Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2017., 21:56   #21
Quote:
Daphne Doo kaže: Pogledaj post
Evo ja zbog posla ne zivim s muzem (oboje imamo odlicne poslove, ali u razlicitim gradovima, poprilicno udaljenim) da bi svom braku i zivotu mogli priustiti bolje. I nu me kako se hurvam po cijele dane. I on takoder.
Može li se to uopće nazvati brakom - odvojeni život?
Ako je kratko vrijeme, onda je ok, ali ako potraje godinama, ništa od tog braka.
p.s.
nemoj slijepo vjerovati mužu da svaku večer spava u svom krevetu (to ti je dobronamjerni savjet).
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 22:06   #22
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je oprostila zbog novca jer uglavnom cure koje su u vezi sa nekim tko radi u inozemstvu ili terencem ,trpe sve i svašta radi svežnja eura koje im tu i tamo donese. Znam takvih jako puno.

Poruka autorici - kreni dalje sa životom bez njega i obvezno se testiraj na spolne bolesti
Obrazovana sam radim dobro placen posao oprostila sam mu jel sam ga voljela. I jel nisam znala sto mi sve radi iza leda, jel mi je to sve tajio. Velika pogreska...
Kockic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 22:11   #23
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
Bježi od takvih kojima je dobar izgovor odlazak u inozemstvo da "vašoj vezi,braku" priušti bolje. To je samo izgovor za dvostruki život, izlaske,uživanje i prostitutke. Tko ima ozbiljne namjere povede curu/ženu sa sobom i ne živi momački život.
Slazem se...
Cak mi se pohvalio koliko njegovih kolega koji su u brakovima ili imaju cure idu k prostitutkama a da im to zene i cure neznaju.
Eto to je nazalost istina, hvala puno na komentaru kao da sam ga sama pisala.
Kockic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 22:16   #24
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
da, on je poremečen,ali koja je tvoja patologija da si izabrala takvog partnera, i htjela s njim dijete?
lakše je sada bjesniti na njega, ali pametnije bi bilo da staneš, i pogledaš unutra, zapitaš se tko si ti, d čega to bježiš i zašto imaš tako nisko samopouzdanje da si htjela roditi djete takvom čovjeku? e to je veća patologija i problem nego njegov. on sebe voli, ti sebe ne. zašto je to tako? kakav ti je bio odnos roditelja, i kakvi su bili prema tebi?
Hvala na komentaru, nazalost imala sam tesko dijetinstvo tako da vjerujem da sam i zato nesvjesno privukla takvu osobu u zivot. Skupljam snage da odem psihoterapeutu jel mi je strasno tesko i dusa i srce me boli.
Kockic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 22:20   #25
Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
Prvo, izuzetno mi je zao sto patis.
Godine su prosle, povratka nema, svjesna si promasenosti te veze...bla....a onda opet, kad bi procitala svoj uvodni tekst iznova i podcrtala si recena vrijedjanja, ignoriranja, pijancevanja...bez obzira na taj cin prevare koju si mu oprostila, ne mogu da se ne zapitam kako si presla preko svega ovog ostalog planirajuci brak?
Ostati s takvim covjekom, sto mislis cija odluka bila je?
Srecom, sebicnjak je sad odlucio umjesto tebe. Prigrli tu okolnost kao zanimljivo i poticajno iskustvo i testiraj se na mogucnost pronalazenja srece sama sa sobom, prije neg na std.
Sama cinjenica da si 12 godina tavorila u takvoj vezi- s romanticnim predvidjanjima pride, upucuje na itekakvo pomanjkanje samopostovanja. Poradi na tome. No hajde, gore glavu, nisi pred istekom roka.
Sretno!
Puno hvala na komentaru. Ta veza me je unistia sad planiram krenuti terapeutu i posvetiti se sebi tj. naci ponovo samu sebe i prezivjeti ovo sve
Kockic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 22:23   #26
Quote:
Kockic kaže: Pogledaj post
Hvala na komentaru, nazalost imala sam tesko dijetinstvo tako da vjerujem da sam i zato nesvjesno privukla takvu osobu u zivot. Skupljam snage da odem psihoterapeutu jel mi je strasno tesko i dusa i srce me boli.
Zapiši na papir sve negativno što je radio i sve njegove mane. Svaki dan to čitaj i samim time što te ta negativnost njegova ne okružuje treba pozitivno djelovat na tebe.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 22:34   #27
Autorice, preživjet ćeš ti to.
Nemoj samo razmišljati o lijepim trenucima koje si provela s njim. Sjeti se samo koliko te je povrijedio i kako te lagao.
Najprije ćeš ga mrziti, a onda ga ignorirati. Na kraju će ti biti svejedno.
Život ide dalje.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 22:35   #28
Quote:
Daphne Doo kaže: Pogledaj post
Evo ja zbog posla ne zivim s muzem (oboje imamo odlicne poslove, ali u razlicitim gradovima, poprilicno udaljenim) da bi svom braku i zivotu mogli priustiti bolje. I nu me kako se hurvam po cijele dane. I on takoder.

