Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2017., 11:37   #9801
mene prije prvog poroda bilo toliko strah da nisam mogla hodati, koliko sam se tresla. i onda mi je jedna doktorica rekla da nek se ne bojim, jer je rađanje najprirodnija stvar na svijetu. to me donekle opustilo.
cvexter is offline  
Old 16.12.2017., 12:10   #9802
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
eveline, neka si pod nadzorom. sve je ok
tako je bilo meni s prvom bebom. porod se pokrenuo 4 sata prije dogovorene indukcije
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
mene prije prvog poroda bilo toliko strah da nisam mogla hodati, koliko sam se tresla. i onda mi je jedna doktorica rekla da nek se ne bojim, jer je rađanje najprirodnija stvar na svijetu. to me donekle opustilo.
Bas sm htjela pitati kaj si radila da si se uspjela otvoriti. Jel si setala ili nekj drugo😁
Skuzila sam i da sam dost nervozna jer ne znam kaj bi ja mogl raditi d se otvorim. Jucer secem sim pa tam po hodniku i kaze meni jedna sestra kao da nema spasa od setanja, da je sve u glavi. I mislim da me je to bas malo srozalo jer sam imala plan setati i raditi cucnjeve kao mozda ce pomoci.
Al mislim da budem nastavila s hodanjem i cucnjevima. Ak nis drugo, bolje bum se osjecala😁
5Eveline5 is offline  
Old 16.12.2017., 12:23   #9803
a nista posebno nisam radila, ali da, cijelo vrijeme sam bila fizicki aktivna. udri setnju po stepenicama i cucnjeve.
cvexter is offline  
Old 16.12.2017., 12:26   #9804
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
Ne znam sto da mislim o položaju bebe. Kad se pogledam iz profila, trbuh mi je toliko dolje nisko i visi mi preko vagine doslovno.
Jel imaš kakvu sliku? Ovo po opisu kako zamislim mi zvuči čudno i kako smo blizu po terminima ja bih se zabrinula da tako visi.

Ili si krivo zamišljam to što opisuješ
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 16.12.2017., 12:31   #9805
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Jel imaš kakvu sliku? Ovo po opisu kako zamislim mi zvuči čudno i kako smo blizu po terminima ja bih se zabrinula da tako visi.

Ili si krivo zamišljam to što opisuješ
A ne znam, nekako mi glupo stavljati svoje slike na forum, makar i samo trbuha. Al kad pošaljem sliku trbuha frendicama mamama, sve kazu kak je bas nisko. I imam fajn razmaka od sisa do napuhnutog dijela trbuha.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 16.12.2017., 12:44   #9806
i meni je trbuh tako nisko. ako te ginekolog nije upozorio da usporis, onda se ne brini.

barem nemas tegoba kao druge - mozes pojest, nema toliko zgaravice, ne stisce pluca, cesto ne stisce karpalne misice pa ne trnu ruke. i brze ces rodit.
cvexter is offline  
Old 16.12.2017., 12:54   #9807
Kužim da trbuh može biti nisko, ači kad netko napiše da doslovno visi preko vagine omda mi to djeluje malo čudno kad zamislim
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 16.12.2017., 13:08   #9808
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
i meni je trbuh tako nisko. ako te ginekolog nije upozorio da usporis, onda se ne brini.

barem nemas tegoba kao druge - mozes pojest, nema toliko zgaravice, ne stisce pluca, cesto ne stisce karpalne misice pa ne trnu ruke. i brze ces rodit.
Istina, zgaravicu nemam konstantno, nego tu i tamo, ali disanje mi zna biti problem. Tješi me to da bi mogla brže roditi.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 16.12.2017., 13:16   #9809
Trudnice zbor vol. 43

