Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2011., 18:36   #341
Quote:
Trazim samo malo ljubavi i paznje, organski mi to nedostaje cijelog zivota.
Nisam imala prije, sad jos manje.
Ima li to sve smisla ili trazim nesto sto ne postoji...
Da li sam se trebala zadovoljiti sa onim sto sam imala?
Da li mozda ipak trazim previse?
Znam da bi me muz prihvatio istog momenta da se vratim...i sve bi bilo kao prije.
Totalno sam izgubljena, zbunjena, nesretna...
Eto, toliko o meni, nakon godine dana



Proslo je mjesec dana od ove zadnje poruke i za sve koji su u mojoj ili slicnoj situaciji, mislim da ce im biti olaksanje ovo procitati( toplo se nadam) .
A svima koji su mi dali podrsku i dali si toliko truda da me podignu

Evo, mislila da nikad nece doc taj trenutak, ali desio se onaj famozni KLIK.

Po prvi puta sam osjetila da me boli ....( da ne budem prosta) ako si on ovaj momenat nade drugu.
Cak bi mi bilo u neku ruku i drago jer mu zaista zelim srece u zivotu, kao sto bi zazelila svom prijatelju, bratu,nekom dragom bicu skojim sam vecinu svog zivota zajedno provela.

Nemogu objasnit taj osjecaj....

Ko da mi je ogroman kamen pao sa grudi i ne dozvoljavao mi da disem, razmisljam i zivim.
Nema vise ni jedne sumlje koje su me morile ove dvije godine.

Nista, ama bas nijedne ,jedine.

Citam gore moj zadnji post i nemogu vjerovat kako se preko noci sve promijenilo.

Ne nisam se imala pravo zadovoljit sa tim sto mi je pruzao( citaj sto nije pruzao)

I , nedaj bog, da sam posrnula i da me primio natrag.

I sad znam da ne trazim previse.

I nisam vise zbunjena,izgubljena i nesretna ( ma nemogu rec da mi cvjetaju ruze i da sam presretna ali nestalo je ocaja i sveg ostalog)

To je to.

Slobodna sam napokon.

Okrecem stranicu i odoh se posvetit sebi ...( a ako se zalomi putem i neocekivana sreca..SUPER )
__________________
Nitko nezna što može dok ne pokuša

Zadnje uređivanje Tupelo : 04.05.2011. at 22:20. Reason: Popravak citata
trenutna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 10:06   #342
Osjetila sam opet potrebu da podijelim sa vama sve što mi se izdogađalo u ovo zadnje vrijeme...

I dalje jako malo pričam sa drugima o mojim problemima iako sam se nakom silnih godina malo otvorila svojoj prijateljici i majci( skojom živim) jer je sad bilo jasno da nisam bila sretna u barku kad sam otišla.

Sa sinom sam imala velikih problema , prvih 6 mjeseci je bio strašno agresivan i ljut prema meni ( isključivo prema meni) . Optuživao me da sam ja i samo ja kriva za sve, što mora otići od njegovog poznatog okruženja, kako sam pustila da tata bude sam, kako je njemu teško i da ne želi živjeti samnom već sa njime.

Ja sam na početku puštala da se istresa, nisam mu previše objašnjavala nit reagirala na njegovu ljutnju, koja je bila normalna reakcija na tako veliki stres.

Odlazio je i dolazio kad god je to poželio , bio potpuno zbunjen i nesretan, nije znao što bi sam sa sobom i mislila sam tada da je najbolje da sam bira vrijeme kad želi bit kod jednog ili kod drugog ( sad mislim da sam jako pogriješila jer je to bila prevelika odluka za dijete, kojemu je sve to preteško palo i koji nije mogao utjecati na događaje koji su uslijedili.

Nakon nekog vremena se umirio, počeli smo razgovarati o svemu što se dogodilo (jedini razlog koji sam mu navela od prvog dana pa do danas je što nismo nikad razgovarali a ja volim razgovarat i nisam mogla više živjet u tišini)
I za veliko čudo, on je jako dobro prihvatio taj razlog.

Nakon toga je rekao kako mu je puno bolje tako jer sam ja bolje raspoložena, ne spavam uvijek ko prije a tata se sad više igra snjime.

Jedino na što se žalio je da ga zna često izvikati i opsovati ( njegov stav o uspješnosti u školi je jako oštar a sin ima problema sa disleksijom sa kojom se sama moram boriti .
Nikakav razgovor,objašnjenje s moje strane nije pomogao).
Ovo zadnje vrijeme sve se manje druže, ja ga moram podsjećati da nazove oca, da ode malo kod njega.
Ne bi nikako voljela da raskinu nit koja je ionako tanka jer zbog nemogućnosti kvalitetne komunikacije bio je izgubio i naklonost kćerke kad smo još bili zajedno.