vikendom?
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 23:27   #29
Hvala svima na komentarima u ovim teskim danima mi puno znace...
Tesko je, kada s nekim sve planirate i na kraju se kraj vas stvori osoba koju ne poznajete. To vrijeme kad je on bio doma znaci ne na terenu bilo nam je lijepo bio mi je najbolji prijatelj... takoreci odrasli smo zajedno... boli izdaja pitam se svasta.. dali je moguce preko noci nekoga prestati voljeti. Ono sta mislim da on zeli zenu za po doma a da se okolo kad je na terenu kurva s svakom koju upozna jel je covijek opsjednut s nocnim izlascima.. nece se takav promjeniti i mislim da s kojom god curom zavrsi radit ce joj isto iza leda....
Kockic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 23:51   #30
Quote:
Kockic kaže: Pogledaj post
Hvala svima na komentarima u ovim teskim danima mi puno znace...
Tesko je, kada s nekim sve planirate i na kraju se kraj vas stvori osoba koju ne poznajete. To vrijeme kad je on bio doma znaci ne na terenu bilo nam je lijepo bio mi je najbolji prijatelj... takoreci odrasli smo zajedno... boli izdaja pitam se svasta.. dali je moguce preko noci nekoga prestati voljeti. Ono sta mislim da on zeli zenu za po doma a da se okolo kad je na terenu kurva s svakom koju upozna jel je covijek opsjednut s nocnim izlascima.. nece se takav promjeniti i mislim da s kojom god curom zavrsi radit ce joj isto iza leda....
meni nije jasno kako ti u 12 godina nisi skužila kakva je on osoba? bez obzira na terene i paralelni život i to što je on to radio paralelno i tajno. osobe koje vode paralelne živote imaju uvijek i druge negativne osobine u karakteru i ponašanju (recimo često su sumnjičave, nervozne, ne otvaraju se baš pretjerano, sklone su i nekim opijatima,itd). dakle nemoguće mi je zamisliti predivnu osobu koja je odjednom sve samo ne divna
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 23:56   #31
Quote:
Kockic kaže: Pogledaj post
Obrazovana sam radim dobro placen posao oprostila sam mu jel sam ga voljela. I jel nisam znala sto mi sve radi iza leda, jel mi je to sve tajio. Velika pogreska...
Onda nema prepreke da nađeš nekog novog ako si financijski samostalna