Moj se usmjerio prema dole, i olaksanje mi je malo jer u 2.tromjesecju nisam skoro nist mogla pojesti kolko me stiskalo...nakon tanjura juhe bila bi sita do amena....sad je malo lakse...
Nabavila sam si hamamelis sprej iz bio bio, ni jedna ljekarna nema na zalihi, mogu naruciti sredinom tjedna od dobavljaca, a ja planiram drugi tjedan roditi . Ovo ima u sastavu hamamelis i nesto alkohola, radi duzeg trajanja....citala sam da i drugi imaju isti sastav, tak da se nadam da bu pomoglo....
vienne is offline  
Old 16.12.2017., 13:51   #9810
Quote:
vienne kaže: Pogledaj post
Moj se usmjerio prema dole, i olaksanje mi je malo jer u 2.tromjesecju nisam skoro nist mogla pojesti kolko me stiskalo...nakon tanjura juhe bila bi sita do amena....sad je malo lakse...
Nabavila sam si hamamelis sprej iz bio bio, ni jedna ljekarna nema na zalihi, mogu naruciti sredinom tjedna od dobavljaca, a ja planiram drugi tjedan roditi . Ovo ima u sastavu hamamelis i nesto alkohola, radi duzeg trajanja....citala sam da i drugi imaju isti sastav, tak da se nadam da bu pomoglo....
Javi pa da znamo
ancy_20 is offline  
Old 16.12.2017., 16:00   #9811
Ja sam uzela onaj sto si ti Ancy dala link,jos nista,pocela sam jucer pa cu vidjet gdje sam... jos su mi dali neku sos kremicu koju oni sami rade pa da pokusam.
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Old 16.12.2017., 18:08   #9812
A vidjet cemo, nadam se da ce pomoci...imam jos kantarionovo i nevenovo ulje za trackanje pa napadam sa svih strana.
Ovo naspricam na vaticu i stavim kao oblog


Sent from my iPhone using Tapatalk
vienne is offline  
Old 16.12.2017., 18:24   #9813
Quote:
Ana Niko kaže: Pogledaj post
Ja sam uzela onaj sto si ti Ancy dala link,jos nista,pocela sam jucer pa cu vidjet gdje sam... jos su mi dali neku sos kremicu koju oni sami rade pa da pokusam.
A kako primjenjujes?
Dok ti je ta kvrga vani onda istresi dosta te tekucine na jednu vecu blaznicu i stisni to malo, drzi sto duze mozes na tom mjestu. Ako ne mozes dugo drzat onda si ostavi tu blaznicu na tom mjestu pa lezi na stranu da ti stoji. Tako par puta na dan.meni nakon 2 dana takve ucestale primjene proslo.kasnije samo poslije nuzde se otusiram i prodjem s tim obligom onako kao danpobrisem.

Bome sam ti dala iscrpno objasnjenje, valjda se neki ne groze..
ancy_20 is offline  
Old 16.12.2017., 19:00   #9814
Quote:
ancy_20 kaže: Pogledaj post
A kako primjenjujes?
Dok ti je ta kvrga vani onda istresi dosta te tekucine na jednu vecu blaznicu i stisni to malo, drzi sto duze mozes na tom mjestu. Ako ne mozes dugo drzat onda si ostavi tu blaznicu na tom mjestu pa lezi na stranu da ti stoji. Tako par puta na dan.meni nakon 2 dana takve ucestale primjene proslo.kasnije samo poslije nuzde se otusiram i prodjem s tim obligom onako kao danpobrisem.

Bome sam ti dala iscrpno objasnjenje, valjda se neki ne groze..