Sve više se udaljavaju , o školi se samo ja brinem, borbu koju vodim sa profesorima vodim je ja sama jer, iako imaju svu potrebnu dokumentaciju da ga moraju individualno pratit i ispitivat to nažalost u našem školstvu je jako teško sprovest).
I tako se borimo kako znamo, uz puno truda i svakodnevne borbe da ne zamrzne u potpunosti školu.
Kad sam potražila pomoć od bivšeg da sa njim uči samo dva predmeta u kojemu je uvijek bio jako dobar on se složio.
Mali je nakon toga došao uplakan ( a teško plače ) jer sva pomoc oca se sastojala u riječima:
Odi tamo pročitaj sve tri puta pa ću te ispitati a kad je mali rekao da ne uspije sve pročitat i da ne razumije ono što čita on ga je lijepo izvikao i poslao i mene i njega u p.m.
Inače, sad znam sa sigurnošću da viđa drugu osobu ( ma drago mi je bilo zbog njega da više ne osjećam grižnju savjesti koja je bila preostala).

Naši odnosi su bili više nego korektni, sve se dalo dogovoriti osim njegovog odnosa sa sinom ( nek se ja ne miješam jer sam ja kriva što ne uči i ima loše ocijene ). Prešla sam preko toga i sama odlučila se borit sa poteškoćama oko škole.

Ali sad je taj odnos trajno narušen.

Naime ja sam okrenula stranicu i napokon pronašla nekog ko mi pruža sve što on nije nikad-
pažnju,osjećaj da sam voljena, da nešto vrijedim i da život zna biti lijep uprkos svim problemima.Nisam se zanijela i potražila utjehu u prvom koji je naišao već se tako poklopilo, jer mi je upravo to trebalo.

Mi se viđamo već nekoliko mjeseci bez ikakvih velikih obećanja jer sam sad jako oprezna, ne želim da me ponese početna euforija i da se nađem u goroj situaciji nego prije.
Ali moj je bivši saznao za tu vezu i odtad se potpuno promijenio.
Ljut je i grub i jedva komuniciramo preko telefona u vezi malog.

Sad mi tek ni niš jasno.
U tri godine nije nikad pokušao doć do mene, nije prstom mrdnuo da se nešto promijeni, svi su znali za tu vezu sa drugom ženom( koju on naravno ne prizn aje jer je ona udata) a sad mu smeta što sam ja pronašla malo sreće???

Tako sad stoje stvari, ja se ispuhala i bar malo mi je lakše iako sam potpuno zbunjena sa svim njegovim reakcijama, a živjeli smo više od 20 godina zajedno i mislila sam da ga poznajem u potpunosti.

Evo, ja se ispuhala
__________________
Nitko nezna što može dok ne pokuša

Zadnje uređivanje trenutna : 04.04.2012. at 10:12.
trenutna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 12:06   #343
@trenutna

Dobro si napisala,baš si se ispuhala,pomislim i u životu u nekim detaljima.
Odnos između oca i sina se neće izgubiti nikada,čak se s vremenom produbljuje bez obzira na sve naizgled negativne okolnosti koje cijelu situaciju prate;nerazumijevanje pa čak i dio bolesne ljubomore s njegove strane.
Mora da si živjela u kalupu svakodnevice godinama i svaki iskorak u bilo što,bilo gdje je bila nedozvoljena i ''zabranjena ''radnja koju muž nije dozvolio svojevremeno.
Nažalost ćeš morati prihvatiti(a to već i jesi) da se tvoje emocionalno stanje direktno ogleda u školi,bilo kćeri ili sina.Vezano uz to pokušavaš nadopuniti nekjakve rupe i potpuno opravdavam tvoje želje za srećom.Nadam se da si barem u ovom trenutku sretnija u toj vezi.
Djeca će odrasti,stvari loše i dobre će se događati bez obzira koliko ti to željela ili ne..ali kad se okreneš unazad ostat će gomila neodgovorenih tajni i pitanja,gdje sam ja bila i što sam radila sve ove godine za sebe...
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 12:09   #344
pa ljudi se žene/ udaju da se dobro jebu..
sve ostalo je žunta..
ako prvo fali sve drugo nema smisla
morski trp is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 12:43   #345
trenutna..kada se sadaosvrnes..
da li ti je u dusi lakse i smirenije li zivis sada kao rastavljena??
ili u suzivotu s njim??