Quote:
Kockic kaže: Pogledaj post
Hvala svima na komentarima u ovim teskim danima mi puno znace...
Tesko je, kada s nekim sve planirate i na kraju se kraj vas stvori osoba koju ne poznajete. To vrijeme kad je on bio doma znaci ne na terenu bilo nam je lijepo bio mi je najbolji prijatelj... takoreci odrasli smo zajedno... boli izdaja pitam se svasta.. dali je moguce preko noci nekoga prestati voljeti. Ono sta mislim da on zeli zenu za po doma a da se okolo kad je na terenu kurva s svakom koju upozna jel je covijek opsjednut s nocnim izlascima.. nece se takav promjeniti i mislim da s kojom god curom zavrsi radit ce joj isto iza leda....
Pa da,takvi bi da žena doma čeka,a on se okolo kurva...znam hrpu takvih slučajeva,najbolje od svega kaj te žene misle da im je dečko/muž pošten i da ne vara jer su prezalubljene pa to jednostavno ne vide. Teren i zarada je samo izgovor za kurvanje.
Kreni dalje sa životom,ima normalnih ljudi
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 23:58   #32
Ti bi trebala otvoriti bocu šampanjca što je otišao. Sad imaš priliku izgraditi sebe. Nemoj to propustit, nije lako ali dan po dan, uspjet ćeš. Sretno!
blue-bell is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 00:01   #33
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
meni nije jasno kako ti u 12 godina nisi skužila kakva je on osoba? bez obzira na terene i paralelni život i to što je on to radio paralelno i tajno. osobe koje vode paralelne živote imaju uvijek i druge negativne osobine u karakteru i ponašanju (recimo često su sumnjičave, nervozne, ne otvaraju se baš pretjerano, sklone su i nekim opijatima,itd). dakle nemoguće mi je zamisliti predivnu osobu koja je odjednom sve samo ne divna
Imam u rodbini jednog takvog ,ima 60 godina,nije se opametio još, žena ga trpi jer voli pare ,a on po terenima i inozemstvu cijeli život i ide na prostitutke i sa svakom ženskom se spanđa. Okolo se hvali za prostitutke javno bez imalo srama....
Čak je nagovarao mog dečka kao da ide van u inozemstvo raditi,pa da mi testiramo našu vezu . Kao da će nakon mjesec dana pasti na testu i otići na prostitutke. Mi imamo dovoljno i nismo ovisni o novcu,a ima i ovdje posla, tak da me ne čudi ništa više kakvih sve ljudi ima
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 00:10   #34
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
Imam u rodbini jednog takvog ,ima 60 godina,nije se opametio još, žena ga trpi jer voli pare ,a on po terenima i inozemstvu cijeli život i ide na prostitutke i sa svakom ženskom se spanđa. Okolo se hvali za prostitutke javno bez imalo srama....
Čak je nagovarao mog dečka kao da ide van u inozemstvo raditi,pa da mi testiramo našu vezu . Kao da će nakon mjesec dana pasti na testu i otići na prostitutke. Mi imamo dovoljno i nismo ovisni o novcu,a ima i ovdje posla, tak da me ne čudi ništa više kakvih sve ljudi ima
ma znaju te žene sve, mislim sigurna sam da ovaj njen nije bio baš tako divan doma kako ona opisuje, a ovamo joj sve to radio iza leđa. e malo sutra

bio je u najmanju ruku emocionalno distanciran i zatvoren, ili je imao histerične ispade. ili je cugao alkohol. morala je biti barem još jedna stvar, a vjerojatno i više stvari
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 01:00   #35
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
meni nije jasno kako ti u 12 godina nisi skužila kakva je on osoba? bez obzira na terene i paralelni život i to što je on to radio paralelno i tajno. osobe koje vode paralelne živote imaju uvijek i druge negativne osobine u karakteru i ponašanju (recimo često su sumnjičave, nervozne, ne otvaraju se baš pretjerano, sklone su i nekim opijatima,itd). dakle nemoguće mi je zamisliti predivnu osobu koja je odjednom sve samo ne divna
Dok smo oboje radili u Hrv svaki vikend smo bili zajedno i ta nasa veza je bila ok normalno da je bilo nekih nesuglastica kao i svugdje ali smo sve prebrodili... kako odlazi raditi na teren odjednom pocinje puno piti izlaziti i dobiva tu neku grandioznu sliku sebe... jednom prilikom mi je rekao da ga je takav nacin rada i drustvo iskvarilo. Ja mislim da je od pocetka bio takav ali je to vjesto skrivao... nakon pocetka rada u inozemstvu jako se promjenio i nije bio vise ona ista osoba, sad misli da je Bog i da mu se svi trebaju klanjati. Labilne je osobnosti i jako se zeli svidjeti drugima. Meni je ovo sve mucno... jos na pocetku veze se pricalo da voli gledati okolo druge cure ali me on vjesto uvjeravao da nije tako, nekad je i znao podici ton na mene.. ali voljels sam ga i tada bih svoju ruku dala u vatru za njega... zato me i je ovo sve sokiralo.
Kockic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 01:15   #36
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
ma znaju te žene sve, mislim sigurna sam da ovaj njen nije bio baš tako divan doma kako ona opisuje, a ovamo joj sve to radio iza leđa. e malo sutra

