaboravim na sve, i ništa ne poduzimam, do službene rastave i dodjele skrbništva nad djetetom...

jeli bi uopće bilo pametno nakon rastave imati novoga dečka ? možda je to prerano ?

zbunjena sam i zaista ne znam što je najspravnije da učinim

što mislite ?
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 12:58   #105
Mislim da bi ti to bio (ili vec jest) lis bijeg iz situacije opisane na vise mjesta

Ako imas priliku i emocije budu jace, otvoreno razgovaraj sa tom osobom sta on zeli od tebe

Iz nekih tvojih upisa da se naslutit da silno zelis da budes necija princeza, da te netko mazi i pazi ko malo vode na dlanu, itd itd
To tako ne ide u zivotu sa poslovnim suradnucima kojima pricas kako te doma muz tuce, dok te oni jebu, jednostavno ne ide

Na temi o nasilju iznjela si dobar plan o izlazu iz te bracne zavrzlame, nisam stigla komentirat, mislim da je ok, ali vrlo je vazno i temelj da drzis pod kontrolom poslovnu situaciju, a mjesat ljubav i posao nikad nije dobro, naime ako ta veza ne bude dobro isla, u najmanju ruku ces bit manje efikasna, kazem u najmanju ruku, a svaka prijetnja tvom planu je prijetnja tebi i tvom djetetu
Ili je plan samo pro forma?

Moras biti svjesna da si sad ranjiva, vapeca i puna ceznje i da te bilo tko malo ljepse pogleda, ti se topis, a ako i dobro izgledas normalno da ima simpatija i tenzija na koje se ne bi hvatala da si u sretnoj vezi
Zato i jest lose bit u losem braku jer kad tad dodje na naplatu to

A muz... Naravno da bi ti to naplatio zdravljem i zivotom, i jos bi te vise podjarmio

Ali mnoge zene na tvom mjestu bi uletile u to, to je cest obrazac izbjegavanja odgovornosti u zivotu, prolongiranja uloge zrtve, pa eto izvoli ako ti godi, dobri su to bjegovi, samo je cjena visoka i racun dodje.
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 13:02   #106
Koliko si stara? Koliko je dijete staro? Koliko dugo nisi u odnosima s mužem? U koliko dobrim odnosima si s novim gospodinom (viđate se privatno, razgovarate o privatnim problemima)? Ima li muž nekoga?
Postavila si pitanja, ali nisi dala dovoljno detalja npr. Kako bi dijete reagiralo? zavisi koliko je star
Matrixova kći is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 14:26   #107
Pitanje kako bi dijete reagiralo je samo po sebi fijubriju

Posebno jer znam s drugih tema da je rijec o predskolcu

Jednostavno moras biti spremna na svaciju reakciju ako si ti u tome i to ti je to.

A ovako djeluje jos jedna samosabotirajuca strategija za ostanak u losem braku dugorocno, ili mali ispusni ventil kratkorocno.

Jer ako te ljubavnik razocara, uvjek ti ostaje dobrii stari osjecaj krivnje jedne preljubnice i muz zlostavljac.
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 08:56   #108
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Mislim da bi ti to bio (ili vec jest) lis bijeg iz situacije opisane na vise mjesta

Ako imas priliku i emocije budu jace, otvoreno razgovaraj sa tom osobom sta on zeli od tebe

Iz nekih tvojih upisa da se naslutit da silno zelis da budes necija princeza, da te netko mazi i pazi ko malo vode na dlanu, itd itd
To tako ne ide u zivotu sa poslovnim suradnucima kojima pricas kako te doma muz tuce, dok te oni jebu, jednostavno ne ide

Na temi o nasilju iznjela si dobar plan o izlazu iz te bracne zavrzlame, nisam stigla komentirat, mislim da je ok, ali vrlo je vazno i temelj da drzis pod kontrolom poslovnu situaciju, a mjesat ljubav i posao nikad nije dobro, naime ako ta veza ne bude dobro isla, u najmanju ruku ces bit manje efikasna, kazem u najmanju ruku, a svaka prijetnja tvom planu je prijetnja tebi i tvom djetetu
Ili je plan samo pro forma?

Moras biti svjesna da si sad ranjiva, vapeca i puna ceznje i da te bilo tko malo ljepse pogleda, ti se topis, a ako i dobro izgledas normalno da ima simpatija i tenzija na koje se ne bi hvatala da si u sretnoj vezi
Zato i jest lose bit u losem braku jer kad tad dodje na naplatu to

A muz... Naravno da bi ti to naplatio zdravljem i zivotom, i jos bi te vise podjarmio

Ali mnoge zene na tvom mjestu bi uletile u to, to je cest obrazac izbjegavanja odgovornosti u zivotu, prolongiranja uloge zrtve, pa eto izvoli ako ti godi, dobri su to bjegovi, samo je cjena visoka i racun dodje.
puno ti hvala na odgovoru, potpuno si u pravu...

ranjiva sam i silno mi godi i malo pažnje, pa i tako pažnje od kolege, pa se lijepim kao mušica na med...

nikako nije dobro za posao da petljam sa kolegom, naraočito jer je posao moj financjski izvor koji će me uskoro osloboditi od muža nasilnika

tko pita taj ne skita....hvala što si komentirala, mnogo si mi pomogla u mojoj odluci kako da reagiram
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 09:03   #109
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Pitanje kako bi dijete reagiralo je samo po sebi fijubriju

Posebno jer znam s drugih tema da je rijec o predskolcu

Jednostavno moras biti spremna na svaciju reakciju ako si ti u tome i to ti je to.

A ovako djeluje jos jedna samosabotirajuca strategija za ostanak u losem braku dugorocno, ili mali ispusni ventil kratkorocno.

Jer ako te ljubavnik razocara, uvjek ti ostaje dobrii stari osjecaj krivnje jedne preljubnice i muz zlostavljac.

ma u pravu si....situacija je užasna da geldam ikoga drugoga, imam sebe i dijete i to mi je sada najvažnije....

male su šanse da bi veza uopće i opstala jer se temelji na zaljubljenosti, a kad si zaljubljen si slijep i ne vidiš prst pred nosom...

ako ne uspije, onda ću imati i neuspjelu vezu i bivšeg muža koji me je zlostavljao.....a to bi baš genijalno djelovalo na moju percepciju o muškarcima i još više bi izgubila povjerenje u ljude....bila bi dvostruko povrijeđena...

uuuuf....nema druge, neg zatomiti osjećaje za sveopće dobro
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 12:11   #110
Gle veza bi mozda i uspjela... Da si slobodna
Ostajanjem u takvom braku, vidis kolko sebe ostecujes?
Blokiras se da uopce iskusis nesto novo gdje bi mogla rast i zadovoljit svoju istinsku prirodu.
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:15.