da li si na primjern sad kad je prosao period nasla svoj mir.,.stabilnost..??

mene na primjer stotinu misli opsjeda.kada odem,dal ce doci za mnom da se svadja,napada da uzme djete?'
dal ce inzistirat da odmah se podnese paprirologija?
kako ce djete prihvatit,dal ce se odrazit na nju odmah jer je na pragu trece godine..
dal cu pokleknut i sama sebi reci da sam pogrjesila?
kako cu podnjeti one neosjetljive komentare-sta ti jefalilo s njim,tako je dobar bio kućevan,.nije pio,nije kockao ,brinuo je za tebe i djete..

mada mislim da su to takvi strahovi koji naidju bas kad si pred velikim drastičnim promjenama zivota..

e boze,.,uvjek je lakse stavit se u brak nego rastavit..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 17:34   #346
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
trenutna..kada se sadaosvrnes..
da li ti je u dusi lakse i smirenije li zivis sada kao rastavljena??
ili u suzivotu s njim??

da li si na primjern sad kad je prosao period nasla svoj mir.,.stabilnost..??

mene na primjer stotinu misli opsjeda.kada odem,dal ce doci za mnom da se svadja,napada da uzme djete?'
dal ce inzistirat da odmah se podnese paprirologija?
kako ce djete prihvatit,dal ce se odrazit na nju odmah jer je na pragu trece godine..
dal cu pokleknut i sama sebi reci da sam pogrjesila?
kako cu podnjeti one neosjetljive komentare-sta ti jefalilo s njim,tako je dobar bio kućevan,.nije pio,nije kockao ,brinuo je za tebe i djete..

mada mislim da su to takvi strahovi koji naidju bas kad si pred velikim drastičnim promjenama zivota..

e boze,.,uvjek je lakse stavit se u brak nego rastavit..
Postavila si teška ali prava pitanja...
Kad me ne bi bile opsjedale sve te misli daaaavno prije bi bila skupila kofere...
To sam i bila napravila prije mnogo godina ali na njegovo inzistiranje sam se opet vratila. To je za mene bio pokazatelj ljubavi...I tu sam napravila ogromnu grešku...

Da li sam, napokon pronašla svoj mir i stabilnost??

Ne, nisam ali se osejćam malčice jačom i sa nadom da postoji bolje sutra.
Prije toga nisam imala.
Na sreću nije bilo previše zajedljivih komentara, bar ne ispred mene, a to što se priča iza leđa...to je ionako normalna stvar, bio ti u braku ili van braka.
Najveću podršku su mi pružili oni kojima sam se najmanje nadala,,,
Dosta su ostali svi zatečeni jer se nikad nisam nikome izjadala što me muči pa je nekome to izgledalo kao da me udario grom iz vedrog neba pa ja otišla bez razloga...
Ali su prihvatili i poštovali moju odluku i nisu mi okrenuli leđa, čak ni zajednički prijatelji...
Naravno da mi nedostaje puno toga ali taj osjećaj da svaki put kad kročim u kuću kao da idem u zatvor me napokon napustio...osjećam kao da sam dobila drugu šansu da opet živim...
Jedino čega se ne bojim je do da će me pratit i napadat, svađat jer nije ni dosad prstom maknuo da bi se išta promijenilo..
Samo je sad nezgodniji kad se nešto dogovaramo oko malog i za sve što ne valja sam ja kriva...Al na to sam odavno odguglala...
Neznam koliko sam ti pomogla ali da se mogu vratit opet bi to učinila samo mnogo, mnogo ranije...
__________________
Nitko nezna što može dok ne pokuša
trenutna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 00:25   #347
Quote:
trenutna kaže: Pogledaj post
Postavila si teška ali prava pitanja...

Naravno da mi nedostaje puno toga ali taj osjećaj da svaki put kad kročim u kuću kao da idem u zatvor me napokon napustio...osjećam kao da sam dobila drugu šansu da opet živim...
Jedino čega se ne bojim je do da će me pratit i napadat, svađat jer nije ni dosad prstom maknuo da bi se išta promijenilo..
Samo je sad nezgodniji kad se nešto dogovaramo oko malog i za sve što ne valja sam ja kriva...Al na to sam odavno odguglala...
Neznam koliko sam ti pomogla ali da se mogu vratit opet bi to učinila samo mnogo, mnogo ranije...

