Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2017., 09:26   #41
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Uvijek isto..nit je osijek međunarodna luka usprkos jednom letu dnevno i tvojoj točci, nit je saponija farmaceutska industrija usprkos tome što tamo piše, nit je osijek raj za eu birokrate kao što to nije niti za mene a daleko ga bolje poznajem od njih. Internet sam okusio u hotelu osijek i na med. fakultetu, neka hvala. Možda je sve to tebi dobro i lijepo je da je to tako, ali to nema veze s pravim velikim gradom i osijek može postati sjedište ovakve agencije...nikad. Koliko god mi to željeli. Da se razumijemo meni bi bilo drago da bilo koji rh grad to dobije ali nema šanse.
tvoji stavovi su tipični stavovi konjušara.

nije bitno što mi imamo ponuditi eu birokratima nego što dobijamo ako ih ugostimo, naravno.

veći su benefiti za hrvatsku ovakva decentralizacija (gdje bi agencija bila smještena u slavoniju) pogotovo gdje nas ona ništa ne košta.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 09:30   #42
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Jedna od najvećih agencija,što po značaju, što po broju osoba koje rade u njoj, sigurno neće na europsku periferiju. Pogotovo kada se grebu članice kao Austrija, Francuska, Švedska itd. za nju. Beč (tu mislim na grad) je npr. već predložio nekoliko mogućih lokacija za sjedište. Mi (tj. naša vlada i Koly) su predložili da bismo se mogli kandidirati da sjedište bude u Hrvatskoj.
o još kako će ići u osijek, ako žele plaću.
naravno, ako na agenciju imamo pravo, što nije sasvim jasno.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 09:43   #43
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
tvoji stavovi su tipični stavovi konjušara.

nije bitno što mi imamo ponuditi eu birokratima nego što dobijamo ako ih ugostimo, naravno.

veći su benefiti za hrvatsku ovakva decentralizacija (gdje bi agencija bila smještena u slavoniju) pogotovo gdje nas ona ništa ne košta.
ma kakve veze ima korist RH sa ovom agencijom?

Nema nikakve, ali baš nikakve šanse da jedna ovakva agencija bude u Osijeku. Prilično je mala šansa da bude i u Zgb, a ne u Osijeku. Dobro ti je netko rekao -Osijek nema nikakve infrastrukturne ni druge uvjete za ovakvu agenciju. Zagreb bi tu jedva prošao....

I ne radi se o nekom "konjušarskom" mentalitetu, vec o o realnosti. Čak i logistički je Osijek totalna katastrofa za gotovo bilo koji grad u EU. netko je gore spomenuo Kretu -pod broj jedan tamo je "manje važna" agencija, a pod broj dva -Kreta je izvrsno povezana sa nizom odredišta u Europi.

Uz Zagreb, eventualno i jako nategnuto bi to mogao biti Dubrovnik i to isključivo zbog ugleda i određenog prestiža koji predstavlja, ali i on je logistički problematičan (svakako ne kao Osijek, ali svejedno...)
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 09:50   #44
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
ma kakve veze ima korist RH sa ovom agencijom?
ako nemamo koristi - koji će nam kuki?
da bi eurokrati guštali u dubrovniku, jer je tamo ljepše?

uostalom, kakva logistika ti je potrebna za agenciju?
ne, stvarno... kakva?

smještaj za djelatnike?
brzi internet?
uredski prostor?
možda neki skladišni prostor?

eno im tower onaj okrugli u osijeku. ekstra, sve novo. prazno. garaže i sadržaji.
možda im treba hipodrom?
gomila stanova svih klasa.

ili neka farmaceutska industrija? što će im?
ta oni su agencija. neće stvarati nove lijekove.

željeznica? autoputevi? zračna luka?
možda im za agenciju treba riječna luka?

jeftine spremačice? konobari?

što im treba da u nas nema?
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 10:00   #45
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
ako nemamo koristi - koji će nam kuki?
da bi eurokrati guštali u dubrovniku, jer je tamo ljepše?
nisam ni rekao ni mislio da mi nemamo koristi, vec da se sjedište ove agencije (a ni jedne druge) ne bira po tom principu.

Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
uostalom, kakva logistika ti je potrebna za agenciju?
ne, stvarno... kakva?

smještaj za djelatnike?
brzi internet?
uredski prostor?
možda neki skladišni prostor?

eno im tower onaj okrugli u osijeku. ekstra, sve novo. prazno. garaže i
sadržaji.
možda im treba hipodrom?
gomila stanova svih klasa.

ili neka farmaceutska industrija? što će im?
ta oni su agencija. neće stvarati nove lijekove.