Ancy, ja volim takva objašnjenja! Toliko je precizno da cu i ja tako probati ali s kantarionovim uljem na boku!
Danas je 36+0! Sutra idem na pregled, mozda konacno stanem na noge!
Oooouuu hepiiii deeeeej, ou hepi deeej!
*narayan* is offline  
Old 16.12.2017., 19:12   #9815
narayan, bravo!!! daleko si dogurala. mozda se okurazis i na trece ipak, ako dodjes sad do termina
cvexter is offline  
Old 16.12.2017., 19:50   #9816
Quote:
5Eveline5 kaže: Pogledaj post
Cure moje, jos nista. Jucer pregled, zatvorena, tj uloziva jedva za vrsak prsta. Ak se nis ne pokrene do ponedjeljka kad cu bit 41+5, inducirat ce porod.
Bila sam skroz ok do jucer navecer, onda sam malo plakala muzu na telefon iako zaista nemam razloga za plakanje. nije me toliko strah samog poroda jer znam da ce boljet i jbg. To je tak. Al me strah da oni nekaj ne previde i da ne dodje do nekih komplikacija. Al dobro, to su sve stvari na koje ne mogu utjecati pa kaj je tu je. Rade mi ctg svaki dan, po tri puta dnevno jos dodju s malom sondom i provjere otkucaje srca i ja bebu osjecam svako malo pa eto, ziasta se ne bih teebala brinuti. Cijela atmosfera tu mi je totalno ok i zaista nisam nis ocekivala kad sam dosla u bolnicu, al na kraju i sestre i doktori su super (mislim, ima malo cudnih, al suu korektni svi, i to sto ja kzem cudni je osobni dozivljaj&#128513 I sve cimerice do sad, a imala sam ih 6 do sad su bile super!!😊😊
Nisam još bila u toj situaciji, ali vjerujem da nije lako svima vama kojima već prođe termin...kao da se svi strahovi, kojih ionako ne manjka u trudnoći, skupe i dožive svoj vrhunac. Što strah od poroda, nedajbože komplikacija, ma sve. Nadam se da će ti se ipak pokrenuti prije ponedjeljka! A dotad samo ti cupkaj, radi čučnjeve, štogod. Ne može odmoć

Baš iz tih razloga bih ja odmah potpisala porod nakon 37. tjedna. Em se poštediš te trudničke ambulante, em se ipak manje nauživaš strahova.

Ali dobro, znam da je već klišej, samo da sve bude dobro po nas i naše bebice, pa kadgod krene da krene. Sve je dobro što se dobro svrši.

Nego...jel vi možete mrknuti cijele velike ćevape?

Ja danas uspjela, mislim prvi put u životu. Znam da nije neki primjer zdrave prehrane u trudnoći, ali bili su tak fini i sve sam pojela
Mrcinica is offline  
Old 16.12.2017., 19:56   #9817
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
narayan, bravo!!! daleko si dogurala. mozda se okurazis i na trece ipak, ako dodjes sad do termina


Cudo jedno, gledam u kalendar i ne mozes vjerovati da lezim mjesec i pol dana i da je danas 36+0!
Da sam mladja, sigurno bi isla na trece i da moj Gospon labavi cerviks nije ovakav jado jadic!
Jos da porod prodje dobro, nitko sretniji od mene!

Edit: Mrcinica, ovaj... meni to nije ni prije bio problem (160 cm/55 kg )? Mlatnula bi ja sada jedne velike fine cevape i jos svasta nesto...
*narayan* is offline  
Old 16.12.2017., 20:24   #9818
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post

Nego...jel vi možete mrknuti cijele velike ćevape?
bez problema, čak i kad sam na dijeti
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 16.12.2017., 20:57   #9819
Ja se prijavljujem da sam danas opet bila na adventu.

Dozvolila sam si i sarf kobasu i fritule... nemam nikakvih tegoba pa reko ajde moze sarf.
Naravno da sam popila i kuhano vino, da si ne lazemo... mislim da je moje dijete uzivalo.
ancy_20 is offline  
Old 16.12.2017., 21:05   #9820
Quote:
ancy_20 kaže: Pogledaj post
Ja se prijavljujem da sam danas opet bila na adventu.

Dozvolila sam si i sarf kobasu i fritule... nemam nikakvih tegoba pa reko ajde moze sarf.
Naravno da sam popila i kuhano vino, da si ne lazemo... mislim da je moje dijete uzivalo.
Ajme divota! Ja sam si nekako zabrijala da ako od sutra krenem nekim laganijim tempom, da bi mozda mogla zveknut jedno vince, jednu debrecinku i jedne fritulice! Ako nista drugo, bar je Petrova blizu!
*narayan* is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:49.