hm..jako si mi pomogla..da se uvjerim da ima zena koje su uspjele i da mi to da hrabrosti..
nazalost,i ja se predugo spremama..pune dvije godine cini mi se..od tada je sve nekako samo me navodilo na taj osjecaj..da sam bas to ..u zatvoru..i da strasno zelim pobjeci..
ali nikako da pobjegnem i od glupih misli i drugih oko mene koji kazu sta ti fali.za kucu je ,dolazi doma trijezan,ne vara temzaradjuje..
ali kada je objasnjavam.da meni to nije dovoljno..da ja nemam dusevni mir,..da nisam sretna,.da me taj čovjek ne voli,nego sebe..ne,mene isto blijedo gledaju..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 23:39   #348
ovo je tako slicno jednoj mojoj frendici, ali je ona to rijesila izlazcima i ljubavnikom.
Nackalinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 11:58   #349
evo juros sam pricala, s jednom Boze moj koliko ima ovakvih slucajeva nismo ni svjesni.
Nackalinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2020., 16:19   #350
i prošlo je 8 godina...

Sad će skoro 8 godina od mog posljednjeg javljanja i strašno me zanima što je sa svim osobama koje su mi pomagale kad mi je bilo najteže.

Ja sam sad solo, djeca su izrasla u samostalne ljude,razvod je daleko iza mene ali nisam uspjela naći mir, toplinu i nekoga s kime ću dijelit dobro i zlo.
I dalje me proganjaju duhovi iz prošlosti, katastrofalan odnos u mojoj obitelji kad sam bila mala.
Prati me i danas, na svakom koraku,u svakoj krivoj odluci,u ponavljanju jednih te istih grešaka.
Nisam odustala od sebe, tražim i dalje pomoć i način da se iskolebam od tog silnog bijesa koji se sve više skuplja u meni.
Naučila sam se zauzimati za sebe i za svog sina,iako na dosta agresivan način ( jer u meni toliko se bijesa kroz silno godina nakupilo).
I dalje je problem abnormalan umor i često bježanje u sigurnost svoga doma.
Zanemarila sam potpuno društveni život,kave,izlasci i to me opet vuče u ponor depresije.

Ipak, kad sagledam prošlost,osjećam se bolje nego prije. Možda i zato jer je pritisak na mene manji (kao majka i oslonac svima) i zato što sam napokon našla snage da priznam svojim bližnjima kako se osjećam.

Strašno bi voljela čuti iskustva drugih.
__________________
Nitko nezna što može dok ne pokuša
trenutna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2020., 18:47   #351
Draga trenutna,
pročitala sam temu i divim ti se na svemu. Drago mi je da si se javila opet i da će se neki učesnici na temi javiti, posebno plavi safir.

Hrabra si.
alisa bez cuda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2020., 23:50   #352
iako sam i ja samo procitala temu, također zelim reci: svaka cast!
jako si hrabra i dala si mi razmišljati koliko se ja stvari u zivotu ne usudim,a daleko su manje dramaticne.
lionfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2020., 04:47   #353
A ti se udala za njega samo zato sto je dobar u dusi ?

Eto vidis sad ces ga ostavit radi toga .



yebote pa ti pricaj , nek on suti koliko hoce znas da je te cuo .

ovo je bio odgovor na uvodni post , vidim sad da si se rastala , znala sam odmah da cete se razvesti. Nisam vidovita ali poznajem takve brakove kao sto je bio tvoj. gdje su se udavala da pobjegnu od kuce za nekog ko je miran i dobar . pa im i to vise dosadi.

vidis sta si uradila?


vidis , meni nije nista tesko uzivotu napraviti za svoje i svog .

tebi sve tesko pada . znam osobe koji imaju depresiju pa se ljudi nedaju , rade na poslu rade kuci , odgajaju djecu ,itd
Lisa T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2020., 10:28   #354
Trenutna, vidim da si se udala za dobrog, mirnog ali neurednog cimera no partnera, oslonac i podršku u njemu nikada nisi imala.

Postoje žene koje bi si našle ljubavnike i u njima prijatelje s kojima mogu o svemu razgovarati ali ti si odabrala pošteniji način, razvod
__________________
"Živi u trenutku, nemoj da ti promakne"
salomee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2020., 18:39   #355
Quote:
trenutna kaže: Pogledaj post
Sad će skoro 8 godina od mog posljednjeg javljanja i strašno me zanima što je sa svim osobama koje su mi pomagale kad mi je bilo najteže.