željeznica? autoputevi? zračna luka?
možda im za agenciju treba riječna luka?

jeftine spremačice? konobari?

što im treba da u nas nema?
kako to misliš kakva logistika? pa vec sama prometna povezanost ti je dovoljna da Osijek nema nikakve šanse. Znaš li koliko djelatici ovakve agencije imaju letova i putovanja na godišnjoj razini? stotine...
To što ti ne vidiš nikakav problem da osoba sjedne u auto pa ode do Zagreba, Budipmpešte ili možda Beograda..pa tamo hvata avion, pa onda još po svojoj prilici i presjeda negdje u Europi i hvata let za svoje odredište - e pa to je samo znak da ili ti neke stvari baš nisu jasne ili nisi baš dobro promislio o svemu. Zašto gotovo ni jedna velika kompanija ne dolazi napraviti globalni ili barem europski centar u Zagrebu? Iz gotovo istih razloga + nemamo dovoljno kadra da servisiramo tako nešto.

Nema ovo stvarno nikakve veze sa domoljubljem ili ičim sličnim, vec sa zdravom logikom...
Da ne pričam da agencija (bez obzira na to što ti i mnogi drugi misle) -treba i kvalitetne i vrhunske ljude na nekim pozicijama i daleko od toga da su svi oni birokrati...pa ajde ti objasni nekome takvom da mu je Osijek i ono što nudio baš super i da nema razloga živjeti u Beču, Londonu (ili recimo Kreti sa njenom ponudom i klimom...)..
Krivo briješ skroz..
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 10:07   #46
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
nisam ni rekao ni mislio da mi nemamo koristi, vec da se sjedište ove agencije (a ni jedne druge) ne bira po tom principu.



kako to misliš kakva logistika? pa vec sama prometna povezanost ti je dovoljna da Osijek nema nikakve šanse. Znaš li koliko djelatici ovakve agencije imaju letova i putovanja na godišnjoj razini? stotine...
To što ti ne vidiš nikakav problem da osoba sjedne u auto pa ode do Zagreba, Budipmpešte ili možda Beograda..pa tamo hvata avion, pa onda još po svojoj prilici i presjeda negdje u Europi i hvata let za svoje odredište - e pa to je samo znak da ili ti neke stvari baš nisu jasne ili nisi baš dobro promislio o svemu. Zašto gotovo ni jedna velika kompanija ne dolazi napraviti globalni ili barem europski centar u Zagrebu? Iz gotovo istih razloga + nemamo dovoljno kadra da servisiramo tako nešto.

Nema ovo stvarno nikakve veze sa domoljubljem ili ičim sličnim, vec sa zdravom logikom...
Da ne pričam da agencija (bez obzira na to što ti i mnogi drugi misle) -treba i kvalitetne i vrhunske ljude na nekim pozicijama i daleko od toga da su svi oni birokrati...pa ajde ti objasni nekome takvom da mu je Osijek i ono što nudio baš super i da nema razloga živjeti u Beču, Londonu (ili recimo Kreti sa njenom ponudom i klimom...)..
Krivo briješ skroz..
ako imaju toliko letova, a nemaju, rado ćemo uvesti letove koji ih zanimaju. zračnu luku imamo.
sposobni smo proizvesti i bilo kakvu stručnu logistiku koja im za agenciju treba.
znači potražnja određuje ponudu.
ako idu cestom, osijek je relativno dobro povezan autocestama na sve strane.

a ako se žale da moraju ići raditi u zapizdinu, neka razmisle kolko su nam mantrali o potrebi mobilnosti radne snage.
pa neka se kreću gdje im se posao nudi.

btw, evo im zgrada:
https://en.wikipedia.org/wiki/Eurodo...dom,Osijek.jpg
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 10:16   #47
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
ako imaju toliko letova, a nemaju, rado ćemo uvesti letove koji ih zanimaju. zračnu luku imamo.
sposobni smo proizvesti i bilo kakvu stručnu logistiku koja im za agenciju treba.
znači potražnja određuje ponudu.
ako idu cestom, osijek je relativno dobro povezan autocestama na sve strane.

a ako se žale da moraju ići raditi u zapizdinu, neka razmisle kolko su nam mantrali o potrebi mobilnosti radne snage.
pa neka se kreću gdje im se posao nudi.

btw, evo im zgrada:
https://en.wikipedia.org/wiki/Eurodo...dom,Osijek.jpg
mi cemo uvesti letove samo zbog njih? Ma daj, smiješan si...
i tko to mi?

Pa ne možeš takve stvari graditi na jednoj agenciji. Trebao bi ti npr. veliko sjedište Googla, LinkedIna i još nekoga -pa bi onda mogao razgovarati na taj način, ali onda država ni ne bi morala ništa napraviti već se stvari događaju same od sebe.