bio je u najmanju ruku emocionalno distanciran i zatvoren, ili je imao histerične ispade. ili je cugao alkohol. morala je biti barem još jedna stvar, a vjerojatno i više stvari
Istina da je nekad bio distanciran i cudan, kad je bio doma nije pio alkohol ali se zato po terenu doslovce opijao... To zajednicko vrijeme je bio posvecen meni.. ali uvijek sam imals neki cudan osjecaj da nesto nije kao sta treba... Cesto sam se plakala svaku vecer jel sam znala da me je opet zajebo i pio kad je otiso na teren.. pusta obecanja koja nikad nije ispunio... i kao osobnost znao je brzo eksplodirati, ali sve smo rijesili razgovorima. Ja sam cak predlozila savjetovanje sto on nije zelio. Prije tog terena nije imao fb nit nikakve stranice za online upoznavanje jel ga nije zanimalo. Sad to sve ima i stalno se naslikava te je jako popularan na svemu. Takoreci preko noci je dobio novi imid i polet...cijelo to vrijeme je planirao zaruke sve dok mi na kraju nije rekao da misli da to nije niti htio jel je bilo vremena a nije to ostvario.
Kockic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 01:29   #37
Quote:
Kockic kaže: Pogledaj post
S deckom sam bila 12 g u vezi sljedeće godine smo planirali brak dijete i stan. Prije 1,5g me je prevario i ja glupaca oprostila. Tada odlazi raditi u inozemstvo da nam kao priušti nesto i cijela prica pocinje.. Prije tj dana na na godišnjicu veze mi je rekao da me je prevario i da je zaljubljen u drugu te da ostaje s njom zivjeti i da me je varao s prostitutkama cijelo vrijeme. Ja sam se trudila ko Isus Krist u toj vezi a on mi je samo lagao, nasla sam cak i njegove profile na raznoraznim stranicama za upoznavanje. Prolazim tesko zivotno razdoblje zbog zdravstvenih problema ali ničega mu falilo nije. Citala sam o narcisoidnom poremećaja te smatram da ga on ima velica se on je najbolji njega svi vole ljude koristi ko objekte a cure samo za sex, hrani se s tuđim emocijama. Stalno je ocekivas da ja njega tjesim a dok je meni trebalo dobila sam ignoriranje. Sve je bila laz svaka stvar koju mi je rekao je lagao sve se odjednom srusilo ko domine i maska je pala. Tek sad vidim tko je. Kad sam god rekla da moramo pricati i popraviti te neke stvari on je uvijek samo ignorirao.. Volio je vikati i vrijeđati me. Uz to i jako puno pije sto je meni smetalo i naravno da je obećavao da ce stati ali opet sve isto. Kad sam ga pitala zasto me varao odgovor da on nezna. A prostitutkama je kaze isao jel je bio pijan i jel i svi drugi tamo idu. Pitam se kako sam mogla vjerovati a on mi je to sve radio iza leda? Sad bi on naravno kad je od te nove dobio odjeb da mu oprostim, kako dalje?? Uzasno je tesko nakon svih tih godina prihvatiti poraz, i to da taj covjek kojeg sam ja voljela nikad nije postojalo..
Moglo je biti i gore, mogli ste napravit djete, a da on nastavi retano ponasanje, ide okolo, vara te, dolazi pijan kuci.
Gledaj od sadasnjeg trenutka, blokiraj njegov broj, izadi vani, druzi se, koji ce ti vrag ovakav pacjent od lika. Pa taj bi sve novce na alkohol i kurvarluk potrostio, ne bi ti i dijete imali za jest?
Jbg svakome se desi da pogrijesi, zaljubi se u krivu osobu, ali moglo je i gore biti, zasluzujes normalnu osobu, kvalitetnu.