Ja sam sad solo, djeca su izrasla u samostalne ljude,razvod je daleko iza mene ali nisam uspjela naći mir, toplinu i nekoga s kime ću dijelit dobro i zlo.
I dalje me proganjaju duhovi iz prošlosti, katastrofalan odnos u mojoj obitelji kad sam bila mala.
Prati me i danas, na svakom koraku,u svakoj krivoj odluci,u ponavljanju jednih te istih grešaka.
Nisam odustala od sebe, tražim i dalje pomoć i način da se iskolebam od tog silnog bijesa koji se sve više skuplja u meni.
Naučila sam se zauzimati za sebe i za svog sina,iako na dosta agresivan način ( jer u meni toliko se bijesa kroz silno godina nakupilo).
I dalje je problem abnormalan umor i često bježanje u sigurnost svoga doma.
Zanemarila sam potpuno društveni život,kave,izlasci i to me opet vuče u ponor depresije.

Ipak, kad sagledam prošlost,osjećam se bolje nego prije. Možda i zato jer je pritisak na mene manji (kao majka i oslonac svima) i zato što sam napokon našla snage da priznam svojim bližnjima kako se osjećam.

Strašno bi voljela čuti iskustva drugih.
Procitao sam temu.

Sta ti je zensko. jos nabije muskarcu osjecaj krivnje zato sto si 23 godine mirnog i skladnog braka bacila niz vodu. Tvoj muz nije bio nicemu kriv.
Mnoge zene bi pozeljele takvoga muza.

Ti si bila ta koja je potencirala razvod , vjesto prebacujuci lopticu krivnje i upiruci u svojega muza kao dezurnog krivca, trazeci opravdanje za svoje postupke.

A istina je da si ti glavni razlog svojeg problema, jer si ga sama stvorila.

Po oprobanom receptu:

Ostala si neizivljena, nisi prozivjela svoju mladost onda kada si trebala, ono sto si trebala raditi sa 20,
ne mozes raditi sa 40 iako to zelis

A htjela bi - jer svaki upis , iako vjesto prikirivas odise tim

Tocno se moze medju redovima procitati tvoj ocaj jer si se prerano udala, u svojem zivotu nista nisi dozivjela i ne poznas ni za sto drugo osim za muza.
Totalno neizivljena.

Pisala si da si nasla drugog muskarca , gdje je on sada?
Odleprsao u nepoznato, sasvim ocekivano. Zar si ocekivala da ces pronaci ljubav u njemu - razbijajuci svoj brak radi avanture?
Jer si njemu ocito bila samo avantura.


Ne kaze se dzaba :

Muskarac moze ostaviti zenu iz stotinu razloga, dok zena ostavlja samo iz jednog : zbog drugog muskarca.

Sada kad si vidjela da bajke stanuju na drugom katu, htjela bi se vratiti na staro.
Ali ne moze.

Jos su mi gore ove sto te podrzavaju i pisu komentare podrske.

Najgore od svega je sto si svojem sinu razbila ideal obitelji, stoga me ne bi ni cudilo da sutra izraste u nekog delikventa.
StipeOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2020., 18:48   #356
Cini mi se nekoc da sam pratio temu
Sve razumijem
Ja sam kao taj bivsi muz pokretacice teme
Mada ja planem, radim...ali u osnovi
Minimalno komunikacije, ne talasaj i ne smaraj me
Tocno sam se vidio u nekim recenicama...
Odmor...posao...suplja prica

Jbg kad se sve sabere on je bio samo dio tvog problema
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2020., 13:53   #357
Quote:
StipeOS kaže: Pogledaj post
Ne kaze se dzaba :

Muskarac moze ostaviti zenu iz stotinu razloga, dok zena ostavlja samo iz jednog : zbog drugog muskarca.
Tko to kaže? Drugi muškarci? Seoske babe tračare?

Ovo je krivo na toliko nivoa ali ja sam priprosta pa poznam samo svoj. Ja svog muža nisam ostavila radi drugog tak da ti je izreka momentalno pala u vodu.
__________________
..after all, life goes on...
traxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2020., 13:22   #358
Quote:
traxxy kaže: Pogledaj post
Tko to kaže? Drugi muškarci? Seoske babe tračare?

Ovo je krivo na toliko nivoa ali ja sam priprosta pa poznam samo svoj. Ja svog muža nisam ostavila radi drugog tak da ti je izreka momentalno pala u vodu.
Lik nikada nije ni bio blizu braka, tak da nema pojma što priča. Opusti se. Nezz zkj ne obrišu post
Nickta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2020., 14:21   #359
Quote:
Nickta kaže: Pogledaj post
Lik nikada nije ni bio blizu braka, tak da nema pojma što priča. Opusti se. Nezz zkj ne obrišu post
Ah, u pravi si...ja isto ko guska uletim...
__________________
..after all, life goes on...
traxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2020., 15:55   #360
vjerojatno se ta poslovica odnosi na situaciju kada sve štima
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:10.