Zagreb i RH je imala takvu priliku poslje 95. -te kada je jedan P&G razmatrao izgradnju tvornice (mislim negdje kod Varaždina), ali je na kraju zbog lokalkne vlasti odustao i otišao u Mađarsku. I gle čuda, uskoro je došao i Henkel, Eaton i mnogi drugi. Takva jedna kompanija zbog svoje veličine i važnosti vuče druge, što vuče i zračni prijevoz i imaš jedan cijeli ciklus...

Ovo da dodje agencija pa da ce RH organizirati letove po potrebi - totalna je budalaština..
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 10:16   #48
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
tvoji stavovi su tipični stavovi konjušara.

nije bitno što mi imamo ponuditi eu birokratima nego što dobijamo ako ih ugostimo, naravno.

veći su benefiti za hrvatsku ovakva decentralizacija (gdje bi agencija bila smještena u slavoniju) pogotovo gdje nas ona ništa ne košta.
Đizs......ništa nisi shvatio....al baš ništa.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 10:17   #49
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
ako imaju toliko letova, a nemaju, rado ćemo uvesti letove koji ih zanimaju. zračnu luku imamo......
Dijete, komunizam/socijalizam je završio prije 30 godina......
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 10:20   #50
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Zagreb bi mogao konkurirati iz jednog sasvim drugog razloga a to je što je Hrvatska ajmo reći neutralna za razne lobističke skupine te je naša vlada pod maltene direktnim utjecajem Brisela, sve poltron do poltrona. Našu podložnost smo dokazali već nebrojeno puta . Tu je još i argument što mi nemamo nikakvu farmaceutsku industriju vrijednu spomena (Pliva je smijurija u svjetskim okvirima) što opet predstavlja neku vrst neutralnog terena na kojem će razne farmaceutske grupacije biti u ajmo reći ravnopravnom položaju glede utjecaja i lobiranja.
Hebiga, ja da sam premijer ja bi se tako reklamirao, kad nemaš ništa konkretnog upravo taj nedostatak ičega konkretnog istakni kako prednost!
Jel ti misliš da agencije ne žele lobiste? Pa s kojeg si drveta pao zaboga, to je obostrana korist. Ako bi se ti reklamirao kao premijer tom argumentacijom samo bi pokazao vlastito neznanje i izazvao podsmjeh.

Neovisno o temi majke mi mile oveo bih u školstvo OBAVEZU studiranja barem jednog semestra van vlastite zemlje. Kako ovdje ljudi nemaju dume kako svijet funkcionira to je strašno. Nevjerojatan provincijalizam na ovoj temi, nevjerojatan....nije niti čudo da smo europska zabit. Nemremo niti hranu proizvesti konkurentno, niti srediti turizam a kamoli kaj drugo. Jbte ko domoroci kad im dođu s perlama.......
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 10:23   #51
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
mi cemo uvesti letove samo zbog njih? Ma daj, smiješan si...
i tko to mi?

Pa ne možeš takve stvari graditi na jednoj agenciji. Trebao bi ti npr. veliko sjedište Googla, LinkedIna i još nekoga -pa bi onda mogao razgovarati na taj način, ali onda država ni ne bi morala ništa napraviti već se stvari događaju same od sebe.

Zagreb i RH je imala takvu priliku poslje 95. -te kada je jedan P&G razmatrao izgradnju tvornice (mislim negdje kod Varaždina), ali je na kraju zbog lokalkne vlasti odustao i otišao u Mađarsku. I gle čuda, uskoro je došao i Henkel, Eaton i mnogi drugi. Takva jedna kompanija zbog svoje veličine i važnosti vuče druge, što vuče i zračni prijevoz i imaš jedan cijeli ciklus...