Da sad imas decka, pristojnog, kulturnog kojem ne bi palo napamet da te prevari, koji bi te vodio na vecere, izlete, koji bi te postivao,
dal bi onda i dalje patila za ovim mlatimudanom?
Ti mozes i zasluzujes imat kvalitetnu normalnu osobu.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 08:11   #38
Quote:
Kockic kaže: Pogledaj post
Hvala na komentaru, nazalost imala sam tesko dijetinstvo tako da vjerujem da sam i zato nesvjesno privukla takvu osobu u zivot. Skupljam snage da odem psihoterapeutu jel mi je strasno tesko i dusa i srce me boli.
naravno da si odgojena da budeš upravo otirač, i to je teško prihvatiti, da imaš obrazac koji moraš razbiti, da nije slučajno da ti se ovo desilo, da te se stavi u dvoranu sa milion ljudi, opet bi nesvjesno izabrala ovakvog partnera, jer su te roditelji programirali na to.
uloži u psihoterapiju, što prije. tamo češ dobiti zdrav support, i vjeruj mi prvi put češ osjetiti kako ti je čudno da je teraputu stalo do tebe, i da je netko na tvojoj strani i kako ti je to strano i neprirodno. nevoljena djeca su obično otirač u životu.
samo je teško to osvjestiti, ali neophodno da se središ i razbiješ loše obrasce i izgradiš kičmu i samopuzdanje, i odživiš život dostojan čovjeka a ne uvjek otirač, i nastavš patologiju koju ti je tvoja obitelj usadila. prekini taj krug koji je u tvojoj obitelji vjerovatno generacijama. imaš tu šansu, da ozdraviš
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 10:14   #39
Quote:
Kockic kaže: Pogledaj post
Hvala svima na komentarima u ovim teskim danima mi puno znace...
Tesko je, kada s nekim sve planirate i na kraju se kraj vas stvori osoba koju ne poznajete. To vrijeme kad je on bio doma znaci ne na terenu bilo nam je lijepo bio mi je najbolji prijatelj... takoreci odrasli smo zajedno... boli izdaja pitam se svasta.. dali je moguce preko noci nekoga prestati voljeti. Ono sta mislim da on zeli zenu za po doma a da se okolo kad je na terenu kurva s svakom koju upozna jel je covijek opsjednut s nocnim izlascima.. nece se takav promjeniti i mislim da s kojom god curom zavrsi radit ce joj isto iza leda....
Mislim da je najvažnije osvijestiti da njegov glavni problem nisu nikakve druge žene niti prostitutke.

Viče ne tebe i vrijeđa te. Ignorira pokušaje razgovora. Ovo bi ti već trebalo biti dovoljno da se makne od takve osobe.

Vikanje i vrijeđanje je nasilje isto kao i udarci i nitko to ne bi smio tolerirati. Nećeš biti zrela za novu vezu dok ne naučiš poštovati sebe i tražiti poštovanje od drugih.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 10:19   #40
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
ma znaju te žene sve, mislim sigurna sam da ovaj njen nije bio baš tako divan doma kako ona opisuje, a ovamo joj sve to radio iza leđa. e malo sutra

bio je u najmanju ruku emocionalno distanciran i zatvoren, ili je imao histerične ispade. ili je cugao alkohol. morala je biti barem još jedna stvar, a vjerojatno i više stvari
Ja mislim da je puno lakše sakriti odlazak kod prostitutke,nego da imaš ljubavnicu.
Jer ona te ne zove na mob.ne dopisuješ se,odeš tam,platiš,obaviš i to je to.
Može bit i u pauzi na poslu.

A ovo drugo isto.
Može imat ispade i pit alkohol,a da ne vara.
Neke žene znaju da imaju takve muževe,al sigurna sam da ima i onih koje ne znaju.
Zaljubljene su,vole i vjeruju.Jel nije povjerenje važno u vezi?
I onda vjeruju sve kaj im ti likovi serviraju.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:49.