Ovo da dodje agencija pa da ce RH organizirati letove po potrebi - totalna je budalaština..
neće rh organizirati letove nego onaj koji u tome vidi interes, odnosno profit, a to su zrakoplovne tvrtke.
bez ljutnje, ali logistika koja je potrebna jednoj takvoj agenciji nije bog zna šta i nešto što mi ne bi mogli.
barem sa agencijama imamo iskustva.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 10:29   #52
ide to u bratislavu, eventualno bukurešt i gotovo...
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 10:32   #53
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
neće rh organizirati letove nego onaj koji u tome vidi interes, odnosno profit, a to su zrakoplovne tvrtke.
bez ljutnje, ali logistika koja je potrebna jednoj takvoj agenciji nije bog zna šta i nešto što mi ne bi mogli.
barem sa agencijama imamo iskustva.
nema tu profita na tako mali broj ljudi. ja zaista ne razumijem u kojem svijeti ti živiš? Pa treba ti doslovno tisuce tavih djelatnika da bi to imalo smisla. Pa recimo samo Google u Dublinu ima, čini mi se, nekih 6.000,00 zaposlenika.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 10:41   #54
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
nema tu profita na tako mali broj ljudi. ja zaista ne razumijem u kojem svijeti ti živiš? Pa treba ti doslovno tisuce tavih djelatnika da bi to imalo smisla. Pa recimo samo Google u Dublinu ima, čini mi se, nekih 6.000,00 zaposlenika.
Ima li išta logičnije nego da ti EU dodijeli agenciju a onda čeka da se sagrade/naprave/proizvedu uvjeti za nju.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 10:42   #55
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
...
Koga brige?
Toj EU su puna usta regionalnog razvoja, odrzivosti ekologije, ovoga, onoga.
A vidimo kada su njihove birokratske guzice u pitanju...onda im svaka dlaka smeta.


Da, jasno je nama da mi nemamo sanse ali nemojmo se varati da je to zbog neke fantomske nepovezanosti. Ne zele oni dolazit u tamo neku balkansku pripizdinu i to je to.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 10:45   #56
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Koga brige?
Toj EU su puna usta regionalnog razvoja, odrzivosti ekologije, ovoga, onoga.
A vidimo kada su njihove birokratske guzice u pitanju...onda im svaka dlaka smeta.


Da, jasno je nama da mi nemamo sanse ali nemojmo se varati da je to zbog neke fantomske nepovezanosti. Ne zele oni dolazit u tamo neku balkansku pripizdinu i to je to.
To je i zbog nepovezanosti a koja sigurno nije fantomska.......
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 10:46   #57
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Koga brige?
Toj EU su puna usta regionalnog razvoja, odrzivosti ekologije, ovoga, onoga.
A vidimo kada su njihove birokratske guzice u pitanju...onda im svaka dlaka smeta.


Da, jasno je nama da mi nemamo sanse ali nemojmo se varati da je to zbog neke fantomske nepovezanosti.
naravno da je i zbog nepovezanosti...ne pricajte gluposti.

Osim toga -bez obzira na tvoju percepciju, u agencijama ovakvog tipa ne rade samo birokrati. One, kao i svaki poslodavac, imaju i probleme privuci top ljude kod sebe.
Ovo tvoje (i kolege ti) izrazito kroatocentrično gledanje na stvari je besmisleno i krivo.
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 10:51   #58
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
nema tu profita na tako mali broj ljudi. ja zaista ne razumijem u kojem svijeti ti živiš? Pa treba ti doslovno tisuce tavih djelatnika da bi to imalo smisla. Pa recimo samo Google u Dublinu ima, čini mi se, nekih 6.000,00 zaposlenika.
a jeste dosadni sa avionima.
imamo i malih aviona. čak i mlaznih. lete odavde svaki dan i idu po cijeloj europi. nije ni skupo.

niste dali niti jedan razumljiv argument zašto ovdje ne bi bila agencija, osim onog da smo konjušari.

imamo i kanalizaciju u osijeku. govna šaljemo dalje od nas.

Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
Osim toga -bez obzira na tvoju percepciju, u agencijama ovakvog tipa ne rade samo birokrati. One, kao i svaki poslodavac, imaju i probleme privuci top ljude kod sebe.
pa agencija će zapošljavati koga treba, ne mi.
neka ponude plaću, ljudi idu za plaćom. eno neki lik iz primoštena konobari na sjevernom polu. i viče dobro je, samo noć traje 6 mjeseci.

je to kroatocentrično i neka je. da barem više ljudi tako razmišlja.
i oni su centrični.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 10:52   #59
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
To je i zbog nepovezanosti a koja sigurno nije fantomska.......
To ti mislis zato sto se nisi makao iz Hrvatske.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 10:54   #60
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
Osim toga -bez obzira na tvoju percepciju, u agencijama ovakvog tipa ne rade samo birokrati. One, kao i svaki poslodavac, imaju i probleme privuci top ljude kod sebe.
Ovo tvoje (i kolege ti) izrazito kroatocentrično gledanje na stvari je besmisleno i krivo.
Pa onda prosiri ono moje "birokratsko dupe" i na ostale.
Gdje ti vidis kroatocentricnost u mojoj tvrdnji da ta ekipa jednostavno ne zeli raditi u balkanskoj vukojebini ( kako nas dozivljavaju ).


Jeli vama tu problem kazati da im smrdimo? Nego morate izmisljati nekakve nepostojece razloge!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:57.